На море в Турция - тема 20

  • 145 285
  • 740
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 242
jfjallen, tromeros, звучи много добре две почивки в Турция за началото и края на лятото. С удоволствие ще помечтя за това пък знае ли човек? Понякога мечтите стават реалност...
tromeros, би ли споделил твоята примерна листа с предпочитания?

# 466
  • София
  • Мнения: 1 735
Това лято и ние направихме така.Началото на юли в Гърция и септември Турция.Наистина доста релаксиращо.И двете почивки са различни и е супер.Само здраве и пари да има.Иначе за другата година ми се е загнездила една екскурзия до Кападокия и май морето ще е само едно.
Някой да е ходил началото на юли до Кападокия?Горещо ли е много?Първата почивка/екскурзия обикновено е за моя рожден ден,та затова ме интересува това време от годината.

# 467
  • Мнения: 262
Горещо препоръчвам 2 почивки в Турция на година.За пръв път тази година го направихме и ние. Юни в Мармарис,октомври в Сиде. За догодина мислим по този начин да повторим,като само местата може да са други,едното със сигурност ще е Белек. Да е живот и здраве и да излязат офертите.... Списъка с предпочитаните ми хотели е готов,чакаме цените на РЗ. Peace

# 468
  • Мнения: 327
Аз също съм за две почивки.Тази година от 26.05 бях в Кушадасъ и от 30.07 в Мармарис.
Тъй като за догодина няма да имам възможност края на май.Смятаме края на юли и края на октомври.Само да сме живи и здрави до тогава  Praynig

# 469
  • Мнения: 2
[ tromeros, би ли споделил твоята примерна листа с предпочитания?
Довечера като се прибера ще я пусна .Вчера утепах половин ден да цъкам снимки и периоди за да видя цените. А жена ми казва : "И като си готов дай да си избера..."

Списъка с предпочитаните ми хотели е готов,чакаме цените на РЗ. Peace
Може ли да споделиш листата ?

# 470
  • Мнения: 3 021
Аз също съм за две почивки.Тази година от 26.05 бях в Кушадасъ и от 30.07 в Мармарис.
Тъй като за догодина няма да имам възможност края на май.Смятаме края на юли и края на октомври.Само да сме живи и здрави до тогава  Praynig

Дано всички да сме живи и здрави и да си мечтаем за повече почивки, и да ги осъществяваме. Мисля, че края на юли вече е безумна жега, ние 2-3 години ходиме все в края на юни, но поне за мен и тогава вече е горещо. Почти през цялото време лежахме под тентите и чак към 17 ч. се показвахме директно на слънце, а аз поначало нямам големи проблеми с изгарянето. Но все пак за всеки е различно усещането за топлина Sunglasses

# 471
  • Мнения: 327
Е,поне за нас не е чак толкова голяма жегата  Grinning
Били сме и през август и то 2-3 години...Но в карайна сметка се съобразяваме с отпуските.

# 472
  • ВАРНА
  • Мнения: 210
и аз вече съм се спряла на няколко хотела от които ще избира ме за лято 2013г.
Club Gural Premier Belek ми е фаворита,клоня най-много за него,защото има доста пързалки ,голяма и зелена територия и много хубави детски басейни
Akka Antedon
Rixos Lara
Miracle Resort
Ic Green Palace
Amara club Marinе
А между другото може и да излезе и някой друг  Grinning
Изборът ми като гледам ,ще е доста труден ooooh!

# 473
  • Мнения: 2
Моята листа :
Kamelyа
Letoonia Golf Resort
Gural Premier
Daima
Iberostar Belek
Club Asteria
Adinbey
Turan Prince
Crystal Family Resort
Grand Prestige
Фаворитите за края на май са в червено.
Фаворитите за Август-Септември са в зелено.
Да питам : ако резервирам сега ,през derpart24.bg  , има ли шанс после да излезе по-добра цена по някоя програма за ранни записвания?

Последна редакция: пн, 29 окт 2012, 20:50 от tromeros

# 474
  • Мнения: 262
Ето я и моята листа,като за сега всички са с равни шансове Grinning
Rixos Lara
Ic Green Palace
Spice&Spa
Alva Donna
Papillon Belvil
Kaya Selekt
IC Santai
Club Asteria
Royal Alhambra Palace
Royal Dragon
Sueno Beach Side
Ali Bay Resort
/Последните два заради фантастичния плаж в Соргун и натуралната растителност на района./

Разбира се тази листа търпи и разширение/например Crystal Sunrise Queen/
ПП.Търся и инфо и отзиви за групата хотели Barut,най-вече тези базирани в Сиде.

# 475
  • Мнения: 539
Моята листа :
Kamelyа
Daima
 
Много добър избор.Daima е невероятен,но нали знаете в Кемер трудно се влиза в морето трябват специални обувки или влизане през платформата.

# 476
  • Мнения: 2
Племенницата ми беше това лято с гаджето си ..много го хвали,цената за високия сезона е малко над 1300 евро за фамилна стая..мисля че е добър избор и ще избираме между него и Иберостар ..колкото до обувките ще купим някакви...

# 477
  • Мнения: 7 605

Да питам : ако резервирам сега ,през derpart24.bg  , има ли шанс после да излезе по-добра цена по някоя програма за ранни записвания?


Има разбира се, както и шанс после да излезе още по-добра оферта на Ласт Минит. За повече информация моля да се обрънеш към кристална топка  Wink


ПП.Търся и инфо и отзиви за групата хотели Barut,най-вече тези базирани в Сиде.

Ние сме почивали в техен хотел, но в Лара. Много добра верига е, добър мениджмент, имат доста постоянни клиенти  Peace

Ние догодина ще трябва да пропуснем Турция  Sad  но плаквам очи в темата  Sunglasses

# 478
  • Мнения: 242
Всички сте направили добър подбор за следващото лято. Аз още не съм мислила в кой район искам да почиваме. Изборът е много труден - явно "само един живот не е достатъчен" да се почива на всички хубави места в Турция.
Питам запознатите - ще има ли нови хотели по западното крайбрежие следващата година /като се започне от Айвалък та до Бодрум/. Обичам нови хотели.

# 479
  • София
  • Мнения: 112
 Завърнахме се и ние от така чаканата почивка в Клуб Гюрал Премиер Белек. В крайна сметка не случихме на време- това, от което се опасявах.
 Ето разказа ми копнат от Фб:
Като цяло може и да съм прекалено критично настроена. Пак казвам, не случихме на време, водата в басейните беше ледена. (Кръглата пързалка не работеше). Затова съжаляваме за парите, които дадохме, а дефакто не можахме да се възползваме максималко от екстрите - аквапарка. Реновираните стаи са много хубави. чисто е. Всеки ден се зареждаше минибара, само с 1 пропуск. Шампоан нямаше, бил свършил, накрая ходих до рецепцията  и веднага донесоха. Балконите с 2 стола и масичка. WiFi е слаб, имаше и кабел, но не носихме. В старите стаи май няма интернет. Тъй като бяхме с деца, а времето лошо, съжалявам, че не избрахме хотел с по-хубав детски кът. Вътре само може да се рисува, моите момчета и веднъж не пожелаха да влязат. Лунапарка е платен, батут и гъденица по 5 лири, колички -15 лири. Разни автомати - зависи колко жетона купуваш наведнъж. Само тенис на маса безплатен. Храната: основен и открит ресторант, едно и също на двата, с малка разлика в полза на основния. Почти едно и съшо всеки ден. Като сменяха примерно печеното месо. Десерти: наблегнато на видове, но не и на качество. Вкусът на баклавите, като тези по нашите големи вериги. Много видове желирани кремчета, нарязани на правоъгълничета. Имаше тарталети, красиво украсени, но пълнежа сметана (въздух). Плажа е хубав, но не знам при хубаво време как побира всички хора. (Може пък да има още шезлонги.) Вечер програмата е хубава, както знаете. На главната уличка вечер продаваха памук и пуканки. Малко шумно за рано лягащите, но дограмата си вършеше работата. Между другото имаше хора, които тръгваха сутрин в 7 за закуска и също вдигаха малко шум по пътечките. Не съм видяла някакви изпълнения. На дискотека не съм ходила... много се изморявахме от екскурзиите. Взехме си кола под наем и ходихме до Памуккале, Анталия, Аспендос, един красив каньон.
 Сервитьорите и барманите бяха  приветливи и ни обгрижваха, особено ако им дадеш бакшиш. Ходихме в турската баня да се поплацикаме и стоплим след студения басейн. Там работят две българки. И накрая - не съм особено доволна от Астрал Холидейз. Когато си взимахме документите попитах как стои въпроса с ютията, нямало нужда да носим - давали. Да, ама не и то политиката отдавна била такава, а уж служителката на Атрал беше ходила там. Само срещу заплащане можеш да даеш да ти изгладят дрехите.
 Хотела няма вътрешен басейн, затова не се бях сетила да питам, защото всички ни уверяваха, че ще е топло. Имам писмен отговор от друга служителка на Астрал, че лунапарка е безплатен, а бях казала че държим на хубав аквапарк и безплатен лунапарк. Между другото щяхме да ходим заедно с българите от другите хотели на целодневна раходка с катамаран, даже ни събраха пари, но заради края на сезона, не се осъществи. Дано не съм досадила с дългите обяснения, но исках да помогна и аз в избора ви, както и вие ми отговаряхте на въпросите. Някои обяснения съм ги дала към снимките в групата "Турция прекрасно място..."
 Много ми хареса външно съседния хотел Палома.

Последна редакция: вт, 30 окт 2012, 17:27 от nory

Общи условия

Активация на акаунт