Боледуване на децата ни в яслена и градинска възраст- как да се справим? Тема 1

  • 37 998
  • 727
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21 275
Старата тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=685788.0
С пожелания за всички родители и техните деца за една по-добра година с по-малко болести  Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 23 096
Благодаря за новата тема!   bouquet
И дано да не се изпише за такова рекордно време като предната.  Praynig

# 2
  • София
  • Мнения: 1 504
ninnann хубаво го е обяснила, да не се повтаряме...
Дъгичка ако  положението налага антибиотик, детето е с висока Т повече от 5 дни, ситуацията е кофти даваш, каквото ти изпишат. Просто следващия път, ще имаш едно на ум   Тръгнат ли на ясла или ДГ, за съжаление бактериалните инфекции се увеличават...така че...приемете го като по-малкото зло, пиенето на атнибиотик по антибиограма, вместо лечение с месеци и накрая пак аб.  
Никой нищо не каза за скарлатината   Доста изчетох, явно навреме хваната, няма поражения...дано да е така. Каката не е вдигала Т от сутринта, едва ли е от единия прием на Аб    Thinking

# 3
# 4
  • Мнения: 3 993
Благодаря за новата тема!  Hug Точно се канех да публикувам в старата.


Благодаря за отговора  Peace
3 денонощия е еквивалент,че толкова време е изследването ли?

Да  Peace. Обикновено на 24-тия час се изолира гадинката и следват още 48 часа, за да се направи съответната антибиограма - общо 3 денонощия  Peace

Точно така. Тази сутрин ни взеха носен секрет, на мен и на детето и ми казаха да проверя дали има резултат в петък сутринта. Ако няма изолирани бактерии, в петък ще си взема чистите резултати, ако има, обаче, ще си взема резултатите и антибиограмата чак в понеделник. Та ето, реално е възможно да си получа резултатите чак на 5-ия ден заради уикенда.
Пустото изследване отнема много време!  Mr. Green
При нас е контролно изследване, но ако бяхме болни не знам дали щяхме да чакаме 5 дни, зависи от развитието на болестта.

EmiR , съчувствам ти за скарлатината, знам, че може да бъде много упорита, дано дъщеря ти да я изкара по-леко!  Hug Я кажи какво знаеш за едновременен прием на Биогайя и Клацид, за сефте го чувам.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 711
  bouquet
Дано по-бавно изпишем и тази тема,само здравички дечица  Hug

# 6
  • Мнения: 2 805
Благодаря за темата   bouquet

Здрави, здрави и пак здрави дечица пожелавам!

# 7
  • Мнения: 21 275
И аз това пожелавам на всички Ви от сърце !

# 8
  • София
  • Мнения: 2 799
Благодаря за новата тема!   bouquet
И дано да не се изпише за такова рекордно време като предната.  Praynig

Тони, дано .. ама не вярвам  Tired, не че съм черногледа, но в този период на годината, а като си помисля колко дълго продължава ...
Здрави хлапета и родители  Mr. Green (аз поне вървя в комплект с почти всичко, което Никол отнася) пожелавам  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
А пък теб специално ще чакам още в тази тема да се похвалиш с добри новини относно третата сливица на Кати  Hug

И аз много се интересувам от едновременен прием на Биогайя и Клацид ... за първи път го чувам и ще ми е полезно инфото   bouquet

От всички пробиотици харесвам най-много нея, но понеже давам почти целогодишно ми идва скъпичко  Blush, та правя компромис ... в момента давам Лакто 4  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 1 504
Благодаря за новата тема!  Hug Точно се канех да публикувам в старата.


Благодаря за отговора  Peace
3 денонощия е еквивалент,че толкова време е изследването ли?

Да  Peace. Обикновено на 24-тия час се изолира гадинката и следват още 48 часа, за да се направи съответната антибиограма - общо 3 денонощия  Peace
EmiR , съчувствам ти за скарлатината, знам, че може да бъде много упорита, дано дъщеря ти да я изкара по-леко!  Hug Я кажи какво знаеш за едновременен прием на Биогайя и Клацид, за сефте го чувам.
Аз звъня в лабораторията и ако има растеж ми казват, после се обаждам на унг то и тя рашава дали ще изчакаме или ще започнем с нещо...
Ами каза ми го др Беличева от Вита....като ме попита какъв пробиотик давам казах биогайа, защото малкия много го харесва и го хруска с кеф. Та тя изписа Клацид без мб, но с ретгенова снимка, която показваше възпаление на съединителната тъкан на дробчето. Обяснението й беше, че бактериите в биогайата не се разгръщали добре на фона на Клацида. За първи път от нея го чух. Моите не са пили много антибиотици, но аз си давам профилактично пробиотици и ги сменявам.
А скарлатината, според мен я кара леко/и съм убедена, че е от зелената енергия и др.неща дето давам/, но ако в групата не се изследват децата не ми се мисли как ще зациклим....
Ако секрета е взет сутрин, на другия ден до обяд  или до 16 часа най-късно обикновено има растеж, понякога дори е изолирана и бактерия, въпроса е, че трябва време и за антибиограмата...и затова изследването не е напълно готово...

# 10
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
В този коварен сезон, малко се съмнявам да не се изпише бързо темата, ама ха дано. Че кофти стартирахме още септември, после октомври, сега през ноември отново, направо не ми се мисли.
В тази връзка, аз съм десети ден с брутална суха кашлица и гърлобол. Вече направо не знам как да смуча и пия, а не ми се иска да стигам до АБ  ooooh!

# 11
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 755
В тази връзка, аз съм десети ден с брутална суха кашлица и гърлобол. Вече направо не знам как да смуча и пия, а не ми се иска да стигам до АБ  ooooh!
И аз вече седми ден съм със същите симптоми. И ужасна хрема и сополи! Засега се боря само с народна медицина заради бебето... За щастие нищо не съм му предала засега!  Praynig А момичето ни е в командировка в провинцията.  Sunglasses
Благодаря за новата тема!   bouquet И наистина дано са по-малко болните въпреки идния сезон!

# 12
  • София
  • Мнения: 2 799
В тази връзка, аз съм десети ден с брутална суха кашлица и гърлобол. Вече направо не знам как да смуча и пия, а не ми се иска да стигам до АБ  ooooh!

Аз бях така преди 3 седмици ... дълго и продължително  Whistling, на 10-ия ден започнах АБ. Още нямам добро обоняние и вкусови качества ...
От вчера мъжът ми се тръшна, ама не е от моето (сега само да не полегна и аз, че ще полудея вече) ... много е зле, малката е при баба си, стигат й щамовете от градината та и ние вкъщи ...

# 13
  • София
  • Мнения: 1 504
В този коварен сезон, малко се съмнявам да не се изпише бързо темата, ама ха дано. Че кофти стартирахме още септември, после октомври, сега през ноември отново, направо не ми се мисли.
В тази връзка, аз съм десети ден с брутална суха кашлица и гърлобол. Вече направо не знам как да смуча и пия, а не ми се иска да стигам до АБ  ooooh!
Едни аб капки флоксал, може и да ти свършат работа Wink Това в кръга на майтапа, амааа 10 дни с гърлобол са си много...Ако не ти се пуска Мб и си склонна да експериментираш:))))

# 14
  • Мнения: 3 483
Антибиотикът трепе наред, той не прави разлика между полезно и вредно. Затова се препоръчва пробиотиците (ентеросан, биогая и т.н.) , да се приемат след антибиотичния курс, хем за възстановяване на бактериалната нормална среда, хем за.... Да кажа така: например ентеросан съдържа милиони лактобацили и техни ензими. Като се приема заедно с антибиотика, работата на антибиотика се "затруднява", защото трябва да убива повече. Тоест ако има Х причинители, които трябва да се изтребят Crazy, приемайки пробиотик  У заедно с антибиотика, антибиотикът трябва да действа  върху Х+У. А понеже действа чрез химическо натрупване, не се знае самата доза дали ще повлияе, дали ще е достатъчна. Поне така разправят докторите.

Общи условия

Активация на акаунт