На море в Турция - тема 19

  • 154 791
  • 738
  •   1
Отговори
# 600
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
Стоя пред дилема:RIXOS LARES или RIXOS TEKIROVA е по-добре за началото на октомври. И двата са с много добра репутация, но близоста до летището накланя към RIXOS LARES. Някакви мнения?  bouquet Благодаря предварително.

Зависи - като време за трансфер Риксос Лара е супер.

# 601
  • София
  • Мнения: 1 735
Да питам,ако някой е наясно да дава идеи за забележителности около и от Кемер и по-точно Чамюва.Има ли маршрутки от Чамюва до Кемер и околните селища?Какви забележителности да ме посъветвате да не пропусна.Кола под наем смислено ли е да се наема да се пообиколи,че само в хотела и до плажа едва ли ще ни свърта.То ми се иска до Памуккале да се отиде,ама да видим дали ще я предлага местния туроператор,ама нищо не пречи и друго да си набележим.

# 602
  • Мнения: 267
Здравейте, колебаем се между два хотела: ONYRIA CLAROS и Веноса в Дидим.
Кой от двата бихте препоръчали?

# 603
  • София
  • Мнения: 350
Здравейте, колебаем се между два хотела: ONYRIA CLAROS и Веноса в Дидим.
Кой от двата бихте препоръчали?
И двата хотела са много добри. Веноса е с по-малка територия, но по-равно, докато ONYRIA CLAROS е с по-хълмист терен. ONYRIA CLAROS е по-скъп, има аквапарк, а във Веноса са 2 пързалки, но все пак зависи дали се интересувате от аквапарк. Мисля, че ONYRIA CLAROS е малко по-луксозен, но Веноса предлага много добро съотношение качество-цена. Има значение дали предпочитате настаняване във вила  или в основно здание. Веноса мисля, че няма вили (ако не се лъжа 3-4 помещения тип бунгала, но незнам дали се предлагат на бг-пазара). Ако имате конкретни въпроси - ще се опитам да отговоря? ONYRIA CLAROS  съм го разглеждала, а във Веноса почиваха май месец мои близки.

# 604
  • Варна
  • Мнения: 10 558
Да питам,ако някой е наясно да дава идеи за забележителности около и от Кемер и по-точно Чамюва.Има ли маршрутки от Чамюва до Кемер и околните селища?Какви забележителности да ме посъветвате да не пропусна.Кола под наем смислено ли е да се наема да се пообиколи,че само в хотела и до плажа едва ли ще ни свърта.То ми се иска до Памуккале да се отиде,ама да видим дали ще я предлага местния туроператор,ама нищо не пречи и друго да си набележим.

Инка,не пропускайте Памуккале,там е магия Peace
http://prikachi.com/images.php?images/376/5073376e.jpg

# 605
  • София
  • Мнения: 1 735
То ми е на първо място сред желанията Laughing,но е за един ден.Мисля, че има и други места,които може да видим.Ровя и намерих това:
http://pochivkivturcia.blogspot.com/2011/06/blog-post_29.html
И затова се интересувам как да се доберем и до тези места.

# 606
  • Мнения: 242
Здравейте, колебаем се между два хотела: ONYRIA CLAROS и Веноса в Дидим.
Кой от двата бихте препоръчали?
Била съм и в двата хотела. Diana_Don е направила добра съпоставка. Аз бих предпочела ONYRIA CLAROS основната сграда, но там е по-скъпо.

# 607
  • Мнения: 267
Благодаря ви за отговорите Simple Smile
Предпочитаме да сме в основната сграда, а аквапарка определно е голям плюс. Цените до вторник в Емералд са едни и същи, така че май вече започвам до клоня доста повече към Онирия.
А времето дали ще бъде топло началото на октомври в Онирия? Също се чудех, понеже нощувките са 6, връщането обратно е през нощта, а стаите трябва да се освободят в 12 - могат ли да се ползват ресторантите и баровете след това? Трябва ли допълнително заплащане? Знам, че плажът го водят пясъчен, но май не е баш като нашите?
Благодаря ви много Simple Smile!

# 608
  • София
  • Мнения: 350
Благодаря ви за отговорите Simple Smile
Предпочитаме да сме в основната сграда, а аквапарка определно е голям плюс. Цените до вторник в Емералд са едни и същи, така че май вече започвам до клоня доста повече към Онирия.
А времето дали ще бъде топло началото на октомври в Онирия? Също се чудех, понеже нощувките са 6, връщането обратно е през нощта, а стаите трябва да се освободят в 12 - могат ли да се ползват ресторантите и баровете след това? Трябва ли допълнително заплащане? Знам, че плажът го водят пясъчен, но май не е баш като нашите?
Благодаря ви много Simple Smile!

В началото на октомври времето е много приятно. Не е такава жега. Може да се седи на плажа и в следобедните часове без опасност от силно изгаряне. Водата в морето може да е по-хладна, но не чак толкова, че да не може да се влиза. Е, винаги има риск от някой "цилкон", но то и през август човек може да попадне на дъжд. За баровете и ресторантите в деня на напускане мисля, че няма да има проблем и то извън сезона. Имат основание да свалят гривните, но почти не съм чувала да го правят и да създават проблеми, особено за обяда. Ако искате обаче да останете в стаята до заминаване, тогава може да се наложи да доплатите за "късно напускане". А плажът не е като нашите, но не бих казала, че е проблем в избраните от вас хотели. Вие вероятно сте избрали пътуване със самолет. Тъй като тези хотели са на 17-18 ч. път с рейс и ако може да го издържите ще имате възможност да се възползвате от много по-ниски цени. Аз бих ви препоръчала, ако сте със самолет да видите и по-далечни дестинации (Бодрум, Мармарис, Анталия). Незная какъв ви е бюджета, но за началото на октомври и в Анталия има много добри предложения.

# 609
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Няма да ви свалят гривните в Онирия Кларос след освобождаване на стаите. Ние освободихме към 11.30, автобусът ни взе към 17.00 и си ползвахме всичко. Ако правите плаж цял ден, удобен вариант за преобличане  е спа центърът. Също така, като пристигнете, ви слагат веднага гривни и ползвате всичко, незвисимо дали сте се настанили. Ние пристигнахме в 7 сутринта и ни пратиха веднага на закуска. Иначе ни настаниха към 14.00, като се освободиха стаи. Други хора са пристигнали в 9 сутринта и са ги настанили веднага. Наистина в основната сграда е по-хубаво, стаите са доста по -големи, а гледката към морето е фантастична. За вилите не ми хареса, че алеите към по-задните вили не бяха осветени и вечер беше пълен мрак. Но пък за разлика в цената от порядъка на 200 евро за стая за целия престой това може да се преглътне.

# 610
  • Мнения: 242
Няма да повтарям това, което са написали Clear и Diana_Don - вярно е. Само ще добавя, че когато си тръгвахме ние си поискахме вода на бара в самия хотел и получихме по 1 литър стуна вода. Не си заслужава да плащате за по-късно освобождаване.  Така че - смело напред!
Сетих се за плажа - не е като нашите плажове и пясъкът е насипан, но не е едър, няма камъни и не е кално.

# 611
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Здравейте.
Предстои ни почивка в района на Аланя и имам няколко конкретни потания.
Има ли там какво да се посети в Аланя- в града? Шопинг-центрове? Може ли да се пазари с евро или долари, или са оборотни само турските лири? Плащането с карта разпространено ли е? Цената на таскитата как върви долу-горе в града и извънградско?
Благодаря предварително!

# 612
  • Мнения: 267
Много благодаря на всички за полезната информация   bouquet
В крайна сметка решихме да е Онирия тази година, после и аз ще пусна един разказ за хотела Simple Smile

# 613
  • София
  • Мнения: 350
Здравейте.
Предстои ни почивка в района на Аланя и имам няколко конкретни потания.
Има ли там какво да се посети в Аланя- в града? Шопинг-центрове? Може ли да се пазари с евро или долари, или са оборотни само турските лири? Плащането с карта разпространено ли е? Цената на таскитата как върви долу-горе в града и извънградско?
Благодаря предварително!
В кой хотел ще отседнете? В града или извън него. Аз харесах градчето. от рейса видях доста магазини (вкл.маркови), но подробности не мога да дам за тях. В Алания най-много ми хареса крепоста и чудната гледка от нея. Бях и до плажа на Клеопатра, но нищо особено. Плаж като плаж. Ситен бил пясъка. Е, нас с плаж и пясък немогат да ни впечатлят.
Много благодаря на всички за полезната информация   bouquet
В крайна сметка решихме да е Онирия тази година, после и аз ще пусна един разказ за хотела Simple Smile
Чудесен избор. Мисля, че ще останете много доволни.

# 614
  • Мнения: 71
И нашата почивка в чудесния Батихан Бийч Ризорт, Кушадасъ, приключи. Много сме доволни.  Grinning

Радвам се за вас, пред вид, че и на нас ни предстои...Ще има ли отзиви и впечатления Grinning
Ето подробности и снимки от най-хубавата ни почивка досега, в Батихан Бийч Ризорт & Спа, Кушадасъ.  Heart Eyes

Хотелът: Състои се от:
- 2 корпуса - стар и нов под формата на Г, като старият е реновиран. Ние бяхме в него, стая с изглед море (бонус от Anea travel Peace) и нямаме никакви оплаквания от обзавеждането
- зона на басейните
- градина
- плаж на хотела - Long Beach

Територията: На брега на морето. Територията не е много голяма, но е достатъчна.  Simple Smile

Градината: Зелена, чиста и подредена, част от нея е заета от новия корпус, но въпреки това не е малка. Сянката в нея (дърветата) не е достатъчна за всички желаещи, особено след 10-10.30 часа.  Mr. Green

Пътуването: Тръгнахме с автобуса в 14.30. В 19 часа бяхме на границата. Минахме бързо, без проблеми и в 20 часа бяхме на паркинга на хотел "Арсланлар", Турция, на 10 км. от границата. Там се продава изгодно най-хубавият и пресен насипен локум  Heart Eyes, слагат го в червени картонени кутии (9 TL килограма=8 лв., и може да се плаща и в лева, както и в евро).
(Ако си купите пакетиран локум за подаръци, може да попаднете на стар и сух. Оставете си това на връщане за магазина на "Арсланлар" преди границата и си вземете насипен. Същото важи и за насипната баклава Heart Eyes и за течните перилни препарати.)
В 23 часа бяхме на ферибота, в 24 часа в Азия и в 7 часа сутринта ни оставиха пред входа на Батихан.  Grinning
На връщане тръгнахме в 15.30, забирахме хора от други хотели до 17, в 0.30 бяхме на ферибота, в 1.30 в Европа, в 5 - в "Арсланлар", в 6 - на границата, минахме за 30-40 мин. и в 10 часа си пристигнахме.  Grinning
Спирахме на всеки 2-3 часа за тоалетна и раздвижване. Peace
Опасенията ни за пътуването (отиване и връщане) останаха напразни. Децата (на 8 и 12 години) го понесоха много добре, спаха през нощта и нямахме никакви проблеми.  Grinning
Надуваемите възглавнички за около врата (за около 4 лв. в Кауфланд и Била) ни свършиха добра работа при нощното пътуване и не заемаха място в ръчния багаж.  Peace
По съвет от този форум бяхме си сложили и по една дреха/леко яке с дълъг ръкав в ръчния багаж (вътре в автобуса, не в куфарите в багажника). Бяха ни много полезни за нощните пресичания на Дарданелите с ферибота (30-40 мин.) - на връщане духаше доста силен хладен вятър и ние бяхме от малкото подготвени.  Hug

Посрещането: Шефката на посрещащата ТА Anea travel, г-жа Семра Акташ (родом от Шумен) http://www.facebook.com/semraaktas и представителят на Anea за Батихан - Наджи ни чакаха и ни изпратиха на закуска, въпреки, че нямахме гривни. Закуската беше бонус от Anea travel.  Peace
След закуската Наджи ни запозна с екскурзиите на фирмата, оставихме си багажа в конферентната зала, сложихме банските и на плажа или на басейните. В 12 часа ни сложиха гривните и отидохме на обяд и след обяда, в 13 часа стаите ни бяха готови и ни настаниха (преди обявения за това час - 14 часа). Peace

Гостите на хотела: Имаше 2 основни групи - холандци и турски гастарбайтери основно от Германия, малко англичани, малко белгийци, 3 български семейства, 1-2 руски семейства и нито един румънец. Състав-мечта за доста други хотели. Laughing

Стаята: Стаята ни беше на 5-ти етаж в стария корпус (524). Терасата ни гледаше странично към басейните и плажа на хотела и фронтално срещу северната част на Long Beach. Peace
Стаята стандартно беше с 3 единични легла, но след като се обадихме на камериерката, тя ни донесе едно от приготвените в коридора разгъваеми легла с матрак. Стабилно легло, в което спокойно може да спи и възрастен. Банята беше с вана. Стаята и банята бяха реновирани и чисти.  
Имаше мини бар (празен) и 32" LCD телевизор с около 30 канала, основно турски, няколко немски, френски, 1 английски, 1 полски и телевизия Балканика - от време на време български песни. Simple Smile
В стаите има климатик. На вратите на терасите на хотела няма комарници, но не бяха и необходими, защото нямаше нито един комар. Репелентът остана неизползван. Вечер, след спирането на музиката в 24.00 часа, спирахме климатика, отваряхме вратата на терасата и цяла нощ спяхме на отворена врата и дръпнато тънко перде. Никой от нас не беше ухапан нито един път. Shocked  За 7-те дни само една муха беше влязла в стаята.  Thinking   Едната вечер, около 1 часа след полунощ, от терасата видях една кола, която пръскаше дърветата около хотела. Peace
На терасата (в новата сграда също) няма сушилници, няма възможност и за въже. По принцип хавлиите се простират по перилата, а банските на пластмасовите столове и маса на терасата. Не е особено хигиенично. Ние знаехме за това от този форум  Hug и си носихме 2 сгъваеми сушилника (за радиатор) в куфара. Свършиха ни прекрасна работа, но бяхме единствените.  Mr. Green
На етажа имахме 2 камериерки. Чистеха сутрин (питаха ни сутрин, ако ни видеха дали да почистят, а ние оставахме и табелката да почистят). Но, когато имаше много заминали от етажа, чистеха първо техните стаи и при нас идваха след обяд. Когато спяхме и бяхме сложили табелка да не ни безпокоят, чистенето оставаше за другия ден. Те можеха  часа да почистят най-късно до 17 часа. Стаите в новата сграда са по-хубави, семейните са 2 стаи с преходна врата, а от терасите на стаите с кухненски бокс на 1-вия етаж на новата сграда, по стълбички се слиза направо в спокойния басейн.  Heart Eyes

Интернетът: Безплатен WiFi има в лобито, по стаите дали има WiFi не знам, нямахме лаптоп с нас. Кабелен - няма.

Басейните: Басейните бяха 5. Бебешки 30см. с пързалка, детски 60см. с гъби с вода и пързалка, басейн на пързалките 120см., спокоен басейн до новия корпус и голям басейн на анимацията 140-200см. На децата най-удобен им беше басейна на пързалките, но семейният ни басейн беше спокойния басейн до новия корпус. Heart Eyes

Детският кът: Представлява дървена къщичка до басейните и градината. Не сме я ползвали, защото нашите деца вече са големи и мога да го опиша само по наблюдение. От около 10 часа до около 19 там имаше по 2 аниматорки. Рисуваха и играеха с децата отвън на верандата. Там им беше и къта за хранене, където им носеха храна за обяд и за вечеря. Laughing

Морето/Плажът: Първият ден водата в морето ни се стори студена, а беше и много солена. Задължителни са водните очила, иначе след потапяне страшно люти на очите и сълзят. Плажът е хубав, Long Beach  Heart Eyes. Пясъкът е ситен и няма камъчета. Дъното е със ситен пясък, нямаше камъни и водните ни обувки останаха неизползвани. Grinning
Ние ходехме сутрин на басейните, а след обяд бяхме на плажа. Водата след обяд беше топла и излизаха много приятни вълни. В морската вода на плиткото има разтворен пясък, има и малко кафяви лентовидни водорасли и не е прозрачна. Учудващо, на плажа и във водата няма никакви мидени черупки. Може би, е прекалено солено. Thinking
Почти всяка вечер наблюдавахме вълшебния залез на плажа - от 20.10 до 20.30. Беше невероятно.  Heart Eyes  Стават и прекрасни снимки.

Храната: Закуската е от 7.00 до 9.00 и късна закуска от 9.00 до 10.00. Обяд от 12.30 до 14.00. Вечеря от 19.30 до 21.30.
Най-добре е да се ходи в началото или в края - много по-спокойно е. Нещата не свършват, непрекъснато се вадят нови тави. Ако не са забелязали, че нещо е свършило - казваш и веднага се вади ново. Peace
Храната ни хареса, беше много разнообразна и вкусна. Винаги имаше по нещо за всеки. Вкусно готвено с месо и без, на всяко ядене риба по 1 вид - печена, пържена или панирана (скумрия, цаца или пъстърва, по наше време), турски кюфтета пържени или готвени с нещо, грил - пилешко, телешко. Агнешко чеверме на турската вечер, много видове пресни салати, пресни нарязани зеленчуци, сосове, 4-5 вида хляб, пържени, варени или вкусни печени картофи с подправки, вкусно кисело мляко, сутрин омлети, яйца на очи, яйца варени 3 или 5 мин., 6-7 вида пресни хлебчета и кифлички, сирене, кашкавал, тостери, американски палачинки pancakes с пудра захар, пресни плодове - дини, пъпеши и праскови, десерти - кремове, пасти, торти и 4-5 вида турски сиропирани десерти тип толумбички и реване.  Heart Eyes
Баклава имаше само на турската вечер. Вкусен 100 % ябълков сок на бара в ресторанта. Хареса ни и тяхната бира Ефес Пилзен.  Heart Eyes

Ресторанти и барове: На обяд може да се яде и на Бийч бара до плажа, където не се изискват минимум дрехи, като в ресторанта. Има барбекю, пици, турски пици, спагети и хапки, пържени картофи, салати, напитки, но няма десерти.
На вечеря може да се ходи пак на бийч бара, който вечер е а-ла карт ресторант, с меню и предлага много вкусни агнешки шишчета и телешки стекове алангле или с гъбен сос  Heart Eyes, както и турски хляб-балон. Но, напитките се заплащат. Вечерята е на фона на прекрасен залез. Може да се ходи всяка вечер, но трябва да се резервира на рецепцията от днес за утре. Другият а-ла карт ресторант до плажа и градината - Кумсал, не влиза в инклузива, платен е. До него има много интересна площадка-фонтан, на която се организират мокри игри и вечерна дискотека.  Sunglasses
Пуул бара - от 10 до 24 часа, е до басейните, там са алкохолни и безалкохолни напитки, храна от 12 до 17 часа - скара, салати, бургери и спагети. До него е и щанда за сладоледа от 12 до 19 часа. Има само 3 вида: ванилов, шоколадов и ягодов и горе-долу става.
В Лоби бара са кафе, алкохолни и безалкохолни напитки.

Обслужването: На светлинни години по-добро отколкото на родното море. В Батихан Клиентът е цар. Heart Eyes  На всичките ни искания - винаги с учтива усмивка и нещата веднага се свършват. Нито един път не ни се намръщиха и не изразиха досада или раздразнение по какъвто и да било начин. Peace
Сменихме турски лири в България, в ОББ - 0,89 лв. за 1 TL. Носихме си и евро.
На място установихме, че в Турция най-изгодно е в долари (заради руснаците), след това в евро и накрая в турски лири.
Написани цени няма. Естествено, винаги се пазариш до последно, за половината от обявената първоначална цена, имитираш отказване и тръгване, и на прага получаваш исканата цена.
Задължително, още при влизането, ясно обявяваш, че си "комши" - от България. Следва широка усмивка от продавача и отношението и цените веднага се променят положително - "специално за комши".
Laughing
Не навсякъде говорят английски, но с жестове и желание може да се разбереш. Хората са доста дружелюбни и любезни. Peace

Анимацията: Децата се забавляваха на басейните, на водните пързалки - работеха по 2 часа сутрин и след обяд със спасител, регулиращ спускането. Анимацията на басейните сутрин и след обяд беше добра - състезния и игри. Вечер - занимателни шоута на амфитеатъра с аниматорите и гостуващи артисти. На децата им беше много интересно и така и не поискаха да отидем вечер до центъра на Кушадасъ. Сутрин, аниматорите канят на дартс и волейбол на игрището в градината. Играе се и бочиа с метални топки. Има състезателни игри на големия басейн, които на обяд прилключват с клубните танци Party:
1. Waka Waka (Time for Africa) - Shakira
2. Ai Se Eu Te Pego - Michel Telo
3. Follow The Leader - Soca Boys
4. Macarena - Los Del Rio
Танците ги има в You Tube. Laughing
Опитахме се да включим в списъка от името на България и:
5. Balada Boa - Gustavo Lima, но не знам дали се е получило. Mr. Green
След обяд, пак игри на басейна и баскетбол, за жените - йога, пилатес и ориенталски танци. Peace
Има безплатен фитнес над пуул бара и платена компютърна зала.
Вечер - шоу на амфитеатъра, завършващо пак с клубните танци и малко дискотека до 24.00 часа. След това става тихо.Peace
Заради тези интересни вечерни шоута, не можахме да видим красивия център на Кушадасъ и пристанището с огромните круизни лайнери.  Sad
Но нищо, живот и здраве, следващия път. Peace
Пазарният ден в Кушадасъ е в сряда, а в четвъртък-вечер, в един от най-вкусните ресторанти в центъра - Casablanca, имало много хубава турска вечер.  Sad

Гривните ни ги оставиха до последно и макар, че бяхме освободили стаята в 12.00 часа, можехме да консумираме свободно всичко до часа на тръгването ни. Реално, ние се прибрахме с гривните в къщи (носихме ги и на следващия ден, по навик).  Laughing

Сега за проблемите:
Според нас имаше 3 неща, които в началото ни притесниха:
- проблемът с минералната вода за пиене
В мини бара в стаята нямаше минерална вода. След поставяне на въпроса на рецепция ни казаха, че ни се полагат еднократно 3 бутилки 0,5 л. мин. вода (но ни дадоха 2) и това е, което влиза в инклузива. От там нататък има 2 варианта - да си наливаш вода в чаши (бутилки не влизат) от автоматите за сокове в ресторанта или на бара при басейните, където единия кран е за вода. Но там водата не е минерална, а филтрирана чешмяна, с която се разреждат соковете в автомата. На вкус тази вода не е лоша, сутрин ние пиехме от портокаловия сок от автомата и не е имало последствия, но ако я налееш в бутилка и престои повече става гадна. (За обяд и вечеря, като безалкохолно препоръчваме ябълковия сок 100% от бара в ресторанта - чудесен е  Heart Eyes. Сутрин бара не работи.)
Вторият вариант е да си купуваш мин. вода от лоби бара или на стекове от магазинчето отляво на лоби бара (изнесени са отвън). На лоби бара е 2 пъти по-скъпо. В магазинчето стек (12 бр.) 0,5 л. или 6 бр. 1,5 л. е 5 Евро (10 лв.), т.е. малката е около 0,80 лв., а голямата около 1,70 лв. - горе долу става.
Срещу входа на хотела, от другата страна на улицата има хранителен магазин, където мин. вода 1,5 л. е 1,50 турски лири, което е 1,35 лв. - съвсем приемливо.

Въпреки това, нас това плащане ни подразни. Платили сме толкова пари, а даже и за вода трябва да доплащаме.  ooooh!
Обърнахме се към представителя на нашата посрещаща ТО - Наджи. Наджи говори нещо с жената на лоби бара и след това, за нас специално, вече нямаше проблеми с мин. вода до края на престоя ни. Тя вече ни познаваше и всяка сутин си взимахме по 1-2 бутилки мин. вода от 1,5л. Laughing

- проблемът с плажните кърпи
Не си взехме кърпи за плажа, защото прочетохме, че от хотела дават и бяхме с 3 куфара. След настаняването, на рецепция, при поискване, дават карти, срещу които в SPA центъра в подземния етаж ви дават хавлии за плаж. Ние, първия ден, на обяд върнахме мокрите хавлии, с идеята след обяд да си вземем сухи. Но след обяд се оказа, че за 24 часа ни се полагат само един път хавлии за плаж, като се взимат след 9 часа (SPA центърът работи от 9 часа) и се връщат до 19 часа. Ако закъснееш след 19 часа, както стана с нас при екскурзията ни до Памуккале, където кърпи са нужни (върнахме се след 20 часа), остават ти за следващия ден, независимо колко са замърсени. Или можеш да ползваш кърпите от стаята, където за всеки има по 1 голяма и 1 малка кърпа, които се сменят всеки ден, ако са там. Спалното бельо се сменя на 2 дни.
Невърнатите кърпи не могат да бъдат разменени за чисти следващия ден, защото броят на кърпите е равен на броя на картите - не са повече и ако не си върнал твоите за да ги изперат през нощта, нямат какво да ти дадат на следващия ден. Обаче, ако си върнал кърпите и трябва да вземеш нови в 9 часа сутринта, нямаш кърпи за запазване на шезлонги на басейна или на плажа в 7 часа (може евентуално с кърпите от стаята или с друг багаж) Mr. Green

- проблемът със запазването на шезлонгите
Въпреки, добрия национален състав на гостите на хотела, проблемът със ранното запазване съществуваше. Въпреки поставените на няколко места надписи, че запазването на шезлонги е забранено преди 7 часа (в деня на тръгването ни го промениха на 8 часа  Laughing), то започваше от 6-6.30 часа (липсваше контрол). Тогава се слагаха хавлии от ранобудните холандци и германци (турски гастарбайтери) на шезлонгите и чадърите около басейните и първите 2 реда на плажа. Към 7.00-7.30 часа свършваха местата под сенките на дърветата в градината до басейните. След 8 часа оставаха само места без сянка и чадъри в градината и последните 2 реда (те са общо 5) чадъри и шезлонги на плажа (до 10 часа). Основната причина е, че след построяването на новата сграда, местата вече не достигат. В първия ни ден не достигаха и шезлонгите, но на другия ден докараха две големи купчини шезлонги и всеки без шезлонг си взимаше оттам, но шалтетата и чадърите пак не достигаха. След първата ни сутрин там, с трудно намерени места на сянка в градината в 9 часа, започнахме да запазваме места около 7 часа. Но пък, всяко зло за добро. Установихме, че пиенето на кафе и закуската на двамата родители в ресторанта от 7 до 8 часа е несравнимо по-приятна и романтична  Heart Eyes  от по-късната закуска, поради малкото хора и наличието на много места на приятно хладната тераса. След това будехме децата.  Grinning

В резюме: Това беше една много приятна и незабравима почивка, най-хубавата ни досега. Догодина, живот, здраве и работа - още по-хубава, в Палома Клуб Султан в Йоздере, пак с Anea travel.  Peace
Хайде с нас!  Grinning

Снимките: Малко по-късно. Blush

Последна редакция: пн, 30 юли 2012, 17:08 от Лариса

Общи условия

Активация на акаунт