На море в Турция - тема 20

  • 145 293
  • 740
  •   1
Отговори
# 180
  • Бургас
  • Мнения: 620
Разгледах Палома Клуб Султан не ми харесва


 Peace

# 181
  • Мнения: 279
Привет  тази  седмица  трябва да решим къде ще почиваме в Турция  не е лесно
ако е Кушадасъ се чудя между Аквафентъзи (ходили сме 5 пъти там) или Пин Бей


 Peace
Това все едно аз съм го писала... и аз се колебая между тези два хотела, и тази седмица трябва да избера къде да е вече, че няма време.

# 182
  • Мнения: 16
за почивка в Турция  къде е най-изгодно да се резервира и разбира се вие с кой туроператор предпочитате да се допитвате Rolling Eyes

# 183
  • Мнения: 419
Здравейте! Завърнахме се от почивката си в LETOONIA GOLF RESORT- Белек.
Много приятен хотел. Наистина потънал в зеленина, както го рекламират агенциите. Тъй като много мога да разказвам, за да не съм отегчителна, ще разделя оценките си на "+" -ове и на "-" -и. Мисля че така ще съм най-полезна.:
"+" - Страхотна зелена територия. Създава усещане за тропическа гора и райски градини. Изпипан до детайл екстериор. Много красиви кътчета осеяни с цветя, огромни бананови /с гроздове банани по тях/ и финикови палми, кедъри, нар,лиани и магнолии. Тук-там малки рекички, патици, катерички. Вечер цялата територия се изпълва с цветни ухания. Много и удобни хамаци,на които можеш да си дремнеш или да се наслаждаваш с чаша коктейл, на тази красота.
Живописно съчетание между море и река.
Плажа е огроооомен. И като дължина и като широчина. Единствено бих го сравнила с плажа на Албена, дори по-широк. Толкова широк, че чак някак пуст изглеждаше, въпреки капацитета на хотела. Така и не разбрах, защо имаше два реда шезлонги близо до морето, следваше една дебела празна ивица и още 3-4 такива реда в края на плажа newsm78. Явно за някакви плажни спортове, но не са се провеждали такива по време на нашия престой.
Друг голям плюс е храната.  В голямо количество, разнообразна, част от нея атрактивно поднесена, особено по време на тематичните вечери.  Много риба и  рибни деликатеси - кралски скариди, прясна риба тон /30 кг. риба я драха жива и я пекоха на скара/, калмари, сьомга и мн. др. Плодове всякакви, фреш от портокал на корем на закуска /сам си го правиш обаче, с ръчна машина/, стига да ти издържат нервите да чакаш руснаците ...Сладолед и отново фрешове на фрешбара следобяд.Една вечер дори окачиха един огромен цилиндричен сладолед на синджир и го драха като агне , със сатър! ShockedСлед което отсичаха на всеки по парче..
На закуска - всякакви видове палачинки , кроасанчета, някакви техни тестени изделия, гюзлеме, яйца варени, печени, пържени, бъркани..супи два вида!, наденички и т.н.
Много забавна анимация. Вечерните представления сме ги чакали с нетърпение. Проф. балет- вариететни програми, кабаре.Скечове , игри
Морската вода беше 30 гр. през целия ни престой. Комари нямаше никакви!Пръскаха всяка вечер срещу тях.
"-"- Изнервящи тълпи на храненията, особено вечер.Имало е вечери, когато сме обикаляли с чинии в ръка 10-15 мин. и не сме си намирали свободна маса.
Стръмен вход в морето.За малки деца не е мн. подходящо. Моите са по-големи и това не ни пречеше. Също и доста камъчета имаше на влизане в морето, но после си е ок. Висока влажност на въздуха. Понякога вечер косите ни ставаха мокри чак. А банските  си ги обувахме чисто мокри от предния ден. Някой би казал, че мебелите не отговарят на 5 звезден хотел и ще е прав, но всичко е много добре поддържано, чисто и уютно, така, че нямам забележки.
Това е в общи линии, ако някой се интересува за нещо конкретно, да пита.
Аз съм с две ръце ЗА този хотел!

Последна редакция: нд, 02 сеп 2012, 17:54 от juli_ett

# 184
  • София
  • Мнения: 2 437
juli_ett много благодаря за споделената информация Hug
Много пъти ъсм го заглеждала този хотел и ми беше полезна. А снимки ще има ли?

# 185
  • Мнения: 419
Оф, да имаме много снимки, но ще трябва да ги отсея, прехвърля на компа, а и не съм от най-добре справящите се Embarassed, но ще  пусна тези дни. Peace

# 186
  • ВАРНА
  • Мнения: 210
Momicheta pi6a vi ot Delphin Botanik,iskam da vi kaja che vsichko e strahotno,obslujvane,hrana,staqta ni,vremeto e strahotno.Izvenqvam se za latinicata,kogato se vyrna 6te razkazvam

Последна редакция: пн, 03 сеп 2012, 00:55 от lora

# 187
  • Мнения: 419
Обещаните снимки от почивката ни в Letoonia Golf Resort:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.209608475746137.51232. … &l=f0593bfad3

# 188
  • Мнения: 1 710
juli_ett, много хубави снимки, а и впечатленията ти ми харесаха Simple Smile Явно Letoonia Golf е добър избор, с много добро съотношение цена-качество.

# 189
  • на Морето
  • Мнения: 512
Здравейте момичета,имам оферти ,които ме устройват за следните хотели:Армония холидей вилидж Бодрум 
 Кефалука резорт Бодрум
 La Blanche Resort 
 Хотел LETOONIA Resort HV1 5
  Сюрмели в Кушадасъ 
Като казвам,че ме устройват това е като цена,но никой от тях не ме накара да чакам с нетърпение почивката.Моля,за вашите мнения относно тези хотели и приемам всякакви нови предложения.Сякаш  Мармарис най ми е на сърце,но след като почивахме там в Марти Делукс сега ми е трудно да избера друг хотел в същия ценови диапазон.Става въпрос за началото на октомври със собствен транспорт и цена около 100-120 евро на ден!Ще съм ви благодарна ако ми помогнете с избора!

# 190
  • София
  • Мнения: 350
Здравейте момичета,имам оферти ,които ме устройват за следните хотели:Армония холидей вилидж Бодрум 
 Кефалука резорт Бодрум
 La Blanche Resort 
 Хотел LETOONIA Resort HV1 5
  Сюрмели в Кушадасъ 
Като казвам,че ме устройват това е като цена,но никой от тях не ме накара да чакам с нетърпение почивката.Моля,за вашите мнения относно тези хотели и приемам всякакви нови предложения.Сякаш  Мармарис най ми е на сърце,но след като почивахме там в Марти Делукс сега ми е трудно да избера друг хотел в същия ценови диапазон.Става въпрос за началото на октомври със собствен транспорт и цена около 100-120 евро на ден!Ще съм ви благодарна ако ми помогнете с избора!
Имам впечатление и от петте хотела. Явно търсите нещо по-високо ниво. В такъв случай Сюрмели и Армония отпадат, те са в по-ниска категория въпреки, че са 5*. И за сравнение с  Марти Делукс не може става дума.  LETOONIA Resort HV1 5 ако е в Белек, няколко поста по-нагоре има подробно описание с което съм напълно съгласна. А ако е във Фетие, аз лично не съм го гледала, но отзивите са:чудесна територия, но по-старо обзавеждане. Другото е на ниво.
За другите 2 хотела в Бодрум. И 2-та са извън града, т.е. за нощния живот е малко по-неудобно.
 La Blanche Resort   е  с не голяма територия, с много водна площ, стаите като че са по-"младежко" обзаведени, ако мога така да се изразя.  На пръв поглед не е ясно защо поддържат такъе добър имидж, но казват, че обслужването е чудесно, а кухнята е най-добрата в Бодрум. Положителното е, че е в населено място (Тургутрейс) и могат да се правят вечерни разходки по магазини и кафенета, на пешеходно растояние.
И последно Кефалука. Хотелът е на терасовиден терен, с чудесна гледка към Xanadu Island Hotel. Хотелът ми направи впечатление като много добър с изискано обслужване и хубаво обзаведени стаи. За да помогна в избора е хубаво да кажеш какъв тип почивка предпочитате, а и с деца ли ще сте и какви са приоритетите ви.
За мен Кефалука (ако не държите на градини за разходки) е на първо място, а ако искате градини, но не държите на мебелировка - Летония. La Blanche Resort е нещо междинно. Дано съм била полезна.

# 191
  • на Морето
  • Мнения: 512
Ееее Диана-дон супер си!Страшно изчерпателно си анализирала хотелите.Благодаря ти!Ние сме големи хора с големи деца Simple Smile,затова и Мармарис ми хареса толкова много-има къде да се разхождаш.Ще погледна пак Кефалука и Ла Бланш.И на мен Летонията във Фетие ми се стори доста овехтяла като база.И като се има впредвид че морето след 6-ти октомври си е хазарт,предпочитам място където при лошо време има какво да правиш.А пък Марти ми е легнал на сърцето и в краен случай пак там ще отидем-единственото ми въздържание да не резервирам за там досега е че ,,децата,,-25год. не искат там за 2-ра поредна година.

# 192
  • София
  • Мнения: 350
cezar  на "децата" ще им хареса нощния живот в Будрум. И мойта дъщеря е голяма фенка на Мармарис и Бодрум. Но за да ходят по дискотеките, може би трябва хотел в Бодрум, а не в заливите. Въпреки, че големите дискотеки (Халикарнас и катамарана) имат собствен превоз до хотелите. Погледнете и Исис в Бодрум. Той е в града, терасовиден е, реновиран в романтичен стил. Но не съм сигурна дали 100% от стаите са реновирани. Трябва да го уточните с агенцията. Малко по-слаб хотел е от Кефалука, но е в града. Там има само един доста неприятен момент. Изкачването от хотела до улицата. Много е стръмно. Хотелът е предвидил голф-колички за багажа и за клиентите и винаги може да поръчате да ви превозят по стръмното.

# 193
  • София
  • Мнения: 1 735
Да попитам -самолетните билети за чартъра на връщане,още на отиване ли ни ги дават т.е. и билетите за отиване и връщане трябва да са си у нас,нали?

# 194
  • София
  • Мнения: 350
Да попитам -самолетните билети за чартъра на връщане,още на отиване ли ни ги дават т.е. и билетите за отиване и връщане трябва да са си у нас,нали?
По принцип още на тръгване получавате пакет с билети, ваучер и застраховка (може ако е групова застраховка да нямате отделно листче). Но билетите са електронни и само с паспорта може да се чекирате.

Общи условия

Активация на акаунт