мнения за езикова гимназия "Дорис Тенеди"

  • 10 048
  • 16
  •   1
Отговори
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Не открих много мнения за това училище, а информацията от сайта им ми хареса общо взето. Има ли родители с преки впечатления оттам? Говоря за гимназията към училището.
Благодаря  bouquet

# 1
  • Мнения: 23
Миналия месец посетих училището, привлечена от добрите резултати на матурите след 4 клас и модерната база.
При посещение на място и разговор с адм. управител, лошо впечатление ми направиха следните неща:
- класовете са доста големи за частно училище (22-26 деца);
- във всяка стая има записваща камера - вероятно осигурява добър контрол, но аз лично не бих се чувствала комфортно (нито като ученик, нито като учител), ако знам, че постоянно ме наблюдават.

Ще се радвам ако се включат родители, чиито деца учат там. Конкретно, интересува ме качеството на преподавателите, способността им да генерират интерес към предмета, който преподават и към ученето в цялост. Имат ли индивидуален подход към децата, или ги моделират по "калъп".

# 2
  • София
  • Мнения: 6 682
Ще следя темата, аз се интересувам от предучилищната група и началните класове.

# 3
  • Мнения: 3
Аз живея в блока до училището. Лошо впечатление ми прави поведението на тийнейджърите през междучасието, тъй като пушат, крещат, гонят се около блока...по-големите идват на училище с разни лъскави коли, с които се перчат. Но да кажем, че това е нормално за възрастта.
Синът на един познат учи там, мисля че е девети или десети клас. Казва, че учителите му са "печени" и че добре го подготвят по всички дисциплини, явяват се на изпитите за сертификати по английски на Кеймбридж. Това, разбира се, е само мнението на един ученик, което не винаги е обективно, но пък не съм чула баща му да се оплаче.

# 4
  • Мнения: 23
Началните класове се пълнят от тяхната собствена предучилищна група - напр за тази година от септември са имали 1-2 свободни за деца които не са от предучилищната им и са запълнени отдавна. Препоръчвам ако го харесвате (и ако имате възможност) да побързате от предучилищна. Познавам 3-4 човека с деца там и всички са много доволни.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 9 711
...
- класовете са доста големи за частно училище (22-26 деца);
- във всяка стая има записваща камера - вероятно осигурява добър контрол, но аз лично не бих се чувствала комфортно (нито като ученик, нито като учител), ако знам, че постоянно ме наблюдават.


Извинете, че се намесвам в темата, но вече във всички училища, където се провежда външно оценяване, има поставени камери във всяка стая. Предполагам, че и в това училище се провеждат изпити и матури в 7 и 12 клас, нищо че е частно.

# 6
  • Мнения: 1
Моето дете учи в Дорис Тенеди втора година. Ходи с желание на училище, средата е много добра, учителите са взискателни, нивото на подготовка е високо.
Униформата е задължителна, а телефони в училище не се разрешават. Има ред и дисциплина и на мен това ми харесва.

# 7
  • Мнения: 70
 Мнение от втора ръка: Просто място, където ако можеш да си платиш таксата, всичко е наред, пълно и равно. Обективно учат много по-малко, отколкото в елитните държавни гимназии, а децата-просто неуспели да влязат или несправяли се в добрите училища.

# 8
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Мнение от втора ръка: Просто място, където ако можеш да си платиш таксата, всичко е наред, пълно и равно.
В смисъл. какво трябва да е?
Аз под добри училища вече не знам какво да разбирам. Като че ли вече дисциплината ми е приоритет. Като слушам и виждам някои дечица от "елитни гимназии" ooooh!...

# 9
  • Мнения: 70
 В елитните гимназии именно децата са "елитното". Деца мотивирани, подбрани в резултат от проверка, издържана в резултат на много труд и лични качества. Много е важно, знаете, човек да си намери хубава среда . Аз съм щастлива, че детето ми успя да го направи миналата година- попадна в превъзходен клас.
 А останалото... "Гроздето е кисело". Практически няма дете, готвило се и изкарало матурите, класирано в хубава гимназия, да е в частно училище, и това за всички е добре известно.

# 10
  • Мнения: 1
Аз съм 10 клас в Дорис Тенеди и мисля да се преместя. Базата на училището е добра, както и по-голямата част от учителите, но ако записвате детето си да научи език( аз уча немски) то просто не се надявайте на много. 8 клас наистина е много трудно. Госпожата, която ми преподаваше изискваше много и изобщо не завишаваше оценките, напротив да изкараш 6 при нея беше почти невъзможно. Но разбира се това даде много добър резултат. Целият ми клас издържа матурата след 8 клас по немски с много добри и отлични оценки. Но 9 клас ни предадоха на друга учителка, която ни отказа всички до един от този език. Тя не става за преподавател по много причини, но никой не забелязва това. Както и това, че след 9 клас на матурата всички изкарахме с по 1,2 единици по-ниски оценки от тези които имахме след 8 клас.
Искам да кажа, че ако мислите да записвате детето си в ЕЗИКОВА гимназия Дорис Тенеди просто не го правете, защото няма да излезе с никакви знания по дадения език, нито със сертификат, който дават всички езикова гимназии след 12 клас.

# 11
  • София
  • Мнения: 18 048
Само за протокола - няма езикова, била тя държавна или частна, която да ДАВА сертификати. Има училища, които предоставят на ученика  възможността безплатно или платено към края на гимназиалняя курс  да се яви  на конкретни изпити за нива, но дали ще вземе сертификат и с какво ниво  - това  си зависи само от него. Никоя гимназия не му гарантира нищо.

Колкото до средата - изключения  от понятието добра и  конкурентна  среда  има и в най-добрите училища. Влизането с висок бал след 7 клас не е гаранция на 100% за последваща мотивация и амбиция, както и за дисциплина. И не, гроздето не ми е кисело, детето ми е в определяна като елитна  ДГ,  само споделям лични наблюдения . Изключения има и  в частните гимназии. Да, болшинството ученици в тях са неуспели по една или друга причина да се класират в добрите държавни училища, но има и от другия вид.. Познавам дете в частна немска гимназия с бал, достатъчен за всяко едно училище, което обаче предпочете да си остане там, където е учило и до 7 клас.  Срещна подкрепа в лицето на родителите си и сега се чувства щастливо там. Харесва си училището, опциите, които то му предлага, учителите, атмосферата.. И сигурно има и други като него. Та чак обобщения  в посока, че няма такива деца, са малко пресилени. Наистина са малко, но ги има.

# 12
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Ние отдавна се отказахме от варианта с това училище, но и аз само за протокола да вметна - тази година и аз се запознах с момиче в 8 клас, изкарало 35 бал и предпочело да остане в кварталното си училище, в което е учило до момента newsm78.. Чувствала се сигурна и била доволна от знанията, които получава. Ако не го бях видяла с очите си, нямаше да повярвам...

# 13
  • Мнения: 5
Здравейте, интересува ме немската паралелка в Дорис Тенеди! Ако някой има информация, моля да сподели!

# 14
  • Мнения: 14
Да побутна темата - интересува ме гимназиалната степен (немската паралелка) и по-конкретно:

- на какъв език се преподават предметите биология/химия/физика - немски или български
- по колко деца са в паралелка
- какви "клубове по интереси" има за големите ученици

Благодаря на всички отзовали се  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт