138 СОУ - добър начален учител за 2013/2014г.

  • 2 927
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 142
Здравейте,
и аз, като много майки, съм пред дилема дали ще избера подходящо за моето дете училище. Досега изчетох доста от темите, писани във форума и разбрах, че за първи клас най-важен е учителят. Затова, молбата ми е, ако някой има отзиви или преки наблюдения за това на кой учител от 138 СОУ може да се спрем за първи клас през следващата учебна година. Може би най-актуална информация ще имат майките на деца в 4-ти клас, но всеки, който има мнение, ще съм благодарна да го чуя (прочета) Simple Smile

# 1
  • Мнения: 133
Принципно не бих Ви посъветвала да си дадете детето в 138, но ако все пак сте го избрали се насочете към Рахили Василиаду. Тя наесен ще поеме 1 клас.

# 2
  • София
  • Мнения: 142
Благодаря за информацията! А бихте ли ми писали (ако желаете и на лични) какви са причините да не го избера? В действителност и аз се колебая много силно между 138 и 31-во (та, дори и 129 ОУ), но 138 ни е удобно като местоположение.

# 3
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
138 училище според мен е едно от малкото добри училища в София. Дъщеря ми учи там, сега е 6 клас и впечатленията ми са повече от добри.
По темата - не познавам учителките, които сега водят 4 клас. Но имам впечатления от учителките за начален курс - Саханджиева и Лазарова, които са прекрасни - и като отношение към децата и като педагогически умения.
Успех  bouquet

# 4
  • Мнения: 11 626
138 е училище с лоша дисциплина и съвсем не е от добрите училища. Има теми във форума, посветени на това училище. А и ние сме потърпевши и преместили се (може би съм прекалено крайна, но опитът ни с това училище е лош).  В края на краищата най-важен е учителят. Щом е за начален курс, наистина си изберете свестен учител. Пък после, след 4 клас, ако не сте доволни можете да се преместите.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 824
За началния курс си изберете учител (стига да има възможност) От началните учители в 138 не препоръчвам Чакърова. Като човек изобщо не е лоша, но изискванията й са много ниски. Такива като моя, дето няма кой да ги следи вечно изкъсо, си караха без да пишат домашни и без да учат. Още наваксваме. Съвестните деца, разбира  се нямаха такъв проблем.
За прогимназията нямам никакви оплаквания засега. Учителите са добри, дават им разнообразни задачи, децата работят в екипи или индивидуално по проекти, имат интерактивни уроци. Нищо лошо не мога да кажа засега.
За дисциплината не съм съгласна. Според мен не е лоша. Е, случвало се е да се сбият. Езикът, който използваха някои от децата в класа му беше ужасен (разбирай псунвня във всяко изречение), но това навсякъде го има и не училището е виновно.

# 6
  • Мнения: 133
Принципно не бих Ви посъветвала да си дадете детето в 138, но ако все пак сте го избрали се насочете към Рахили Василиаду. Тя наесен ще поеме 1 клас.
Не Ви го препоръчвам, защото в среден курс  не само дисциплината е лоша , а и учителите са крайно незаинтересовани от преподаването. Детето ми учеше там до 7 клас и г-жата им по БЕЛ за всичките години не преподаде нито веднъж урок , а им разказваше за семейството си. Ние вкъщи сега знаем почти всичко за нейния род, а детето ходеше на уроци за да усвои материала от училище. Дъщеря ми от 5 клас беше в немска паралелка и с огромно желание започна да учи езика, докато г-жата не  започна на контролни да им дава непознати и невзети думи, желанието в детето се уби след второто , третото контролно. Друга г-жа  по биология в края на 7 клас каза на децата, че изобщо нея не я вълнувало те как ще се представтят на НВО в клая на годината. Дъщеря ми беше много тъжна и ме питаше защо така говори. Мога още примери да давам, но  няма смисъл. Ако все пак се двоумите за 31 СУЧЕМ изберете него, по- добър вариант е. Иначе тук  само Рахили Василиаду  и след 4 клас бягайте.

# 7
  • Мнения: 36
skukie  Peace,

Добър пост. Това обаче е валидно и за начален курс. Крайно незаинтересовани и апатични преподаватели, които не успяват да използват момента, че децата ги приемат безкритично и да ги овладеят и обединят.
Това мисля, че е повсеместно, но ти пожелавам успех, защото е важно и ти и детето ти да сте спокойни, че сте избрали добрия учител.

