На море в Турция - тема 19

  • 154 771
  • 738
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 131
Ако трябва да съм честна в морето се потопих само веднъж колкото да се отчета Mr. GreenБасейните са много -5бр. и някои бяха със солена морска вода , а другите с обикновена. А за плажа конкретно наистина е малък -дълбочината му е колкото за два шезлонга един зад друг и още малко Иначе най-добър от всички басейни е този големия ,който обикаля пред цялата сграда-той мисля ,че е от тази година-чуден е  Crazy

# 286
  • Мнения: 1 525
rozali,
страхотни снимки!
Върна ме с спомените ми от миналото лято.
А с този нов басейн е чудесно!

# 287
  • София
  • Мнения: 493
Впечатления от Палома Клуб Султан, Йоздере.
Територията е много голяма, има основен корпус и множество двуетажни блокчета (вили). Изключително зелен хотел, на такова нещо не съв попадала другаде, просто е затъпкано от растителност. На места е направо тип "лонгоза", ужасно много бръшлян, все едно си в Княжево, в полите на Витоша, на това го опреличавахме. До най-отдалечените вили непрекъснато снове едно малко бусче. Има денивелация на терена, но не е толкова изморителна. 2 плажа, единият е по-малък, много кокетен и приятен, ние ходехме там. Другият е по-дълъг, но с много и нагъсто разположени шезлонги. На малкия плаж пясъкът беше много фин, морето е много плитко, без камъни. Много живописна обстановка, вижда се от снимките, и много романтична. Голяма красота.
Много вкусна и разнообразна храна, отядохме се на ягоди, които рядко се предлагат в турските хотели. Тематични вечери - фестивал на ягодата (всички десерти бяха с ягоди), турска кухня, вечер на морските деликатеси, баклави и прочее сиропирани техни десерти. Сладолед на обяд и вечеря, не само следобед в определен час. Невероятно обслужване в ресторанта, за първи път при нас - взимат ти поръчка за напитките и ги сервират, наливат вино, вода. През цялото време с чупка в кръста, отсервират и се кланят с усмивка, така ги учат, бута количката с мръсни чинии и пак се усмихва. Такова чудо не ни се беше случвало.
Не зная дали има реновирани стаи, мебелировката не беше нищо особено, телевизорът по-стар модел. Може би по това трябва да поработят, иначе всичко е на "6". Аз бих предпочела малко по-луксозна обстановка в стаята.
Отлична анимация, основно на френски, немски и английски. Правеха дискотека след мини-диското, директно до бара, малки и големи си танцуваха до 23.30, без да чакаш да стане 00 часа за да започне основната дискотека. Организилаха уроци по готварство, турски народни танци и др. Външни групи и др. спектакли.
Пълно е с французи и германци, никакви руснаци, много малко англичани.
Много сме доволни, бях чула от някъде, че това е най-добрия хотел в района, вероятно е така.
Хубав аквапарк с няколко пързалки, без да са кой знае колко специални.
Чистота в комплекса, зареждат мини-бара всеки ден, сейфът е платен.
Разнасят в национална носия и специален съд, сокове по плажа, диня при основния басейн.
За сега това давам като информация, ако се сетите нещо, питайте.

