Да преправим старите мебели с любов - 16 тема

  • 81 342
  • 741
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 904
VK, благодаря за усилията!
В тази тема се надявам да покажа и преправените от мен мебели на свеки. Laughing

# 2
  • Мнения: 8 999
VK, жива и здрава да си! Добре че има такива притеснителни като теб, та да живее тази тема толкова дълго време.
 
В продължение на последните няколко поста от последната тема, ще добавя:
Аз пък натопих от по-едрата /по-модерна/ домакинска тел и стана перфектно. Да не би да не е добре почистено дървото от лака? А също забелязах, че върху съвсем прясно дърво /току що обработено, неокислено/ не хваща много добре. Но върху вече пожълтял чам действа наистина за секунди и го прави тъмно сив. Пресният чам става светло сивеещо само, но пак е хубаво. Самурайка препоръча оцетът да е ябълков, защото виненият дава червеникав нюанс.

NеDа, много благородни са станали масата и столовете. Сякаш не са същите от първата снимка. Ей, голяма работа е това масло! Все повече се убеждавам в качествата му.

# 3
  • Мнения: 2 274
nMihailova, а мерси че светна.
Аз от една по-едра мрежичка бях сложила.

Сега ще сложа от фината, не че нямам... Laughing

baibibi, това е една стара дъска за рязане на хляб. Въобще не знам дали е чам или нещо друго. На теория съм наясно с дървесините, ама на практика...
Пошкурих я малко, че може би и мазнини да е имало по нея. Сега я погледнах - ами една изсветляла е, като нова! Laughing Може би от оцетът. Laughing

Сега ще сложа по-фина тел, да видим. Добре, че е нещо което по-принцип не ми е важно, та всякакви експерименти са възможни.
Мъжът ми я беше нарязал тази дъска с някакви остри ножове и аз мислех да му я оставям да си ползва за техническии цели.
 

# 4
  • Мнения: 22 867
Мелани, според мен проблемът не е в оцета, а в телта. Трябва да е от тази ситната, а не от тези белите навити като охлюви.

Тази тел на къделките, доколкото си спомням, ръждясваше. newsm78

boneli, нали продават разни препарати за почистване на дърво, не вършат ли работа? То зависи и от какво са петната. Изнамерих една копирана рецепта, но не съм я пробвала:
За почистване на дървени мебели и дървен под – в 2 л гореща вода се запарват десетина пакетчета (или около 20 гр) черен чай и с тази вода се почистват мебелите или подът. Важно е чаят да се запари по-дълго време (някъде към ? – 1 час), за да може да си пусне танините. Така той изобщо няма да става за пиене, но пък чисти идеално.

Може да пробваш с едно-две пакетчета дали ще има ефект.

VKbouquet  bouquet  bouquet

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 373
 newsm03 и аз тук, ако някой предложи нещо за моето сандъче.

# 6
  • София
  • Мнения: 64
След толкова мили думи от вас, отивам да домъкна един сандък в неделя : )
baibibi, много ми хареса маслото, добре стои, няма лъскавина, лесно се работи, и не мирише много. Смятам да експериментираме и с други цветове от него, набелязахме едно синьо, много морско изглеждаше ...

# 7
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
И аз тук,
започнах едно нощно шкафче, ще снимам етапите.

# 8
# 9
  • София
  • Мнения: 6 094
В миналата тема обещах на някого да пробвам боята за детски играчки върху негледжосана керамика. Боята покри добре, но не съм сигурна дали ще е трайна при употреба.

# 10
  • София
  • Мнения: 64
Спунк, аз бях с керамиката, благодаря. Ще опитам и аз с тази боя, тя саксията не е толкова специална  : )

# 11
  • Мнения: 305
Много благодаря на този, които ми оправи пропуските/грешките  Hug Heart Eyes. Еми...не умея. Точно си виках "леле, колко не огледно стана, но утре ще изчета и ще опитам да се науча" Money
Сега вече се връщам да чета последните страници на старата тема.

NeDa - много хубаво е станало с Осмото. Но защо стола е един?
Вася не видях някой да й е отговорил в предишната тема, за това аз да си кажА - бороконтакт, акрилна боя/демек на водна основа/, аз препоръчвам или Аквис или Сократес. По-скъпи са, но ти спестяват време, труд. Макар, че за по-евтино не знам дали е Селт, защото ако със Селт се минават 6 ръце, Сократес и Аква - 2-3. Та май май...1:1 едва от към пари.

Последна редакция: сб, 01 сеп 2012, 00:22 от VK

# 12
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 984
VK, благодаря за новата тема!   bouquet П.С. Изобщо не е неугледно!

sauron , на сандъчето можеш да му придадеш различен стил като включиш декупажна техника. Много ми харесаха и предложенията на Melany99, но такъв обков в домашни условия  Wink ... Можеш наистина и сама да направиш подобни елементи, но не знам дали все още се намират пасти за зъби в метални туби  Laughing newsm78! Някога в училище колко такива медни "гравюри" с празен пълнител от химикал сме правили! hahaha

boneli, струва ми се, че секцията не е масив, а ПДЧ с естествен фурнир   33uu ?! Т.е. третирането трябва да е нежно, че повърхността не е много дебела. Някъде из по-стара литература бях срещала почистване на неполирани дървени повърхности с газ. Ще се разровя утре и ако намеря нещо ще го напиша. При всички случаи ще се наложи и малко шкурене с фина шкурка.

Аз бавно напредвам с табуретката  Embarassed. Подлепих дъното отдолу с парчета строителна мрежа и С200. На голямата дупка има и "арматура" от сладоледени клечки  hahaha, също подлепени с С200. Не знам от какво я правят тази мрежа (за шпакловка на изолации), но цял ден се съсипах от сърбежи, кихане, сълзи и т.н. Мисля да използвам плат от някаква стара дреха и въпреки, че отдолу няма да се вижда, да я скрия тая мрежа, че всяко докосване ми докарва алергични реакции. Утре ще ударя едно фото да ви покажа укрепването към момента, а вие ще се закълнете, че няма да ми се смеете! Hug

# 13
  • Мнения: 4 202
Момичета, каква е тази технология с тела и оцета?
Върху какво се прилага?  Embarassed

# 14
  • Мнения: 2 274
profesorkata_1, за да изолираш влиянието на мрежата, може би отгоре да сложиш някаква мушама, или нещо от този род(импегниран плат, от стара чанта или сак, дано се сещаш какво имам предвид), след това тънък дунапрен, а най-накрая нещо за фасон на тапицерията - плат по желание.

red shoe , технологият с тел и оцет е за състаряване на дърво. Дървото трябва да не е обработено. Оставя се тел (от фината, понякога и казват желязна вълна) в чаша пълна с оцет за 12-24 часа. След това течността се нанася с четка или с телчето по желаната повърхност. Става сивеещо на цвят.
Аз сега съм тъкмо в процес на прилагане на тази техника, но бях сложила от едрата тел и не стана нищо. Сега заложих от фината и ще прилагам утре. newsm44 newsm44 newsm44

Общи условия

Активация на акаунт