На море в Турция - тема 20

  • 145 278
  • 740
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 164
Здравейте, от дълго време чета вашите постове, включвам се за първи път. Тъй, като аз също съм превърженик на почивките по Турската ривиера. Искам да дам малко инфо относно цените на храните и напитките в Турция, за да може всеки сам да прецени - какво е платил и какво е получил. Също така, когато прави избор за хотел да е запознат какво може да очаква, ако цената на хотела е невероятно ниска.
Месата са изключително скъпи - Пилешко - 25-30 лири./кг, Овче-Телешко - 35-45 лири./кг. Алкохолът е също скъп - Литър Турска ракия е 55-60 лири., водка, джин и уйски са с още по-високи цени - тези цени са на големите Супермаркети от тип - "Кипа", "Мигрос", "Карфур". Цените на горивата са около и над 4 лири за литър. Ако, прибавим и заплатите на персонала - които също са доста по-високи от "нашите" /да не казвам в пъти по-високи/ - ами, мога спокойно да кажа - почивката в Турция за чуждестранните туристи е наистина евтина и то с много добро качество. Не искам да сравнявам цени и качество с БГ, защото не желая да пиша отрицателно за сънародниците си и обслужването в нашите курорти. Пожелавам хубава и слънчева почивка за тези, на които предстои да почиват, а на останалите - следващата година почивката ви да бъде още по-хубава и приятна! Simple Smile

Последна редакция: сб, 06 окт 2012, 19:00 от ANI_IV

# 361
  • на Морето
  • Мнения: 512
Здравейте,пиша от хотел Кристал Тат Голф Бийч в Анталия район Белек.Тук сме от 3-ти октомври и първо да кажа въобще да не се доверявате на прогнозите за времето.Районът на Анталия е толкова обширен,че прогнозата която гледаме никога не е точна.За нашия период даваха само 2 слънчеви дни а досега всичките ни бяха такива.Сега за хотела-признавам си ,че тръгнах с известни резерви,тъй като сми почивали в Лара и имахме с какво да сравняваме,а и цената,която платихме беше ниска за този район.Привлече ме това ,че хотела е реновиран тази година и е прехвърлен към веригата Кристал-преди е бил Барсело.Сградата на хотела не е впечатляваща откъм архитектура,но все пак хотела е построен доста отдавна.Всичко в него е ново.Стаите са супер,баните са нови.Територия-огромна.Мини бар-безплатно,което включва освен вода и три вида безалкохолно и бира Ефес в кутийки,фъстъци и шоколад.Хотела е пълен на 100 процента,но навалица никъде няма.Шезлонги и на басейна и на плажа-в изобилие.Основен контингент-германци,австрийци,руснаци-но руснаците някакси се размиват между другите и са доста незабележими и културни.Нашата група сме единствените българи.Хотела е ориентиран основно за семейна почивка.Много ама много деца.Огромен детски кът-имат си всичко-басейн,пързалки,детски ресторант,детски бани и тоалетни.Плажа е пясъчен и по-хубав от този в Лара.Храна много и за всеки вкус.Сладолед от 10 до 17 в сладкарницата.Иначе който е гладен 24 часа има какво и къде да се яде.Баклава всеки ден и на обяд и на вечеря.Има вътрешен басейн и спа център-сауна,турска баня-но него не сме го посетили още-чакаме да се развали времето и тогава.Извинявам се че е малко хаотично,но пък дано да бъде полезно за решилите да изберат този район за почивка.Препоръчвам хотела и имайте впредвид,че трудно ще намерите хотел в който всичко да е на 6.Една верига е силна в едно,друга в друго.Ако тръгнете с положителна нагласа за приятно изкарване и почивката ви ще е супер.Ако има въпроси оставам на разположение.Поздрави от слънчева Анталия на цялата тема.

# 362
  • София
  • Мнения: 888
Здравейте, вчера се завърнахме от Мармарис. Вече за шеста поредна година ходим там и пак нямам думи да опиша колко много ни хареса. Тази година сменихме хотела - хотел "Тропикал" - 4 звезди - ол инклузив. За храната няма какво да говоря - вкусна,разнообразна и в огромни количества. Хотелът е на първа линия,разположен сред палми- гледката е невероятна-виждаш морето,корабчетата,палмите, птички пеят, мирише на цветя. Ресторантът е разположен на 10 метра от морето и се хранехме на фона на невероятна морска картинка. Хотелът напълно оправда очакванията ни - чисто подредено, всеки ден сменяха чаршафите и кърпите. Относно забавленията - има ги в изобилие - ние тази година се спряхме на бъги сафари, аква парк, турска баня, разходка с корабче из заливите. Децата бяха меко казано очаровани (особено от аква парка:)). Тъй като хотелът е разположен на първа линия плажът и басейнът се намираха на около 10-15 метра  и децата спокойно прескачаха ту на басейна, ту на морето без да се налага да тичаме след тях. Децата самички се оправяха и с храната - кой каквото искаше си взимаше  и колкото иска ядеше, да не говорим какви огромни количества сладолед изядоха.
 Дори се наложи да ползваме медицинската застраховка - синът ми си убоде пръстчето на корабно въже и се инфектира само за няколко часа. Веднага дойде линейка,взе ни и ни заведе до поликлиниката, където ни приеха бързо и ни насрочиха лечение като ни дадоха цял куп безплатни лекарства като Нурофен, Зинат и витамин Ц. По този случай аз сама реших да ида в аптека да си купя още витамин Ц, защото се оказа,че лекарствата в Турция са два пъти по евтини от България - например витамин Ц ампули от големите, който в България са около 2лв едната, там 5 ампули са 4 лири. Затова се снабдих с 5 пакета,за да имам до другата година.
Ами това е .Жалко,че свърши. С нетърпение ще чакаме да дойде другата година.
Още не съм успяла да разгледам снимки и по-късно ще добавя снимков материал за доказателство:)))

# 363
  • Бургас
  • Мнения: 620
Привет  има ли почиващи в Кушадасъ в момента  как е времето  там   Embarassed


 Peace

# 364
  • Мнения: X
Момичета за Нова година кой район препоръчвате - Анталия, Белек.... Идеята ми е поне един ден да прекараме в разходка (ако може да наемем рента кар). Какво интересно има в района за разхлеждане - археология, музеи и т.н.?

# 365
  • Мнения: 0
Присъединявам се към питането на  Bliss ,даже смятахме едно от моретата лятото да е там/визирам района на Белек/, пуснах каквото намерих за исторически забележителности и интересни места наоколо, но май не са много посещавани и нямаше отзиви.
Моля, който е почивал в региона, да каже как да разнообразим дните си!

# 366
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Привет, момичета, искам да споделя с вас следното инфо:

http://www.dnevnik.bg/biznes/2012/10/11/1923878_licenzut_na_turo … _shte_bude_otnet/

Знам, че въпросната агенция предлага и Турция. Внимателно с нея!

# 367
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
Привет, момичета, искам да споделя с вас следното инфо:

http://www.dnevnik.bg/biznes/2012/10/11/1923878_licenzut_na_turo … _shte_bude_otnet/

Знам, че въпросната агенция предлага и Турция. Внимателно с нея!

От понеделник не работят, така че който е резервирал към тях, вече е изгорял - да се подготвят документите и да пуска още утре иск - подробности тук - http://ontravel.bg/

Имах известни съмнения, че нещо става там и съм доволна, че нямам клиенти към тях.

# 368
  • Мнения: 99
Здравейте, започнах да се итересувам от почивка в Турция, след като моите родители се върнаха преди 1 седмица от Бодрум и споделиха, че много им е харесало преживяването като условия и обслужване. Изключение прави само дългият път - те пътуваха с автобус и времетраенето е било над 20 часа в посока.
Съответно аз и половинката ми искаме следващата година да отидем на море в Турция с децата. Може ли някой да ми каже за варианти със самолет до някой от известните курорти. Къде е подходящо да се заведе малко детенце на 1 година?
Предварително благодаря за информацията.  bouquet

# 369
  • Мнения: 327
Според мен хотелите в Лара,до там е най кратък трансфера.

# 370
  • София
  • Мнения: 350
bubolinnkata,  има много оферти. Зависи с какъв бюджет разполагате. В района Анталия има чудесни хотели. Лара е най-близкия до летището, но на час, час и полавина са Белек, Сиде и Кемер. Края на януари, началото на февруари започват ранните записвания, които са и най-изгодни. Началото на сезонна е любимото ми време. Всичко е чисто, свежо и температурите не са толкова високи. Преценете паричките с които разполагате и се запознайте с някои от описанията на хотелите от първа страница. Ако имате по-конкретни въпроси - питай. Ще помагаме. Peace

# 371
  • Мнения: 242
bubolinnkata, нагледах се това лято в Анталия на бебчовци. Толкова бяха сладки. Най-малкото - на около шест месеца. В часовете за закуска, обяд и вечеря фоаето пред основния ресторант приличаше на паркинг за детски колички, а вътре бяха подредени в редици столчета за хранене. Направи ми впечатление, че плота на столчетата е запечатан с фолио преди употреба. Невероятна хигиена. За по-големичките имаше подредени малки маси със столчета точно пред щанда с детското меню.
http://prikachi.com/images/399/5371399G.jpg

Последна редакция: пт, 12 окт 2012, 23:53 от ndimitrova

# 372
  • Мнения: 99
Мерси за отговорите! Честно да си призная бюджет все още не сме обсъждали. Информативно гледах, че за 2 възрастни и две деца офертата с автобус /за Бодрум или Кушадасъ/ е около 2000 лв. Предполагам, че със самолет ще достигне 2000 евро... Нямам никаква идея.
Не мога обаче да си представя да пътуваме с кола. Струва ми се дълъг път за малки деца.
Сега ще погледна и за Анталия как са били цените със самолет за тази година.
ndimitrova - благодаря за снимката.  Hug
Сега ще следя какво ще оферират агенциите и ако има въпроси, пак ще се допитам до вас.
П.С. Родителите ми платиха по 515 лв за 7 нощувки  -  all inclusive, пътуването от Поморие.

# 373
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
Мерси за отговорите! Честно да си призная бюджет все още не сме обсъждали. Информативно гледах, че за 2 възрастни и две деца офертата с автобус /за Бодрум или Кушадасъ/ е около 2000 лв. Предполагам, че със самолет ще достигне 2000 евро... Нямам никаква идея.
Не мога обаче да си представя да пътуваме с кола. Струва ми се дълъг път за малки деца.
Сега ще погледна и за Анталия как са били цените със самолет за тази година.
ndimitrova - благодаря за снимката.  Hug
Сега ще следя какво ще оферират агенциите и ако има въпроси, пак ще се допитам до вас.
П.С. Родителите ми платиха по 515 лв за 7 нощувки  -  all inclusive, пътуването от Поморие.

Не знам, кога искате да пътувате и възраста на децата, но за да се вместите в този бюджет 2000 евро и да сте в отличен - добър хотел, бих ви посъветвала да се възползвате от ранните записвания /задължително плюс застраховка/ или да дебнете ласт минит, което е рисково.

Тази година септември семейство с две деца на 5 години беше за 1600-1700 евро с чартър, включително и летищните такси в Камелия холидей вилидж на ласт минит записване. На ранно семейство с две деца 5-7 години хванахме за 1700-1800 евро Гюрал премиер. Това го пиша за ориентиране.

# 374
  • София
  • Мнения: 4 294
понеже голямата щерка вече е на 14, за догодина трябва да търся хотели, в които се считат за "деца навършилите 14 години" Wink
само как звучи, някой знае ли такива варианти от личен опит

Общи условия

Активация на акаунт