Предстои ми инсеминация, да поговорим

  • 123 398
  • 782
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 547
Джем,вярно е че не звучи много редно да се смеси материала,но ако наистина даде резултат на кого му пука за законите?От това което съм чела знам,че дефакто оплождането се извършва от един сперматозоид,а ролята на останалите е да пробият яйцеклетката за да може този единственият да се слее с нея.Представи си че донорските сперматозоди свършат черната работа,а най-добрият от плувците на таткото се слее с яйцеклетката..Това би бил идеалния вариант.Всяка история на двойка с безплодие е много лична и болезнена и ако заобикалянето на правилата ще даде шанс за такова щастие като раждането на дете аз съм с две ръце за това тези правила да се нарушат.И без друго на най-високите етажи на власта не спазват правилата,които самите те гласуват в закони и с това се подиграват с народа.Защо тогава лекарят който има е взел присърце трагедията на едно семейство и знае че има начини да им даде по-голям шанс отколкото позволяват правилата да не го направи.Аз не бих го съдила.Тази двойка също.Единственото важно в случая е всичко друго което касае здравето и на двамата родители и евентуално бъдещото дете да е направено максимално прецизно и да не ги излага на риск за здравето им.А що се отнася до бащинството - винаги може да се установи бащинство с ДНК тест.Но това не е задължително.Даже ако Шошката и мъжа й решат може нарочно да не се тестват,за да изживеят радостта да имат дете с мисълта че има голяма вероятност таткото и биологичния баща да са един и същ човек.За хората които имат свои деца е лесно да говорят за благородството на осиновяването и как генния материал е без значение.Но всички ние знаем че когато опре до нас самите нещата вече са различни и мислим и чувстваме по съвсем различен начин.Шошка не мога дори и да си представя колко ви е било тежко да се борите първо с болестта на мъжа ти,а сега и за щастието да станете родители.Възхищавам се и на двама ви за куража и за силата да продължите да се борите.От сърце ви желая не само още първата инсеминация да е успешна,но и двамата да сте биологичните родители на това дете.Не че ще го обичате по-малко ако биологичен баща е донора.Но съдбата много ви е мачкала.Време е да преживеете своята най-голяма победа и щастие.КУРАЖ И УСПЕХ! newsm10

# 136
  • Мнения: 1 029
Джама, наистина няма нищо лошо...
Познавам лично хората, те минаха през ада...години борби, повярвай ми...отдавна трябваше да им се случи нещо хубаво...Подкрепям мнението на Dji-djo!
Успех, Шошка!Стискам ви палци и за двете неща!
Вие сте много силни хора, възхищавам ви се и ви желая цялото щастие на света!
Ще стане един път, сигурна съм!Прегръщам те!

  bouquet  bouquet  bouquet

Последна редакция: вт, 13 юни 2006, 20:53 от danidan

# 137
  • София
  • Мнения: 6 375
чакайте сега, аз не съм против инсеминациите с донорски материал и не омаловажавам борбата на бъдещите родители. напротив, ужасно е благородно и е признак на широко скроен дух да пристъпиш към такава процедура.
аз считам обаче, че предложението на лекаря да смеси двата материала е спекулация с емоциите на двойката - един вид малка утеха, " ами току виж пък вашия сперматозоид надделее"... ако мъжът е готов на донорска инсеминация - за какво му е тази утеха? и ако жената забременее - какво следва? цял живот съмнения на тема "мое ли е или не"? ДНК анализи? за какво, за какво....

но при Ватев и други интересни работи стават, така че това с мед да го намажеш. аз повече се потресох как се разкъсват слепвания по време на инсеминация с тънкия 1-мм катетър...

# 138
  • Мнения: 1 143
На 13 ден от инсето всичко приключи.... Cry Лелката трябваше да се появи на 21-ви

# 139
  • Мнения: 1 029
Съжалявам, миличка...важното е че действате вече...ще стане другият път, сигурна съм...пак ти казвам, за мен това кървене не е нормално.Говори с лекарят или с друг...трябва да те видят задължително.
Успех, миличка! Praynig Praynig Praynig
Джамче, ами нека си мечтаят хората...нищо лошо...може би лекарят е решил така, защото мъжът би се съгласил само при това условие...може би, защото борбата им е отдавна и може би е постъпил благородно...това е шасът им да станат родители и двамата...може пък да имат късмет и точно неговият сперматозоид да е първи...а шансът за щастието им е доста голям така...
Знам, че разсъждаваш от професионална гледна точка, но представи си, че ти си на тяхно място.Нямаше ли да вярваш повече така...Прегръдки и за теб! Hug

Последна редакция: ср, 14 юни 2006, 13:25 от danidan

# 140
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
danidan влезнах да прочета дали има нещо ново край теб...но историята на shoskata ме потресе - много искам да пожеля късмет и успех

jam понякога хората имат нужда от малко радост и утеха и надежда - дори когато и на тях им е ясно, че това може да са химери! предполагам пишеш с най-добри намерения - но понякога постовете ти са тъжни.... но съмч сигурна, че имаше в предвид доктора най-вече - дано предположенията ти са грешни и той помогне на двойката   bouquet

Shoska успех и дано следващия път се получи! горе главата - все някъде свършват изпитанията и аз си мисля, че сте на финала вече

# 141
  • Мнения: 1 419
Момичета, за пореден път се нуждая от вашия опит и съвети - правим за първи път инсеминация: стимулация, 3 фолкула като резултат, бит прегнил 10,000 единици, но вече 72 часа пустите фоликули не щат да се пукат - имам признаци, че ще се случи скоро, но колко - не знам  Sad. Днес повторихме процедурата с надеждата да са се спукали - но уви, нищо не беше станало. Пробвах с коремни преси - последните три дни правя по 100тина коремни преси, но ефект - никакъв.
Моля дайте съвет какво още може да се направи - най-накрая имам фоликул и е порастнал достатъчно, спермограмта е повече от перфектна, а тъпите фоликули не се пукат - просто ще се побъркам от яд. За парите не споменавам, защото съм ги прежалила така или иначе, а и каузата меко казано си струва  Heart Eyes

Благодаря предварително   bouquet

# 142
  • Мнения: 553
Момичета, за пореден път се нуждая от вашия опит и съвети - правим за първи път инсеминация: стимулация, 3 фолкула като резултат, бит прегнил 10,000 единици, но вече 72 часа пустите фоликули не щат да се пукат - имам признаци, че ще се случи скоро, но колко - не знам  Sad. Днес повторихме процедурата с надеждата да са се спукали - но уви, нищо не беше станало. Пробвах с коремни преси - последните три дни правя по 100тина коремни преси, но ефект - никакъв.
Моля дайте съвет какво още може да се направи - най-накрая имам фоликул и е порастнал достатъчно, спермограмта е повече от перфектна, а тъпите фоликули не се пукат - просто ще се побъркам от яд. За парите не споменавам, защото съм ги прежалила така или иначе, а и каузата меко казано си струва  Heart Eyes

Благодаря предварително   bouquet

Aya, и моето последно (трето) инсе беше същия кошмар, та напълно те разбирам  Hug И аз като теб правих коремни преси, но единствения ефект беше мускулната треска  Confused. Накрая все пак се спукаха пустите фоликули, но междувременно потретихме процедурата. Не се шашкай, може и след повторението да са се спукали. Нали казват, че ако плувците са наред е най-добре те да чакат яйцеклетката, че нейния живот е по-кратък.  Стискам палци да не се налага трети опит и още утре да се види, че са се спукали всички фоликули  fingerscrossed

# 143
  • Мнения: 1 143
МРЪСНА, ГАДНА,ОТВРАТИТЕЛНА, ГНУСНА ГАТ! БЕТА СТРЕПТОКОК! Скъпи момичета, ако не сте се изследвали за бактерии преди да правите каквото и да е, НАПРАВЕТЕ ГО!!! Мръсната гад е убила ембриона и го е изхвърлила!
Защо, Боже, никой не ми каза да го направя?!!!!!!!!!!!!

Макар че може и след това да е станало - при срив на имунната система (при един грип например), а аз прихващам всички видове вируси, бактерии и тем подобни..... а имунната ми система е срината след едно много симпатично лечение от туберколоза. И тези дни пак бях болна. Направо - класика в жанра! Красота!

Имало го е! Било е там! и бум...........

Ауа, при мен Ватев спука фуликулите - с онова дето му слага презерватив отгоре (тези, които мислят за секс да не си мислят глупости!)

Последна редакция: ср, 14 юни 2006, 15:47 от shoshkata

# 144
  • Мнения: 553
МРЪСНА, ГАДНА,ОТВРАТИТЕЛНА, ГНУСНА ГАТ! БЕТА СТРЕПТОКОК! Скъпи момичета, ако не сте се изследвали за бактерии преди да правите каквото и да е, НАПРАВЕТЕ ГО!!! Мръсната гад е убила ембриона и го е изхвърлила!
Защо, Боже, никой не ми каза да го направя?!!!!!!!!!!!!
Ужасни съжалявам  Cry Cry Cry Дано поне мисълта, че все пак е станало, значи пак ще стане, да ти е утеха  Hug

Макар че може и след това да е станало - при срив на имунната система (при един грип например), а аз прихващам всички видове вируси, бактерии и тем подобни..... а имунната ми система е срината след едно много симпатично лечение от туберколоза. И тези дни пак бях болна. Направо - класика в жанра! Красота!
А ти имаше ли симптоми за подобна инфекция?

Ауа, при мен Ватев спука фуликулите - с онова дето му слага презерватив отгоре (тези, които мислят за секс да не си мислят глупости!)
Казва се вагинален трансдюсер  Wink

# 145
  • Мнения: 1 143
А ти имаше ли симптоми за подобна инфекция

За времето от 02. 06. (деня на инсето) до днес два пъти изкарах 2 грипа - освен общото неразположение, леки болки в кръста и яйчниците, кашлица, леко кървене

# 146
  • София
  • Мнения: 7 242
Шошка, много съжалявам Sad Дано следващия път имате успех....

Не искам да наливам "масло в огъня", но твоята клиника все повече не ми харесва. Ако могат, нека момичетата да ме оборят. Дано не съм права, но

1. Преди инсе винаги се прави микробиология. Дори и в Св. София, която отричам, ми направиха такова.
2. Не мисля, че 12 дена след инсето е възможно някой да разбере със сигурност дали е имало ембрион или не. Евентуално само с кръвен тест. Друг начин май няма. На теб такъв ли ти направиха?
3. Не мисля, че е възможно да се спука фоликул с вагинален ехограв /това на което се слага презерватив/. Най-малкото анатомията на жената не го позволява. Ако ставаше, лекарите нямаше да бият прегнил и да се чудят, аджеба кога и дали ще се спука.
4. Това за разкъсванията на слепванията също ми звучи невероятно.
5. Вашият случай е за ИКСИ. Ако се получат ембриончета им се прави преимплатационна диагностика и можеш да си сигурна /до колкото е възможно, разбира се/, че всичко е наред. Оставам с впечетление, че док. не е обяснил това. Не трябва да пропускате този шанс.
http://www.ivf.bg/?p=93

Не искам допълнително да те разстройвам. Може и да не съм права, но сме тук, за да си помагаме. Само дискутирайки и спорейки, можем да намерим най-правилния път. Желая ви успех!

# 147
  • Мнения: 1 143
Благодаря ти, Лекси
Не ме разстройваш ти. Разстройвам се от това, че някой не е направил това, с което е трябвало да започне!
За ембриона реагирах по-скоро емоционално, по-точно е да кажа, че това е моето усещане, а не констатация на лекаря.
За другото може и да си права, не знам. Сега искам да изчистя гадините и да си почина.След колко време може да се прави друга процедура? Казаха ми след 3 месеца (лятото не правят нищо).

# 148
  • Мнения: 222
Здравей Шошка,
 
Доста се чудех дали да напиша и аз нещо и накрая не се въздържах Simple Smile Не искам да те обидя,но ми се струва, че във вашата ситуация най-малкото, което можеш да направиш е да се поровиш за малко информация, за да си наясно какво се случва с теб, а не някой доктор да те заблуди, че ще ти спука фол. с "онова на което му се слага презерватив". Най- малко го дължиш на себе си. Човек не бива да се предоверява на докторите, защото да не се окаже накрая, че хем ще ви насочат към ИКСИ, хем ще ви вземат парите и за няколко инсе.-та. Съвсем добронамерена съм. Успех Simple Smile

# 149
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ШОШИ аз не съм специалист но за пореден път след като обвиних Джем в остър тон стигам до извода, че може би има право! Как може да пристъпят към инсеминация или каквото и да е без да са ти направил ВСИЧКИ видове изследвания за коки, моки, бети и дпуги гадове??????
И мен започва да не ми звучи сериозно клиниката - не доктора - а клиниката като цяло.

СЪжалявам, че това само ще те разстрои още повече - и няма да ви успокоя с факта, че аз съм напр. готова да си платя гъбично изследване на влаг.секрет - щото знам какво може да причини на всяка бременост - ама гинеколога - не  та не... Не било важно- то за 90% от гинеколозите това изследване нищо не значи! Ама не носят те последиците!

ХАйде горе глава та и следващия път без пролеми!

Общи условия

Активация на акаунт