Даряване на сперма

  • 12 215
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте,
Направо се разстроих когато разбрах за новината че в България внасят сперма от Белгия и Дания.
Е свършиха ли качествените мъже в нашата страна. Или като не е платено и няма смисъл.

Призовавам всички млади мъже да се замислят върху въпроса и ако може да направят благороден акт на даряване, защото някъде в България някои може да се нуждае от това.

Аз лично бих го направил, без да се замислям особено.
След кратко ровене в интернет установих че е трудно да намериш телефон или контакти на такива банки за даряване на сперма. Ако някои знае нека да пише не само за София но и за Пловдив, Варна, Бургас и др. големи градове.

# 1
  • Мнения: 6 280
много похвално,браво,но преди да станеш донор има куп изследвния и бюрокрация ,успех поздравления

# 2
  • Мнения: 2
Ок, нали тези изследвания не са свързани с вътрешно-коремна операция. Все пак всичко се свежда до загуба на известно време, което едва ли сумарно е повече от един работен ден.
Може и да има бюрокрация, но пък нали трябва да се гарантират някакви условия да е здрав дарителя и да има необходимите качества. Предполагам, че всеки който има нужда от ползване на такъв материал също би искал някаква гаранция.

Нека не отказваме а да насърчаваме бъдещите дарители.
Не губите нищо, само помагате !!!

# 3
  • Мнения: 6 280
Нямах предвит това да откажа някой ,напротив ,да който има желание и възможност ,нека го направи ,

# 4
  • София
  • Мнения: 6 375
След кратко ровене в интернет установих че е трудно да намериш телефон или контакти на такива банки за даряване на сперма. Ако някои знае нека да пише не само за София но и за Пловдив, Варна, Бургас и др. големи градове.

изобщо не е трудно. почти всяка голяма клиника по репродуктивна медицина набира донори.

тук има пълен списък на клиниките в страната:

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=vi … 65&Itemid=109


тук ще намериш подробен пътеводител на кандидат-донора:

http://www.facebook.com/notes/in-vitro-sofia/%D0%BA%D0%B0%D0%BA- … F/263997110357647

# 5
  • София
  • Мнения: 16 691
gotin_11, поздравления за темата и дано повече мъже се замислят да станат донори Peace

# 6
  • Мнения: 343
gotin_11, поздравявам те и аз за благородното желание да дариш   bouquet
Успех и дано има повече мъже като теб!

П.П. Само да вметна, че някои клиники работят само в български донори, благодарение на мили хора като теб  Peace

# 7
  • Мнения: 2 510
Всеки има право да дарява каквото си поиска от себе си, но когато живее или възнамерява да живее с друг и да има съответно поколение би следвало да си помисли.
На генетичен материал нито аз, нито за съпруга ми не бих дала съгласието си. Не бих искала да се свързвам с такъв мъж.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 884
Ти може и да не си съгласна,но доколкото ми е известно,нито при даряване на яйцеклетки,нито при даряване на сперма се изисква каквото и да е съгласие от съпруг/съпруга,така че според законодателството всеки е свободен да дарява части от себе си без да иска ничие разрешение.Моралната страна на нещата е съвсем друго Peace

Общи условия

Активация на акаунт