Епилепсия - ТЕМА 17

  • 89 065
  • 736
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 272

ИНФОРМАЦИЯ ЗА ТЕЛК СВЪРЗАНА С ЕПИЛЕПСИЯ!
4. Епилепсия (според вида, тежестта и честотата на пристъпите с обективизация на пристъпите):
4.1. много редки – генерализирани пристъпи (конвулсивни или неконвулсивни, парциални пристъпи с вторична генерализация) с интервали повече от една година и парциални пристъпи (прости, комплексни) – 20 %
4.2. с интервали от месеци – 40 %
4.3. редки – генерализирани пристъпи (конвулсивни или неконвулсивни, парциални пристъпи с вторична генерализация) с интервали от месеци и парциални пристъпи (прости, комплексни) с интервали от седмици – 60 – 70 %
4.4. средно чести – генерализирани пристъпи (конвулсивни или неконвулсивни, парциални пристъпи с вторична генерализация) с интервали от седмици и парциални пристъпи (прости, комплексни) с интервали от дни – 70 – 90 %
4.5. чести припадъци – ежеседмични –   90 %
4.6. епилептични синдроми, резистентна епилепсия с ежедневни и/или еженощни пристъпи – 100 % с чужда помощ (СЧП).
Забележка 3. Припадъчното заболяване се счита в ремисия, ако в продължение на 3 години без медикация няма припадък.


# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Пожелавам ви в новата тема да има само хубави неща и много здрави и излекувани деца!  Hug Hug Hug

# 2
  • Мнения: 2 860
и от мен само хубави неща и спрени пристъпи

# 3
  • Мнения: 1 070
Благодаря за новата тема и за старанието   Hug Само хубави неща си пишем тук и да няма лоши новини. romanol , дано нямате повече и бързо да ви приеме доцента.  Hug

По повод инфото в първият пост ми се иска да попитам кой определя какъв процент ще е ТЕЛК-а според броя на пристъпите? В смисъл някъде го има като закон черно на бяло ли?
Надявам се разбрахте объркания ми въпрос.

# 4
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760

⅞ ...and Happily Ever After

Благодаря за пожеланията   love001

Дано тази темичка се напълни само с хубави новини  Hug

# 5
  • Мнения: 773
Преди поста на signa.muk, има информация  за телк относно епилепсията и процентите.

# 6
  • Мнения: 239
Да се напълни с хубави новини темичката! Hug

# 7
  • Варна/Белгия
  • Мнения: 310
Момичета и от мене само хубави новини и дано занапред всички деца да бъдат здрави.

# 8
  • Мнения: 91
Поздрави и само хубави новини...... Hug Praynig Hug

# 9
# 10
  • Мнения: 85
Благодаря  за новата тема ,Сияна!Дано тук наистина да имаме само поводи за усмивки и децата ни да са здрави ,а това значи щастие за всички!!!!! Hug

# 11
  • гр.Гоце Делчев
  • Мнения: 758
Браво за новата темичка Сиянка дано в нея да пишем само хубави новини  Hug Hug Hug

# 12
  • Мнения: 3 540
Ето ме и мен в тази наша темичка  Simple Smile
Сиянка, Благодаря за труда ти   bouquet

Колкото и тежко да ни е, когато сме заедно и си помагаме със съвети, всеки минал по своя път, да сподели и бъде полезен за други, какво повече от това, ние сме преди всичко, хора обикновени!

Желая на всички, Господ Бог, да пази и закриля семействата ви! Hug Hug Hug Praynig

# 13
  • Мнения: 1 040
Браво на Сиянка!!! newsm51
Дай боже само хубави новини да пишем тук... Praynig

# 14
  • Мнения: 542
здравейте на всички!  реших да се включа във вашата темичка понеже  имам много въпроси свързани с болеста!
да разкажа на кратко за нас  имам доведена дъщеричка Дари която е на 9 години /нейната майка е била болна от епилепсия имала е гърчове по време на бременността , починала е скоро след раждането/
когато беше на 4 години направи гърч /с много висока температура пяна на устата  сковано  тялото   беше посиняло детето  и гърча продължи доста дълго време / сллед това правихме еег и други изследвания казаха че  не показва никакви изменения и че нищо му няма на детето и ние се успокоихме! единственото което ни притесняваше е че доста често и прилошава прибледвяма цялата и ако не седне ще припадне!
до тази година  края на септеври през ноща пак направи някакъв гърч  детето се задушаваше и тялото му беше сковано  устичката и беше изкривена но нямаше пяна на устата  не се е напикавала и продължи около 2-3 мин и после нищо и нямаше заспа си спокойно! отидохме пак на лекар този пък и правиха пълни изследвания  еег,скенер кардиограма  и  на епикризата пише идиопатична генерализирана епилепсия започнахме лечение с  депакин хроно!
та  притесненията са ми много  ,а въпросите още повече- дали тези гърчове се учестяват с влизането в пубертета? възможно ли е само с 2 гърча и веднага да предписват лечение със силни лекарства -нормално ли е?
извинявам се че стана толкова дълъг поста ми  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт