На море в Турция - тема 20

  • 145 279
  • 740
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 29
Извинявам се на всички,нопонеже Lilylolo  е забранила получаването на лични съобщения,съм принудена да отговоря тук.За последно.
Госпожо,само не ми стана ясно,защо сте почивали в Суено,след като сте били във Вояж..Явно ,Суено за Вас е по-ниско ниво....Човек винаги се стреми към нови върхове,нали?И след като си позволявате да използвате епитети като "досадна",след като се върна ще ви разоблича всички негативни оценки по различните аспекти със снимки. Отдавна чета този форум,за пръв път си позволявам да пиша тук,но няма да е за последен след вашата реакция. 

# 346
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
Е, недейте така. Я сложете снимки в албума и ще се види от всички и всеки ще прецени за себе си Peace

# 347
  • Мнения: 119
И аз ви чета от много време ,но сега пиша за 1 път в темата.Обожавам Турция!
Абсолютно подкрепям ,че целта на форума е всеки да изкаже мнение.А настървеността с която госпожата се опитва да обори предното мнение ми е мноого съмнителна.Ще си помисли човек,че продава пакети за хотела Grinning
И двете мнения са положителни от това ,което четох наистина и спора е безпочвен.На един му харесва едно,на друг друго.Грозно е да се напада така обаче именно за това.
Но щом някой се опитва да докаже,че е хапнал над 20 манджи няма лошо Mr. Green

# 348
  • София
  • Мнения: 350
Без да искам да взимам страна в спора, искам да споделя, че ми прави впечатление колко много са се променили изказванията и меннията в ставнение с 2008, 2009 г. Наложи ми се да чета в старите теми за търсена от мен дестинация. Тогава има много по-положителни отзиви за едни и същи хотели и не защото хотелът е влошил качеството си, а забелязвам всеобщ негативизъм за всичко. Винаги при една почивка може да има неща които не допадат на един, а харесват на друг. Това е нормално.  Но защо все повече се пише какво не се харесва. Искрено се радвам на положителните постове и на тези които са добронамерени. Това не значи на черното да казваме  - бяло, но и да се мрънка непрекъснато не си струва. newsm78 Бъдете позитивни и не забравяйте все пак, че дори и 5* хотелите се различават по цена и то, неслучайно.

# 349
  • Мнения: 136
Нека малко да разводня и аз тези безсмислени спорове и нападки като ви опиша по-обстойно нашите впечатления от престоя ни в Дидим Бийч.
Почивахме от 22.09.2012 до 29.09.2012. Пътувахме с автобус - нямам особени забележки към туроператора ни, но няма да му съобщавам името му, за да не си помислите, че му правя реклама.
Хотелът си го избрах лично аз - по сайта му в интернет. Първоначално исках да почиваме юни (защото имаме ученик във втори клас), но тъй като нямаше свободни дати (а резервирахме още януари), решихме да отидем септември (е, малкия пропусна една седмица от училище, ама вече си навакса).
Хотелът като цяло отговаря за цената си. Баните (както е на повечето места) са малко захабени, но иначе самите стаи са ОК. Ние бяхме в корпуса на Резорт-а, а иначе в Елеганс-а  стаите са по-големи, но пък там като че ли е прекалено кичозно (особено във фоайето му).
Тъй като основната част от почиващите в хотела са от Обединеното Кралство (българите бяхме около 30 човека), храната бе насочена предимно към тях - сутрин, обед и вечер имаше пържени картофи, като обед и вечер бяха в две тави, а понякога дори три и въпреки това е имало случаи да свършат и пред празните тави да се оформи опашка от нещастно гледащи англичани. Другото, което присъстваше редовно в менюто, бяха яйцата (два-три вида - варени, пюрета, омлети), наденичките, бамята, гъбите (сигурно съм изял към 3-4 килограма) и задължителната всяка сутрин бобена салата. Иначе си имаше и ястия от нашия регион - кавармички, кюфтета, пилешки пържоли и др. Десертите не бяха нещо особено, салатите - не много разнообразни, но вкусни. На снек-бара - (разбира се) пържени картофи, наденички, турска пица, салати. Малко неудобно беше, че нямаше снек-бар на плажа, може би и затова особено първите дни имаше много малко хора на него. По-скоро - само българи, тъй като англоговорящите бяха горе - при наденичките и чипса. От морето аз, лично, съм възхитен - такава бистра вода не съм виждал другаде, нямаше почти никакви вълни, все едно си на езеро - идеални условия за плуване и гмуркане. Малко некомфортно беше, че рибите наистина хапят ако застанеш на едно място (не бях виждал такива свирепи риби Laughing), но пък доколкото разбрах някъде за това дори се заплащало... Някой по-назад беше споменал, че плажа е камънак - не съм съгласен, камъчета има само в началото на морето, но за целта хората са се постарали и са опънали една пътечка от изкуствена трева и всеки може да си влезе и без аква-обувки.
Не съм съгласен и със споделени по-назад мнения, че колкото по-малко българи и руснаци, толкова по-добре. Е, вярвайте ми, най-големите изцепки ги правеха англичаните и германците. Още първата ни нощувка към 02.00 часа един пиян германец около половин час се опитваха да го пренесат до стаята му от асансьора и накрая едва не стигнахме до бой, друга вечер пък друг германец (от съседната до нашата стая) жена му отказа да го пусне и той тропа по вратата към 20 минути (това пак след полунощ) и след като излязохме да му направим забележка, се премести отдолу под терасата и там започва да вика на жена си по име - изпъдихме го и оттам и човечецът явно отиде на рецепцията, защото почна да звъни телефон от съседното помещение. Crazy За англичаните пък съм учуден от културата им на хранене, както и от търпеливостта на обслужващия персонал спрямо тях.
За Дидим като цяло мога да кажа само хубави неща - много красиви, нови сгради и е някакси по-просторно от другите им курорти. Общественият плаж в Алтънкум е може би един от най-добрите в Турция (като пясък). Минус е може би само, че поради големия брой почиващи англичани в курорта пазарлък става по-трудно при покупка (за разлика от Мармарис и Кушадасъ).
Като обобщение, мога да кажа, че сме много доволни от почивката си тази година в Турция, а за догодина вече съм избрал следваща дестинация - Йоздере и Палома Клуб Султан (тук малко се разминаваме със съпругата ми, която иска някъде в Мармарис, но на мен е легнала на сърцето Паломата и трудно ще се предам  Laughing).
Благодаря на всички, които имаха търпението да изчетат дългия ми пост, извинявам се на тези пък, за които съм бил досаден, а най-вече се надявам на някого да съм бил полезен!

# 350
  • Мнения: 71
...
Като обобщение, мога да кажа, че сме много доволни от почивката си тази година в Турция, а за догодина вече съм избрал следваща дестинация - Йоздере и Палома Клуб Султан (тук малко се разминаваме със съпругата ми, която иска някъде в Мармарис, но на мен е легнала на сърцето Паломата и трудно ще се предам  Laughing).
...
Peace
Ако удържиш, може да се засечем. Laughing

# 351
  • Мнения: 3 371
Добър вечер, момичета и момчета !   Hug
Имам молба - бихте ли сложили отново онзи линк, който проследява прогназата за времето в Турция ! Praynig Ние на 6.10. заминаваме за Кемер, а в нашия сайт дават много ниски температури, пък аз им нямам много вяра .
Благодаря ви предварително, пък като се върнем ще разкажа за Маджестик, че и за него да има някакво инфо ! Peace

# 352
  • София
  • Мнения: 4 446
Здравейте,

Искам да споделя и нашите впечатления от хотел „Батихан”, за който има няколко споделени мнения вече, но „колкото повече, толкова повече”. Simple Smile
Тръгнахме от София на 21 септември в 12,30 ч. на обяд и пристигнахме в хотела в 5,40 ч. на 22 септември. Хотелът беше пълен, както явно е през целия сезон. Сложиха ни гривните след 11 ч.,  а в  14,00 ч. ни настаниха и в стаята. Бяхме в старата сграда, която личи, че е реновирана. Стаята е с нормални размери, не бих казала, че е малка. Ние бяхме в стая със спалня. Леглото беше удобно, както и възглавниците, които бяха със средна, т.е. удобна за нас височина. Банятя беше с вана. Душът, обаче беше трърде неудобен, тъй като не е слушалка, а стенен и можеше само да се завърти само в определени посоки. Кърпите и спалното бельо подменяха всеки ден.
Вратите на стаите са с много здрави автомати и се затварят със силен трясък, който ехти в празния коридор и през нощта не е никак приятно да се будиш от този звук.
Относно намирането на свободни шезлонги на плажа, не сме имали проблем. До 9,15-9,20 ч. имаше винаги свободни места на плажа, в градината и около басейна.
Мисля, че знаете, че всяка сряда има пазар за облекло в Кушадасъ и в този ден е още по-лесно да си намериш място за плаж, където и да било. Плажът е с хубав, ситен пясък. Морето беше и  мътно и кристално чисто, според теченията. Само един ден на брега имаше камъчета, които не бяха проблем да се преминат с три крачки и да се стигне до пясъчното дъно. Ние също имахме щастието да срещнем  рибки Гарра Руфа, които ни направиха безплатен масаж. Simple Smile
Храната в основния ресторант беше разнообразна и в изобилие. Винаги имаше поне 10 основни готвени ястия, повече от 15 вида салати, спагети или макарони, около 4 вида „аламинути”, най-малко 4 вида плодове и повече от 6-7 десерта. bowuu  chef
От вечерята в а ла карт ресторант „Sunset ” не останахме впечатлени. В  началото ни сервираха 5 вида „салати”, които относеха, без да ни питат дали са свободни, след като поръчахме основното ястие.  Менюто не е богато – от общо 8 предлагани ястия, можехме да избираме от 6, които предлагаха към момента. Оказа се, че и двете, които поръчахме бяха вкусни. Хлябът, който ни сервираха беше „хляб-балон”, което всъщност представлява две хрупкави корички без среда. Всички напитки се заплащат и не можете да си ги внесете от друг ресторант. Цените не са никак ниски там. Пепси кола е 2,50 евро, а бира Ефес е 3,50 евро.
Пазарът в сряда в Кушадасъ не е никак евтин, колкото и да се пазариш. Аутлетите, които са на 15 мин. ходене пеша от хотела, на главния път, до „Кипа” предлагат много по-качествени стоки и на значително по-ниски цени. Разгледахме и хипермаркет „Кипа”, който за нас не се оказа кой знае какво – погледнато откъм цени, и от разнообразие.
Ходихме на екскурзия до Памуккале. Заслужава си. Препоръчително е да си носите слънчеви очила, защото белият отблясък заслепява ужасно. Разочарова ни обяда в 5-звездния хотел „Пам”, където наистина нямаше какво да си сложи човек в чинията, освен полу-суров ориз, студени пържени картофи и безвкусно сготвени зеленчуци. Sick
Другата атракция, която посетихме беше разходка с корабче. Бяхме в три заливчета. Второто и третото бяха подходящи само за умеещите да плуват, защото бяха доста дълбоки. Препоръка относно допълнителните екскурзии- винаги си носете пари в себе си, защото не винаги ви информират, че има неща, които допълнително се заплащат на място!
В обобщение:
-   от споделеното от другите постове за хотела като цяло – гръцките мобилни оператори се хващат на плажа и в част от градината на хотела
-   wi-fi-а – е страшно бавен. Най-сигурно и бързо се свързвате от лобито
-   простор за дрехи – по възможнжст носете свой
-   ютия – няма!!! Но, ако си носите, камериерките всеки ден ще ви я пълнят с вода! Laughing
-   Минерална /изворна при тях/ бутилирана вода – можете да си вземете от лоби бара колкото желаете и кагато поискате – 0,5 мл и 1,5 мл

Препоръчваме хотел „Батихан”!  Почивката там е наистина незабравима! bouquet

Последна редакция: пт, 05 окт 2012, 10:16 от magicjo

# 353
  • Мнения: 3 021
Добър вечер, момичета и момчета !   Hug
Имам молба - бихте ли сложили отново онзи линк, който проследява прогназата за времето в Турция ! Praynig Ние на 6.10. заминаваме за Кемер, а в нашия сайт дават много ниски температури, пък аз им нямам много вяра .
Благодаря ви предварително, пък като се върнем ще разкажа за Маджестик, че и за него да има някакво инфо ! Peace

Госпожата, това е руския сайт за времето, който съм виждала в някои постове

http://www.gismeteo.ru/city/weekly/3786/

Ами за мен прогрозата изглежда доста добра за този период, дано наистина да случите на хубаво време и имате добра почивка!

# 354
  • Мнения: 3 371
Добър вечер, момичета и момчета !   Hug
Имам молба - бихте ли сложили отново онзи линк, който проследява прогназата за времето в Турция ! Praynig Ние на 6.10. заминаваме за Кемер, а в нашия сайт дават много ниски температури, пък аз им нямам много вяра .
Благодаря ви предварително, пък като се върнем ще разкажа за Маджестик, че и за него да има някакво инфо ! Peace

Госпожата, това е руския сайт за времето, който съм виждала в някои постове

http://www.gismeteo.ru/city/weekly/3786/


Ами за мен прогрозата изглежда доста добра за този период, дано наистина да случите на хубаво време и имате добра почивка!

Много ти благодаря за линка и за хубавите пожелания !   bouquet

# 355
  • Мнения: 41
Добър вечер, момичета и момчета !   Hug
Имам молба - бихте ли сложили отново онзи линк, който проследява прогназата за времето в Турция ! Praynig Ние на 6.10. заминаваме за Кемер, а в нашия сайт дават много ниски температури, пък аз им нямам много вяра .
Благодаря ви предварително, пък като се върнем ще разкажа за Маджестик, че и за него да има някакво инфо ! Peace
http://www.accuweather.com/en/tr/goynuk/316942/october-weather/316942
Приятна почивка!!!! Прегледай и тази прогноза - според мен  е хубаво времето! Party

# 356
  • Мнения: 3 371
http://www.accuweather.com/en/tr/goynuk/316942/october-weather/316942
Приятна почивка!!!! Прегледай и тази прогноза - според мен  е хубаво времето! Party

Много ти благодаря ! Hug И аз мисля, че е хубаво ! Peace Надявам се, че прогнозата за двата дъждовни дни,  няма да се сбъдне ! Praynig Praynig Praynig

# 357
  • София
  • Мнения: 3 414
При такъв наплив от туристи,пълни хотели и да не забравяме всеобщата криза няма как нивото да не падне.Но ще се съгласите колкото и нещо да ни е дразнило е по добре от бг черноморието.
Отсявам снимки и ще кача,май и от предишния лимак лимра не съм качила Embarassed
Времето си го следя в синоптик бг

# 358
  • Мнения: 71
...е по добре от бг черноморието...
Според нас разликата е от земята до небето в полза на Турция.  Peace

# 359
  • София
  • Мнения: 4 446
При такъв наплив от туристи,пълни хотели и да не забравяме всеобщата криза няма как нивото да не падне.Но ще се съгласите колкото и нещо да ни е дразнило е по добре от бг черноморието.
Отсявам снимки и ще кача,май и от предишния лимак лимра не съм качила Embarassed
Времето си го следя в синоптик бг
...е по добре от бг черноморието...
Според нас разликата е от земята до небето в полза на Турция.  Peace
Да, затова и аз казах, че изкарахме чудесно и препоръчвам хотела. newsm10

Общи условия

Активация на акаунт