На море в Турция - тема 20

  • 145 311
  • 740
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 177
Благодаря ви момичета   bouquet
Не ми се иска лятото да свършва, а с направена резервация и очакване на почивката по-лесно се изкарва зимата Wink

# 391
  • Мнения: 14 418
Така си  живея и аз-от лято до лято все в мечти за моренце. newsm03 smile3525

# 392
  • Мнения: 25
Офертите за 2013 излизат началото на февруари.Всяка година с нетърпение очаквам този месец за да започвам да избирам хотел.Някой ако може да ми предложи 5 звезден хотел в Анталия,защото само там не сме били,но да не е прекалено скъп,за 2 възрастни с 1 дете на 10 г.Разгледах някои но само снимки,за цени е още рано,хареса ми Miracle Resort 5*,много красиво място,поне на снимките.Това лято почивахме в Venosa Beach Resort 5*,Didim.Останахме много доволни,нямам никакви забележки,препоръчвам го.Миналата година бяхме в Бодрум,Delta Beach Resort 5*-уникално място,хора отидете там.Може би от всички хотели в които сме били този ми е най на сърце  Two Hearts   Били сме също в Кушадасъ-Cande Festival 4*,който също не беше зле но не може да си сравни с първите два които изброих.Първата ни почивка беше в Мармарис,Pasha Beach 4*Най голямата ни грешка беше ,че отидохме там в края на Май.Първите 2-3 дена валя дъжд,на 3-ия ден времето беше благосклонно към нас,тъкмо когато имахме екскурзиика с яхта около Егейските острови-незабравимо изживяване,за първи път плувах и се гмурках в толкова тюркоазени,кристални води.Другата екскурзия на следващия ден беше на Памуккале,място което никога няма да забравя,няма такава красота,бих отишла още 100 пъти там и басейна на Клеопатра.Другата екскурзия беше разходка с лодка Grinning по река Далян,която включваше 1-2 часа почивка на един невероятен плаж който се нарича Плажът на костенурките(През 1995 г. плажът на костенурките печели приза най-добър плаж на света Winkкойто е място за размножаване на застрашения от изчезване вид морски костенурки карета),а като видях с какво примамват тези огромни костенурки Shocked  с огромни омари  newsm53.Като цяло Хотелите в Мармарис не са много големи,нямат огромни басейни и не са много обширни,но  храната е много добра,поне в този хотел,хубавото е ,че центърът е много близо,излизаш от хотела и си вече на улицата с магазини и заведения.Другото лято искаме да отидем в Анталия макар, че там ще дадем сигурно поне с хилядарка отгоре в сравнение с това което сме плащали досега,ще трябва още от сега да започвам да заделям някой лев.Препорачайте ми някой не прекалено скъп хотел и ако някой знае някакви цени ориентировъчно  за Miracle Resort 5* моля да каже. Ако някой иска да гледа снимки от нашите почивки да заповяда в фейсбук Sisi Nencheva.Чао засега  bye

Последна редакция: пн, 15 окт 2012, 17:07 от anastasiqnen

# 393
  • Мнения: 2
Аз пък реших да експериментирам за следващата година с немските сайтове ...през търсачката като им зададеш период си излизат цени ,никак лоши според мен ..единствено ме притеснява ранното лято: края на Май ( майски празници ) -начало на Юни. Какво ви е мнението за този период:бури,дъждове, урагани ,или слънце без край  newsm78?

# 394
  • Мнения: 327
а времето е малко трудно да се прогнозира.
Аз тази година първо бях от 25.05 разкошно време без капка дъжд.Втория път беше от 30.07 имахме дъждовен ден....така,че е въпрос на късмет.

# 395
  • Мнения: 6
Правили ли сте си резервация през "алфарумс" ?
Намерих страхотни цени за една краткотрайна почивка през зимата и дори ме учуди цената,та за това и питам .Според чичо Гугъл всичко е наред,но все пак.

# 396
  • Мнения: 502
Miracle Resort
1 седмица ОИ от 1 юли
1853 евро за 2 и 1 дете на 10 години


Това е вместо запис  Hug

# 397
  • Мнения: 242
Немските сайтове не дават ли цени със самолет? Може ли да се закупи пакет без транспорт? Това малко не ми е ясно.

# 398
  • между морето и небето
  • Мнения: 885
Отдавна надничам в темата.. и най-после има и аз какво да споделя. И малко по-различна гледна точка.
От 22.09. до 29.09. бяхме (аз, мъж ми и по-малката ни дъщеря - 13 год.) на ваканция в Мармарис. Малко е да кажа, че съм доволна. Много ни хареса. Отидахме с нагласата, че ще видим нещо различно. Хотелът беше избран от наши роднини, а и за нас нямаше чак голямо значение, защото на море, басейни и градини сме се наситили. Обслужване, храна , чистота направо си бяха супер за парите, които платихме. За наше щастие анимация нямаше, само веднъж турска вечер. Плажът беше на 3 минути пеша, макар че го посетихме само 2-пъти за не повече от 2 часа. Единствено пясъкът не ни хареса. Басейнът към хотела го пробвах само аз.

