На море в Турция - тема 20

  • 145 297
  • 740
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 2
От къде да започна с разказа... Почивахме в хотел Vista Hill. Пътувахме с автобус, дълго и изморително е, около 14 часа с почивките и преминаването на границата. Пристигнахме към 9.30 сутринта, представителите на туроператора ни посрещнаха, разгледахме хотела ( много приятно място ), в 12.30 ни сложиха гривните за обяд и около 13.30 ни дадоха ключа за стаята. Стаята беше много хубава, банята с вана . Ядене има почти през целия ден, но всички така се блъскат като отворят ресторанта...това не ни хареса особено. Ние обичаме да седнем на масичка, да ни обслужат персонално. Плажа не е хубав, насипан пясък на платформа, брега е много каменист. Само един ден слязохме на плажа, останалите дни изкарахме край басейна на хотела. Аниматорите бяха много забавни, през целия ден организираха игри около басейна, всяка вечер изнасяха програма в амфитеатъра на хотела. Два пъти ходихме на разходка в централната част на Кушадасъ, иначе само край басейна стояхме и мързелувахме. Разходката до Памуккале беше много впечатляваща. За обяд спряхме в един спа център с минерален басейн и басейни с лечебна кал на дъното. Всички, с изключение на мен, мъжът ми, колегата му и още едно семейство се втурнаха да се мажат с кал.  Аз предпочетох да пийна кафе. Беше мрачно и хладно, иначе поне в минералния басейн щях да се потопя. Ами в общи линии това е. Като цяло сме доволни, очакванията ни се оправдаха, но този тип почивка се оказа, че не е точно по нашия вкус. За догодина, живот и здраве, решихме да си отидем на нашето черноморие, да си се кефим на хубава плажна ивица и да си хапваме в уютни кръчмички. 
Ето и малко снимки:
http://lazarova70.snimka.bg/travel/kushadas-2012.703741

# 316
  • Мнения: 2 070
Здравейте, аз предимно чета темата, но дойде време да пиша - от заминаващите сме  - утре пътуваме за Мармарис с Ориент 99. Да не се засечем с някой от списващите?Simple Smile

И аз утре заминавам, само че за Кушадасъ и с друга фирма  Peace

# 317
  • Мнения: 262
Можели някой да ми отговори: От всички доп. екскурции, които се предлагат от Сиде, кои си заслужава и ако може някаква ориентировачна цена.Заминаваме след 5 дни за  SUENO HOTEL BEACH SIDE и искахме да имаме предварителна информация и в град Сиде какво може да се разгледа. Ще бъда благодарна на всеки отговор дори  и само линк за инфо.
Касиди,в момента чакаме настаняване в Суено, а утре ще имаме подробна информация за допълнителните екскурзии. Хотела е страхотен,особенно частта с вилите Lake Hause. newsm10

# 318
  • Мнения: 514
]Касиди,в момента чакаме настаняване в Суено, а утре ще имаме подробна информация за допълнителните екскурзии. Хотела е страхотен,особенно частта с вилите Lake Hause. newsm10
[/quote]

Приятна почивка и хубаво време !

# 319
  • Мнения: 25
Здравейте!
Ние също се върнахме от почивка в Анталия-хотел Sueno Side.Хотела наистина е с много хубава територия,много зеленина и страхотен плаж.Бяхме отседнали във вилите,но сега разбирам,че може би щеше да ни е по-добре в основната част на хотела.Главната част от почиващите там както и на повечето места ,са руснаци.Ставаха някакви страхотни запивки след 1 през ноща на шезлонгите пред вилите и сутрин имаше купчини чаши и празни бутилки от алкохол.Беше доста шумно за отишлите там да си починат като нас.Обзавеждането във вилите беше малко старичко и захабено,банята също.Имам забележка и към основния ресторант-храната беше доста еднообразна.Бях чела някъде такова мнение и се убедих лично.Редовното меню беше 3 вида макарони и пържени картофи. Simple Smile
През деня хапвахме на Sueno street ,баровете до басейните.Там имаше доста по-голямо разнообразие.Хигиената им куца малко.Чаши и прибори все бяха мръсни и с петна.
Посетихме турски ала-карте ресторант и рибен.Рибния ми хареса ,но турския не.Плаща се и по 10 евро за двама на ала-карте,освен на турския.
Спа центъра им е страхотен.Хамама и масажите са супер.
Вечерните програми на аниматорите също са страхотни.Много се забавлявахме на амфитеатъра.
Като цяло почивката ни хареса,но си личи че хотела е на малко по-ниско ниво от някой други 5 * хотели.То и цената все пак го показва.Преди две години ходихме в Voyage Belek и останахме
очаровани.Може би сравнявайки ги намирам сега разликите в Sueno.

# 320
  • Мнения: 1 710
Преди две години ходихме в Voyage Belek и останахме
очаровани.Може би сравнявайки ги намирам сега разликите в Sueno.

Еееееее, Voyage Belek с страхотен хотел, нарежда се сред най-добрите, така че ви е вдигнал високо летвата. Mr. Green Снимки ще има ли?
Има ли проблем с шезлонгите? Има ли достатъчно детски басейни? Как ви се стори, ориентиран ли е към семейства с деца?

