На море в Турция - тема 20

  • 145 286
  • 740
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 2 437
lora просто ме замая със снимки Grinning И тук ще кажа - страхотна градина има този хотел. Ако имаше и плаж нямаше да му се чудя, но ти си варненка и той не ти липсва Laughing
ndimitrova приятно изкарване. Хотелът е много хубав  bouquet
FAIRY MUM много хубави снимки!

# 241
  • Мнения: 1 710
Ах, този Делфин! И на нас леко ни липсваше тази година. Поради ограничен бюджет през зимата резервирахме малко по евтин хотел- Ариканда Де лукс. Не казвам лош. Никак даже. Приличен, чист, персонала внимателен. Ама Делфина си е Делфин.  lora , с удоволствие разгледах снимките.


Ааааааааа, не така! Искам да чета дълъг коментар и да разглеждам много снимки Simple Smile Чакам с голям интерес и любопитство мнението ти за хотела.

# 242
  • навсякъде
  • Мнения: 348
От къде да започна
Хотела не е много голям. Сравнително нов, лъскаво и чисто навсякъде. Има един басейн с няколко обособени сектора с различна дълбочина. Детски сектор с гъбка. Мостчета, палми, красиво е. Бяхме в двойна стая, но е достатъчно широка и за четиримата ни беше идеална. Имахме спалня, единично и едно по-малко единично легло. Хладилника всеки ден се зареждаше с вода. Безалкохолни напитки само в деня на пристигане. Всеки ден чистеха, сменяха кърпи, шампоан, балсам, душ-гел и друга козметика. На два дни сменяха чаршафи. Основно германци, имаше и малко руснаци, украинци, чехи, турци и само ние българи. Тук да подчертая, възхитена съм от германците. Веднага пролича разликата м/у Делфин, който е с повече руски групи и тук. Те и децата възпитани. Извиняват се. Спокойно навсякъде. Усмихнати, поздравяват. Голям плюс. Анимацията беше по-слаба. Стараеха се хората, ама са малко и обслужваха два хотела на веригата и само бягаха през оградата от хотел на хотел. Вечерната анимация балкан разлика с Делфин /аз се извинявам, че постоянно го повтарям този хотел ама съм била само две години в Турция и той ми е база за сравнение/. Не че я няма, ама същите тези аниматори продължаваха и вечер. Как не капнаха милите, не знам. Храната средно ниво. Има си пак типичните турски сладкиши, риба, пиле, няколко вида салати и т.н., но няма чак такова разнообразие. Гладен не оставаш разбира се. Може би, ако миналата година сме били в хотел по-нисък клас нямаше да ми направи впечатление. Плажа е супер има пясък, навлизане малки камъчета, но в никакъв случай не е за аква обувки.
Трябваше да избера хотел за около 3000 лева и Ариканда е супер за цената си.
Обещавам утре снимки

# 243
  • ВАРНА
  • Мнения: 210
Мони определено плажът хич не е хубав,знам че вие с вашето семейство прекарвате много време на плажа,а на Делфина това му е голям минус,но нали аз съм морско чедо не ми липсва,иначе два пъти за цялата седмица отидох ме до морето,водата невероятно чиста и топло 30градуса.Тази година и в Ботаник имаше повече германци,след това нахалните руснаци.
ndimitrowa страхотен избор на хотел,ще чакам с нетърпение разказа ти и да направиш много снимки   Grinning Весело изкарване и само положителни емоции   bouquet

# 244
  • Мнения: 242
Благодаря за пожеланията, момичета! Hug

# 245
  • навсякъде
  • Мнения: 348
Ето и снимките http://kremkaramel1.snimka.bg/sea/arikanda-de-luks-alaniya.700814
Махнала съм тези с домочадието  Grinning да не ме подгонят, че ги разнасям из нета.

# 246
  • Мнения: 145
 Hug Привет записвам се да добия впечатления

# 247
  • UK
  • Мнения: 5 999
Запис и от мен   bouquet
Някой знае ли, зимата говоря за месец Декември как е времето в Турция за екскурзии/почивки подходящ ли е? Или е по-мек от България newsm78

# 248
  • на Морето
  • Мнения: 512
Здравейте,момичета!Предстои ни почивка в Турция октомври месец и се нуждая от вашата помощ и компетентно мнение .От агенцията ни предлагат следните хотели:
Папилон Белвил и Лимак Аркадия-на една и съща цена
Суено и Сиам Елеганс-също на еднаква цена и
Белек Бийч Ризорт и Вера Клуб Хотел Маре-и двата на една цена.
Имате ли преки впечатления от някои от тези хотели?

# 249
  • Мнения: 7 605
Запис и от мен   bouquet
Някой знае ли, зимата говоря за месец Декември как е времето в Турция за екскурзии/почивки подходящ ли е? Или е по-мек от България newsm78

Турция е голяма, можеш да караш ски, можеш и да се разхождаш по къс ръкав - към къде си се насочила?

# 250
  • София
  • Мнения: 350
Здравейте,момичета!Предстои ни почивка в Турция октомври месец и се нуждая от вашата помощ и компетентно мнение .От агенцията ни предлагат следните хотели:
Папилон Белвил и Лимак Аркадия-на една и съща цена
Суено и Сиам Елеганс-също на еднаква цена и
Белек Бийч Ризорт и Вера Клуб Хотел Маре-и двата на една цена.
Имате ли преки впечатления от някои от тези хотели?

Според мен Суено Сиде или Папилон Белвил. Колебая се кой е на първо място. В Суено съм била. Хубав плаж. Мини лунапарк. А ако сте във вилите е супер.  А веригата Папилон е с много добра репутация.

# 251
  • Мнения: 1
Здравейте,края на месеца ще по4иваме в Анталия(после и отзиви ще дам)....въпросът ми е:след като нямаме брак,а ще пътуваме с кола,трябва ли акта за раждане на детето да е преведен на турски и подпе4атан от тяхното посолство?

# 252
  • навсякъде
  • Мнения: 348
Здравейте,края на месеца ще по4иваме в Анталия(после и отзиви ще дам)....въпросът ми е:след като нямаме брак,а ще пътуваме с кола,трябва ли акта за раждане на детето да е преведен на турски и подпе4атан от тяхното посолство?
Не. Носиш Паспорта и копие от Удостоверението за раждане на детето /него за всеки случай, понякога не го искат/. Проверяват ви само на нашата граница. От турска страна само представяш паспорти за печат.

# 253
  • Мнения: 1
Благодаря ти крем карамел  bouquet

# 254
  • София
  • Мнения: 3 414
Кой лети утре в 5,3ч ако иска да се запознаем???

Общи условия

Активация на акаунт