Глазури, марципан, покрития за торти, фондан, фигурки за торти

  • 201 148
  • 301
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 694
Аз пък онзи ден намазах отгоре глазурата с мед-този дето е от магазините-той почти е изцяло глюкоза-получи се ефектно Grinning

# 136
  • София
  • Мнения: 6 258
Сладкарите мажат отгоре глазурата с олио за да блести. Поне така съм чела, но не съм пробвала още.
Да, и аз така пробвах последния път - с олио, наистина се махна "набрашняването", но трябва да се внимава, че поомеква малко.

Ето какво сътворих за моя рожденик в понеделник - бяхме си само семейството, а за събота за ресторнта ще се отчета с още една доста по голяма  Grinning

# 137
  • Мнения: 1 708
Ванче,много сладка тортичка! Peace

Днес дъщеря ми има рожден ден и  майсторя торта Барби,стискайте палци! Praynig

Ще се отчета по-късно вечерта или утре! Hug

# 138
  • Мнения: 1 793
Ваня, браво! Тортата е супер! Simple Smile
Sneji, стискам палци. Ще се получи, сигурна съм. Щом се прави с любов няма начин да не стане Simple Smile Heart Eyes

# 139
  • Мнения: 1 708
Ето тортата ми е готова!
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=579296

# 140
  • Мнения: 5 873
Браво,sneji! HugМного сладка торта.Кажи отвътре как е подредена.
И да ти е жива и здрава рожденничката.Много да те радва.

# 141
  • Мнения: 1 708
Благодаря ти, Ванче!
Довечера ще разрежа и ще снимам едно парче!Иначе е торта с рула,вътре е смлечен крем,допълнително сложих бисквитки на парченца и нарязах един кроасан на шайби!

# 142
  • София
  • Мнения: 6 258
Браво! Наистина е станала много хубава!
Ще кажеш ли по-подробно как се прави самия блат, кое как се реди?

# 143
  • Мнения: 1 708
Браво! Наистина е станала много хубава!
Ще кажеш ли по-подробно как се прави самия блат, кое как се реди?


Взимам две рула готови и ги нарязвам на тънки парченца.облепвам предназначената купа с фолио на дъното и от всички страни нареждам парчетата руло.Правя крем от 1 л.прясно мляко,1 ч.чаша захар.7 с.л брашно,2 жълтъка,2 желатина и 2 ванилии.
Като изтине крема(може да е леко топъл)сипвам 1/3 и отгоре начупвам 3-4 об.бисквити,след това втората част от крема и нареждам един нарязан кроасан и изливам последната част от крема.Най-отгоре нареждам парчета руло иоставям да стегне за една нощ в хладилника!

Това е основата!
Ами горе-долу изчислих,че тортата заедно с украсата ми излиза около 12 лв.

# 144
  • Мнения: 1 793

Снежи, браво! Поздравления! Идеална е тортата!  Simple Smile
И да ти е жива и здрава рожденичката!

# 145
  • София
  • Мнения: 6 258
Взимам две рула готови и ги нарязвам на тънки парченца.облепвам предназначената купа с фолио на дъното и от всички страни нареждам парчетата руло.Правя крем от 1 л.прясно мляко,1 ч.чаша захар.7 с.л брашно,2 жълтъка,2 желатина и 2 ванилии.
Като изтине крема(може да е леко топъл)сипвам 1/3 и отгоре начупвам 3-4 об.бисквити,след това втората част от крема и нареждам един нарязан кроасан и изливам последната част от крема.Най-отгоре нареждам парчета руло иоставям да стегне за една нощ в хладилника!
Мерси.  bouquet

# 146
  • Мнения: 972
Sneji тортата е много красива  newsm10
Весело изкарване на праздника!

# 147
  • Мнения: 7 106
Снежи, тортата е станала страхотна Барби-торта ! Поздравления !
Честита ти рожденичка, поздрави и от още една вече двегодишна рожденичка  днес  bouquet
Нашата торта обаче сме я поръчали готова, а догодина мисля и аз да измайсторя нещо .

# 148
  • Мнения: 1 708
Благодаря на Anna ,Wel, Ваня!  bouquet
Зори ,благодаря и на теб!Пожелавам на прекрасната принцеса много здраве и да бъде много усмихната и щастлива! Tada

ПП.Аз между другото съм от Видин и от 1998 г съм във Варна така че може и да се познаваме! Wink

# 149
  • Мнения: 7 106
Снежи, не бих се учудила ако  се познаваме, нали знаеш, че Видин е 100 къщи заедно с кокошарниците, дето има една приказка  Laughing.
Весел празник и на вас и много смях и щастливи детски усмивки.

Общи условия

Активация на акаунт