Какво да изберем??? ЕГ Пловдив или ЕГ Иван Вазов

  • 7 022
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте мили мами,пред една голяяяяяяяяяма дилема сме... От Пловдив съм и с дъщеря ми се питаме коя гимназия е по-престижна? ЕГ Пловдив или ЕГ Иван Вазов ... Какво ще ни посъветвате?  Rolling Eyes Rolling Eyes

Последна редакция: чт, 28 юни 2012, 09:08 от .Ели.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 3 358
По мое лично мнение - ЕГ "Иван Вазов". Чувам добри отзиви за колектива, освен това от тази година DSD паралелките се местят там - това за немския език. ЕГ "Пловдив" много често взе да се появява в новините покрай смяната на ръковдството в последните година-две и имам чувството, че кара повече на автопилот.

# 2
  • Мнения: 8 242
Все тая Simple Smile
Аз съм завършила ЕГ Пловдив (2000) и същия въпрос си го задаваха всички и тогава  Crazy Имам много приятели и от двете гимназии, които успешно са се реализирали след това Simple Smile

Зависи много випускът на какви конкретно учители ще попадне, класът как ще се сработи и какво ли не..
Така че смело, където я влече и дано има късмет  Hug

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 9 711
Аз пък давам + за ЕГ Пловдив - единственото пловдивско училище в топ 10 на училищата в БГ според резултатите от матурите, и то на престижното трето място.
Английски и немски - ЕГ Пловдив
Френски - ФЕГ
Испански, италиански - ЕГ Иван Вазов

това е моето мнение

# 4
  • Мнения: 779
Аз пък давам + за ЕГ Пловдив - единственото пловдивско училище в топ 10 на училищата в БГ според резултатите от матурите, и то на престижното трето място.
Английски и немски - ЕГ Пловдив
Френски - ФЕГ
Испански, италиански - ЕГ Иван Вазов

това е моето мнение

+1

# 5
  • Мнения: 9
Не избирайте училище според думи като "престижно", "висок бал" и "отлични матури". Не всичко в едно училище се върти около оценките, а това как децата се чувстват там. В момента ЕГ Пловдив имат сериозни проблеми с ръководството, което се пренася върху учителите, така и върху учениците. Не мисля, че напрежението, което се излива върху децата си заслужава една шестичка в бележника.

# 6
  • Plovdiv
  • Мнения: 550
А, какво означава "престижно училище" за Вас?
Мисля, че и двете гимназии са добри училища, с традиции, където децата получават нужните знания. Дали детето ще се впише в новия клас, дали ще хареса всички учители, само можем да се надяваме да е така.

Rhona, съвсем без всякаква умисъл питам, откога са сериозните проблеми на ръководството на Английската и как точно се отразява на децата това? Преди пет години дете на мой колега кандидатстваше след 7 клас и тогава чух същата история с проблемите на ръководството.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 3 358
Niya, братовчедите ми завършиха пред последните 2 години - братовчед ми миналата година, а братовчедка ми сега (явно е била заедно с твоето познато дете в един випуск). Когато братовчед ми влезе, все още беше директор Караминев, но го махнаха скоро след това - ако не се лъжа, смънкаха някакво обяснение за причините. После пък Генчева изкара година и половина и я махнаха заради злоупотреби, та сега тя съди май РИО. Миналата година, когато братовчед ми си оправяше документите за Америка, едва ли не пътека прокара, за да го забави и да му попречи. Стайкова отказа да даде дипломите на абитуриентите, набутала ги е в общежитията, а миналата седмица гръмна онзи скандал с 11 клас. Та имат си проблеми и лично аз точно в този момент не бих желала да се намирам в ЕГ "Пловдив".

# 8
  • Мнения: 337
Аз съм завършила ЕГ "Иван Вазов". С противоречиво мнение съм за училището. Когато кандидатствах след 7-ми клас, бях с доста по-големи очаквания за нивото на обучение и дисциплината в училището, от това, което се оказа в действителност. Имахме изключителни учители, но, уви, при не малка част преподаватели часовете преминаваха основно в опити да се овладеят хулиганите на класа и да се избутат двойкаджиите (а те не бяха един-двама) до оценка, различна от 2, което включваше буквално учителите да си затварят очите за преписване и за подсказване.
Имам приятели, завършили ЕГ "Пловдив". Не знам какво е нивото на учителите там, но учениците (поне от нашия випуск) там бяха значително по-ученолюбиви и една идея по-дисциплинирани.   

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 3 358
По-слаби ученици има навсякъде - това май няма как да се избегне. Тук по-скоро става въпрос за колективите в двете гимназии. От това, което чувам - в ЕГ "Иван Вазов" атмосферата е по-спокойна, отколкото в ЕГ "Пловдив".

# 10
  • Plovdiv
  • Мнения: 550
Нямам преки наблюдения върху нито една от двете гимназии. Имам приятели завършили Английската и Руската, преди.... да не казвам колко години  Laughing, всички много будни и любознателни хора. Малкият ми племенник завърши миналата година ЕГ "Иван Вазов", а детето на близка приятелка сега е 11 клас там. Имаше лек намек за дисциплината в някои часове, но аз даже не го и отчетох, защото всичко върви ръка за ръка - клас, деца, учител. Смятам, че общата форма на училището е добра, както и тази на другото ЕГ "Пловдив". Там учат децата на моя колежка. Не съм чула за конкретни оплаквания и драми. А, моят собствен син  Laughing завърши вчера 8 клас, така, че все още сме в началото и наблюденията ми са на кота нула. Дисциплина - добра, за знания също е рано да се говори. Когато миналата година трябваше да подреждаме желанията за кандидатстване, първо избра езика, след това решаваше дълго, кое от двете у-ща да пише на първо място и кое второ. Поне три пъти смени желанието си. Grinning

Понякога тези разговори ми приличат на изначалният спор за яйцето и кокошката.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт