На море в Турция - тема 20

  • 145 308
  • 740
  •   1
Отговори
# 330
  • ВАРНА
  • Мнения: 210
крем карамел и аз бях задала този въпрос в една група за Турция и ще  си позволя да ти копирам едно от момичетата какво ми отговори.
 (Посрещнахме в Анталия (Белек) 2011 г. Времето беше разкошно...много слънце, много зеленина и за целия ни престой температурите не паднаха под 22°. Около басейните, в градините и на плажа имаше доста хора , които си се излежаваха на слънце и то по бански Simple Smile. В басейните не видях някой да се къпе, но в морето имаше смелчаци (скандинавци, немци и руснаци...от българите никой не се прежали Simple Smile). Но за това пък закритият басейн беше разкош! Може би ще те разочаровам сега, но анимация нямаше, но за сметка на това пък новогодишната програма беше много интересна и забавна, изключително разнобразна. Аква паркът и външните барове бяха затворени, работеха основният ресторант и лобито, което имаше страхотна огромна тераса. Може би трябваше да започна със самия хотел http://www.belekbeach.com/ Simple Smile. Всички магазини на територията на хотела работела, търговските центрове в близост също, където между другото направихме доста изгодни покупки Simple Smile. Храната през цялото време беше страхотна, новогодишната вечеря без забележки. Това е от мен, дано да съм била полезна, мога да пратя и снимки ако ще ви бъде интересно. Приятен ден!)
Други наши познати 2010г.са празнували Нова година в Делфин Палас,бяха много доволни,но времето е било доста студено.

# 331
  • Мнения: 7 605
Лятото свършва и се замислям за нова година в Анталия. Разкажете нещо ако сте били там по това време. Каква програма организират, препоръчайте хотели, колко е топло? Въобще заслужава ли си или да си ходим само лятото на почивка   bouquet

Посрещнахме тази година в Белек. Времето, като изключим 2 дена дъжд, беше муцка, близо 20 градуса и като пекна слънце беше много приятно. Правихме дълги разходки на плажа, обядвахме на вън, супер беше.

Новогодишната програма - ами ние за жалост пропуснахме част от нея, не по наша вина. Точно когато дойдохме в стаята за да се преоблечем и приготвяме, видяхме че имаме тек в стаята, та се наложи да стягаме багажи и да се преместим, докато другите гости вече бяха на купона  Twisted Evil Пропуснахме 1во и 2ро ясти. Иначе беше като в БГ по ресторантите, имаше и отделна зала с програма за децата.

За хотела - виж тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=613235.msg20728600#msg20728600 и http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=613235.msg20743296#msg20743296 , хотелът беше Maxx Royal в Белек

# 332
  • навсякъде
  • Мнения: 348
  bouquet 
Много ви благодаря, окончателно се навих да тръгваме за този район   bouquet
Остава само хотела да решим

# 333
  • Мнения: 136
И нашата почивка в Дидим бийч свърши...
Всичко (почти) беше перфектно, а най-много ни изненада Дидим като град - имам чувството, че расте не с дни, а с часове.

# 334
  • Мнения: 3 021
Лятото свършва и се замислям за нова година в Анталия. Разкажете нещо ако сте били там по това време. Каква програма организират, препоръчайте хотели, колко е топло? Въобще заслужава ли си или да си ходим само лятото на почивка   bouquet

 Mr. Green Mr. Green И аз съм на тази вълна, но за моменто от големите ТО - Онтравел имат програми. Общо взето, който и хотел да се избере при тях мисля, че ще е ок, защото са само добри хотели - Royal веригата, Риксос, Ела ...

Акватур също са обявили НГ си програми за Турция - имат с 4 и 5 нощувки. Аз не съм била на НГ в Анталия - била съм в Истанбул и случихме меко време, а самата вечеря беше организирана доста добре. Ние бяхме сега на почивка в Роял Алхамбра Палас - Сиде, но още не съм писала отзиви, но като цяло съм много доволна. Е, във фоайето има малко повечко "златничко", което не ми се връзваше много с джапанките и пясъка по краката, но мебелите в лоби бара, пиано бара, ресторанта са изискани и през цялото време си мислех, че би било много хубаво на Нова Година - с по изискани тоалети, грим, бижута. Ресторанта е голям и кухнята беше разнообразна и много вкусна.

# 335
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
Аква тур пуснаха вчера програмите също - да. На първо четене и там хотелите са ок.

# 336
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Завърнахме се в събота от почивката в Анталия. Прекарахме чудесно. За първи път сме в Турция и съм впечатлена!  Heart Eyes ТО беше Астрал Холидейз с представител за нашата част Мерал, бяхме отседнали в Мирада дел Мар. Хотелът избрах именно заради голямата градина, наличието на пясък на плажа и не много голямата отдалеченост от Анталия. Предварително изчетох много отзиви за него в руските форуми, трип адвайзор и т.н. Моите впечатления се припокриват с повечето мнения- добра анимация, страхотна храна, мил персонал, чистота, изрядни градини. Недоумявахме кога успяват да почистят цялата площ, да поддържат тревата дори на площите, на които се слагаха шезлонги. Много красива е комбинацията с море, палми и високи планински върхове като фон. Настаняването стана веднага, стаята ни беше с изглед към морето. Не е лукс, личи, че е по-стар хотела, но за цената и всички останали плюсове, това не го отразихме особено като минус. 70-80% от почиващите бяха руснаци разбира се, нооо те далеч не са най-ужасните туристи. Даже останах приятно изненадана, защото бях подготвена за големи изпълнения от всички впечатления, които бях чела по ревютата за хотелите. Имаше група австрийци. Язък им за самочувствието! Друго поведение съм очаквала и то от хора на възраст. Те бяха тези, които в няма 05 часа "резервираха" шезлонгите в тревните площи. Става само един от тях и запазва поне 20 шезлонга, чадъри по един на човек, масички и т.н. След това идват към 10 часа, половината отиват да играят карти на pool bar-а. И какъв е смисълът от запазването, никой не разбра. Вечерята е от 19:00 часа, те в 18:30 вече са "запазили" отново част от външните маси. И това се повтаряше на закуска на терасата, вечер в амфитеатъра. Много ми хареса начина, по който на предходната страница пишеше, че е уреден в някои хотели проблемът със запазването чрез нахвърляне на вещи.
Дотук с досадните ретнер-и. Единия ден сами си направихме разходка до Кемер. Страхотен залив, красива крайбрежна алея с фонтани, градинки, въобще, както трябва да е. За съжаление не можа да се събере група за желаната от нас екскурзия до Демре-Мира -Кекова. Отидохме само до Анталия, която беше включена в пакета. Много ми хареса старата част на града, тесните улички честно казано ми напомняха на Созопол. Имахме обаче много малко време, защото във въпросната екскурзия са включени досадните посещения на ювелирен и кожен център. И в крайна сметка от целия ден за разходка из Анталия ни остана час и половина. Крайно недостатъчно, което го и отбелязахме на Мерал. Съжалявам, че не успяхме да се организираме с мъжа ми за едно самостоятелно посещение не Анталия в оставащите 2 дни, но поне ходихме пак до Кемер.  Grinning
За анимацията- детската нямам преки наблюдения, защото бяхме без детето. За възрастните мъжете се включваха в разни състезания по волейбол, водна топка, футбол и т.н. Едната вечер имаше страхотна гостуваща програма от Китай. Уникални акробатични изпълнения, нямам думи да опиша видяното, чак на моменти ме беше страх да гледам, да не би да паднат.  Crazy
Храната- много вкусна, разнообразна, опитахме рибния а-ла карт ресторант, невероятно хубаво беше.
Извинявам се за дългия пост, но се постарах да изкажа поне част от всички впечатления. Вашите постове ми бяха полезни, надявам се и моят да бъде за някого.  Simple Smile

# 337
  • ВАРНА
  • Мнения: 210
 flufi много е хубаво да четеш когато хората са останали доволни от почивката си,а и първото впечатление поне според мен е много важно,влюбиш ли се един път в тази страна ,ще се върнеш отново,ако към разказа си добавиш и малко снимки,хич няма да се разсърдим  Hug

# 338
  • Мнения: 29
Цитирам "Имам забележка и към основния ресторант в Суено Бийч,Сиде-храната беше доста еднообразна.Бях чела някъде такова мнение и се убедих лично.Редовното меню беше 3 вида макарони и пържени картофи. "
LILYLOLO, г-жо в момента съм в Суено Бийч провокирана съм от вашата дезинформация,днес специално проверих поне 20 вида готвени ястия,не визирам салатите и десертите само в основния ресторант.Отделно от това на улицата Сиде има други  готвени ястия , печено на грил салати, гюзлемета,кумпир, безплатен сладолет и др.Така че когато представяте своите впечатления бъдете обективна.

# 339
  • Мнения: 25
Скъпа     kasidi,
ще започна така:Абе какво ви става бе хора!!!!Защо толкова лично приемате всичко ,личи си че нещо ви обижда ако някой има по-различно мнение от вашето.Писах вече ,че това е МОЕТО мнение.Нали всеки си казва това,което е видял през собствените си очи?!!!!
Върнах се преди седмица от там и спомените ми са много ясни.Къде ги видяхте тези 20 ястия без салатите в основния ресторант?!!!Сега утре идете в ресторанта застанете срещу готвача,който приготвя едно ястие на скарата и огледайте добре:от ляво на него има две тави ВИНАГИ с пържени картофи,от дясно винаги има три вида макарони-спагети и още два вида от тях.За 7 дни ядохме 4 пъти риба,2 пъти пилешки шишчета имаше и 1 път паржола телешка .Отсреща са само готвени ястия,от типа месо с картофи ,разни карфиоли ,ориз....Само да ви кажа ,ако не сте се усетили още, че от другата страна са пак същите готвени ястия!!!Завъртете се и прочетете табелките.
И си направете труда да прочитате постовете на останалите преди да филосовствате-писах и пак ще кажа:хотела е много хубав,зелен е,с много хубава аниматорска програма и супер спа.Street of Sueno също е много добър избор за хапване през деня,за който не му се ходи до основния ресторант.За деца има доста забавления.
Който е решил да ходи няма да остане разочарован,аз също не съм!Споменах нещата ,които са ми направили впечатление.Всеки има право на мнение нали?
Съжелявам за дългия пост,той беше последен!Приятна ваканция!

# 340
  • Мнения: 29
Уважаема Lilylolo,не ме обижда въобще Вашето мнение,обижда ме некоректността в него. Понеже става  досадно за четящите ни,няма да влизам в подробности,въпреки че има с какво да ви оборя. Снимала съм целия ресторант и ястията и сега прегледах кадрите отново.Има цели 20 готвени ястия/двадесет/! И мисля че мога да чета и не повтарям нито едно ястие. но тъй като явно Вие сравнявате Суено с по-класния Вояж,търсите слаби пунктове. ОК,това си е ваше право.Аз нямам впечатления от последния,но два пъти ходих до Вояж по плажната ивица и убедено твърдя че плажа на Суено е друга галактика спрямо  сравнително тесния и каменист плаж и каменист подход в морето  на Вояж. Имайки предвид това,огромната територия на Суено,Аквапарка,Лунапарка и страхотната анимация 1000 пъти ЗА Суено Бийч. А и гладни няма да останем. ПП.Лошо е когато спора между нас ,става достояние на всички ,но мразя необективността!!! Като се върна ще напиша подробен очерк за хотела. А и как досега не видях нито едно пиянско изцепване...  А На Вас,за да сте без забележки, препоръчвам догодина да резервирате Мардан Палас.

# 341
  • Мнения: 25
Наистина сте досадна!Отговорих ви на лични!

# 342
  • Мнения: 3 021
Много ми е странен спора в последните постове. Ние сме различни хора, с различни вкусове и предпочитания, с различни финансови възможности, с деца, без деца, различно местоживеене, различен статус, с повече или по-малко пътувания по света. Ние не сме рекламни лица на този или онзи хотел и да се чувстваме едва ли не обидени, че някой не споделя възторга ни от нашия избор на хотел. Целта на форума, според мен е да споделим впечатленията си като цяло и от тук да си помогнем с първоначална информация за дадено място, а след това, ако трябва да уточняваме детайлите и да броим манджите.  Peace

# 343
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
Много ми е странен спора в последните постове. Ние сме различни хора, с различни вкусове и предпочитания, с различни финансови възможности, с деца, без деца, различно местоживеене, различен статус, с повече или по-малко пътувания по света. Ние не сме рекламни лица на този или онзи хотел и да се чувстваме едва ли не обидени, че някой не споделя възторга ни от нашия избор на хотел. Целта на форума, според мен е да споделим впечатленията си като цяло и от тук да си помогнем с първоначална информация за дадено място, а след това, ако трябва да уточняваме детайлите и да броим манджите.  Peace
  bouquet Абсолютно. Но мисля, че и двете мнения всъщност са положителни за хотела. Просто в отделни детайли има разминаване, което е нормално.

# 344
  • Мнения: 3 021
Да, аз това имах впредвид - важна е информацията като цяло, а детайлите се споделят и след това могат да се доуточняват. По-скоро ме подразни личното пристрастие и обвиненията в лъжа едва ли не, което не е от полза за информативни характер на форума според мен. Но както писах по-горе - различни хора сме, с различна емоционалност и експресивност, пък и всеки може да си реагира и пише както намери за добре. Peace

Общи условия

Активация на акаунт