# 321
  • Мнения: 25
Не нямаше никакъв проблем с шезлонгите...има избор и на плажа и на басейните.
Определено става за семейства с деца.Има си плитко басейнче с две пързалки за най-малките,много яки душове за дечицата във форма на Tweety.Там където е детския кът има пързалки и катерушки за малките,много е приятно и детския клуб е там.Аква парка също е добър с повече пързалки,не само 2-3...Има вечер детска дискотека и като гледах малките доста се забавляваха...а и като включим безплатния сладолед през деня ... Simple Smile
Имаше много семейства с дечица определено.

# 322
  • Мнения: 262
Поздрави на всички от Суено бийч. Пиша от там,втори ден сме. Като се прибера ще дам подробното си мнение. Но съм провокиран от поста на дамата,била преди нас в хотела.И ние сме във вилите,оценката ми досега е пълно 6. За всичко. Абсолютно НЕ е вярно за храната. Абсолютно НЕ е вярно за Lake hause. Хората се стараят и то много.Е,вярно нямаме база за сравнение от Вояж или Риксос примерно,но хотела си заслужава всеки лев.Има много руснаци,немци,чехи,и др.хотела е пълен на 100%.Но руснаците в голямата си част са доста културни и не са онези тълпи от опита ми в Кушадасъ или мармарис примерно. Подробно мнение след седмица,както и мои снимки. Съжалявам,че се намесвам с толкова малко информация,но се почувствах длъжен да го направя.

# 323
  • Мнения: 432
Искам да питам тези от вас, които са ползвали услугите на Тез тур. В сайта има ценови оферти относно самолетните почивки в Турция и пише, че са цени за стая. Самолетните билети и трансфера от летището до хотела отделно ли се заплащат? Просто искам да знам евентуално колко пари биха ни трябвали за догодина. До сега не съм ползвала техните усулуги. От Булпартнерс травъл, които ни организираха предишната екскурзия ми ги препоръчаха  Тез тур за почивка в Турция. И за цени да разгледам сайта. Харесала съм си два хотела в Бодрум и искам да е със самолет защото ще пътуваме с децата, а с кола с тях е кошмар  ooooh!

# 324
  • София
  • Мнения: 350
Искам да питам тези от вас, които са ползвали услугите на Тез тур. В сайта има ценови оферти относно самолетните почивки в Турция и пише, че са цени за стая. Самолетните билети и трансфера от летището до хотела отделно ли се заплащат? Просто искам да знам евентуално колко пари биха ни трябвали за догодина. До сега не съм ползвала техните усулуги. От Булпартнерс травъл, които ни организираха предишната екскурзия ми ги препоръчаха  Тез тур за почивка в Турция. И за цени да разгледам сайта. Харесала съм си два хотела в Бодрум и искам да е със самолет защото ще пътуваме с децата, а с кола с тях е кошмар  ooooh!
Почивка организирана от Тез тур може да закупите в почти всички агенции. Те са, така да се каже - търговия на едро. Относно цените: ако цената е на стая, към нея трябва да прибавите летищната такса, умножена по броя на хората за които е стаята. Същото е и с горивната такса. Пример: Ако цената на двойна стая е 760 Е (примерно на човек по 380 Е), към нея прибавяте 2Х79Е (лет.такса) + 2Х9Е (горивна такса) общо = 936 Е

Последна редакция: нд, 30 сеп 2012, 20:50 от Diana_Don

# 325
  • Мнения: 432
Благодаря!  bouquet

# 326
  • Мнения: 25
Ами явно съм Ви провокирала доста ,но това видях аз през моите очи.Нека не оставяте с впечатление,че имаме повече претенции от колкото трябва,но ако сте почивали до сега в Кушадасъ и Мармарис естествено е че ще ви се види доста хубав хотела.Аз все пак съм на това мнение,хотела е хубав да ,но нещата които написах са точно така.Мога да поспоря за храната в основния ресторант и мога да цитирам дословно разположението на храните там-просто разнообразието не е много голямо .А всеки ,който е ходил повече от веднъж в хотел пълен на 70% с руснаци да каже колко са възпитани,за мен са по -зле от македонците едно време по нашето черноморие.
Все пак Ви пожелавам една страхотна почивка !

# 327
  • София
  • Мнения: 493
Хайде пуснете и малко снимки от Суено! А относно Voyage - наистина им е висока категорията.

Последна редакция: пн, 01 окт 2012, 08:02 от summer beauty

# 328
  • навсякъде
  • Мнения: 348
Лятото свършва и се замислям за нова година в Анталия. Разкажете нещо ако сте били там по това време. Каква програма организират, препоръчайте хотели, колко е топло? Въобще заслужава ли си или да си ходим само лятото на почивка   bouquet

# 329
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
Лятото свършва и се замислям за нова година в Анталия. Разкажете нещо ако сте били там по това време. Каква програма организират, препоръчайте хотели, колко е топло? Въобще заслужава ли си или да си ходим само лятото на почивка   bouquet

 Mr. Green Mr. Green И аз съм на тази вълна, но за моменто от големите ТО - Онтравел имат програми. Общо взето, който и хотел да се избере при тях мисля, че ще е ок, защото са само добри хотели - Royal веригата, Риксос, Ела ...

Общи условия

Активация на акаунт