На море в Турция - тема 19

  • 154 800
  • 738
  •   1
Отговори
# 465
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
Извинявам се Embarassed Сега би трябвало да се виждат. Ще пиша и за хотела обещавам само малко да отметна работа, че съм затрупана.

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.2279836530634.63741.169 … 437193&type=3

Сега стана. Peace

# 466
  • София
  • Мнения: 2 437
Ели  Hug Още веднъж се извинявам, че сме се снимали основно тримата. Ще подбера снимки без нас и за албумчето ни. И благодаря за хубавите думи за момченцето ми!

# 467
  • София
  • Мнения: 4 294
снимките с папагалите са супер  Grinning

# 468
  • Мнения: 299
мама МОНИ,
e kak e spored vas, zaslujava li si parite tozi hotel. I v koi drugi ste bili za sravnenie

# 469
  • Мнения: 1 710
мама МОНИ, наистина много хубави снимки, а хлапето ти е голям сладур.

rosi_72, и твоите снимки много ми харесаха. Хотелът изглежда много приятно. Радвам се, че сте доволни от почивката.

Последна редакция: чт, 12 юли 2012, 10:11 от Мaрги

# 470
  • София
  • Мнения: 6 680
мама Мони, много хубави снимки!
Сега, като сравняваш - кой хотел ти харесва повече - IC Green Palace или Риксос?

# 471
  • Варна
  • Мнения: 187
мама МОНИ страхотни снимки, хотела изглежда чудесен

# 472
  • Мнения: 10 610
Мама Мони,
личи си, че сте изкарали страхотно по усмихнатите ви лица!!!!
Тези папагали и собственика им бяха и в нашия хотел.

P.S. След тези два страхотни хотела, направо не знам догодина как ще избереш Simple Smile!

# 473
  • София
  • Мнения: 2 437
P.S. След тези два страхотни хотела, направо не знам догодина как ще избереш Simple Smile!

И аз се чудя Laughing Засег мисля Риксос Сънгейт или Амара Долче Вита, но ако полетите са по-нормални. На връщане беше отврат Mr. Green Нас ни взеха в 6 ч. сутринта, но хората от Алания са ги взели в 3,40. Просто събота е тотално изгубена.

Сега, като сравняваш - кой хотел ти харесва повече - IC Green Palace или Риксос?

Труден въпрос Simple SmileЗададох си го още там и нямам еднозначен отговор. За някои неща Риксос е по-добре, за други Грийна.
В Риксос досега (4-ри години в Турция) е най-добрият сервиз, който сме имали в Турция - много персонал навсякъде, незабележими. Много ми хареса вечер при представленията амфитеатъра е с маси и сервитьори ти носят напитките. В Грийна има бар, но се редиш ти. На плажа тук минават с колички и носят плодове, безалкохолни, кафе, бира. Момичета на ролкови кънки сноват по басейните. Сервитьорите в осн. ресторант ни научиха по име и с идването ни поздравяваха (мерхаба комши Laughing). Страхотно отношение към детето, но това е навсякъде, където съм била.
Стаята е по-добра и по-голяма в Риксос Ларес. 1 спалня+1 самостоятелно легло+диван. Но там е хубав корпус "Б", който е към Делфините. Другите два са шумни от Титаник. Имаше още едно бълг. семейство и се оплакваха от шум, а ние не чувахме нищо. Даже последнат вечер данданията е била до 3 ч. през нощта Mr. Green М/удругото платихме стандартна стая land view, но ни дадоха разширена странично море.
Най-хубавия плаж от 4-те ни хотела, въпреки че три от тях са били все наблизо (Миракъл, Риксос, Грийн Палас). На входа на морето ситни камъчето малко и облички. Малко след това пясък навътре. Най-дългата и широка ивица. Пада се последен хотел до реката и има страшно много място. Никога нямаше проблем с чадъри. Винаги имаше свободни и никой не си е хвърлял кърпите и на плажа и при басейните. В Грийна на басейните мятаха кърпи рано-рано. Морето чисто, много топло, пасажи с рибки имаше. Тук плажът е с отделни чадъри, което аз лично предпочитам пред тентите.
Басейните - в Риксос детският е с гъба и пързалка. В Грийна това го нямаше. Но другите българи казаха, че басейните (ние ходим на морето само веднъж за малко бяхме на басейните) се нуждаят от освежаване (плочки и т.н.). М/удругото аок се загледаш може да се пипне хотела и гест рилейшъна ни каза, че зимата ще го освежават. В Грийна това не ми е направило впечатление. Нямаше тарапана на басейните newsm78
Чистота - и двата са чисти, и в двата камериерката ни беше супер. Помолих да чисти сутрин до 13 ч. и нямаше проблем. Правеше го жената. Въобще чистотата е на ниво и при двата хотела.
И двата хотела по нашето време бяха пълни, но не се усещаше навалицата.
В Риксос напитките навсякъде (с изключение на плажа - там картонени с логото на хотела) бяха в стъклени чаши.
Вечерна програма - на едон ниво.
Храна - много, никога не свършваща,  с глезотийки, но като че ли по-разнообразна ми се стори в Грийн Палас. В Риксос беше всичко вкусно, добре направено, но там имаше постоянно например чери домати, докато тук не (обичам ги затова давам с тях пример Embarassed). Но тук пък имаше страхотни супи (детето обича) и за пръв път попадам в Турция на таратор Laughing Но някакси масите в Грийн Палас като подредба (купата с лед и в нея бутилките вино и вода на масата) тук го нямаше. Имаше гала вечер, но не ме впечатли. Иначе италианска вечер, азиатска, турска, рибна.
Детската площадка тук по ми хареса - страхотна, голяма, на сянка. Но пък на плажа нямаше камиончета, кофички и т.н, както имаше в Грийн палас например.
В Грийна имаше отделна сладкарничка. В Риксос нямаше. Имаше кофи хаус, но вътре и без тортички Embarassed
Вътрешен интериор на хотела - по-ми допадна в Грийн палас.
Градина - невероятната градина на Грийн Палас трудно може да има аналог(ен съм била в Ботаник). Зелен е Риксос (особено за съседните хотели и район Лара е много зелен), но аз съм влюбена безумно в прекрасната зеленина на Грийн Палас. Костенурки, рибки, лебеди по ткериторията тук нямаше. А да и малко бяха пейките по територията му, но пък имаше хамаци Laughing (в Грийна няма)
В обобщение хареса ми и на двете места, но усещането ми за Грийн Палас е за една фина изтънченост (така го усетих аз). Тук не го усетих. По-комерсиален хотел е Риксос (не знам дали успявам да си предада смислено усещанията newsm78), по-туристически. И някъде наистина трябва да се поосвежи.
Това на прима виста мога да кажа като сравнение м/удвата.
В кой от двата бих отишла отново? При толкова много хубави хотели в Турция - в нов. Въпреки че наистина все по-трудно ми става избирането, защото искам много неща накуп, но догодина живот и здраве пак ще измисля нещо - с ваша помощ и с компетентните съвети на Галактик.
Това е от мен. Пак дълго стана ама си ме знаете по много пиша Laughing

# 474
  • София
  • Мнения: 6 559
В кой от двата бих отишла отново? При толкова много хубави хотели в Турция - в нов. Въпреки че наистина все по-трудно ми става избирането, защото искам много неща накуп, но догодина живот и здраве пак ще измисля нещо - с ваша помощ и с компетентните съвети на Галактик.
  smile3501  202uu newsm10

# 475
  • Мнения: 0
Здравейте мили мами! На 15.09.2012 ни престои пътуване до Турция - Анталия- Кемер ! Ще отседнем в хотел MAJESTY MIRAGE PARK RESORT. Опитах се да намеря някакви отзиви за този хотел, но уви .. нямах късмет! Моля ви мили мами , помогнете някой бил ли е там , споделете мнение. Благодаря предварително.

# 476
  • София
  • Мнения: 6 559
Здравейте мили мами! На 15.09.2012 ни престои пътуване до Турция - Анталия- Кемер ! Ще отседнем в хотел MAJESTY MIRAGE PARK RESORT. Опитах се да намеря някакви отзиви за този хотел, но уви .. нямах късмет! Моля ви мили мами , помогнете някой бил ли е там , споделете мнение. Благодаря предварително.
http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g660503-d296310-Reviews- … ranean_Coast.html eто тук има 243 мнения а тук 495 http://www.holidaycheck.com/hotel-travel+information_Hotel+Majes … rt-hid_38452.html , ако не владееш английски си ги превеждаш с гугъл транслейт например. Peace 

# 477
  • Мнения: 0
Благодаря много за линка, но бих предпочела да чуя "българско" мнение, по въпроса. Ако някой е ползвал услугите на този хотел , много бих се радвала да сподели впечатления.

# 478
  • София
  • Мнения: 6 680
мама Мони, благодаря, значи ми е било правилно усещането да отидем в IC Green, като че ли повече ми хареса написаното за него в сравнение с Риксоса.
А къде да сме следващия път аз вече съм измислила, само парите ми идват малко в повече  Laughing, лично аз съм за Verde, но който и да е от веригата е прекрасен:
http://www.gloria.com.tr/Gloria-Hotels-And-Resorts/Hotels.aspx?otelId=2


# 479
  • София
  • Мнения: 6 559
А къде да сме следващия път аз вече съм измислила, само парите ми идват малко в повече  Laughing, лично аз съм за Verde, но който и да е от веригата е прекрасен:
http://www.gloria.com.tr/Gloria-Hotels-And-Resorts/Hotels.aspx?otelId=2
заради такива като вас ще ме изгонят от къщи  Hug Mr. Green Peace

Общи условия

Активация на акаунт