# 288
  • Мнения: 136
Благодаря много!
Да питам и още нещо,пренаселено ли е много по басейните,трябва ли да си запазваш шезлонги рано сутрин? И коя сграда е за предпочитане,основната или другата? Кога сте почивали там?Защото от миналото лято четох  много лоши отзиви за обслужването там.
11-18.09.2010 г. бяхме за първи път, а миналата година - от 18.06. до 25.06. Първата година бяхме в Анекса, а втората - в Основната сграда. Като големина стаите са съизмерими и в двете сгради. Предимството на Анекса е, че стаите имат тераси и е по-тихо, а като недостатък мога да отчета, че е малко по-далеч от всичко - ресторант, плаж, басейни, говорим за разстояние от около 70-80 метра. Но настаняването е въпрос на късмет - 2010 година уж бяхме платили за Основната сграда, а ни настаниха в Анекса, миналата година пък стана точно обратното... Обслужването не мога да кажа, че е лошо, но, както се казва - всеки с капризите си. Персоналът в болшинството си владее приличен английски, кърпите ще ти ги сменят и всеки ден - само трябва да ги навиеш на топка и да ги оставиш отгоре, върху леглото. Шезлонги се запазват най-късно до 8.00 часа, защото после няма. Нас обаче това не не попречи да махаме кърпите на такива, които си ги бяха "запазили" от сутринта, а идваха към обед - дори веднъж имахме пререкания с едни турци. Така че при малко повече нахалство от ваша страна, проблемът с шезлонга може да си го решите и след 8.00 часа. Минуси, които мога да споделя - интернет има само в лобито и е доста бавен; плажът е ситен чакъл и особено ако килограмите ви са повече (над 70), затъвате като в блато...

# 289
  • Мнения: 1 710
rozali, супер са снимките. Явно сте си изкарали чудесно.

summer beauty, посетихте ли лунапарка? Нали ще ни покажеш снимки? На мен този хотел ми харесва и събирам усилено впечатления за него.

Мимозата, с тия морски дарове дето описваш, вече тотално ме спечели. За мен наличието на морска храна е един от най-важните критерии при избора на хотел. Laughing


Между другото, срамота, темата ни беше чак на втора страница.

# 290
  • Мнения: 242
Само да прочете мъжа ми какви ги пише Мимозата за морските дарове, ще тръгне веднага newsm39  car003 travel с каквото има по ръка. Аз не понасям никаква морска храна, но оценявам подобаващо възхищението ви.
В темата започна да става много интересно и вълнуващо. Момичета, разказите ви са толкова живописни и запленяващи. Правите чакането ми /чак 15.09/ поносимо. Искам да съм навсякъде smile3501

# 291
  • Варна
  • Мнения: 187
rozali79 страхотни снимки
Това ,че на плажа няма достатъчно плажна ивица или пък ,че не можете да се вредите за жезлонги не ви ли претеснява.? Аз предпочитам да стоя на плажа нали сме отишли на море все пак, басейни и тук имаме хубави.

# 292
  • София
  • Мнения: 493
Палома Клуб Султан - въртележки за най-малките, работят по времето на пързалките.

http://www.flickr.com/photos/15572147@N08/sets/72157630236576630/

# 293
  • Мнения: 1 710
Палома Клуб Султан - въртележки за най-малките, работят по времето на пързалките.

http://www.flickr.com/photos/15572147@N08/sets/72157630236576630/

Искам още снимкиииииии, на само на лунапарка. Simple Smile

# 294
  • Мнения: 4 422
До момичето ,което пристига утре ако не е късно вземете си аква обувки,днес прибоя беше изкарал камъчета и малко боцка.
Марги храната е уникална само деликатеси и морски дарове,отядохме се да не казвам какви агнешки,телешки,пуешки ролета или пълненото пиле с ориз стафиди и кедрови ядки,скарите са ясни,но на морски дарове се отядох..Тази вечер е ГАЛА вечерта в основния р-т и ме е мн.интересно след червения хайвер с какво ще ни впечатлят.Вечерта е важна дори ала-карт р-тите са затворени по този повод.
За първи път откакто съм в Турция вали дъжд в момента  Shocked за толкова години....Оная вечер прикапа и сега баш си вали..
пфу свърши почивката  Sad

# 295
  • София
  • Мнения: 2 437
rozali79 снимките наистина са чудни. А тези от аквариума в МОЛ Форум ми напълниха душата. Миналият месец и ние го разглеждахме, но такива хубави снимки нямам Mr. Green

# 296
  • Варна
  • Мнения: 495
Впечатления от Палома Клуб Султан, Йоздере.
Територията е много голяма, има основен корпус и множество двуетажни блокчета (вили). Изключително зелен хотел, на такова нещо не съв попадала другаде, просто е затъпкано от растителност. На места е направо тип "лонгоза", ужасно много бръшлян, все едно си в Княжево, в полите на Витоша, на това го опреличавахме. До най-отдалечените вили непрекъснато снове едно малко бусче. Има денивелация на терена, но не е толкова изморителна. 2 плажа, единият е по-малък, много кокетен и приятен, ние ходехме там. Другият е по-дълъг, но с много и нагъсто разположени шезлонги. На малкия плаж пясъкът беше много фин, морето е много плитко, без камъни. Много живописна обстановка, вижда се от снимките, и много романтична. Голяма красота.
Много вкусна и разнообразна храна, отядохме се на ягоди, които рядко се предлагат в турските хотели. Тематични вечери - фестивал на ягодата (всички десерти бяха с ягоди), турска кухня, вечер на морските деликатеси, баклави и прочее сиропирани техни десерти. Сладолед на обяд и вечеря, не само следобед в определен час. Невероятно обслужване в ресторанта, за първи път при нас - взимат ти поръчка за напитките и ги сервират, наливат вино, вода. През цялото време с чупка в кръста, отсервират и се кланят с усмивка, така ги учат, бута количката с мръсни чинии и пак се усмихва. Такова чудо не ни се беше случвало.
Не зная дали има реновирани стаи, мебелировката не беше нищо особено, телевизорът по-стар модел. Може би по това трябва да поработят, иначе всичко е на "6". Аз бих предпочела малко по-луксозна обстановка в стаята.
Отлична анимация, основно на френски, немски и английски. Правеха дискотека след мини-диското, директно до бара, малки и големи си танцуваха до 23.30, без да чакаш да стане 00 часа за да започне основната дискотека. Организилаха уроци по готварство, турски народни танци и др. Външни групи и др. спектакли.
Пълно е с французи и германци, никакви руснаци, много малко англичани.
Много сме доволни, бях чула от някъде, че това е най-добрия хотел в района, вероятно е така.
Хубав аквапарк с няколко пързалки, без да са кой знае колко специални.
Чистота в комплекса, зареждат мини-бара всеки ден, сейфът е платен.
Разнасят в национална носия и специален съд, сокове по плажа, диня при основния басейн.
За сега това давам като информация, ако се сетите нещо, питайте.
  А с коя агенция пътувахте ?

# 297
  • Мнения: 3 021
До момичето ,което пристига утре ако не е късно вземете си аква обувки,днес прибоя беше изкарал камъчета и малко боцка.
Марги храната е уникална само деликатеси и морски дарове,отядохме се да не казвам какви агнешки,телешки,пуешки ролета или пълненото пиле с ориз стафиди и кедрови ядки,скарите са ясни,но на морски дарове се отядох..Тази вечер е ГАЛА вечерта в основния р-т и ме е мн.интересно след червения хайвер с какво ще ни впечатлят.Вечерта е важна дори ала-карт р-тите са затворени по този повод.
За първи път откакто съм в Турция вали дъжд в момента  Shocked за толкова години....Оная вечер прикапа и сега баш си вали..
пфу свърши почивката  Sad

Благодаря за информацията, ще намеря да ги бутна някаде - по-добре да ги има. Ама това с дъжда.... Но каквото дойде, важна е промяната и почивката, а и с тези рибни деликатеси и качествено уиски - може и да стане "няма нищо по-хубаво от лошото време"  Sunglasses Утре ще видим.

# 298
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
Аз пък искам дъжд, ако може няколко дена даже...

# 299
  • Мнения: 262
  grinning039Вече се замислям за втора почивка есента и искам да питам някой има ли отзиви за един хотел в Конакли-Arancia Resort@Spa ? Много малко агенции го предлагат ,но това не означава че не е на ниво,нали? Пък и чета че има голяма територия,плаж-300м. и хубава градина,неща много важни за мен.  newsm12

Общи условия

Активация на акаунт