potamnqvane na zabkite -vinovni li sa kapkite Zimaflor

  • 1 553
  • 10
  •   1
Отговори
  • София - между принцеса и...диваче!!!
  • Мнения: 69
Sina mi e na 1g.i 11mes i ot izvasno vrema zabelqzvam 4e zabkite mu potamnqvat-Ne6to kato zaben kamak,a mu davam zimaflor ve4e godina i polovina.Maiki mi kazvat 4e tova e ot kapkite i 4e te ne davat a pak pedito i zabara mi kazaha da davam postoqno do smqnata im s postoqniite zabi.Kakvo da pravq nqkoi ima li takiva problemi

# 1
  • Мнения: 429
Мира, защо не даваш повечето млечни храни отколкото да го тъпчеш с химикали. Мии  му зъбките с четката и пастата ти, ако той не ти дава го прелъгвай по някаъв начин.

# 2
  • Мнения: 430
Прекомерния прием на флуор може да причини появата на тъмни петна по зъбите. Мисля, че не потъмняват изцяло - по-скоро като тъмни петънца изглежда. Опитай наистина първо хубаво да му измиеш зъбите с четка.
На дъщеря ми и стават като със зъбен камък зъбките като е хапнала солети, чипс.. След едно измиване, стават "бели като гъбки".
(За протокола - не съм давала флуор, по препоръка на педиатър, детски зъболекар и по свое убеждение, след доста изчетено по въпроса)

# 3
  • Мнения: 1 866
Флуорът не може да предизвика потъмняване на зъбите. Ако приемът на флуор се предозира, той може да предизвика появата на бели петънца по зъбите, а не потъмняване.

Мира, защо не даваш повечето млечни храни отколкото да го тъпчеш с химикали.

Млечните храни не съдържат флуор, а калций. Това са 2 съвсем различни неща. А капките флуор не са химикал, а флуор. При все това ако миеш зъбите на детето с паста за зъби съдържаща флуор и детето я поглъща, тогава може да се получи предозиране на флуора. Затова ако ползваш паста, то слагай съвсем малко.

Аз лично също давам капки флуор по препоръка на педиатър и зъболекар. Вярно е, че има и противници на флуора, но досега не са ме убедили. Във Франция например се предписва флуор на всички деца и не съм чула да има някакви кампании против това там. Моят зъболекар, който има няколко специализации в Швейцария също е давал на децата си флуор и то преди повече от 15 години и горещо ми го препоръча.

# 4
  • Мнения: 1 942
Определено зъбките не потъмняват от флуора. На приятелско детенце /2 годишно сега/ зъбките потъмняха точно така както ти казваш - сякаш има кафяв налеп. Ходиха по много лекари и им казаха, че така ще е "от антибиотици било". Да, ама то до сега само веднъж е пило антибиотик, а зъбките бяха почнали да почерняват преди това. Не се тревожи, следващите зъбки няма да имат проблем.   bouquet

# 5
  • Мнения: 216
Предозирането на флуора води до заболяването Флуороза.Тя има 4 степени при по леките петната са теба6ирени и с утежняването на заболяването стават по-тъмни до 4ерни.Зъбите освен това лесно се "развалят".
Важното е да се спозва препоръката на стоматолога който ги е предписал.Ако детео пие мин вода (с високо съд. на флуор-Девин,Хисар)не се пият капки.Една 4аена 4а6а мин. вода на ден е достатъ4на.
Наистина зъбките трябва да се мият всеки ден-първо от теб,а ката стане достатъ4но голям и сам.Ако не може6 с 4етка и паста тоги обтривай с памук с кислородна вода(в 1 4.4а6а слага6 1 пръст кис. вода и допилва6 с вода)
Аз съ6а давам флуор.

# 6
  • Мнения: 429
Iala, да знам какво е калций и какво е флуор, както и за какво се използва. И мисля, че по-добре млечни продукти да приема отколкото да се тъпче с капчиците съдържащи флуор. Дали ако яде и пие повече мляко и млечни продукти зъбите ще му "потъменеят" или ако се предозира а и само да се приемат на флуоросъдържащи пасти и капки?

# 7
  • София - между принцеса и...диваче!!!
  • Мнения: 69
Не мисля 4е зъбките му потъмняват(всъшност то е по скоро като зъбен камък и е само до венците а не на целите зъбки),заради малкоти коли4ество калции защото кърмих сина си до 1г1мес а след това всяка ве4ер пие по 250мл к.мляко и му давам и други мле4ни продукти.Незная дали е и от антибиотиците за 2гоини е пил 6-7пъти антибиотик.А пак зъболекарката каза задължително да пие флор и 4е е рано да се мият зъбите с паста поне до третата годинка.Всеки казва разли4но и да се 4уди 4овек на кого да вярва!!!!!

# 8
  • Мнения: 694
Заведи детето на детски стоматолог. На моя приятелка детето беше така. След консултация с зъбар му намазаха зъбчетата със нещо си което ги запечатва и така може би година. Беше им казал да изключат бялата захар и какаото от менюто му.

# 9
  • Plovdiv
  • Мнения: 550
Здравей Мира! Мъжът ми е стоматолог и говорих с него. Но както и Мими ти е казала, той смята, че така само ще се объркаш и не е добре да се поставя диагноза по описание Simple Smile Най-добре отидете при детски стоматолог, кажи си всички притеснения и дано се успокоиш Hug При нас имаше проблем със зъбките на големият син. На десет месеца забелязах, че жълтеят, сякаш е ял зрънчо. Опитах се да ги почистя с тупферче, но не успях. Повиках мъжът ми и за съжаление на двамата, се оказа, че има мелодонтия. Заболяване само на млечните зъби, което, ако не се лекува-/ импрегнира се с разтвор, от който те леко почерняват Cry,но стават здрави/ започват да се рушат. Верно, че станаха малко грознички, но останаха в това положение до смяната им с постоянните. Така беше при нас, сега постоянните му зъби са нормални и здрави GrinningНа твоето детенце може да е друго, просто отиди на детски стоматолог HugХайде, пиши после Wink

# 10
  • Мнения: 404
Флуорът не може да предизвика потъмняване на зъбите. Ако приемът на флуор се предозира, той може да предизвика появата на бели петънца по зъбите, а не потъмняване.


И на двете си деца съм давала от тези капки до две годишна възраст.До момента са с прекрасни зъбки-здрави и бели.

Общи условия

Активация на акаунт