Зелени училища

  • 1 280
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте, за първи път пиша в този форум. Моля сроделете какви са цените и програмите за зелени училища във вашето училище. Ние сме в 39-то СОУ София, офертата е за Банско и цената за 4-ри нощувки с програма включваща само разхождане по църкви и плуване е 230лв на дете. Мислите че това е нормално? Аз лично не. Намерихме една пловдивска фирма с по-добра цена и програма но ни казаха че не била надеждна. Няма да цитирам името но ще помоля ако има майки от Пловдив да споделят с коя фирма пътуват на зелени училища и екскурзии на какви цени и доволни ли са. Също и от София.

# 1
  • Мнения: 148
Миналата година моето дете ходи на Зелено училище и цената беше 235 лв.Само,че четирите нощувки са 5 дни.То само да платиш някой да се грижи за детето ти 24 ч.за това време ще ти поиска толкова.Освен нощувките,църквите и плуването не е ли включена и храната,че за нея нищо не видях написано.А ,транспортът?Ако погледнеш в детайли всички подробности,ще видиш че сметката е вярна.Да не говорим,че ако е коректна фирмата осигурява спасител около басейна и 24ч лекарска грижа-за да сме спокойни при всяка една ситуация.

# 2
  • Мнения: 4 841
Транспорт:
- Наемът на един автобус с 60 места варира между 350-400 лв/ден без ДДС
- Отделно се заплаща такса на изминат километър (тя варира от 1,50 лв/км до 1,75 лв/км, в зависимост от големината на автобуса и с какво гориво се движи)
- Поемат се пълните разходи на шофьора (дневни, спане и храна)

Нощувки:
- В зависимост от категорията на хотела, но отстъпките за групи са много ниски - например ако по ценоразпис на рецепция нощувката е 30 лв/легло, с отстъпката за група ще е 25 лв/легло.

Храна:
- Също като при нощувките, отстъпката от цените в менюто е не повече от 10%, специално за Банско един храноден с триразово хранене (закуска, обяд, вечеря) няма как да излезе под 8-9 лв.

Допълнителни разходи:
- Туроператорите сключват задължителни застраховки, осигуряват придружител/екскурзовод на групата. Естествено, трябва да има и някаква печалба за организаторите.

От къде предлагате да се направи икономия? Да спят в неотоплени хижи за 9-10 лв, да се хранят три пъти по за левче, или да се наеме раздрънкан автобус на 30 години?

Не съм обвързана с този вид бизнес. Просто по едно време и ние (родителите) решихме, че цените са високи, и решихме да потърсим алтернатива. Проучвах пазара на туристически услуги повече от два месеца.
Да, има по-евтини решения, но както казах, те са компромисни. А от живота, здравето, и сигурността на децата на пътя, не виждам кой би решил да пести.


# 3
  • София
  • Мнения: 7 242
BirdsFlu е направила много добра "разбивка" . Като за Банско, цената си е съвсем ок. Ако търсите нещо по-евтино, по добре сменете дестинацията. Голямата ми дъщеря ще ходи тази зима за 4 дни с класа на Витоша. Цената е мнооого по-ниска от миналогодишната, когато бяха на СПА хотел във Велинград. Но съм сигурна, че и сега ще си изкарат много добре, още повече, че почти всички отиват,

# 4
  • Мнения: 289
Цената е коректно определена. Нашите деца през октомври ходиха на Зелено училище в Добринище на по-висока цена от тази, която ви е офертирана.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 055
Явно цената от 230 лв. е най -масова по мои проучвания и е приета от организаторите на зелени училища като обичайна:) Калоян беше октомври за същата цена в Кюстендил за 5 дни и изкараха чудно децата. Аз също без да съм от туристическия бранш имам наблюдения за хотели  - настаняване и хранене и считам, че 200-230 лв. е съвсем прилична цена за 5 дни.

# 6
  • Мнения: 705
Моето ще ходи май месец на зелено в Банско - 3 нощувки, път и разходка за 140 лв.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт