Лятно слънце вече грее, СЕПТЕМВРИйчето в коремчето на мама все повече дивее!

  • 24 895
  • 731
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 147
Здравейте,

честити празници и най-хубави пожелания на патерица и без патерица Wink
 nbirthday newsm67  ura


Стефанел, бързо оправяне!


за шишетата:

Единственото наистина безвредно е стъкло, всичко останало, най-ново и пластмасово е въпрос на време да бъде отхвърлено, както стана и с по-старите иновации.

На кърмено бебе тук също вода не се дава, макар че моя приятелка ме посъветва да давам, защото нейния сладур нямаше никакво отношение към шишето, когато започна да дава вода при захранването и се наложи да дава с лъжичка. Не съм убедена, че това е проблем. Това с плодовите сокове на бебе ми се вижда абсурд, но както и по-рано беше ставало въпрос всяка майка си решава какво да прави с детето си. И все пак ми се вижда много тъпо майка сама да си уврежда детето, като тази, дето пресичала автомагистралата...

От стерилизатор също не виждам смисъл, за мен това е само още един уред, ако имам нужда от изваряване имам тенджера и печка, които си ги ползвам така или иначе. Но аз съм против детето да е настанено в лабораторна среда, предпочитам да си изгражда имунната система само /но под око/. А и се надявам да кърмя, та шишета изобщо да нямаме.

Нещо по повод изкуственото хранене:
понеже разглеждах в магазина изкуствените млека, видях едни готови, които са в нещо средно между буркан и шише с широко гърло, към което се прикрепя биберон. Видя ми се идеален вариант, освен това е стъклен контейнера, а аз такива ги измивам и ползвам пак...
намерих го:
Скрит текст:

Голямата ми радост за тази седмица е, че нямам ГД, обаче нямам и достатъчно желязо, та сега пия хапчета, за 6 месеца ми е рецептата. Проблема е, че след 2 таблетки, нощеска имах и крампи... Сега да видя тях как ще ги боря, че не искам да пия повече хапчета, като бабичка хипохондричка и то без сериозна причина...


ето две хубави статии за раждането:

http://www.moetodete.bg/rajdane/rajdane-bez-razkusvaniya.html

http://www.bnews.bg/article-37563


За претоплянето на бебето:

Бебето, на което му е топло суче вяло, или изобщо, без сукане трудно тръгва кърма и се завърта омагьосания кръг към изкуствените млека... И това е най-малкия проблем. прегряването при бебетата може да бъде и фатално.

Някъде напред се обсъждаха завивките. Тук се препоръчва торба, като метод за превенция на СВДС. Също така се препоръчва да не се ползват "обиколници" поради същата причина.


За кърменето

В кърмаческия форум има доста богата библиотека, хубаво е да се попрочете, щото после няма да има време...


Към списъка

Моя приятелка ме подсети да си взема вазелин, защото иначе е голям зор измиването на мекониума.
Скрит текст:

Хубав ден!

# 721
  • Мнения: 45
Най-накрая и аз се разписах в албумчето "Тумбачета"  Grinning Мъжо е на работа и си  поснимах самичка  голямото тумбаче Grinning.

# 722
  • Мнения: 2 802
Mishony   много сладка снимка ... аз така не мога сама  Mr. Green

Августа ... пак ме разби с четиво  Mr. Green евала Hug
Скоро ще има нова тема, така че се навъртай   Wink Laughing

# 723
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Августа,много хубав пост Hug Беше ми много интересно и полезно да го прочета.
Наистина в кърмаческия форум има доста богата библиотека.Аз съм се заловила да я чета от известно време.Някоя мама по нагоре се чудеше какво да купи предварително,ако не и потръгне кърменето.Момичета,не се настройвайте така предварително.Положителната нагласа е 50% от успеха  Heart Eyes

# 724
  • Мнения: 147
Решението, което съм взела за себе си: Заведох мъжът ми в магазина показах му ги и казах "Запомни". Сигурна съм, че не е, затова на всяко ходене в този магазин ще повтарям процедурата. Така ако ми се наложи, просто ще отиде да купи. Знам, че не е глупав, но и че не това му е в главата Simple Smile
Оня ден имахме подобно упражнение и за помпата за кърма. Тук се дават под наем в аптеката едни големи на Медела, ако е за малко си заслужава да не се купува, а наеме.

Пиша много, ама рядко Wink Извинете ме, за което  Hug

# 725
  • Мнения: 135
О това е интересно с наемането на помпа ShockedНай-страшните ми спомени са точно от този период кърмаческия и се надявам както едно с едно децата си нямат общо и с него дате е така .В България липсва практиката за съжаление  SadДано сега да съм по-подгвотвена от предния път.

Последна редакция: пт, 15 юни 2012, 21:02 от nikita_gd

# 726
  • Бургас
  • Мнения: 420
Стеф, за Ризова ли говориш? Носи й се славата на нея, за жалост. Най-добре наистина се консулирай с друг... Аз лично ходя при Габровска. Тя ми следеше и предната бременност и да ти кажа, женаа си е много добър специалист. Малко  е дръпната, но си разбира от работата. Само леко адвайсвам Peace И споко, всичко ще е  наред Peace Hug
[/quote]
Да,за Ризова говоря.Не знаех,че има лоша слава честно  ooooh! Но за шест месеца при нея,вече силно се съмнявам,че нещо не е наред.За Габровска съм чувала хубави неща.Ти избрала ли си къде ще раждаш и при кого евентуално?
[/quote]
Уффф, не още. Чакам да видя какво ще "офертират" в Меден Рудник. За жалост  Габровска е само АГ и не участва в раждания;( Да ти кажа доста се чудя за Девата, че то там май никой не остана.....А от друга страна пък, хич не ми се припарва до ОБ newsm78

# 727
  • Мнения: 223
О това е интересно с наемането на помпа ShockedНай-страшните ми спомени са точно от този период кърмаческия и се надявам както едно с едно децата си нямат общо и с него дате е така .В България липсва практиката за съжаление  SadДано сега да съм по-подгвотвена от предния път.


Но пък вече има две доброволчески организации, които оказват безплатна помощ по всяко време и навсякъде в страната, а също и по телефона. Имат и скайп - контакт: www.podkrepazakarmene.com  е скайп-името на НАПК; а телефоните и на тях, и на ЛаЛечеЛига ги има в кърмаческия подфорум.

# 728
  • Мнения: 55
Avara, упражненията са много готини, аз бях позанемарила тази част, но като ги видях и се мотивирах отново. И при мен започнаха да се получават стягания на прасците докато спя, но все още са слаби, болката е лека и съвсем за малко, а не ми се ще пак да съм на магнезий, че съм на желязо в момента, а той нали пречи на желязото да се усвоява.
Да питам, някой има ли тъпи болки долу под матката, като че са мускулни, получават се като съм седяла в една поза повечко време и след това стана и хукна нанякъде, не ми се ще да ходя само за това при док, не прилича на спазъм и предполагам не е контракции?

# 729
  • Мнения: 354
Здравейте момичета!
Аз не съм писала няколко дни, но сутрин и вечер ходя по разходки, а по обяд си поспивам. Иначе нищо ново при мен. Надявам се, че всички сте ОК Hug

# 730
  • Мнения: 135
Надявам се и аз да се отспя ,ама като изляза отпуска и в същото време съм на ясно че няма да ми се получи изобщо Confused
cassiopeia_vn добре сме до колкото е възможно за седмиците в които се намираме вече  Simple Smile

# 731
  • Мнения: 2 802
Момичета ... хайде идвайте в новата тема ... пускам я ,че утре не знам дали ще имам време от хайманосване  Mr. Green

НОВА ТЕМА!!!

Общи условия

Активация на акаунт