Езикова ваканция в чужбина

  • 676
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
 Не съм много наясно дали тук трябва да задавам въпроса си, но не се ориентирах от това, което четох във форумите.
  Синът ми ще ходи за първи път на езикова ваканция в Германия. Някой, който си е пращал вече детето, може ли да ми помогне със съвет какво трябва да сложа в багажа му. Ще съм много благодарна и за всякакъв друг съвет или споделен опит, защото съм ужасно притеснена!
  Благодаря!

# 1
  • Мнения: 186
Не съм много наясно дали тук трябва да задавам въпроса си, но не се ориентирах от това, което четох във форумите.
  Синът ми ще ходи за първи път на езикова ваканция в Германия. Някой, който си е пращал вече детето, може ли да ми помогне със съвет какво трябва да сложа в багажа му. Ще съм много благодарна и за всякакъв друг съвет или споделен опит, защото съм ужасно притеснена!
  Благодаря!

И аз изпращам сина си, който е на 14 години на езиков курс в Германия (Франкфурт) през юли за две седмици. За първи път му е да е сам в чужбина,  обаче никак не се притеснявам Simple Smile
Може би защото е пътувал и мисля, че няма да има проблем с ориентацията на летището.
Дадоха ни списък с необходимите неща, които трябва да носи. Накратко
В куфара:
-Дрехи
-Чадър
-Кърпа за плаж
-Кърпа за бяня
В ръчния багаж:
-паспорт или ID карта
-Самолетния билет
-Контактите за Германия
-лекарства (ако ползва такива)
- Джобни пари
- лаптоп или MP3 Плеър

Отностно облеклото: Удобни дрехи, топъл пуловер (вечерите за студени). За екскурзиите - желателно удобни обувки (маратонки). Ако практикува спорт - спортен екип. Да не забравят екип за плуване.
Относно джобните пари: Зависи от нуждите на детето. Препоръчително 130 евро на седмица. Ще ползват и градски транспорт, така че трябва да се предвидят пари за седмична карта за транспорта.
Дадени са ни контактите за трансфер, обяснено е кой и кога и къде ще го чака на летището.
Също така е обяснено кога започват заниманията, как се представят участниците в курса, какви почивки имат, какви екскурзии и до къде, както и огранизираните вечери на запознанството и др.
Приложен е и правилник на вътрешния ред, който трябва да се спазва, най- общо кога се ляга и става, забрана за пушене, алкохол, наркотици и др.
Синът ми ще спи в общежитие с платено в цената - настаняване, закуска, обяд, вечеря, допълнителни екскурзии и учебни пособия.
Изпратиха ни и тест, който трябваше да попълни за определяне на нивото. Тестът се попълва за 45 мин. и се изпраща. В Германия ще има още едни тест за нивото.
Документите, които ни дадоха за информация са на английски език. Има още информация, но това е  в общи линии. Ако искаш изпрати ми на лични e-mal. Мога да ти ги препратя.
Дано да съм била полезна.  bouquet  bouquet

Последна редакция: вт, 19 юни 2012, 23:14 от darinaa83

Общи условия

Активация на акаунт