В момента чета ... 13

  • 41 460
  • 752
  •   1
Отговори
# 1
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
  Аз се записвам в новата тема.

 Утре ще започна Рецепта за пчели.

 Доста интересни моменти намерих в книгата докато я разгръщах. Дано да е добро попадение.
 
 Ще споделя като я прочета.

# 2
  • Мнения: 1 531
Естелка,за новата тема...    bouquet
Аз в момента продължавам с "Крайбрежие".Харесва ми,не колкото предната "Къпиново вино",но още е рано за по-пълна оценка. Peace
А малко извън темата...Естел,много хубави аватар и подпис си имаш! Grinning Peace
А за анкетата гласувах:"Две и повече".
Зависи от настроението ми ,от книгите. Simple Smile Peace

# 3
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Как да отговоря сега?
В 98% от случаите чета по една книга. Случвало се е да са две, но много рядко.
В момента съм в тези 2%, но втората книга са разкази, което е малко по-различно. Дали ще прочета един разказ в автобуса или на някоя опашка или ще хвърля едно око на бг-маммма е почти едно и също. Основното ми четиво винаги си е едно.
Все пак ще посоча първия отговор, понеже отклоненията са редки изключения.

А в момента и може би още доста време ще чета "Тай-пан" от Джемс Клавел.

# 4
  • Мнения: 4 569
Еовин, благодаря!  Blush

Аз чета по две. Едната е основна, другата - по малко.

Тези, които четат повече от две - как го правите? Не бъркате ли кой кой е?  Grinning

# 5
  • Мнения: 114
Естел, благодаря за темката!   bouquet

До средата съм на "Татко" на Уортън. Тежка, защото преживяването ми е лично и то двойно. Всеки си мисли, че няма да остарее, камо ли родителите му, но такъв е животът. Радвам се, че прочетох отново свои мисли в книгата. Може би затова обичам Уортън толкова много.

След "Татко" планирам "След багера" на Харт.

Гласувах в анкетката с повече от една. Да не броя зарязаните ... hahaha

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Благодаря за темата   bouquet
За анкетата - в момента чета 3 книги, но естествено едната е основна. Другата е разкази, третата я чета от време на време, за освежаваща глътка въздух  Laughing Вчера прочетох "Сияние", но не станах с другите две, а започнах нова - "Спутник, моя любов"  и сега тя ми е основната  Crazy Не, не бъркам героите, няма как да стане. Но мисля, че тази, която не ми е настолна в момента, някак не я оценявам, някак губя интерес, трябва да си я подхвана изцяло нея, за да й се отдам на 100%

# 7
  • Мнения: 3 342
За съжаление напоследък рядко чета само една книга. Пиша "за съжаление" не за друго, а защото повече ми допадаха времената, в които четях само и единствено една книга. Сега обаче имам електронен четец, взимам книги и от библиотеката, получавам от "Предай нататък книга", купувам такива и общо-взето почти винаги имам под ръка поне шест-седем книги, които нямам търпение да започна да чета ooooh!

А по темата снощи довърших "Когато Господ беше заек" и се върнах на другите две книги, които бях започнала преди това - "Хомър и Лангли" и "Да разсечеш камъка".

# 8
  • Мнения: 4 070
записвам се в темата, въпреки, че с толкова малко бебче все още не мога да чета. WinkПОздрави за хубавата тема  bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 689
Днес започнах Изгубената дъщеря. Още съм съвсем в началото, но започва много обещаващо. Обичам книги за Индия, макар че обикновено са тежки.

# 10
  • Мнения: 382
Чета по една книга обикновено, защото обичам да "дълбая" и извличам максимално... Wink
Четенето на една книга ми дава възможност за пълно потапяне. А и кога да чета две?! Тогава не трябва да работя, да спя, да слушам музика...  Laughing

След приключването на „Земята под нейните нозе” на Рушди (още интересни теми - свързаността на близнаците, воайорството при фотографията, „сляпата” любов, важната (и за нас) 1989 г., „драмата” Изток – Запад, обичаната и ненавиждана Индия; опознах главните герои, но и доста от второстепенните)
започнах „Последна любов” на Уортън. Мисля, че знам какво мога да очаквам от нея – толкова е обсъждана и съм запозната с другите му книги (често в сходен стил). Още в първите няколко страници ме привлече ароматът на терпентин, изброяването на цветове и нюанси, непринудеността, отношението на разказвача към самия себе си.

Изобщо с двете книги се почувствах като с двама различни любовници (едновременно).
Единият – Салман Рушди – „тежък”, дързък, оригинално ироничен, фантазиращ; необяснимо примамлив, предизвикателен, безкомпромисен, събуждащ почти мазохистична страст, убягващ, но – непреодолим!  Heart Eyes
Другият – Уилиъм Уортън – спокоен, съзерцаващ, „натурален”, проницателен, чувствителен; времето с него се прекарва леко, приятно, топло, можеш да се отпуснеш...  Heart Eyes

И двамата са „бавни” и отдаващи значение на детайлите, но по различен начин.
Хуманност – и при двамата!

Скрит текст:
Ето примери за някои от посочените качества на втория любим:

„- Да, мадам, рисувам църквата, но и не само нея. Вляво от нея на картината ми е статуята на Дидро, по-нагоре – булевард „Сен Жермен” и аптеката, а по-нататък – отсрещната страна на улицата, „Ле Дьо Маго” и началото на улица „Бонапарт”. В средата е камбанарията. Нефът е изобразен по цялата дължина на картината и стига до фонтана. На преден план има градинка, където играят деца, а пред нея е булевардът с автобусната спирка.”

„И все пак, вече чувствам, че ще имам същите неприятности, както и преди, с другите. Дори да нарисувам добре картината и изборът на форми и багри да изглежда решаващ и подходящ, в изображението липсва чувство. Изглежда не мога да пресъздам в рисунъка силните вълнения, които поражда у мен сюжетът, Париж и самият живот. Нещо не достига. Има някаква стена от страх и плахост между мен и онова, което искам да изразя. Има и арогантност. Сякаш нямам желание да се отдам на картината и да стана част от нея. Вероятно това ще дойде с практиката, когато няма да бъдат толкова погълнат от техническите проблеми. Надявам се да стане така.”
neli, pufana, ще ме изпреварите със „След багера” -  искам да съм в перфектно спокойно състояние, когато я чета, затова чакам такъв момент. Толкова се радвам колкото може повече хора да се докоснат до литературата на Джак Харт!

gundie, честито голямо семейство!   bouquet

# 11
  • Мнения: 4 569
записвам се в темата, въпреки, че с толкова малко бебче все още не мога да чета. WinkПОздрави за хубавата тема  bouquet
Да ти е жива и здрава!
Ти нали прочете честитките в миналата? Grinning

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Чета по две-три и повече книги, ако никоя от тях не успее да ме завладее достатъчно. Сега съм по средата на 3, а дочетох "С лято около шията" Прави бяхте, пълна загуба на време и усилия.
Другите, които ще пратя по дяволите са:
1. "Пътуването на слона" Сарамагу. По средата съм, но още не мога да схвана смисъла от написването й. Липсата на пряка реч също не допринася за доброто ми настроение.
2. "Неумолима любов" Иън Макюън. Филмит определено е по-добър. Все си мисля, че когато пишеш напрегнат трилър, философските размишления някак е редно да останат на втори план. Или да са сведени до 2-3 изречения, а не страници.
3. "Атлантида" Б. Пекич. Уж фантастика, а имаме подробно описание на кораба "Мейфлауър" с екипажа, пътниците, багажа ... Tired

Отегчена съм. Искам нещо завладяващо.

# 13
  • Мнения: 4 569
Отегчена съм. Искам нещо завладяващо.
За мен бързи и завладяващи са книгите от Кралете на трилъра на Бард.
Четат се бързо, има лека интрига и не са особено дълбокосмислени.
Например тази http://www.bgbook.dir.bg/book.php?ID=11147


Упс, тази я открих цялата http://allanimes.forumotion.com/t2781-topic
Всъщност не съм сигурна че е цялата. Много малка ми изглежда.


http://allanimes.forumotion.com/f31-forum
Ъ, Дийн Кунц, Тери Пратчет, Шекспир, стивън Кинг, Софи Кинсела ....  Shocked
Дали са целите книги?  Thinking Май не.  Rolling Eyes

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Естел, благодаря.   bouquet

Но... това не са моите книги. Обичам все пак да има смисъл  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт