Художествена гимнастика за малки дами във Варна!!!

  • 13 464
  • 20
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 433
Здравейте! Hug Hug Hug

Интересуват ме отзиви за клубовете по художествена гимнастика във Варна. Ходили сме на открит урок в Спортна зала, хареса ми, на дъщеря ми също, но ми идва доста далече, затова реших като начало да започнем в Спартак.
Вчера я заведох за пръв път от 6 часа към Грация, с по-големички от нея е, но просто нямам възможност за 5 с малките. Даже името на треньорките незнам, едната с къса тъмна коса с очила, другата с руса на черта, много мили бяха и двете. Моята е на 4.5 г, разплака се накрая, че не искала повече, че се изморила, но иска пак да отидем  Wink Laughing Wink

Моля за информация, който ходи при тях, както и при другите треньорки в Грация, също и за клуб Силвия, в едната част тренираха те. Имаше доста малки деца, които тренираха с обръчи и въженца, може би отдавна тренират... незнам, докато дъщеря ми правиха само упражнения предимно. Затова искам да разбера възможно повече подробности за всички клубове, треньорки и тренировки там.

Благодаря!

# 1
  • Мнения: 2
Здравей  Alokazia   Hug
Нямам опит като родител на гимнастичка, но бих могла да ти отговоря като фен (ама много луд фен Simple Smile ), който от години следи всички вътрешни и международни състезания, чете ежедневно мнения на родители ,гимнастички и фенове в двата български форума за ХГ и имащ някои наблюдения в кухнята на гимнастиката от няколкото лични познанства, които завързах през последните години в тези среди.
 Първо, зависи какви са ви амбициите и данните на детето. Зависи дали имате амбиции за високи спортни резултати или искате просто детето да тренира за здраве и удоволствие. Във втория случай, предполагам всеки клуб е подходящ. Simple Smile
Ако имате обаче амбиции за високи спортни резултати ще трябва внимателно да си изберете клуба (да не говорим, че в тези среди(колкото и грозно да звучи) понякога развитието и резлизацията на гимнастичките зависи не само от техните качества и качествата на техните треньорки, но и от лобитата, които има техния клуб).
Бих казала, че във Варна и двата клуба (съдейки по резултатите) - Грация и ЧАР - са много добри. Като пример само ще кажа, че на последното европейско при девойките от 4 гимнастички (3+1 резерва), двете бяха от ЧАР,едната от Грация и една от Черноморец(Бургас). Но честно казано за мен най-добрият клуб в БЪЛГАРИЯ (не само във Варна) в последните няколко години е ЧАР. Зная, че там имат прекрасен треньорски екип, работят много професионално и явно с много любов към децата и резултатите в последните няколко сезона го показват. Децата на ЧАР се забелязват на всяко едно състезание. Simple Smile Нямам наблюдение за треньорския екип на Грация, но макар и в  по-малка степен, те също имат успешни гимнастички.
А това, че детето не тренира с уред в началото е нормално. Не се притеснявай. Децата трябва първо да натрупат много умения с тяло, преди да започнат да работят с уредите. Simple Smile Вярно, че всяко дете се развива различно и при всяко е индивидуално, но по принцип децата започват в началото да играят само съчетание без уред ( и то съчетание се поставя когато детето натрупа достатъчно умения и елементи и не зависи дали детето е на 5 или на 7 например). При девет- десет годишните на състезание се добавя въже. А по-нататък постепенно и другите уреди - първо обръч и топка. И накрая бухалките и лентата.

Надявам се, че съм ти била поне малко полезна.И накрая, ако имаш нужда от повече информация и мнения бих ти дала няколко полезни линка:
Сайтът на ЧАР(макар че в последната година-две май не е подновяван): http://char-varna.info/index.html
Грация доколкото зная нямат сайт (или поне аз не зная за такъв)

И адресите на двата форума:
http://www.rsgbul.info/forum/ (тук можеш да намериш информация и да получиш мнение от хора, близки до варненската гимнастика)

http://www.rgym.info/forum/ (тук има регистрирани доста малки гимнастички и родители на гимнастички)

Последна редакция: сб, 06 окт 2012, 22:13 от mirinda.r

# 2
  • Варна
  • Мнения: 433
mirinda.r , благодаря ти много за информацията.

Аз лично имам големи амбиции, но всичко зависи от детето, насила хубост не става както се казва, дано да достигне нивото, което аз желая, времето ще покаже. Днес я заведох малко насила, не искаше да ходи много, много, но после каза че й харесало. Треньорките са Василева и .... забравих другата фамилия.

Ще се радвам да се включат и други майчета в темата Peace

# 3
  • Мнения: 1
За вашето малко дете е прекрасно да тренира с деца на своята възраст за да има развитие. Най-добре е да има жива музика. Не е случайно, че гимнастичките на Чар се забелязват във всяка зала в България и света, защото освен невероятните треньорки, те играят като малки под съпровод на пиано. Те са музикални и танцувални, а новия правилник от 2013 г залага на това много. Децата се превързват към другите деца и треньорите и затова трябва да сте убедена когато подбирате клуба още от сега. После става трудно, обикновено за да има колегиалност от един в друг клуб преминаването става трудно, а и когато детето не е научено на правилна техника като малко много по-трудно се оправя отколкото да го научиш. Аз също обожавам композициите и децата от Чар, но детето е ваше и избора е ваш. Писах единствено за да не пренебрегвате важността на избора с мисълта, че дедето е малко. На 2 ноември в зала Хореография на Спортна зала ще има тържество от 18 ч за рожден ден на клуба и ще играят дечица от всички възрасти. Аз ще ходя да ги гледам. Ако искате заведете и вие детето и се ориентирайте от това което ще видите.
Успех на малката и дано и хареса за да може да се задържи по-дълго в този красив и женствен спорт.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 691
Мн ми хареса тази тема. Мисля да се включа и в др форуми които предлагате. Искам дъщеря. Ми да ходи на худ. Гимнастика за сега за тонус и здраве а по нататък ще видим

# 5
  • Мнения: 37
Аз съм тренирала в Чар, вярно беше преди доста време, но мисля, че още са най-добрият клуб във Варна. Мария Чиприянова е много мил, усмихнат и разбран човек, по мое време тя се занимаваше с най-мъничките. Не съм сигурна дали още е действаш треньор, но спред мен няма да съжалявате ако изберете този клуб! Не се тревожи за уредите, малките момиченца почват без уред, постепенно се почваше първо с топка май и после с останалите уреди. Успех на малката и дано я видим някой ден по големите състезания!!!

# 6
  • Варна
  • Мнения: 691
10 за съвестите

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 328
Записвам се в темата, макар да е стара - може да е полезна и за други, както беше полезна за мен.
Снощи след близо половингодишно мрънкане от страна на девойката, минахме през залата на художествените гимнастички в Спортна зала. Посрещнаха ни две много приятни дами, поканиха детето веднага да се включи, но тъй като не бяхме подготвени, оставяме първата тренировка за утре. За който се интересува в момента графикът е: вторник и четвъртък от 18:15, събота от 18:00ч. Искат поне да е по чорапогащи или клин детето + тениска или трико. От там могат да се купят терлички. Много хубаво впечатление ми направиха треньорките, много мили и дружелюбни бяха.
Искам да попитам: това Чар ли е или друг клуб, че за нас в момента не беше важно, просто на прибиране от друга тренировка, дъщеря ми все се залепя за вратата да погледа, а аз не се сещам да погледна табели и такива неща Embarassed

# 8
  • Варна
  • Мнения: 433
Записвам се в темата, макар да е стара - може да е полезна и за други, както беше полезна за мен.
Снощи след близо половингодишно мрънкане от страна на девойката, минахме през залата на художествените гимнастички в Спортна зала. Посрещнаха ни две много приятни дами, поканиха детето веднага да се включи, но тъй като не бяхме подготвени, оставяме първата тренировка за утре. За който се интересува в момента графикът е: вторник и четвъртък от 18:15, събота от 18:00ч. Искат поне да е по чорапогащи или клин детето + тениска или трико. От там могат да се купят терлички. Много хубаво впечатление ми направиха треньорките, много мили и дружелюбни бяха.
Искам да попитам: това Чар ли е или друг клуб, че за нас в момента не беше важно, просто на прибиране от друга тренировка, дъщеря ми все се залепя за вратата да погледа, а аз не се сещам да погледна табели и такива неща Embarassed


Да, това е клуб ЧАР Дкс, с треньор Мария Чеприянова. Моята дъщеря също тренира там с този график, в момента само дето не ходим, че няма кой да я води. Успех на детенцето.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 2 328
Нашата първа тренировка мина. Малката е много доволна и с нетърпение чака утрешната тренировка. Много красиви малки дами видях, страшно гъвкави и с хубави стойки! Дано и нашето момиче придобие тази грация някой ден Simple Smile Беше много впечатлена от големите каки (около 10-ина годишни), които тренираха някакъв елемент с топка в другата част на залата.

# 10
  • Мнения: 6
Моята дъщеря от месец ходи в Силвия, като я записвах изобщо нямах представа какви клубове има и кои от тях са добри, просто отидох с дъщеря ми в Спартак и тя си избра при коя какичка да тренира Simple Smile Много съм доволна за сега, ходи със голямо желание!

# 11
  • Мнения: 32
някой знае ли каква е минималната възраст и дали има тренировки сутрин? И каква е таксата  Mr. Green

Мерси много  bouquet

# 12
  • Варна
  • Мнения: 3 057
Тренировките за малките са от 18.30 вторник, четвъртък и събота, таксата е 60 лв на месец. Виждам, че отдавна не е писано в темата, но на нея може да попадне някой който се интересува, та може да съм полезна...

# 13
  • Варна
  • Мнения: 2 328
Ако става дума за малките в Чар, тренировките са обявени за 18:15, но е добре детето да е там в 18:00. Казвам го от опит, а и защото приключват в 19:00, а тренировката е по-скоро час...

# 14
  • Варна
  • Мнения: 3 057
Има ли някой, на когото детето тренира в клуб Силвия?

Общи условия

Активация на акаунт