Много ни допадна това, което се предлага в Мармарис като развлечения. Особено еднодневните екскурзии. Много търсих по темите, но моето впечатление е, че информация е малко. Още първия ден събрах проспекти и оферти от няколко улични офиси, поне от 4-5,  и до вечерта бяхме на ясно какво искаме. При едно много симпатично момче спазарих 3 екскурзии за трима на много прилични цени - разходка с лодка по близкото крайбрежие, jeep сафари и разходка до Далян +два бонуса, но успяхме да се възползжаме само от единия - нощната обиколка с корабче. Пропуснахме обиколката по баровете, беше само за 18+. И трите екскурзии много ни харесаха, организацията беше на изключително добро ниво, много точни и във времето, и в съотношението предлагане-реализация. Нашият фаворид е jeep сафарито.

Последна редакция: вт, 16 окт 2012, 02:39 от Gabie

# 399
  • между морето и небето
  • Мнения: 885
Разходка с лодка/корабче  Обиколка на близките острови и крайбрежието. Спирахме на няколко пъти за да поплуваме в открито море. Излегнати на шезлонг и изложени на морския полъх, след като сте се топнали в морето, се хваща тен, колкото поне за 3 дена излежаване на брега. Само да не забравите слънцезащитен крем. Хапнахме на корабчето. Обядът не беше претенциозен. Напитки си носехме, бях питала предварително в агенцията дали може да си вземем. Следобяд се разходихме за около 2 часа в Турунч, улучихме деня, в който има пазар.

Jeep сафари - това преживяване е за тези, които не се страхуват да се намокрят, после да полепнат с прах и дори да се поокалят. И да не страхуват от малко по-екстремно шофиране. Аз и дъщеря ми ни бяха настанили отпред до шофьора, а той беше доста луд. Другите карат по приемливи черни пътища, а ние там където няма път. "Войната" с водни автомати беше много заразителна. Не мина и без посещения на интересен плаж. Посетихме едно село, обиколихме като глупаци 3 пъти едно вековно дърво, влезнахме в местната джамия, ходихме на гости на една баба, за да се запознаем със селския бит. И всичко това с екскурзовод, говорещ английски. За нас не беше кой знае колко необичайно всичко това, ама моето дете де беше крава, коза, кокошка, всичко документира. Не че останалите от групата не го правеха, беше сформирана само от английски и скандинавски туристи.

Екскурзия до Делян - по море, няма да повтарям написаното от anastasiqnen, само ще добавя , че се посещава кални и минерални естествени бани т.е. spa. и се виждат отдалеко скални гробници от преди 2500 год., (достъп до тях няма).

Тези екскурзии ни харесаха много, защото са сред естествена среда, красиви малки плажове без застрояване, гори, емоции без изкуствено създадени атракции. Много от тези неща напълно липсват в другия край на Средиземно море или ако някои от тях ги има цените са в пъти по-високи.
 
Надявам се, да не съм била отекчителна. А мога дълго да сравнявам ...

Последна редакция: вт, 16 окт 2012, 02:38 от Gabie

# 400
  • Мнения: 242
Gabie , много е хубаво, че сте намерили интересни развлечения и приключения. В Турция може да се почива по най-различен начин, зависи кой как  разбира почивката и това му е хубавото. Пожелавам ви следващата година още по-интересни преживявания!

# 401
  • Мнения: 502
Немските сайтове не дават ли цени със самолет? Може ли да се закупи пакет без транспорт? Това малко не ми е ясно.

Цената, която посочих е само за хотела, без път.

Последна редакция: вт, 16 окт 2012, 11:53 от Martini mama

# 402
  • Мнения: 7 605
Немските сайтове не дават ли цени със самолет? Може ли да се закупи пакет без транспорт? Това малко не ми е ясно.

Да, може. Цената, която посочих е само за хотела, без път.

Не може  Sad  Виж в условия, ситния шрифт: Без самолет може само, ако имате постоянно местожителство в Германия!

Мартини мама, добре дошла тук  Hug

# 403
  • Мнения: 1 525
Хубавото време е към края си. Есента е с нас, а какво ни очаква още  Nature Snowman
Аз винаги през януари започвам да търся къде да отидем в Турция. Това ми е много любим период! Курорт, хотел...Да разглеждам снимки, да чета мнения...Обичам.
Аз също клоня за Анталия догодина.
По принцип харесвам хотелите тип HV. Важно е да има голяма територия и хубави басейни. Стаите май са еднакви  newsm78 Пък и ние по цял ден сме навън.
Относно времето. Три години по ред почиваме в Турция в началото на май. И нито един път до сега не е валял дъжд. Температурите са около 30 градуса.

# 404
  • Мнения: 502
Извинете тогава, не знаех, че се иска местожителство. Embarassed

Но все пак посочената цена е някаква насока.


Добре заварила, Татяна!  Wink

Общи условия

Активация на акаунт