# 8
  • София
  • Мнения: 142
Много благодаря на всички, които се включиха с мнение. Явно незаинтересоваността не е повсеместна и има хора, готови да помогнат на другите с важна информация. Аз ще продължа да събирам мнения и се надявам накрая да направя удовлетворяващ ни избор (едва ли ще има Идеалното училище) Simple Smile

# 9
  • Мнения: 186
Здравейте,
аз не съм съгласна с твърдението, че 138 СОУ е лошо училище.
Големия ми син беше там до седми клас. Влезе в Първа немска. Всичките му приятели от училище влязоха в езикови гимназии. Всъщност от неговия клас не остана нито едно дете след седми клас в 138 СОУ.
Това разбира се си е заслуга както на детето, така и на родителите и на училището. Нещата са свързани.
Моето мнение е, че това училище си е о.к. до седми клас. За по- нагоре нямам наблюдения.
Знам, че вече има и паралелки с японски и китайски след седми клас, както и безплатни допълнителни часове (по желание) по китайски и японски за първолаците от тази учебна година.
Малкия ми  син също в момента е в 138 -мо - първи клас.
Не мога да се оплача от нещо. За съжаление нямам наблюдение върху учителките които поемат първи клас догодина и не мога да препоръчам.

Neta, ако решиш да записваш детето си в 138-мо отиди да подадеш документи още в първия ден, в който се подават документи, тъй като децата желаещи да учат в 138 -мо са три пъти повече от бройката която приемат. В момента са 5 паралелки. Има значение реда на подаване на документите.

Последна редакция: чт, 15 ное 2012, 11:12 от darinaa83

# 10
  • sofia
  • Мнения: 8 938
....... Езикът, който използваха някои от децата в класа му беше ужасен (разбирай псунвня във всяко изречение), но това навсякъде го има и не училището е виновно.
Това го няма навсякъде и точно учителят е този, който трябва да направи забележка. В бившия клас на сина ми (беше 2-ри клас) такива обиди се ръсеха, че мен ме е срам да ги кажа! И като няма санкция (пооооне забележка) от страна на госпожата, решават че могат да си говорят, както и каквото си искат.
Госпожата, която НЕ препоръчвам сега води трети клас, така че няма страшно. За учителките в 4-ти клас така и не събрах инфо, защото преместих големия и съответно и малкия ще е в неговото у-ще.

Саханджиева е пенсионирана и в момента замества. Води 3-ти клас. Като отношение към децата беше ок, но домашното в помагалата, което даваше не съвпадаше с взетия материал. Още на първата родителска заяви, че ние трябва да си работим с децата.....и аз и уроци преподавах в първи клас.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 824
....... Езикът, който използваха някои от децата в класа му беше ужасен (разбирай псунвня във всяко изречение), но това навсякъде го има и не училището е виновно.
Това го няма навсякъде и точно учителят е този, който трябва да направи забележка. В бившия клас на сина ми (беше 2-ри клас) такива обиди се ръсеха, че мен ме е срам да ги кажа! И като няма санкция (пооооне забележка) от страна на госпожата, решават че могат да си говорят, както и каквото си искат.
Ами ние си избираме училището, а не съучениците. Децата може в клас да се държат ок, но в междучасието да ръсят какво ли не. Речникът им се формира в семейството и детската градина.
Иначе и аз съм на мнение че прогимназията е чудесна. Все още нямам никакви оплаквания. Учителите са доста взискателни. Високи оценки се пишат трудно.

# 12
  • Мнения: 36
Късмет ли се изисква или да не се задълбочаваш много в проблемите и ситуациите не знам. Във всеки клас и училище все ще има проблеми, но ако учителя е незаинтерисуван и "изключва децата", т. е. не ги чува, ще се тормозиш.
Успех!

# 13
  • София
  • Мнения: 142
Благода,я на включилите се в темата   bouquet
 Наистина си е късмет на какви деца и какъв учител ще попадне детето И най-елитното училище да се води, пак може да не случи на съученици За сега имам няколко положителни мнения за г-жа  Янчева и г-жа Василияду, които ще поемат 1 клас следващата година

Общи условия

Активация на акаунт