На море в Турция - тема 20

  • 145 288
  • 740
  •   2
Отговори
# 450
  • Мнения: 327
Не мога да не се намеся по въпроса за пътуване с кола.Ние от 2008 год.пътуваме с колата.Ходили сме до Кушадасъ,Бодрум ,Мармарис Алания.Само до Анталия бяхме със самолет.На нас също ни излиза много по-изгодно с колата.И не само това,но и по удобно. Където си искаш спираш,така и с колата посетихме и Памукале,Ефес,Троя.Тази година през май месец пътувах с автобуса....е няма да повторя.
Пътищата са хубави и се пътува спокойно.
Някой питаше варианта до Истанбул с кола...паркинга е 150 т.л
И полета е до Анталия или Алания...от там вие сами се предвижвате до хотела.
За отстъпките ,който правят ТО ми е трудно да кажа колко е.Края на юли бахме в Мармарис ние платихме 2017лв със застраховките.Цената с транспорт(автобус) за същия хотел беше към 2600 -2700.

Аз твърдо заставам зад собствения транспорт...

# 451
  • Мнения: 2
Пътувахме през 2007 с автобус до Кушадасъ ...и ние никога повече ...редиш се на опашки пред тоалетната щото има още поне 20 автобуса на стоянката...пътя е едно безкрайно клатене...
По мои сметки,София–Анталия -София : гориво  450-500 лв , хотел за 2 нощувки ( на отиване и връщане ) 2*70евро=280лв ,пътни такси ( с почесване ) до 100лв ,Гранд тотал=850-900лв за 2 възр.+2 деца...И аз  с кола се чувствам по -добре:кеф ти тука разгледаш ,кеф ти там и не се зависиш от разписания и екскурзоводи..събираш впечатления...

Последна редакция: вт, 23 окт 2012, 22:57 от tromeros

# 452
  • на Морето
  • Мнения: 512
Още един глас в подкрепа на пътуването със собствен транспорт.От 2009 год.пътуваме с кола.Ходили сме до Бодрум,Мармарис и 2 пъти до Анталия.До Анталия пътуваме през Истанбул.Пътя до тази година сме го вземали на веднъж.Тази година решихме да направим нощувка на отиване за да не си губим първия ден,тъй като обикновенно след такъв преход искаш само да легнеш и да си починеш и като погледнеш той първия ден свършил.От Бургас до Анталия са 1050 км-вземат се за около 12 часа.Ние спахме в Афион,който е на 300 км преди Анталия.Хотел си намерихме на място с питане-спахме за 140 лири 4 човека в огромна стая тип апартамент.Сутринта станахме отпочинали и след закуската без да бързаме потеглихме за Анталия.Пристигнахме около 12.30 и ни настаниха точно за 5 минути.Обяд,банските и на плажа.А относно цената-ние платихме по 700 евро за двойна стая.Сега погледнах за сравнение цените със самолет,но са ги свалили от сайта-има само тези за нова година,които са 650 евро за 4 нощувки и това без летищните такси.Това което спестяваме от самолета го даваме за по-хубав хотел.Цената на пътя е относителна-зависи каква е колата,какво гориво ползва и дали я паркирате пред хотела за 7 дни или обикаляте да разглеждате.                                                                  
P.S.Сложих снимки от хотела в албумчето на темата-хотел Кристал Тат Бийч Голф.
Сега се сетих да допълня нещо-на връщане имаше ремонт на магистралата в посока Истанбул и трябваше да слезем и да караме по друг път.Навигацията вместо до един от мостовете над Босфора ни закара до ферибот,с който минахме на европейския бряг.Е няма такава гледка на нощен Истанбул.

Последна редакция: ср, 24 окт 2012, 09:15 от cezar

# 453
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
Да се изкажа и аз от лична гледна точка - също съм За пътуване със собствен транспорт, но....имам 2 деца, а мъж ми е супер нервен като пътува и едно такова пътуване ще ми вземе здравето меко казано. То София - Бургас ми се вижда безкрайно Embarassed
Иначе е ясно, че обичам да пътувам, а и колата дава възможност да се пообиколят разни интересни места.

# 454
  • Мнения: 14 418
Е, то и аз принципно подкрепям пътуването със собствен транспорт,но в момента нямам наличен такъв newsm45
За това изборът ми за по-далечните курорти-Анталия,Бодрум например е самолет по-бързо е и панорамите отгоре ,когато не е облачно са божествни!

# 455
  • София
  • Мнения: 493
Ние вече няколко години пътуваме със собствен транспорт. Определено е по-изгодно, те само летищните такси колко оскъпяват почивката...

# 456
  • Мнения: 539
Здравейте! До сега не съм се включвала в темата въпреки че съм Ви чела.Искам да напиша коментар за нашата почивка в хотел EFTALIA AQUA RESORT 5* Алания.Тя беше на 05.10.2012г.В 9.20 часа пристигнахме в хотела. Хотела го избрахме,защото беше нов,имаше хубав аквапарк и беше сравнително близо до Алания.Веднага ни сложиха гривните и казаха да отидем на закуска,а ще ни настанят към 14 часа.Тъй като ние сме за 4 път в района на Анталия бяхме подготвени.След закуската се преоблякохме и започнахме да опознаваме хотела.Официално площта на хотела е 380000 кв.м.Били сме в хотели с мноого голяма площ и в други с по-малка площ от този хотел така че има с какво да го сравним.Според нас хотела е разхвърлян басейна с анимацията е до пътя пред основните сгради,а аквапарка е в другия край при къщичките
До плажа се достига чрез подземен подлез.Според нас плажа беше нормален за тази част на Алания пясъчно-каменист.При влизане в морето имаше камъни ,но после дъното  ставаше пясъчно.Все пак спокойно сме влизали в морето без специални обувки.Морето беше супер -топло като чай newsm74.Може би персонала трябваше повече да се старае при почистването на плажа.
Видяхме къде ще е нашата стая.Беше в къщичките.От руските сайтове знаехме че ще е тясна,но нас това не ни притесняваше.Само да кажа че не беше спалня,а две отделни легла.В стаята имаше индивидуален климатик, LSD телевизор (не бяха избрали добри руски канали,но имаше 2 музикални),безплатен сейф (за първи път ни се случва сейфа да е с ключ,а не с код Mr. Green),мини бар,който уж трябваше да го попълват всеки ден smile3511,но за 7 дни ни го попълниха два пъти въпреки че се разправяхме с рецепцията и главния мениджър на хотела.Стаята ни я почистваха всеки ден като ни оставяха нови кърпи и тоалетни принадлежности .
Храната.Много ни хареса  newsm74.На закуска имаше плодове, яйца на очи, омлети,тостери на който можеше да се препичат филийки както и да се правят сандвичи,закуски, пържени филийки, зърнени закуски,но със студено мляко Weary много хубави гевречета и още много неща.
Според мен за обяд не се стараеха много,защото в 12 часа около басейна, аквапарка и на плажа отваряха снек барове,където имаше продукти да си направиш бургери,а имаше и плодове предимно диня и пъпеш.Около басейна имаше дюнер и айран.В основният ресторант имаше два вида супи, ясния с месо предимно пилешко,зеленчуци, плодове,десерти.
За вечеря имаше много голямо разнообразие.Поне 2-3 готвени ястия, пържолки от пилешко,пуешко и телешко,риба и рибни продукти(калмари,скариди,миди),мноого десерти,плодове(дини,пъпеши,сливи,грозде,праскови и на детския щанд банани).Нямаше нужда да се изнася храна от ресторанта,защото бяха предвидили помещение бъргър ленд, което работеше денонощно и винаги имаше какво да се яде.
С една дума храната беше на ниво.
НапиткиОколо басейна,аквапарка и на плажа имаше барове,където имаше кафе от автомати,бира, безалкохолни(фанта,спрайд и кола)и някакви сокове с химичен произход(киви,ананас и череша).Най-големия недостатък беше че лоби бара работеше до 24 часа,а ние сме нощни птици.
Водата беше в неограничено количество. В бутилки от 0.5литра и я имаше навсякъде.
Един от недостатъците на хотела беше че турски чай имаше свободно само в основния ресторант.Можеше до се пие и в сладкарницата,която беше на нивото на рецепцията.
Сладолед в неограничено количество имаше в сладкарницата,която отваряше в 11часа, а около басейна и аквапарка даваха след 14 часа.
Един от недостатъците на хотела беше, че нямаха часовници с времето и температурата.Единствените часовници бяха в основния ресторант и на рецепцията.
За първи път попадаме в хотел който няма фонокартен телефон.Най-близкия беше на 15 минути от хотела на базара Турклер..
СПА център .В него раздаваха кърпите за плажа безплатно.Сауната ни хареса.За първи път ни се случваше персонала да е толкова не любезен.
Анимация. smile3506По принцип ние сме привърженици на дневната анимация,но тука направо липсваше.Опитваха се да правят нещо,но нищо не са получаваше.За вечерната нищо не мога да кажа,защото ние бяхме извън хотела.Забелязах че към 20 часа занимаваха децата.
Друг голям недостатък е че в стаята няма интернет.Официално има около рецепцията и лоби бара,но е много зле 20минути чакаш да се отвори страницата.
Били сме и в други хотели,но в толкова немско ориентиран хотел сме за първи път.На рецепцията само един служител говореше руски.Това беше голям недостатък.
Това,което ни направи лошо впечатление беше че за да отидеш на басейна и след това на аквапарка задължително трябваше да минеш през рецепцията и то по бански.
Около хотела няма нищо.Както вече споменах имаше базар на около 700 метра.На 1.200километра се намира делфинариума.Всеки ден от 10.30 часа има представление и струва 45 лири.
От страни на хотела може да се хване маршрутка за Конакли и Алания,но тъй като този хотел е последен от селището Турклер(явно и турците ги е хванала кризата)започваше едно обикаляне на хотелите за пътници в посока Авсалар и чак тогава се връщаха отново по пътя за Конакли.Базара на Конакли се намира на около 5.5 кимолетра от хотела.Ние ходихме пеша от нашия хотел до новия хотел KAHYA и от там хващахме долмуша за Алания.Този град ни беше направил впечатление преди това,но тогава хотела в който бяхме беше много далече и не можахме да го разгледаме.Сега стигахме за около 20 минути и имахме възможност да го опознаем.Хареса ни smile3501
С една дума можа да кажа че хотела не отговаря на 5*,но спокойно мога да му дам 4+
Има си предимства и недостатъци.Смятам че съм дала едно обективно мнение.
Ако някой иска да пита още нещо нека ми пише на лични.

# 457
  • Варна
  • Мнения: 187
tedizonova
страхотно !
smile3509

# 458
  • Мнения: 262
tedizonova,напълно обективно мнение. Успях през октомври за кратко да го разгледам и имам поглед ,но само на територията. Всичко е много точно описано и полезно занапред . Благодаря! А и снимките говорят много.  bouquet

# 459
  • Мнения: 262
Срам е темата да е изпаднала на втора страница....Затова я вдигам с потвърдената информация че традиционната ,национална,туристическа Борса ще се проведе между 14 и 16 февруари в Интер Експо Център-София. Преди нея се надявам да има вече оферти за Ранни записвания за турските курорти. Hug Peace

# 460
  • София
  • Мнения: 350
Честно казано съжалявам, че преместиха туристическата борса от НДК в Интер Експо Център. Миналата година транспотра до там беше ужасен ( на отиване бях с безплатния транспорт, но връщането беше с градския и беше ужасно). Не съм ползвала метрото в тази посока и незная дали ще е удобно, но в НДК ми беше по-приятно.

# 461
  • Мнения: 1 525
С метрото сега е удобно. Спирката е точно там.

# 462
  • Мнения: 2
Направих списък с 10! хотела между които ще избираме....даже ми се върти главата да направим 2 почивки : ранна ,края на май и през август...да сме живи и здрави само..

# 463
  • Мнения: 3 021
Направих списък с 10! хотела между които ще избираме....даже ми се върти главата да направим 2 почивки : ранна ,края на май и през август...да сме живи и здрави само..

С две ръце ви препоръчвам такъв вариант. За втора година правим това - тази бяхме от 24.06. и от 15.09 и ни се отрази много релаксиращо. Единственият проблем е, че с тези почивки изчерпваме финансовия лимит за някое и друго пътуване, но аз съм като обсебена от безвремието и безгрижието на морето в Турция  Sunglasses

# 464
  • Мнения: 2
Самоубеждавам се че е по-добър вариант отколкото нашето Черноморие през Август....имам да водя и малък разговор със скръндзата в мен...ама ще стане #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт