Ох, тези нови телефони!

  • 1 083 919
  • 11 718
  •   1
Отговори
# 5 490
  • Мнения: X
Бих искала да върна фабричните настройки на стария си смартфон, че се задръсти много, почна да забива, много е муден. Направих същото с новия два пъти, тъй като имаше проблем. При едното връщане на фабрични настройки ми върна всичко, което имах в телефона и бях архивирала. При второто връщане на фабрични настройки ми върна указателя, снимките, другите приложения, които имах-не. Не съм правила нищо по-различно втория път. Затова сега се чудя за стария телефон, какво ще стане. Сложила съм отметка в настройкии върху архивиране на моите данни, резервно копие на акаунта и върху автоматично възстановяване на настройките. Това дали е достатъчно, за да си запазя всички номера в указателя и снимките, ако нулирам настройките? Приложенията не ме интересуват, ще си ги дръпна пак, но се страхувам за указателя и снимките...

# 5 491
  • Пловдив
  • Мнения: 4 137
Някой може ли поясни какво точно означават буквите моделите на Самсунг. Ясно е, че става въпрос за различен клас телефони, но все пак как да се ориентирам. Харесала съм за подарък този Самсунг. Дали е добре като бързина? Да поясня, че аз съм с антиката  Galaxy S II и не мога да го прежаля за друг, защото работи безотказно и бързо. Но аз ползвам телефона за разговори, кореспонденция, тук-там Фейсбук и като фотоапарат. Дали този модел, който показах, ще работи нормално за посочените дейности. Имам чувството, че ъпдейтите на Андроида, скапват работата на апарата.  Thinking Моят не се ъпдейтва и си работи стабилно. Не обичам да сменям модели, макар че в последно време красотите на Самсунг много ме изкушават, но точно тези ъпдейти ме притесняват, че трябва на година и половина максимум да сменям апарат. Или греша. Боса съм много като техническа грамотност. Аз съм само потребител.  Whistling

# 5 492
  • Мнения: 17 546
За тези пари, по-добре този. По-добра камера, по-хубав дисплей, по-нова операционна с-ма, иначе същите размери и цвят.
Буквите обикновено обозначават класа на процесора доколкото знам. Ето статия по въпроса http://pcworld.bg/6633_kakvo_pokazvat_oboznacheniyata_na_mobilnite_telefoni

# 5 493
  • Мнения: 2 450
Класа на телефона обозначават буквите:
https://en.wikipedia.org/wiki/Samsung_Galaxy
Проблема не е с ъпдейтите на андроида, а на всичко останало - 2 години ъпдейт върху ъпдейт на приложенията збозва операционната система, но обикновено връщане към фабрични настройки помага.
Иначе на около две години е очакваемо да се сменя телефона, просто излизат по-нови  модели и се спира поддръжката на по-старите, не че е наложително или задължително.

# 5 494
  • Пловдив
  • Мнения: 4 137
Благодаря ви много и за разясненията и за предложенията.  Hug Аз хич не обичам да свиквам с нови менюта.  Tired И цялата хамалогия по прехвърляне на информацията от един апарат на друг, ме влудява. Само телефонния указател съхранявам в Google, че мъж ми изгоря като внезапно му се бъгна апарата.  Laughing И аз взех мерки в резултат на което някои номера ми изчезнаха от указателя. Съществуват в регистрите на обажданията, но в телефонния указател са неоткриваеми, няма ги.  Crazy Може би са на СИМ картата, а ги няма в апарата, знам ли.  Thinking  Загубиха ми се групите, настройвах наново, особено колегите, които са над 100 човека.....Ей тез дребни нещица ме изнервят. Но сега не ми се занимава да ескпортвам номера от СИМ в телефон, че ми се появяват в указател по 100 пъти......И после почвам да трия.....Такива пипкави дейности не са за мен.  Laughing

# 5 495
  • Мнения: 1 292
Бижу със здраве да си го ползваш Simple Smile

# 5 496
  • Мнения: 17 546
Е, мерси много! Laughing Hug Да ти се връща! Ползвам си го вече, да видим колко ще го обичам. Понеже съм малко като Монк и виждам всички неща, дето другите не виждат...

# 5 497
  • Мнения: 17 989
И нищо не разбрах аз от буквите и моделите  Embarassed
Между Самсунг серия S, серия А и показаният от Бижу серия J- кой е по- по- най  newsm78

/Мога да се ориентирам по цената, ама не е там работата  Mr. Green/
Знам, че S серията е по- стара от А серията, или греша, но за J идея нямам  Rolling Eyes

# 5 498
  • Мнения: 2 820
Можете ли да ми препоръчате на Самсунг телефон с две СИМ-карти? И изобщо добре ли е телефон с две СИМ-карти или по-добре да са два отделни телефона?

# 5 499
  • Мнения: 2 450
И нищо не разбрах аз от буквите и моделите  Embarassed
Между Самсунг серия S, серия А и показаният от Бижу серия J- кой е по- по- най  newsm78

/Мога да се ориентирам по цената, ама не е там работата  Mr. Green/
Знам, че S серията е по- стара от А серията, или греша, но за J идея нямам  Rolling Eyes


J серията са среден клас телефони, А са в горния край на средния клас, а S са висок клас телефони.
Т.е. по-по-най е S. Коя е по-стара е ирелевантно. Телефоните с две сим карти съм чувала, че са по-бъгави от тези с една, но не съм имала лично, така че не мога да гарантирам колко е вярно.

# 5 500
  • Мнения: 5 267
Можете ли да ми препоръчате на Самсунг телефон с две СИМ-карти? И изобщо добре ли е телефон с две СИМ-карти или по-добре да са два отделни телефона?
Samsung нямат много телефони с две сим карти. С две сим карти имат най-вече китайските марки като Lenovo. Не казваш нищо за характеристики и цена. Lenovo имат много хубави модели и голям процент са с две сим карти. Преди много години беше проблем телефона да е с две сим карти, а сега проблемните са изключение. Ако държиш да е с две сим карти, по-добре Lenovo.

# 5 501
  • Мнения: 2 820
ЧревоУгодник, благодаря за отговора  bouquet ММ се интересува от такъв телефон и е фен на Самсунг и затова попитах за тази марка. Иска да си взима номер към друг оператор и иска да избегне неудобството от носенето на два телефона. Ще го насоча към Lenovo.

# 5 502
  • Мнения: 17 989
Може ли помощ- HTC 500, паметта е пълна, а картата празна.  Как да прехвърлим и как да настроим да се записва в картата?

# 5 503
  • Мнения: 483
Може ли помощ- HTC 500, паметта е пълна, а картата празна.  Как да прехвърлим и как да настроим да се записва в картата?

Аз не съм с този модел, но ако става въпрос за снимки влез в настройките на камерата, на местоположение на памет маркирай карта с памет.

# 5 504
  • Мнения: 17 989
Ами така е направено, да се запазват в картата, проблемът е, че всички приложения са в телефона, от паметта на телефона опитваме да ги пратим на картата и дава съобщение, че ще бъде преместено във вътрешната памет  newsm78 , а то си е там  Rolling Eyes

Как да освободим памет? Картата памет от 8 гб, има 2 използвани, а телефона почти 4 и не можем нищо да препратим  #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт