На море в Турция - тема 19

  • 154 776
  • 738
  •   2
Отговори
# 30
  • Панагюрище
  • Мнения: 104

ndimitrova ,благодаря за отговора,да със собствен компютър ще сме.Момичета и аз ще ходя в Турция за пръв път на почивка и като ви чета започвам да се чудя дали всичко ще ни е на ред и дали няма да съжаляваме като се върнем.Радва ме това,че има различни мнения,това все пак ни подготвя за всякакви очаквания.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 833
Здравейте,
Ще пътуваме до Анталия със SKY AILINES. Интересува ме какво е ограничението им за килограмите и размерите на чекиран и ръчен багаж?
Ако е обсъждано вече се извинявам предварително.

# 32
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Записвам се в темичката  Simple Smile

# 33
  • Мнения: 10 604
Здравейте,
Ще пътуваме до Анталия със SKY AILINES.
Погледни на сайта им. Мисля, че беше 10 кг. ръчен и 25 чекиран.

# 34
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Батихан - Кушадасъ
Пътувахме с Дорис, пристигнахме в 10:30ч в хотела настаниха ни  след 14:30ч.Бях сложила в една раница бански и крем за децата и ги пратих на басейна, аз чаках в лобито да ни настанят. Има много българи в хотела.
Във фамилна стая сме, две големи стаи с удобни легла. Терасата също е голяма с 2 шезлонга и масичка с 4 стола. Няма сушилници, банските  и хавлиите са проснати на столовете и парапета на терасата. Щерката я нахапаха комари първият ден, след това няма нови поражения. Децата не излизат от басейните. На плажа пясъка е хубав, в началото има камъни и нещо не се радват моите хора, само два пъти ходихме. Вечер има детска анимация и после някакво шоу. Храната е хубава.  Не ми се тръгва хич. Чистят стаите всеки ден, хавлиите се сменят също всеки ден.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 187
 tanya_p Поздрави на Батихан и на Аниматорите, хапнете тортичка и заради нас  Joy

# 36
  • Мнения: 195
Да се запиша и аз в темата . На 28 заминаваме за  ONYRIA CLAROS - 5*
със собствен транспорт . Като се върнем ще кача снимки и коментари , дано няма проблеми докато тръгнем , че не съм направила допълнителна  застраховка  а ми се очертават кошмарни 3 седмици до тогава Praynig
На връщане мислим да минем през Памуккале  и да спим някъде по път , но още не сме решили къде 

# 37
  • Мнения: 206
Ето и снимчици от Риксос Текирова: http://turkey.snimka.bg/travel/rixos-tekirova.682395.27475985
По-темата за настаняването на българи-втора година подред ни настаняват в страхотни стаи, без да сме оставили "бакшиш", но ние ходим в средата на май и предполагам, че тогава хотелите не са пълни на 100% още.

Последна редакция: пт, 08 юни 2012, 08:45 от dil77

# 38
  • Мнения: 299
Дааа ,вече и от разказа на kote dani се убеждавам че повечето българи ни настаняват по първи етажи.Всъщност тук доста хора го потвърдиха.
Между другото ние бяхме без деца,двама възрастни само,в Ефталия резорт.Хотела има една голяма основна сграда където е рецепция и една друга сграда ,ето тук севижда вдясно където бяхме настанени.
http://queentours.bg/page.php?n=56879&SiteID=631
Както казах -първи етаж.Но пък явно се водеше семейна стая-има едни голям хол,където е телевизора,диван,гардероб,мивка,мини бар.И освен това две стаи, с по две легла,само в едната стая имаше балкон.Е това си беше направо за семейство,а ние -само двама...Това пък пак не го разбирам.Може би в тази странична сграда са били такива стаите и там е имало място.Но мисълта ми беше за първия етаж.Тук някой/ не помня точно кой/ беше споделил че са били в хотел Макс Роял-доста скъпичък , и са били настанени на първи етаж,имало мухъл...ЕЕЕ точно това не трябва да става.И аз сега се оглеждам за някой по-скъп и хубав хотел,но ....май цената и категорията на хотела не означава че ще е по-добре може би от този в който съм била.Иначе за Ефталия-никакви забележки.Всеки ден сменят кърпи,мини бар,безплатен бар на плажа.....персонала винаги ти се кланя ,усмихнати...чистят непрекъснато и навсякъде.Абе за тази цена и този среден клас хотел...просто май е било много добре,като чета сега за други скъпи хотели тук.

# 39
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
Тук някой/ не помня точно кой/ беше споделил че са били в хотел Макс Роял-доста скъпичък , и са били настанени на първи етаж,имало мухъл...

