Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 126

  • 73 344
  • 739
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 85
Ванилия Мадагаскарска - благодаря за коментарите. Тортата беше за,ислена по друг начин, в процеса на работа се преработи и това се получи в последния момент. Искахме да има от всички техники - работа с айсинг, захарни цветя, рисуване с 4етка. Като направихме долната част с рисуваните с айсинг антуриуми се получи много нежно като дантелка, после сестра ми нарисува горе цветята и това долу вече не се забелязваше и наистина не се връзваха двете части така както се надявахме да стане Simple Smile затова наслагахме черните точки за да се забелязва долу дантелата повече. В интерес на истината на мен също не ми се връзваха двете части но я правихме  в последния момент та каквото такова. А да ще отварям сладкарница в Попово, с планове след това да отворя в Търговище и Разград. Аз повечето време вече си живея в БГ, имам си обучен персонал в Дубай, и пуста носталгия, предпочитам да си живея на село отколкото в Дубай.

# 451
  • София
  • Мнения: 1 078
Ирена, да похваля и аз антуриумната част. Честна дума, чак след като Ванилия написа, че има и друга част, я забелязах!  Shocked Въобще не мислех, че това е торта, все си гледах горната чат, която на практика е половин торта. Както и да е, антуриумите са супер, най-вече нарисуваните!

# 452
  • Мнения: 148
Ирена,да споделя и аз впечатлението си от видяното на живо.И аз съм съгласна със Ванилия и Свещичка,тия черни точки грам не ми пасват със цялостната визия.Лично на мен не ми допадат и прикачените допълнително бледо розови цветчета/не мога да ги изрека по име камо ли да го напиша/идват ми във повече.Самата част със изрисувани цветя,много ми хареса а и това че вашата беше изпъната и нямаше балони и целулит по нея.
Интересно newsm78,още една участничка във изложението сподели със мен че са се наложили промени във последният момент,ето сега и Ирена го споменава.
Иренка,някакви допълнителни изисквания на журито ли са наложили промени.
Поздравления за откриването на сладкарниците,и завръщането ти на родна земя.

# 453
  • Мнения: 85
Иренка,някакви допълнителни изисквания на журито ли са наложили промени.
Поздравления за откриването на сладкарниците,и завръщането ти на родна земя.
Не при нас промените се наложиха от липса на достатъчно подходящи макети за торти. Тези кръглите ми пристигнаха от Англия в последния момент и решихме да ползваме тях та затова. Ина4е формата щеше да е квадратна и крива това беше първоначалната идея:
http://www.flickr.com/photos/thehouseofcakesdubai/8172157655/in/photostream
пак с такава декорация с антуриуми.

# 454
  • Мнения: 486
Сигурно ми е глупав въпроса ,но се чудя с какво сушите фонданови фигури за по -бързо втвърдяване? newsm78

# 455
  • Мнения: 85
Сигурно ми е глупав въпроса ,но се чудя с какво сушите фонданови фигури за по -бързо втвърдяване? newsm78

aз им пускам вентилатор

# 456
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Такаа, бая се е изписало по мой адрес Simple Smile
Е бая не, но нямаше как да не те споменем иначе драгия читател остава с впечатлението, че списващите в темата са женоря на средна възраст с доста повехнала памет да не кажа направо с бели петна не помнещи какво са правили вчера, какво остава да помнят какво и с кой са си приказвали преди 1 година.

нямам нищо общо с дамата която имаше прякор тук Принцес нещо сидизайн.
Принцес кейк и тя беше, явно е съвпадение и извинявай ако съм те засегнала но ми се стори малко странно тъй като тогава ако си спомняш бяхте като в синхрон, започнахте да пишете по едно и също време и изчезнахте пак по едно и също време, явно си е чиста случайност.
Сладкарницата аз помня, че още миналата година я споменаваше, даже и сайта си пускала, ако си правила промени някакви пожелавам ти успех!

За тортата видях дъмитата и честно да си призная първоначалната идея ми харесва много повече и е жалко, че не сте успели да я реализирате, аз също се заблудих, че тортата започва и свършва с цветните етажи, долната част сякаш е откъсната от композицията, иначе цветята от това което виждам са като истински, поздравления!

Бадем, срамота е че забута този красив кораб в тъча!!!
Той ти прави тортата и трябваше да акцентираш на него, ако беше сложен на подходящо място повярвай ми съвсем друго възприемане щеше да има тази торта.

# 457
  • Мнения: 6
Иска ми се да изненадам дететто си  за рождения ден (има време, де) С тортичка по негов вкус ще се справя, но в сложните украси никаква ме няма, а и не съм от най-сръчните в моделирането. Истината е, че той много си пада по самолети.

Наслаждавам се на вашите красоти от време на време и със сигурност на вас няма да ви е трудно да сътворите цял град  , но аз немога , особено като не разбирам нищо от работа с фондан, марципан и т.н.

Накратко, молбата ми е за съвет: има ли някакъв по-лесен начин да направя поне рисунка или апликация на самолет? (От идеята за моделираща маса по-скоро пасувам, едва ли ще се справя) Simple Smile тоева с детското куфарче много ми хареса!!

# 458
  • София
  • Мнения: 1 464
Момичета, може ли пак за съвет при вас?

Направих вчера една торта с блатовете с кафе и айрана и шоколадовия крем на Буболинката. Правила съм го няколко пъти крема, но този път като махнах ринга, в който бях стегнала тортата - много залепваше - дори долният блат от едната страна го откъснах и го повдигнах нагоре... Замазах аз нещата, ама идеята беше да си е така тортата, да залея с разтопен бял шоколад само отгоре и да поръся със захарни неща и ... не стана особено красиво. Не, че няма да се изяде или децата не се радват, но аз не правя нещо както трябва.
Освен, че по природа съм си с две леви ръце нищо, че се хвърлям да правя торти - какво може да е причината за тез издънки?
1. да съм купила ринг, който не е особено качествен - от Била е моят за десетина лева, закопчава се от едната страна
2. дали не  трябва да се слага от вътрешната страна нещо, че да не залепва кремът - свежо фолио или... хартия за печене, знам ли...

# 459
  • някъде тук
  • Мнения: 621
Здравейте,вълшебници Hug

Имам нужда от помощ, искам да правя еклерова торта ,та питането ми е с кой крем правите този вид торта ? трябва да е достатъчно стегнат та да наредя еклерите ,поне така си мисля аз Rolling Eyes

Украсата  ще бъде влакче, прегледах доста от вашите торти с влакчета , вагончетата как да ги направя  за да мога да ги напълня с бонбонки?

Ще бъда благодарна ако ми помогнете  bouquet

# 460
  • Мнения: 0
Здравейте! Както винаги нямам много време за писане та накратко:
Бадем- тортата с пиратите много ми хареса.Корабът направо ми взе акъла.Вътрешността от торта ли е?
Donika Dineva- картината е невероятно реалистична, направо да си я закачи човек на стената.
Някъде има ли снимки на всички торти от изложението?Не отидох да ги видя и ми е страшно любопитно какви са били тортите.
А от мен една рисувана тортичка за рожденния ден на свеки.

# 461
  • Мнения: 368
Момичета, може ли пак за съвет при вас?

Направих вчера една торта с блатовете с кафе и айрана и шоколадовия крем на Буболинката. Правила съм го няколко пъти крема, но този път като махнах ринга, в който бях стегнала тортата - много залепваше - дори долният блат от едната страна го откъснах и го повдигнах нагоре... Замазах аз нещата, ама идеята беше да си е така тортата, да залея с разтопен бял шоколад само отгоре и да поръся със захарни неща и ... не стана особено красиво. Не, че няма да се изяде или децата не се радват, но аз не правя нещо както трябва.
Освен, че по природа съм си с две леви ръце нищо, че се хвърлям да правя торти - какво може да е причината за тез издънки?
1. да съм купила ринг, който не е особено качествен - от Била е моят за десетина лева, закопчава се от едната страна
2. дали не  трябва да се слага от вътрешната страна нещо, че да не залепва кремът - свежо фолио или... хартия за печене, знам ли...

Просто прекарвай един нож по ръба на ринга, така че да отлепиш тортата и тогава махай.

# 462
  • София
  • Мнения: 618
Благодаря на всички за коментарите и критиките Hug
Бела* моите вагончета бяха от правоъгълни кексчета облечени лента от ММ, 1-2см по-висока от самото кексче. После като стегна сипах бонбоните, тук се вижда
benomiti вътрешността на кораба е купешки кекс. Много ми харесват рисувани торти, цветовете са супер, само малко оранжевите елементи долу на места са недооцветени  Peace
irenadubai разкошна торта! Харесвам цветовете, идеята тичинките да се подават от тортата, рисунъка.... такъв тип торта се доближава до моята представа за сватбена торта. Признавам и аз изобщо не отразих долната част, взех я за поставка  Blush
donika dineva много красива рисунка!

# 463
  • Мнения: 1 210
Момичета, може ли пак за съвет при вас?

Направих вчера една торта с блатовете с кафе и айрана и шоколадовия крем на Буболинката. Правила съм го няколко пъти крема, но този път като махнах ринга, в който бях стегнала тортата - много залепваше - дори долният блат от едната страна го откъснах и го повдигнах нагоре... Замазах аз нещата, ама идеята беше да си е така тортата, да залея с разтопен бял шоколад само отгоре и да поръся със захарни неща и ... не стана особено красиво. Не, че няма да се изяде или децата не се радват, но аз не правя нещо както трябва.
Освен, че по природа съм си с две леви ръце нищо, че се хвърлям да правя торти - какво може да е причината за тез издънки?
1. да съм купила ринг, който не е особено качествен - от Била е моят за десетина лева, закопчава се от едната страна
2. дали не  трябва да се слага от вътрешната страна нещо, че да не залепва кремът - свежо фолио или... хартия за печене, знам ли...

Просто прекарвай един нож по ръба на ринга, така че да отлепиш тортата и тогава махай.

happymammy , и аз така правя, както е казала Мишока  Peace моят ринг също е от Билла за 10лв и досега не съм имала проблеми  Peace

# 464
  • някъде тук
  • Мнения: 621
Бадем ,благодаря за съвета Hug

Ще чакам и някой да се включи с предложение за крем за еклерова торта,ще ми бъде от полза Praynig

Общи условия

Активация на акаунт