На море в Турция - тема 19

  • 154 773
  • 738
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 3 611
За Атлантик писах няколко пъти и тук, и в други теми. Ние сме много доволни от там, върнахме се преди две седмици и още ми е в главата, беше супер , изкарахме си страхотно и горещо го препоръчвам!

Благодаря! на 24.08. заминаваме там. Като се върна ще споделя и моите впечатления.  Hug

# 406
  • Мнения: 242
 Това е моят "луд и млад" син и аз много се гордея с него. newsm44  http://prikachi.com/images.php?images/195/4974195m.jpg

# 407
  • София
  • Мнения: 101
Здравейте, момичета!
Тази година без особена организация от рано, пак се озовахме в Турция, но определено това не беше нашата почивка. Бяхме в Royal Alhambra Palace от 16.06 до 23.06, не искахме да почиваме в току - що отворил хотел, но няма да ви занимавам с подробностите около избора, просто не бяхме сами и се съобразихме с другите. Затвърди се личното ми мнение, че новия хотел е все още строителна площадка, стаите миришат и персоналът все още не е добре организиран.
За тур оператора – бяхме с Тез тур, и при нас девойката при трансфера беше рускиня, но пък Николай се появи както бяха обещали. На нас също ни раздадоха анкетни карти на връщане и бяха на нещо средно между български и руски език. При трансфера на връщане много от туристите бяха възмутени, всички бяхме българи, защото в 5:30 ни спряха в някакъв магазин за сувенири, а тях са ги качили в автобуса от 4:00 часа и определено не им беше до шопинг. Но явно това е задължителна спирка за Тез тур, защото след нас спряха още три техни автобуса.
За хотела - като цяло – супер кичозен за моя вкус – рецепция, лоби бар – целия партерен етаж. Голяма хотелска част, но много малка прилежаща площ (мога да правя сравнение само със Silence Beach Resort). Имаше много българи (учудващо много), турци, албанци, сърби и румънци. Не се усещаше присъствието на руснаците. От стаите все още излизаха работници с кофи латекс. От едната страна и отзад на хотела явно се подготвяха да строят нови хотели, имаше багери и камиони.
Басейнът – достатъчно голям и плитък – 1,40м., за такива като мен, които не могат да плуват. Един детски басейн с пързалки – 80см. дълбок  и още един – 30 см дълбок. Отделно имаше басейн с пързалки. Водата беше много чиста.
След басейна е лунапарка, ако може да се нарече така батут, люлка, гондола и колички. Всичко това работеше от 19:00 до 21:30 ни по – рано, ни по – късно.
След лунапарка се излиза на плажа. Пясъкът беше нещо средно между пясък и пепел – краката ни ставаха все едно сме минали през пръст, но пък в морето нямаше камъни и водата беше топла. Като духна вятър бяхме като в пустинна буря, но това може би беше от съседни строеж. Над шезлонгите има разпънати платна, а не отделни чадъри.
Ресторантът – първата вечер мислех, че ще се загубя при храната, защото на тавана има огледала и е много объркващо. Блок масите със салатите, сладкишите и готвачите с манджите бяха в нещо като Г - образен коридор, но много широк (не знам как да го опиша по-точно), от този коридор минаваш в салоните за хранене и от тях на терасата. Храната ми хареса. Винаги имаше риба и не само в някакъв сос, а и на скара – ципура, сьомга; печено агне, правеха дюнери, но не както тук, а месото си го слагаш в питка и си добавяш каквото искаш, картофи, телешко, мусака и т.н., не сме останали гладни. Много пастички и баклавички и поне три вида торти, плодове и салати.
Късната и следобедната закуска бяха до басейна. След обяд се редуваха – примерно от 12:00 до 14:00 сандвичи, пици от 14:00 до 16:00, после от 16:00 до 17:00 палачинки и други.
Пробвахме рибния ресторант – нямаше кой знае какъв избор– риба меч и ципура, скариди и калмари, салати с глухарче – доста традиционно. Всъщност в основния ресторант нямаше само калмари.
Стаята – голяма, все още я обзавеждаха, единият ден ни донесоха стол, на другия декоративни възглавнички. В нашата, иначе чисто нова стая, се беше разлепил тапета.
Почистването – мисия невъзможна. Първият ден оставихме картончето с „моля изчистете” – почистване йок, а количката на чистачката цял ден до нашата стая. Решихме, че не могат да четат, макар че имаше и картинка. На втория ден до обяд не оставихме картончето – и пак нищо. Мъжът ми излезе да извика чистачката. Пристига тя в два часа, а аз и обяснявам, че детето ще спи, да дойде в пет. Не може – в 5 си тръгвала. Е, докарахме чистачката в пет часа все пак, та изчисти. Последния ден пак не бяха изчистили. Намирам чистачката през две стаи да чисти стая, в която никой не беше настанен  Thinking. Нямаха никакво въображение, просто ни сгъваха чаршафите, а миналата година и цветя ни оставяха.
TV - има няколко български канала – ББТ, К3, Балканика, Фен.
Анимацията – през деня гимнастика, водна гимнастика, водна топка. След обяд – латино танци, аеробика, ориенталски танци – аниматорът, който ги водеше беше голям образ, уроци по турски, тенис на маса. Представленията в амфитеатъра бяха слаби, аниматорите през деня те забавляват и вечерта. Последната вечер бяха поканили външна група – танцуваха самба и капоейра. След амфитеатъра започва дискотеката в бара на плажа. Понеделник, сряда и петък свири българска група (не БГ музика разбира се), казаха че от 10 години са в Турция и свирят по хотелите.
Медицинската застраховка – детето вдигна Т още първи ден и започна да кашля и макар да си носех лекарства, решихме все пак да го прегледа лекар. Свързахме се с асистънс компанията, която е в Германия, дадоха ни номер и от там се започна циркът – въпреки че им продиктувахме номер на полицата, поискаха да им я изпратим по факс???? От рецепцията не успяха. Николай(от Тез тур) каза, че за първи път чува такова нещо – естествено за руснаците било достатъчно да продиктуват само номера. На нас обясниха, че са само асистънс и проблема ни е в застрахователната компания, те пък казаха че нямат отговорност ????? Накрая лекарят в хотела прегледа детето и сега чакаме от застрахователната компания да ни възстановят сумата за прегледа. Слава Богу, малкия бързо се оправи, може би му бяха дошли в повече емоциите, но не вдигна повече Т, а и кашлицата сякаш изведнъж утихна.
Зад хотела има много магазинчета. Сиде е на 10 км.  Понеже миналата година ни оставиха за около час там, затова го посетихме и тази година. Таксито е 15 евро или 40 лири. Има и бусчета, но не ги търсехме и не разбрахме дали са 2 лири или 2 евро.
Spa – 30 евро частичен масаж, 70 евро цяло тяло, почистване на лице 75 евро.
Като изключим неориентираните чистачки и всички други кусури, като цяло персоналът беше любезен.
Забравих да спомена, че едната вечер ни гръмна бушона в стаята, а на едното семейство не успяха да отворят стаята едната вечер.
Та така с почивката ни в „хотел, та дрънка”  Wink
Естествено тъкмо се отпуснахме и трябваше да си тръгваме.
Малко дълъг ми стана поста, сори. Ако бях писал веднага след като се върнахме, сигурно щеше да е още по дълъг  Mr. Green. Довечера ще кача и снимки.

Последна редакция: вт, 03 юли 2012, 15:24 от Petya.

# 408
  • Мнения: 64
Здравейте,
Прочетох доста мнения във форума, ние също планираме да посетим Турция и по-специално района около Анталия това лято, в края на септември. Разгледах доста хотели и както може да се досетите се обърках Simple Smile
Конкретното предложение, което имаме е хотел Arancia Resort Hotel. Моля за мнение за този хотел, ако някой е бил скоро там или е чувал нещо за него.
Благодаря много Simple Smile  bouquet

# 409
  • Мнения: 1 710
Petya, страхотен разказ Simple Smile Мнението ти ще е полезно за всички, които искат информация за този хотел.

# 410
  • Мнения: 242
Petya., много подробен и полезен разказ. Аз обичам да ходя в нови хотели, но към края на сезона. Тогава вече грубите дейности и обзавеждане са приключили, а персоналът си е на мястото.

# 411
  • София
  • Мнения: 350
Petya. учудвам се, че са успяли да отвотят хотела. На 08.05.2012 бях там и беше строителна площадка в пълния смисъл на думата. Винаги когато хотелът е толкова нов има неуредици, но се надявам другия сезон да са влезли "в крак", но пък и цените вероятно ще са други. Очаквам с интерес да покажеш снимки.

# 412
  • София
  • Мнения: 1 833
.....Забравих да отбележа, че нашият гид - българин, който трябваше да дойде на инфото в 18 часа, така и не се появи.......
Пипинс, ако говориш за дата 23 Юни - гида (НикАлай) си дойде на срещата.  Laughing Wink
Не знам кое точно е смешното, но, да, за този ден говоря. В 18,10 го нямаше. Не видяхме никого (дори и от пътуващите в автобуса). Повъртяхме се и си тръгнахме. Ако е дошъл по-късно или срещата се е случила по-рано, ок.
И защо НикАлай? Нали, уж, българин трябваше да е? (поне така каза девойката от трансфера)

Не е смешно - просто "усмивка"Simple Smile В лобито на хотела беше срещата. Да, българин е - Николай, просто акцента на девойката от Тезтур беше  натрапчив над името му.

# 413
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
.....Забравих да отбележа, че нашият гид - българин, който трябваше да дойде на инфото в 18 часа, така и не се появи.......
Пипинс, ако говориш за дата 23 Юни - гида (НикАлай) си дойде на срещата.  Laughing Wink
Не знам кое точно е смешното, но, да, за този ден говоря. В 18,10 го нямаше. Не видяхме никого (дори и от пътуващите в автобуса). Повъртяхме се и си тръгнахме. Ако е дошъл по-късно или срещата се е случила по-рано, ок.
И защо НикАлай? Нали, уж, българин трябваше да е? (поне така каза девойката от трансфера)

Не е смешно - просто "усмивка"Simple Smile В лобито на хотела беше срещата. Да, българин е - Николай, просто акцента на девойката от Тезтур беше  натрапчив над името му.

 Simple Smile Ясно. Девойката беше написала на гърба на ваучера ни 18:00 часа, рецепция. А то било лобито на хотела. Здраве да е.

Petya., благодаря много за подробния разказ. За мен е ясно от пръв поглед, че това не е моят хотел. А и като добавим спрените "лачени автомОбили" с БГ регистрация отпред, съвсем завършват картинката мила родна Laughing

Последна редакция: вт, 03 юли 2012, 18:04 от Пипинс

# 414
  • София
  • Мнения: 101
И аз се до последно се чудех как ще успеят да отворят хотела- намерих страницата му във Facebook и от снимките, качени в края на май не изглеждаше никак готов. След два - три месеца със сигурност ще са влезнали в крачка поне малко.
Забравих да спомена за детския клуб - зад детския басейн с пързалките. Синът ми ходи с другото дете и майка му, бяха им дали моливи и листове за рисуване, имало е люлка и пързалка мисля, вижда се на една от снимките.
Човекът с хавлиите също е със строго определено работно време - до 18:30 и задължително почивка от 12:00 до 14:00 мисля че беше. През деня можеш да си смениш кърпите един път безплатно.
Ако сте в района и ви предложат посещение на ZETA текстил - не си губете времето, прилича по-скоро на втора употреба.
Ей сега качвам снимките. Някои не са много хубави, но снимахме с телефон - бях взела фотоапарат, зарядно за батерии, но познайте - някой беше извадил батериите от фотоапарата  Crossing Arms. Така и не купихме други.
Във Facebook има доста снимки от 15.06.

Последна редакция: ср, 04 юли 2012, 08:54 от Petya.

# 415
  • София
  • Мнения: 350
Ето как изглеждаше Royal Alhambra на 08.05.2012
http://4coolpics.com/photo/Diana_Don/591399.html

Все пак са успяли да го пуснат за сезона....

# 416
  • Мнения: 262
Petya,внимателно прочетох разказа ти и след това гледах и снимките ти в албума.Лично за мен ,хотела много ме впечатли. А и територията не е никак малка-53 дка. Нормално е да има пропуски в началото,и зеленината да не е богата,но съм сигурен че с всяка седмица занапред,много от слабите точки ще се оправят.Все пак хотела е от веригата Royal. Така че скоро този хотел ще "дрънка отсякъде". Grinning Само искам да питам,къде точно се намира в Чонакли? като ориентири ,може да дадеш имената на съседните хотели.Мерси.  bouquet

# 417
  • София
  • Мнения: 101
Единственият хотел е "Сюрал". Както писах, отзад и от едната страна май подготвяха терена за строеж на нови хотели. Идвайки от Анталия спряхме в "Turan Prince Residence"  на 5 мин. от "Alhambra" . Другият хотел, близо до "Alhambra", май беше "Amara Beach Resort", за който мислех, че е нов хотел, а всъщност само е реновиран. Запомних го, защото разглеждах оферти за него и сградите ми заприличаха на жилищни блокчета.

# 418
  • Мнения: 262
Petya,намерих го. Наистина около него е пълно със Сюрали-аз изброих 4 хотела.Наблизо са и от едната му страна Golden Coast и Riva Bella,а от другата страна/към Сиде/-3-те хотела Alba(Resort,Royal,Queen).Права си че до Alhamra има незастроени площи и за догодина да очакваме нови хотели...Хубав ден. Peace

# 419
  • София
  • Мнения: 493
Къде са снимките от Роял Алхамбра?

Общи условия

Активация на акаунт