Деца с очни проблеми - тема 6

  • 42 887
  • 763
  •   1
Отговори
# 510
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 080
Диоптъра му се е качил за 6 месеца с 0.25, но предните очила са нарочно с по-нисък. Иначе  дребния е на 4г. Рамката му е удобна за сега ама като гледам как му расте главата скоро и тя може да не му става.

# 511
  • Мнения: 54 921
Е , не е много 0,25 ! Hug

# 512
  • Мнения: 2 809
Здравейте момичета,  имам нужда от Вашето компетентно мнение - майка ми е имала отлепване на стъкловидното тяло на окото.
Правена й е лазерна интервенция заради някаква малка раничка, хеморагия преди 2 месеца. Операцията и прегледът са извършени в Пловдив. Сега за втория преглед искам да се извърши в София, но истината е, че не знам къде - погледнах линковете на първа страница - има ли значение за този вид проблем на коя очна клиника да се обадя за час? Или просто звъня на първата и където има свободни часове?   bouquet

# 513
  • Мнения: 54 921
Самсара , линковете на първа страница са за детски лекари .

Къде в Пловдив е била майка ти ?
Моята майка е много доволна от Луксор .

# 514
  • Мнения: 3 914
има ли значение за този вид проблем на коя очна клиника да се обадя за час?
Да има значение,както има значение и дали е детски или не,а на вас ви трябва не детски и като гледам проблема,търсете проф.Гугучкова-Янчулева,мисля че сега приема и във Вижън.Потърсете инфо,че аз от години вече не знам къде дава часове,но е точно за вашия проблем-най-добрата Peace

# 515
  • Мнения: 367
Здравейте,
Като Ви чета и ми идва на всеки да сложа по едно "LIKE", но тук няма такава опция за всеки текст   Grinning

Я кажете сега за оклудерите, къде мога да си поръчам. (Като оставим настрана оптиките)

Поздрави на всички мами (особено на онези с децата с "бръмбари" в главата, че то и моето се причислява към тези...   Joy "Колкото повече, толкова повече..."

# 516
  • Мнения: 2 809
Самсара , линковете на първа страница са за детски лекари .
Къде в Пловдив е била майка ти ?
Моята майка е много доволна от Луксор .

В Луксор е била.
Благодаря Ви момичета  Hug, записах й час за петък във Вижън. Дано всичко се оправи и е наред.



# 517
  • sofia
  • Мнения: 2 265
Здравейте и от мен! Grinning

Да ви споделя, че напоследък малкият се е научил да си маха лепенката - закриваме оченце с лепенка.
И колкото и добре да си мисля, че съм я залепила, пак успява да я махне. Тук от 3 дни се опитвам да го излъжа, слагам я по различно време на деня, но пак се усеща и я маха, а до скоро нямахме проблеми.
Лепките, които ползваме, са на Nexcare:



Споделете, има ли някакви други, които се залепят по-добре или някакъв друг трик, че да не може лесно да я отлепи? Hug

# 518
  • Мнения: 3 634
Пробва ли да я залепяш на стъклото? Много е малък, не знам трикове освен да го забавляваш и разсейваш през цялото време докато е оклузията/

# 519
  • sofia
  • Мнения: 2 265
Пробва ли да я залепяш на стъклото? Много е малък, не знам трикове освен да го забавляваш и разсейваш през цялото време докато е оклузията/

Октопод, още нямаме изписани очила. Като беше на 6м ходихме при 2 докторки, и двете препоръчаха закриване като начало. Ние сме с кривогледство и страбизъм...И като цяло картинката не е никак ясна за момента. Редуваме закриване - ту едното, ту другото око...След 2-3 седмици ще ходим на контрола..да видим при кого. Сякаш на никой от посетените лекари нямам 100% доверие... Tired

# 520
  • Мнения: 3 634
Колко време на ден е оклузията? Разходка навън или пазаруване много помага да се разсейва и да не мисли, че го дразни лепенката. По едно време си спомням, че у дома всички плюшени играчки бяха солидарни с оклузията. Laughing

# 521
  • sofia
  • Мнения: 2 265
Колко време на ден е оклузията? Разходка навън или пазаруване много помага да се разсейва и да не мисли, че го дразни лепенката. По едно време си спомням, че у дома всички плюшени играчки бяха солидарни с оклузията. Laughing

По един час на ден. Peace Не се бях сещала, че може и докато излизаме да слагам. Обикновено той заспива в количката, но може да пробвам. Hug
Иначе това с играчките искрено ме разсмя! Heart Eyes Но Филип е още малък и май няма да действа при него това все още. Grinning

# 522
  • Мнения: 139
И при нас действаше излизането навън  Simple Smile Дори синът ми забравяше за оклудера и изкарваше по-дълго време. Сега разчитам на учителките в градината. Казала съм им да го махат чак на обед. Проблемът е, когато сме у дома - започна да си го маха - казва, че му пречи. Не може и 1 час да издържи, а трябва 3-4  Confused

# 523
  • Мнения: 3 634
Да се похваля с новите ни рамки - модел без винтчета, сглобяват се като Лего, гъвкави и съвсем леки. На втората снимка се вижда тънкия белег, който му остана след операцията на ухото.

1, 2, 3.

Последна редакция: вт, 12 фев 2013, 12:56 от Октопод с рокля

# 524
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Октопод с рокля  ,много са хубави.Каква марка са и от къде ги взехте?На нас също ни предстои купаване на очила.Ако ги има при нас,ми се иска да ги видим

Общи условия

Активация на акаунт