На море в Турция - тема 19

  • 154 799
  • 738
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 710
арт Ина, виждам, че единственото изискване към хотела, което си написала е хубав пясък, за това почвам от него. В популярните курорти в Турция, хотелите с пясъчни плажове са по-малко на брой в сравнение с тези, които имат пясък и чакъл или само камъни. Пясък имат всички хотели в Лара, в някои части на Белек и Сиде, почти никъде в Алания и никъде в Кемер. Извън Анталия не знам къде има хубави плажове. Ако искате разгледайте хотелите в Лара, там всички са хубави, сравнително нови и предлагат много добри условия за почивка. Извън Лара, много от хотелите имат насипан пясък, който е хубав, но входът към морето е със ситни камъчета и често се налага ползването на обувки. Ако това не ви притеснява, изборът значително се разширява.
Щом имате възможност да тръгнете и сега, в края на юни, разгледайте Last Minute офертите на различните ТО, защото има някои много хубави оферти.
Тъй като не си посочила цени, в рамките на които да е хотелът, ще ти предложа два-три хотела от различна ценова категория:
CRYSTAL PALACE LUXURY RESORT - има много широка плажна ивица, с хубав пясък. Има ласт минит оферта за него.
CLUB ASTERIA BELEK - не много скъп, но приличен клубен хотел в Белек с пясъчен плаж. Пясъка е едър.
ROYAL DRAGON HOTEL - много хубав хотел, с много екстри и пясъчен плаж.
SILENCE BEACH RESORT
VOYAGE BELEK - класен хотел, който предлага добри условия за почивка на двойки без деца.

Това разбира се, са малка част от хотелите с пясъчен плаж в Анталия, но изброяването на всички е невъзможно, освен ако не зададеш още критерии. За хотелите в другите райони по-знаещите ще се изкажат.

Хотелите в Лара ви оставям сами да ги разгледате, защото който и да харесате там, е много добър или добър вариант и най-вече защото всички имат пясъчни плажове.

# 121
  • Мнения: 419
Моля за някакви отзиви за Letoonia Golf Resort 5*, Белек Сумати теми изчетох, никъде нищо не видях за него. Руснаците му дават мн. добра оценка, изглежда много красив, а и цената му е добра... ooooh!

# 122
  • Мнения: 10 606
juli_ett,
по-напред в темата Галактик беше пуснала снимки от тази година на хотела. Може да ги видиш и във фейсбук страницата на Тез Тур.
Когато аз го проучвах имаше коментари за поовехтели стаи, но от снимките се вижда, че е ремонтирано. Много го харесах, но в крайна сметка избрахме друг.

# 123
  • Мнения: 131
Привет,някой да е ходил в Pam Thermal Hotel ,до памуккале,моля за отзиви
мерсии

# 124
  • Мнения: 419
juli_ett,
по-напред в темата Галактик беше пуснала снимки от тази година на хотела. Може да ги видиш и във фейсбук страницата на Тез Тур.
Когато аз го проучвах имаше коментари за поовехтели стаи, но от снимките се вижда, че е ремонтирано. Много го харесах, но в крайна сметка избрахме друг.
Благодаря ти! Аз съм гледала много снимки, но исках да чуя и лични впечатления. Благодаря!

# 125
  • Мнения: 0
Марги,

Ще почна да разглеждам тези хотели,че утре  се събираме и е хубаво да имаме идея  къде ще ходим.
Има доста предложения по сайтовете, но трудно се ориентираме в многообразието.Досега сме били само в Мармарис-Паша Бийч-решихме го  седмица преди полета, добре  беше ,но бихме опитали нещо различно, стига да ни хареса.Поне плюсовете и минусите от преживяното са ни ориентир.

# 126
  • Мнения: 299
арт Ина,
ако може да споделиш плюсовете и минусите за Паша Бийч

# 127
  • Мнения: 421
Привет,някой да е ходил в Pam Thermal Hotel ,до памуккале

Не знам дали ще бъда много полезна , защото останахме в хотела около 2 часа - на път за Памуккале. Хотела като цяло е хубав - не е много голям , чисто навсякъде , хубава градина . Термалния басейн -  задължително е носенето на плувна шапка , водата на по-долните тераси е много приятна за процедури. Храната -доколкото може да се прецени от един обяд - разнообразна , вкусна - имаше диня , череши/ това в средата на май / и една страхотна шоколадова торта .
СПА центъра изглеждаше съвсем прилично , цените обаче лично на мен ми се видяха високи . Наоколо няма къде да се отиде . Хотела се намира след едно малко село или градче /не разбрах точно / на един хълм и наоколо няма нищо друго. Това е от мен , ако имаш конкретни въпроси питай.

# 128
  • София
  • Мнения: 121
 Здравеите и ние се завърнахме от почивката си във Фетие хотел  Lykia Botanika изкарахме много хубаво, хотела е много хубав разположен на голяматеритория състоисе от няколко сгради по 2-3 етажа. Наща сграда беше гръгла стаите бяха разположени от вън а в средата имаше вита стълба.Бяхме платили за стандартна двоина стая а ни настаниха в тройна. Стаята  беше на първия етаж хубава и широка с спалня и голямо легло за детето, с хубава тераска с два стола дървени като фотьоили и масичка и дървен простор, банята беше голяма с душ кабина. Ние предпочитаме стаите на първия етаж  така че се зарадвахме на това настаняване, но българи имаше настанени и на трите етажа. Басейните бяха три основен, басейн на пързалките и до него беше детския, до тях беше мнини клуба имаше пирзлки люлка и въртележка имаше и вътрешна част която не работеше поне докато бяхме там също минус е че нямя аниматори които да се занимават с децата в мини клуба. Като цяло аниматорската програма беше много хубава и разнообразна имаше водна топка, игра на басейна,дарц, още 2 вида игри, плажен волейбол,водна аеробика, и йога или айробика. Вечер имаше дискотека за децата, аниматорска програма в която винаги участваха и някои от публиката беше много интересна и разнообразна(поне на нас ни хареса), турската вечер беше с външна програма, на плажа през една вечер имаше дискотека до 2ч. Обслужващия персонал беше много добър стаите се почистваха всеки ден, в ресторанта не оставаха и една празна чиния докато се храниш веднага се махаше и винаги бяха усмихнати.
Храната беше хубава скара и риба имаше всеки ден, готвени чстия 4-5 вида,салати и десрти около 10 вида, само плодовете бяха малко диня всеки ден и още един вид( ябълки или кайсии) през ден два правеха палачинки или сладки топчета редувахаги. Фреша беше платен 2 евро. Един част преди обяд почваха да правят пици и пържени картофи, а следобяд  имаше кексчета и сладки, после пържени картофи.
Плажа беше на 100 м. от хотелската част, но пътеката минаваше през гората и беше много прохладно и сянка дори и на обяд като се прибирахме от плажа, там има бар които работи от 10-18 ч.предлагаха безалкохолни, бира и вино без твърд алкохол, на обяд предлагаха скара няколко вида салати и десерти. Плажа е голям широк  там където са шензлонгите е пясък с малко камани тук там като отиваш към водата има ивица с камани големички но са обли. Един метър при влизане в водата има камани но после е много ситен пясака ие много приятно за къпане и за деца. Не ползвахме обувки влизахме боси много малко хора ползваха обувки. Пясака е много ситен и черен като на Поморие. На палжа след 9 ч. трудно се намираха празни шезлонги, но  след 13 ч вече имаше,на басеините имаше почти през цялия ден.
 Хотела беше пълен но несе осещаше да има навалица. Само на вечеря имаше опашка на скарата и палачинките но не повече от 10 човека и то в началото. А ла карт ресторанта беше платен 8 евро и 4евро за дете почти никои не го ползваше.
Хотела се намира на 17 км. от Фетие. От хотела до града има маршутка струва 5 лири.



Ето и снимки    http://gori70.snimka.bg/sea/lykia-botanika.683822.27541097

# 129
  • Мнения: 514
gori70,много се радвам,че сте изкарали добре.Ние сме си харесали същия хотел и имам следните въпроси
-има ли екскурзии ,с които да разнообразим почивката ?
-ресторанта има ли открита ,но сенчеста част ,защото сме пушачи и двамата ?

# 130
  • Мнения: 0
На мен тази година хотела /през Тез тур и Галактик  bouquet/ ми спази изискването за тиха стая с голям балкон /защото имаше и по-мънички/.
През 2008 в Папилон Айша вместо стандартна двойна стая получихме апартамент от спалня, хол и две бани.
Та нямам това усещане за лошо отношение или неглижиране в Турция, и то без да съм се разправяла на рецепция. Grinning
нищо хуваво

# 131
  • Мнения: 0
арт Ина,
ако може да споделиш плюсовете и минусите за Паша Бийч
[/
qu
За мен Турция не е развита достатъчно добре  в туризма.Пътувахме с автомобил отБГдо Мармарис.Спахме в различни нотели от три до пет звезди.Пълна катастрофа с това което очаквахме да видим ,вкусим .....Мизерни хотели ,не толкова добро обслужване,Лоша храна навсякъде по пътя.

# 132
  • София
  • Мнения: 6 677
На мен тази година хотела /през Тез тур и Галактик  bouquet/ ми спази изискването за тиха стая с голям балкон /защото имаше и по-мънички/.
През 2008 в Папилон Айша вместо стандартна двойна стая получихме апартамент от спалня, хол и две бани.
Та нямам това усещане за лошо отношение или неглижиране в Турция, и то без да съм се разправяла на рецепция. Grinning
нищо хуваво
Какво по-точно искаше да кажеш, нищо не разбрах. Simple Smile

# 133
  • Мнения: 0
Плажовете -провал,с малки изключения.Посетете; Троя,Ефес ,Асос , Памук кале.А доброто обслужване търсете в 5- звезден хотел.Движението ;хаотично ,винаги очакваите изпреварване от дясно,избягваите да давате път на пешеходци-ризкувате да ви ударят.А единственият плаж на Ичмелер –Мармарис, не е толкова приветлив,ще ви е трудно да вървите боси.Не ше чуете дори гларус,чаика.....Гледка-камък и храсталак.Като изключим 100-те засяти палми по краибрежната ивица.Смърдящия канал минаващ покраи хотелите.Не забравяите че до 1987, Мармарис е рибарско селище.Забравих за вечерните забави по хотелите /трудно ми е да ви я опиша/.

# 134
  • Мнения: 0
За мен Турция не е развита достатъчно добре  в туризма.Пътувахме с автомобил отБГдо Мармарис.Спахме в различни нотели от три до пет звезди.Пълна катастрофа с това което очаквахме да видим ,вкусим .....Мизерни хотели ,не толкова добро обслужване,Лоша храна навсякъде по пътя.

Общи условия

Активация на акаунт