Кафене на езиколюбителите

  • 21 058
  • 749
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 784


Езиколюбители, съединявайте се!  Laughing




Последна редакция: сб, 25 яну 2014, 02:16 от Nickkie

# 1
  • Мнения: 3 784
Откриваме темата с ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН на един от най-видните езиколюбители от клуба!
  bouquet Пуц, обичаме тъ!

# 2
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Колега, благодаря за темата.   bouquet
Да започваме да си чешем езиците, а?

# 3
  • Мнения: 3 784
Кой каза split infinitiveMr. Green

# 4
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
I'd love to boldly start the discussion.  Mr. Green

# 5
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
И аз се примъквам на първи ред   bouquet . Понеже съм от мързеливите студенти, ще си поспивам повечко, отколкото ще се изказвам Mr. Green

# 6
  • Мнения: 3 736
Еха! И аз ви обичам!  Hug

Све, какво те е засърбял сплитнатия инфинитив? Кажи си приказката.

Понеже езиколюбителите по построение сме горещи натури  Mr. Green , нека се придържаме в границите на добрия тон при предстоящите ни дебати и дискусии, дори ако сме силно провокирани. 

Амин.

# 7
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
A, нищо специално. Гледах как едни определени англичани се подиграват на НАСА, че не знаят как се ползва.  Mr. Green

Хайде сега - да разнищим фонетиката?

# 8
  • Мнения: 3 736
Дай пример, де, то кво му е сложното на тоя инфинитив, че да го сбъркаш даже. Фонетиката после, дай да отдъхна малко от нея. А и знаеш, че в момента ухото ми навиква на американски изказ, не мога да се изказвам пълноценно.  Mr. Green

# 9
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Не е сложно, бре. Просто идеята беше, че американците не го използват, пък звучи добре.
Демек вместо to boldly start, казват to start boldly. Което не ми харесва как звучи.

# 10
  • Мнения: 630
И аз се примъквам при вас, не мога да откажа на поканата на Пуц Grinning

# 11
  • Мнения: 3 736
 Hug Да си спретнем мото, нещо като "Щом лингвистът в теб напира, кой си ти, че да го спираш?"


Демек вместо to boldly start, казват to start boldly. Което не ми харесва как звучи.

Е, аре са, толкоз си могат.  Mr. Green Много си пък радикална, фантааастикли радикална просто.  hahaha

# 12
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Изключително радикална съм. Обмислям петиция за обявяването на кокни за официален английски.

# 13
  • Мнения: 3 784
Hug Да си спретнем мото, нещо като "Щом лингвистът в теб напира, кой си ти, че да го спираш?"


Яко мото!  Hug Предлагам да го сложим за заглавие на следващата тема. Щото сме отчетна, щом сме клуб, non?

Като си говорим за отчетни, заглавията на тазгодишните августинки къртят като езиково явление. Наскоро ги прегледах всичките, с всяко следващо са все по-уникални, но реших да не ги слагам никъде.

П.П. Преднамерено бягах от "лингво"-производни в заглавието, да не ни сбъркат с петъчните.  Mr. Green

Аз викам да минем на синтаксис, че днес ми е едно такова словоредно. Начален тласък - Yoda speech. Давайте.  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 3 736
Oui, oui. Боже, докъде се докарах, тъй да недолюбвам френски.  hahaha

Изключително радикална съм. Обмислям петиция за обявяването на кокни за официален английски.

Ше има кютек. Фантаааастик. Тва беше второ предупреждение. После ше сменя думата.  Mr. Green

Начален тласък - Yoda speech. Давайте.  Mr. Green

Рема пред тема, хм. Дървото на тои спийч би изглеждало доста интересно, мисля. А може би не. Йодаист не съм, да се изказвам ми е трудно.

Общи условия

Активация на акаунт