Оплакнването беше на Татяна, която пътува с немски туроператор от Германия, така че въобще не потвърждава теорията ви.

Дааа ,вече и от разказа на kote dani се убеждавам че повечето българи ни настаняват по първи етажи.Всъщност тук доста хора го потвърдиха.

Всъщност повечето в темата написаха точно обратното, че са получили добри стаи.

След като не искате първи етаж кажете го изрично при резевация....Мениджърите по настаняването няма как да гадаят, какво точно ви харесва или не, ао не сте го споменали.

# 40
  • Мнения: 242
Не винаги първият етаж е лош. В Паломя Ясмин /Бодрум/ ни настаниха на първия етаж. Аз не бях съгласна, но когато излязох навън пред стаята, бах очарована. Стъпих на хубава трева и имаше хубава гледка. Няма тераса, но има масичка и столчета и късно вечер е много приятно /с коктейл в ръка/. В Палома Паша /Йоздере/ стаите на първия етаж също са много добри. Пак се излиза на поляна, а на две крачки е басейна. Случвало ми се е и отвратително настаняване, но след писане на жалби и представяне на снимков материал, ТО ни изплати много добро обезщетение.
Има и нещо друго - когато настаняването не отговаря, на това което сте платили, представителя на място може да ви потърси друг хотел от същата категория и да ви организира преместването /при добро желание, разбира се/.

# 41
  • Мнения: 299
Преместване в друг хотел, в други стаи ми се е случвало тук в България и то естествено в Албена,за което пък съм много благодарна на ТО.
За Турция не съм си и помисляла за такива претенции, а и не съм имала де,както казах бяхме настанени в апартамент,което ме изненада , а сме си платили стандартна двойна стая.За етажа също тогава не съм имала претенции,нито е имало мухъл,абе светеше от чистота, и банята голяма с вана ,просто сега тук ми направи впечатление че повечето също са били на първи етаж и затова чак сега се замислих за това,да не би е за българите.

# 42
  • Мнения: 10 604
dil77,
страхотни снимки! Какво е било партито с дъждобраните?

# 43
  • Мнения: 2 134
Галактик,никой ТО предварително не поема ангажимент
относно стаята.И едно е да стъпиш на тревичка,друго е да надничат
през парапета и да се самообслужват.
Всичко може да се реши на място при положение,че има бълг.представител на място,
а такъв нямахме /писах защо/ и не разбирам защо трябва да се правят
всички тези упражнения,местения и т.н. ,като могат да се избегнат.
От първи етаж - до първи  има разлика,зависи от хотела и да -
българите имат "предимството" да ги ползват. Лични впечатления - не правя обобщения.
За мен цената е определяща - получаваш това,за което си платил .
Българинът не е трето качество клиент,има информация и желае да почива на ниво,
най-малкото защото не ми е фирмен подарък.

# 44
  • Мнения: 10 604
Ние не бяхме на първи етаж, а на четвърти. Като пристигнахме аз бях супер изнервена от закъснелия полет и от закъснелия трансфер заради другите българи, които се мотаха по летището повече от час след кацането, и всичко ме дразнеше  Twisted Evil. Пристигнахме в ден, в който се организираше грандиозно парти по случай завършване на 14 дневната почивка на руснаците. Настанихме се и към 12.30ч през ноща си легнахме. Шумът от купона обаче се чуваше много и аз реших, че няма да издържа 7 нощи така. На другата сутрин мъжът ми отиде и директно говори с хората от рецепция като поиска по-тиха стая. Казаха, че няма проблем, но обясниха, че ние сме в най-тихата сграда и сме чували шума, защото той е бил извънредно силен, но това няма да се повтори в следващите дни. Оказаха се прави - наистина бяхме настанени в най-удобната сграда откъм атракции за детето. Говорих с едно друго семейство българи - те бяха платили икономична стая, която била на първия етаж, но бяха много доволни. Ние бяхме с една група от 3-4 семейства, които на рецепция поискаха да ги настанят близо един до друг и нямаше проблем, въпреки че хотелът беше пълен.
На нас ни се развали казанчето в банята, съобщихме и до 1 час беше оправено. Не успявахме да си направим резервация за Ала карт ресторант по телефона-казахме на една девойка и веднага се сдобихме с резервации за 2 от тях. Та...всичко това се случи само с разговори с персонала, без да намесваме представителя на ТЕЗ. Не бих сложила бакшиш предварително в паспорта-считам, че това е обидно.

Общи условия

Активация на акаунт