За училищата в кв. Борово

  • 2 396
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте,

Нови сме в квартала, а през 2013 имам първокласник. Имам нужда от помощ за избор на училище.  Към момента съм се спряла на 36 СОУ, 34 ОУ  и 73-то.
Прочетох предишните мнения във форума за въпросните училища и понатрупах информация, но въпреки всичко всяка помощ е добре дошла. Въпросите и за трите училища са следните:
1. Как е регулиран достъпа за външни лица в училището?
2. Има ли частна занималня в района на 36-то и 34 -то у-ще, от която сте доволни (от форума разбрах, че за 36-то няма шанс за държавна занималня)?
3. За 36-то разбрах, че малките са отделени от по-големите деца, а в другите две как стоят нещата?
3. И най-важното, моля препоръчайте ми      добър начален учител.
Предварително благодаря за отговорите

# 1
  • Мнения: 819
В 36-то ИМАТЕ право на държавна занималня,както и в 34-то,тоест училището се задължава да поеме всички деца,които искат да посещават занималня.Има и много добри частни с цени около 250-300 лв на месец или 20 лв на ден.
В 36-то малките са в отделен корпус и нямат допир с по-големите,още повече,че и часовете се разминават.В 34-то всички първокласници учат на първи етаж в лявото крило,което също донякъде е отделно от останалите класове.И в двете училища тоалетните са ремонтирани и чисти,като в 36-то са по-далече от учебните стаи.
Относно преподавателите много пъти е коментирано,че всичко е много субективно и всеки гледа от "собствената камбанария".Лично за мен има много добри както в 36-то,така и в 34-то,но проблемът е,че в 36-то нямате право на избор,а кандидатствате на общо основание и накрая разчитате на късмет.Истината е,че 36-то училище е по-желано от 34-то,миналата година са кандидатствали над 150 бъдещи първолаци.
Аз лично бих отишла във всяко едно училище да се запозная с преподавателките на 4-ти класове и така бих преценила конкретно за детето подходящ педагог!
За 73-то училище мисля,че нямате никакъв шанс за прием,там цедилката е голяма и дори деца,живеещи на срещуположната му улица не успяват да се класират.
Това е от мен.Успех
-

# 2
  • Мнения: 2
Много ти благодаря за отговора.
Във всички училища ще има ден на отворените врати и ще мога да си задам въпросите.
Въпреки това ми се иска да имам някаква предварителна информация за учителите.
Едва ли от една среща ще мога да преценя коя учителка е най-подходяща за детето ми. Най-много впечатления могат да споделят майки на четвъртокласници в тези училища.

 

# 3
  • Русе, София
  • Мнения: 245
Аз съм майка на първокласничка в 34-то училище. И аз доста мислих и се колебах между 34-то и 36-то. Спрях се на 34-то въпреки, че ми е по-далеч.
Пъво заради това, че е основно - до т-ми клас, няма големи ученици.
В 36-то по едно време се говореше за шест паралелки първи клас, накрая все пак приеха 5, докато в 34-то са само 3 - все пак е по-спокойно.
Второто беше избора на учител - в 34-то отиваш, подаваш молба по всяко време и си избираш учител, докато в 36-то разчиташ на късмет и научаваш в последния момент.
И третото беше часовете по английски - в 34-то английските паралелки са с по 3 часа седмично първи клас, което пак е недостатъчно, а в 36-то имат само един час седмично.
Засега съм доволна от училището и учителката, ще видим по-нататък.
 

# 4
  • Мнения: 2 755
И третото беше часовете по английски - в 34-то английските паралелки са с по 3 часа седмично първи клас, което пак е недостатъчно, а в 36-то имат само един час седмично....
Във втори стават 4 часа седмично, макар че, нивото не може да се сравнява със школите по английски, но пък съчетани двете дават чудесен резултат
Общо взето, като претеглиш всичките плюсове и минуси, се получава 34 ОУ = 36 СОУ, поне в началните класове 1-ви -  4-ти. За 73 нямам преки наблюдения, но го водят за "елитно" и наплива е голям. 

# 5
  • София
  • Мнения: 2 044
Запис Laughing
Живеем и ние в Борово и в момента съм в голяма дилема-квартално училище ,уж елитно държавно или частно.Аз лично предпочитам най-близкото или поне да е горе-долу в квартала,трафика е убийствен и хич не искам да подлагам детето на всекидневно пътуване до е центъра или друго отдалечено място.Аз лично се чудя между няколко-най-близките ни 34 и 36 или еврейското,итал. лицей или някое частно ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт