"Пъзел"

  • 4 424
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 280


Гледахте ли го вече? Какви са отзивите?

# 1
  • София
  • Мнения: 3 429
Утре отивам.
Приятелката ми го е гледала и сподели, че е останала очарована и трогната до сълзи.
Таман търсех тема за филма.

# 2
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 433
и аз планирам в най-скоро време да получа това удоволствие  Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 31 238
Обожавам Асен Блатечки и ще го гледам със сигурност.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 010
И аз мисля да го гледам при първа възможност  Peace

# 5
  • Мнения: 1 211
Аз също искам много да го гледам и ще го направя още другата седмица. Фенка съм на Асен, а да го видя в чисто романтична роля ми е мечта отдавна. Няма изпускане този филм. Тези, които го гледат да споделят впечатление.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 429
Докладвам- гледах го и ми хареса.
Тази каква красавица е неземна, думи нямам.
Модел на женско съвършенство.

# 7
  • Мнения: 77
Филмът е трагичен, импотентен, остарял, скучен и безидеен! Манекенката не показа никакъв размах, никакво чувство, толкова бавно същество на екран скоро не бях гледал! Тя се обръща, говори и жестикулира с усещането, че всеки момент ще се счупи. Повярвайте ми, трудно е мъж да хареса такова студено и безчувствено излъчване.  За пореден път момичето доказа, че актьорски заложби отсъстват. Асен е доста приличен, доколкото му позволява безумно тъпата роля на отегчен преподавател в университет, който като млад е пишел стихове. Жалко само, че като млад приличаше на обикновен задръстеняк, който няма никаква идея как се свалят жени.

Няма никаква логика в съществуването на филма, нищо ново, нищо оригинално.  Историята е банална като чушкопек, въобще не се разбра защо тези двамата се обичат, защо са един за друг, какво е толкова уникалното в отношенията им, че да се налага да проследяваме тази история! Безкрайни сцени на "Здравей, как си?" "Майка ти е приготвила сърми" "Я, падаща звезда, пожелай си нещо" и подобни свидетелства на слаб и клиширан диалог.

Ще се опитам да не давам спойлери, но така или иначе това няма с какво да ви повлияе. Само ще спомена как протече влюбването помежду им. През 1996-а Асен я забелязва на капанче на морето и там се заредиха реплики, от които ми стана неудобно "Няма да мръдна от тука докато тази принцеса не излезе с мен" "Ти от коя приказка си се появила" и подобни. След това я заведе на рок клуб, където си писаха на салфетки подобен диалог "Наздраве", "От кога пишеш" "От пети клас" "Защо" "Защото забравям и затова си записвам" "Значи имаш склероза" "Да, но я лекувам с билки"!!!!! След което Асен я поздрави с песен и двамата танцуваха блус!!! После я заведе на пристанището и се качиха тайно на яхта, гледаха звездите и видяха падаща звезда... и т.н. и т.н. клише до клишето! Отчайваща работа... и само някой да е посмял да каже, "Ами така става в живота"! Извинете, киното е за да ни разкаже приказка, в която да повярваме... в живота знаем как е.

На финала, за всички недъзи на това подобие на филм е виновен режисьорът и сценарист Иво Стайков! От талантливата жилка на баща му - режисьора Людмил Стайков ("Време Разделно" и "Хан Аспарух") - няма никаква следа. Усвоените държавни пари са повече от 600 000 лв. Не са много за изпипан кино филм, но според това, което видях смятам, че трябва да върне на държавата поне 500 000! Останалите пари все пак си заслужават актьорите - те какво са виновни!

Последна редакция: пн, 08 окт 2012, 23:53 от Критикар

# 8
  • София
  • Мнения: 3 429
Да, банална е, разбира се.
Търсенето на точният човек, който ще ти пасне и любовта, която няма граници и прескача с една изумителна лекота битовизмите и социалните граници, в които се спъваме в реалността.
Хеписоц клишето, че е възможно да си по-щастлив с човек, с когото те дели цяла пропаст в социално отношение.
Станимира изобщо не пасна в ролята на необразованата провинциалистка, която става само за сервитьорка в третокласен локал. Изглеждаше като милион долара на цяло през цялото време. Ако много държаха на някаква правдивост на образа, изобщо не беше трудно да се намери простовато създание с ранен фолк визия и диалектна форма на изказ с беден до умопомрачение речник.
Асен също не можах да го видя в ролята на добро момче.

Обаче все пак, на мен ми хареса и ме трогна.

# 9
  • Мнения: 31 238
Гледах "Пъзел" и както си и знаех ме трогна силно! Разкъртващ е! Обичам Асен Блатечки обичам и филмите му! Много хубава любовна история. Не водете мъжете си обаче на нея. Peace
Имаше напуснали хора в залата и други, които се смееха непрекъснато неясно на кого и защо!

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Харесвам Асен и играта му.
Любопитно ми е какъв филм се е получил и ще го гледам при първа възможност.

# 11
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 433
Гледах "Пъзел" и както си и знаех ме трогна силно! Разкъртващ е! Обичам Асен Блатечки обичам и филмите му! Много хубава любовна история. Не водете мъжете си обаче на нея. Peace
Имаше напуснали хора в залата и други, които се смееха непрекъснато неясно на кого и защо!

ах, аз точно с мъжа си мисля да ходя  newsm78 ще им бъде скучно ли? или има дамски моменти, които не са за тях  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 31 238
Гледах "Пъзел" и както си и знаех ме трогна силно! Разкъртващ е! Обичам Асен Блатечки обичам и филмите му! Много хубава любовна история. Не водете мъжете си обаче на нея. Peace
Имаше напуснали хора в залата и други, които се смееха непрекъснато неясно на кого и защо!

ах, аз точно с мъжа си мисля да ходя  newsm78 ще им бъде скучно ли? или има дамски моменти, които не са за тях  Rolling Eyes
На моя мъж му хареса супер много, но той е романтичен и обича любовни филми. Филма е за драматична любовна история, а мъжете не си падат по много любов и се изнервят. Има си клишета, има си драма, има човечност и доста истини.
Една от най-известните ни манекенки която е в главната роля Станимира Колева е супер слаба и това никак не се харесва на мъжете. Всичките в залата коментираха непрекъснато това вк. и моя мъж. Била супер слаба, супер грозна, студена, дървена, неприятна, антисексуална и въобще не става за нищо освен за модел. И че трябва най-накрая такива жени да спрат да се навират в очите на хората, защото това е ненормално, но децата ни се учат на такава изкривена красота. За подиума можело, но за екрана не.
Жената е хубава, но е наистина модел и е 0 размер. На мен не ми пречи, защото харесвам супер слаби хора.
Асен е мъжкар, сексуален и силен, въпреки че тук е различен, но не са най-добрата двойка и това изнервя феновете му. Тя е идоста по-висока от него. Освен това е мудна и бавна, а той гори както винаги.

Последна редакция: нд, 14 окт 2012, 09:42 от densi

# 13
  • Мнения: 3 371
Гледах "Пъзел" и както си и знаех ме трогна силно! Разкъртващ е! ....

мислех, че аз единствена имам това мнение  Grinning. много, много ми хареса....
абс се абстрахирам от манекенката.
историята и философията във филма са водещото за мен. за нещата в живота навреме и на място.

пс. професионалистът с мен каза, че играта на манекенката е наистина слаба. но е хубава, много хубава. Simple Smile а на хубавите жени всичко е простено. страхотно лице има.

пс2. блатечки 'изнесе' филма като актьор - страхотна роля, страхотна направи.  Grinning

пс3. гледах филма 2 пъти Laughing. мога още 5.  Hug

# 14
  • Мнения: 4
Гледах, по-точно донякъде. Излязох си. За мен това е много слаб филм, скучен, монотонен, с безкрайно дълги и нелогични кадри. Манекенката е красива, спор няма, но не е за актриса - нищо  в погледа, само телешки се взира в камерата. Грам истинност и пресъздаване на някакви реални чувства не усетих. И малко се ядосах, защото има примери че може да се направи добър български филм, защо този не е от тях? Режисьорът не гледа ли поне телевизия, за да види как става? Платих си билета и не ми е жал за парите, жал ми е поредният несполучлив опит. При условие, че навсякъде се тръби, че няма пари за кино не би трябвало да си позволяват такива продукти. Само да отбележа, че в залата имаше 5 човека, трима си излязохме преди финала...много тъжно. А всъщност исках да ми хареса....

Общи условия

Активация на акаунт