Суха кожа

  • 3 390
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 66
Здравейте мами!
Към края на бременността съм и проблема със сухата кожа, напукани пети и появата на сърбеж  по кожата е направо нетърпим... Поне веднъж дневно взимам душ и нанасям всякакви мазила( в умерени дози, и козметика която и преди съм използвала) за хидратация, но нищо не помага. Притесняваме факта дали това са нормални сърбежи, предизвикани от дехидратацията или е нещо друго...
Ако някой може да ми препоръча козметика или да сподели как се е справила с проблема Praynig Praynig Praynig

# 1
  • София
  • Мнения: 8 028
Сухата кожа се появява от хормоналните изменения, настъпващи по време на бременността. Сърбежите са от разтягането на кожата вследствие наддаването на тегло. Пробвай с по-мазни продукти, с консистенцията на масло или олио. Има органични масла (какаово, бадемово, кайсиево, шеа, макадамия), които би трябвало да подобрят положението.

# 2
  • Мнения: 3 334
Сухата кожа се появява от хормоналните изменения, настъпващи по време на бременността. Сърбежите са от разтягането на кожата вследствие наддаването на тегло. Пробвай с по-мазни продукти, с консистенцията на масло или олио. Има органични масла (какаово, бадемово, кайсиево, шеа, макадамия), които би трябвало да подобрят положението.

абсолютно Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 2 217
В тая жега пък ще ти е кофти да се омазниш твърде много....
Някаква медицинска козметика от аптеката?

# 4
  • Мнения: 66
Да, вероятно биха помогнали, но в тази жега  Thinking. ... Пък и по скоро ще съсипя някоя дреха така... Няколко пъти пробвах с бадемово масло - дълго си седях с мазна кожа, наложи ми се да свърша нещо извънредно, не взех душ( не се съобразих в бързината)  и в комбинация от потта и маслото унищожих една рокля  Close

# 5
  • София
  • Мнения: 44 332
не прекалявай с душовете...т.е. 1 път о, но все пак водата  допълнително суши кожата, особенно по-топлата...вземи си олио за ванадуш, линола фетимат мн хубаво, става и за бременни и за бебета...аз за детето съм го ползвала, кремът им също....
Или вземи някаква козметика за бременни, стандартната не винаги върши работа, а и може да  съдържа не добри съставки....

http://apteka.framar.bg/30000043/%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%BB% … 200-%D0%BC%D0%BB-

http://apteka.framar.bg/30000041/%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%BB% … -50-%D0%B3%D1%80-

детето  доста време съм го къпала и мазала с тях, повредени дрехи не съм видяла Wink

Последна редакция: ср, 25 юли 2012, 09:54 от Angel_Dust

# 6
  • Мнения: 66
 Благодаря ти! Определено ще го пробвам  Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 7
  • Мнения: 27 524
Когато нанасяш правилната козметика, не би трябвало да имаш този проблем. Сменяй и купувай нещо качествено, ще намериш коя е твоята. Което си ползвала преди, не важи за сега  Grinning

Не търси хидратиращи, те са с много лека емулсия и няма да ти свършат работа, а подхранващи!

# 8
  • Мнения: 510
От скоро се мажа с олиото с Невен на Бюбхен. Веднага след баня, дори на влажна кожа го нанасям. После попивам с хавлията (без да търкам) и обличам домашни дрехи.
В тези жеги взимам душ поне 2-3 пъти, но предимно само с вода, не прекалявай със сапуна и душ- геловете. Мажа се само по веднъж на ден с олиото.
И най- учудващото е, че не ми е дискомфортно и не ме дразни, въпреки топлото време.

# 9
  • Под кривата круша
  • Мнения: 343
Аз бях с ужасен сърбеж по цялото тяло, стигала съм до рани по краката. С какво ли не се мазах и нищо не помагаше. Накрая спрях с абсолютно всички мазила, душ гелове, сапуни и имаше някакво облекчение. Макар и малко. Сърбежа изчезна след като родих.
Дано намериш някакво решение, защото наистина не е  приятно.

# 10
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Олиото за къпане на Линола Фет и аз го препоръчвам.

# 11
  • Мнения: 140
Моята кожа е като на крокодил - люспи се направо ooooh! Но не съм много редовна с мазането, при предишната бременност се мажех редовно с омазняващи продукти и нямах проблеми, но в тази жега само душове (момичетата са казали - но без прекаляване със сапун или душгел) Иначе на петите много помага масло от чаено дърво - 1,2 мазания и се оправят Peace

# 12
  • Мнения: 80
Това се получава и от хормоните, т.е. кожата може да се промени от суха към мазна или обратното, както е и в твоя случай.Мажи се редовно с хидратиращи кремове и кремове за превенция на стрии, дори по няколко пъти на ден и никакъв обикновен сапун Peace

# 13
  • Мнения: 8 163
Препоръчвам горещо продуктите на Eucerin. Комбинацията от олиото им за къпане + лосион за тяло е перфектна за суха и чувствителна кожа.

# 14
  • Мнения: 334
И аз бях по същия начин, отвратително е, спаси ме чист вазелин.

Общи условия

Активация на акаунт