ХРОНИЧНА БЪБРЕЧНА НЕДОСТАТЪЧНОСТ АЛТЕРНАТИВНИ НАЧИНИ НА ЛЕЧЕНИЕ

  • 43 896
  • 50
  •   1
Отговори
  • варна
  • Мнения: 13
Момичета майка ми е с ХБН,последните ни изследвания са
креатинин612,урея26,натрий139,калий5.9,нашата докторка много натиска за поставяне на фистула и започване на диализа,майка ми все още е скептична за диализата тъй като общото и състояние е добро и иска да отложи диализата за по късен етап.Споделете с мен вашия опит,как се храните,какво пиете,има ли нещо което ви е помогнало да облекчите и подобрите състоянието си,и смятате ли че е време да последваме съветите на нашата докторка.

# 1
  • варна
  • Мнения: 13
Да бутна на пред темичката може някой да я е подминал,споделяйте момичета!

# 2
  • Мнения: 187
И аз силно се надявах да намеря тук подобна информация,но... Sad
Майка ми е приета в болница с диагноза ХБН,начален стадий,но след разговор с лекаря днес съм много притеснена,тъй като според неговите прогнози до 5-6 месеца ще трябва да премине на хемодиализа.
Много моля и аз,ако някой има алтернативни методи за повлияване на това състояние,нека ги сподели.

# 3
  • варна
  • Мнения: 13
Щом е казал до 5-6 месеца незнам как може да е в начален стадий,стойностите за диализа са:урея над 30;креатинин над 840;общото състояние също трябва да е лошо,подувания на крайниците,задържане на вода,намалена урина до 400мл,гадене,повръщане,кап изследването също да е лошо,кръвното много високо и да не може да се контролира.това е да знаете!Иначе ние в момента сме със леспеурил за уреята наистина повлиява добре,глухарче за пречистване на кръвта и пикочогонно корен и стебла,чай на д-р ламбер мисля беше,коринкер за кръвното също много доволни,аспирин задължително протект или българския 100 таблетки,хлебна сода 1 лъжичка чаена сутрин,картофите киснат 1 час преди приготвяне да излезе калия,цитрусови плодове никакви,освен лимона,зелен фасул може,боб и леща не,грах да но зелен не замразен и сушен,люто,кисело,консерви НЕ,може зехтин,свинска мас,и маргари на който пише че е без белтачини,най-вече ябълки,круш,диня,грозде, без банани те са с много високо съдържание на калий,а калия също е основен фактор натрия също.гледах горе долу да ви изредя всичко за да сте наясно с повечето неща макар това да не е подробно!

# 4
  • Мнения: 741
Daniela, хлебната сода при тези стойности трябва да се пие по 3 пъти на ден, по 5 или 10 мл, като приготвянето става с 200 мл преварена вода, в която (когато все още е малко топла, почти хладка) се разтваря една пълна супена лъжица сода. Но дозата се определя в зависимост от изследванията на КАС-а, който трябва да се следи редовно.
Важно е и да се следи калция. И при ниски стойности да се приемат таблетки калций.
За мазнините аз лично не съм съгласна, по препоръка на нашият лекуващ лекар, точно мазнините трябва да се ограничават, особено животинските. Месото трябва да е напр. пилешко или риба.

# 5
  • варна
  • Мнения: 13
това е така да Анджали,само че аз съм писала за мазнини като олио и зехтин,в който не се съдържа белтък,а месето яйцата и соята са ни напълно забранени,както и всички други животински продукти,и това е за всички който са последен стадий но още не са започнали диализа,понеже при нейното започване диетата се променя и се прибавят белтъчини към менюто!а за содата е при всеки различно,нашите показатели не са лоши,затова взима по една чаена лъжичка дневно,за баланс на киселинноста.

# 6
  • Мнения: 187
За съжаление днес я подложиха на хемодиализа,при това спешно,тъй като е открит белодробен оток и лекарят каза,че процедурата е животоспасяваща.При майка ми основния проблем,доколкото разбирам,е задържането на течности,защото ми казаха,че креатининът е 300,кръвното са успели да го приведат в прилични граници,а уреята не помня точно,но със сигурност не беше над 30.Но краката днес бяха изключително подути,а тя едва поемаше въздух-вероятно от тези течности,които притискат и сърцето,и белите дробове.Та,надеждите ни са с няколко диализи да се извади от организма излишната течност и да приключим с тях Praynig

Daniela Danailova,благодаря за насоките,защото всичко ни дойде изведнъж и аз сега се ориентирам от какво да се интересувам.Искам да попитам хлебната сода за какво се приема,а също и какво е това кап изследване и с каква цел се прави.Също и за глухарчето-от билкова аптека ли го вземате?

# 7
  • варна
  • Мнения: 13
глухарчето можете навсякъде да го намерите,ние имаме билков магазин във владиславово затова от там го взехме.За изследването е моя грешката КАС се казва и е за киселинния баланс на тялото,уреята е за натрупаните токсини това означава,а креатинина е отпаден токсичен продукт на креатина,и аз не съм много запозната с терминологиите и тяхното значение но това знам,във момента пробваме със майка ми едно лечение със коензим Q10 от 60мг.по 3 пъти на ден го пие,има изследвания проведени че при болни с ХБН има много добри резултати постигнати и се надяваме че и при нас ще даде резултат,в момента сме с кретинин 790,и урея 29,на 18ти сме на изследвания и като излязот резултатите ще пиша дали е имало ефект от този продукт т.е.да са паднали стойностите което е и основната цел!

# 8
  • някъде там
  • Мнения: 15
и аз се интересувам много от темата,моя близка е на хемодиализа 3 пъти седмично,какво се постига с приема на CoQ10?

# 9
  • варна
  • Мнения: 13
засега още нямаме резултат от коензима,на 4ти сме на изследвания и ще разберем какво е положението,и ще ви пиша!

# 10
  • някъде там
  • Мнения: 15
ок,ще чакаме с нетърпение,че нямаме никаква надежда ,а содата за какво се пие,на нас (на нея) никой не и е споменавал за това?

# 11
  • варна
  • Мнения: 13
 содата е за киселинноста,на нас ни казаха по една лъжичка на ден

# 12
  • някъде там
  • Мнения: 15
 newsm78,не знам дали има висока киселинност,ще я попитам,благодаря!

# 13
  • някъде там
  • Мнения: 15
  bouquetкак сте,излязоха ли ви резултатите?

# 14
  • варна
  • Мнения: 13
за съжаление вече сме на диализа от понеделник! Sad

Общи условия

Активация на акаунт