ВТОРИ клас - 3

  • 39 945
  • 735
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 1 883
Моя нищо не помни. Току що го попитах за задачата , не си спомня. ooooh!

За това състезание грам не се е подготвял. Ще видя какво е направил. Дано най накрая му стане ясно ,че без подготовка резултати няма.

# 376
  • Мнения: 581
Щерката се сеща за още една задача
5 десетици и 18 единици , на колко е равно?

# 377
  • Пловдив
  • Мнения: 1 241
Такаааааа, току-що и моята беше подложена на кръстосен разпит за състезанието... За тези задачи не се сети като я питах, чак като й ги прочетох и ми каза какво е получила. Справила се е на тях. Но ми каза други две -

едната задача е била - да се напише броя на четните числа от 1 до 19.

Другата - дадена е една страна на триъгълник, втората страна е с 5 см. по-къса от първата. Дадена е и обиколката. Да се намери третата страна.
/Тук моята хубосница се е пообъркала - намерила е втората страна и сбора на първата и втората и с това е приключила. Т. е. - не е извадила от обиколката сбора на двете страни/

Това успях да разбера, допълвайте нататък...   Laughing

# 378
  • Мнения: 1 080
Допълвам с една задача от днешното състезание.

Иван си купил гумичка от 40ст. и молив за 57ст.Дал монета от 1 лв. Колко ресто са му върнали?

Така малко по малко ще направим и целия тест Laughing

Продължаваме да мъчим децата да се сетят и други задачи  Grinning

Още една задача измъкнах от синчето.
Стойностите не са много достоверни в условието:
В магазин за играчки има 25 колички ,които са с 5 повече от куклите.6 от куклите са руси ,а останалите с черни коси.Колко кукли са с черни коси?

Сина ми е  отговорил е 14

Последна редакция: ср, 30 яну 2013, 20:26 от 77

# 379
  • София
  • Мнения: 9 904
Дъщеря ми каза, че не е решила една задача. Нито съм я питала коя е, нито ми е казвала. Много съм щастлива обаче, че се престраши да отиде на първото си състезание и се върпна съвсем спокойна и щастлива въпреки нерешената задача. Тя е много, много притеснителна що се отнася до контролни, изпитвания и прочие и досега никога не е изявявала желание за състезание. Дано и след като разбере резултата си е все така спокойна! Mr. Green

# 380
  • Мнения: 581
Състезание „Аз и числата”- 2013 г.
1. Колко са четните числа, които се намират между 1 и 19?
Огради верния отговор.
а/ 9
б/ 11
в/ 10
2. Една круша и една ябълка струват общо 1 лев. Ани си купила 2 круши и 3 ябълки, а Пепи – 3 круши и 2 ябълки. Колко лева общо са платили?
Пресметни и огради верния отговор.
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
а/ 5 лв.
б/ 4 лв
в/ 10 лв.
3. Обиколката на триъгълник е 55 см.Едната му страна е 23 см., а втората е със 7 см по – къса. Колко сантиметра е третата страна на триъгълника? Какъв по вид е този триъгълник според страните?
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Третата страна е ………….см.
Триъгълникът е…………………………………
4.Пресметни:
64 – 18 + 14=………………………………………………………………………………………………………………………………….
/ 70 – 12/ + 37=…………………………………………………………………………………………………………………………….
100 - / 55 – 49/=…………………………………………………………………………………………………………………………….
5. Запиши с цифри числата.
двадесет и пет

петдесет

седемдесет и три

сто
6. Довърши числовата редица.
15, 30, 45, 60, …………, ………….
7. Кое от числата 70, 76, 69, 80 е най – близко до сбора на числата 36 и 39?
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Числото е ……………………….
8. Ева си купила тетрадка за 35 ст. И молив за 62 ст. Дала един лев. Колко ст. Ще и останат?
Реши задачата и огради верния отговор.
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
а/ 97
б/ 3
в/ 7

9. Запиши числата , които се образуват от следните сборове:
5 дес. + 13 ед.=………………
14 ед. + 7 дес. =………………
8 дес. + 20 ед. =……………….
18 ед. + 3 дес =………………..

10. Огради верния отговор. За числото 73 е вярно , че:
Е двуцифрено число   да   не
Е едноцифрено число   да   не
Цифрата на десетиците е 3   да   не
Цифрата на единиците е 3   да   не
Има 7 единици   да   не
Има 7 десетици   да   не

11. Постави в празното квадратче знак >, < или =.
1 стот.      10 ед.

48 ед.        4 дес. + 18 ед.

100 ед.      1 стот.

10 ед.         1 дес.

73 ед.         6 дес. + 3 ед.

12. Обиколката на правоъгълник със страни 3 дм и 2 дм в сантиметри е:
Огради верния отговор.
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
а/ 100 см
б/ 90 см
в/ 50 см
13. В магазин за играчки се продават 32 колички, които са с 5 повече от куклите. От куклите 13 са с руси коси, а останалите са с черни. Колко са куклите с черни коси?
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
С черни коси са ……………………….кукли.
 Ето задачите

# 381
  • София
  • Мнения: 4 578
Аз да благодаря за задачите. Нашият го прибрахме сутринта, час, след като го оставих в училище - с температура.... и за 2ра година плащаме и пропускаме "Аз и числата"  Sad

А знаете ли кога се очакват резултатите, да видя дребка, която е математически гений  Mr. Green какво е направила....?

# 382
  • Пловдив
  • Мнения: 1 241
Имамама , благодаря ти.
 
Спокойна , в сайта пише 13.02 за резултатите.

# 383
  • София
  • Мнения: 9 519
Имамама, благодаря ти, ситния ще бъде щастлив   bouquet

# 384
  • Мнения: 1 080
Имамама , благодаря ти.
 
Спокойна , в сайта пише 13.02 за резултатите.

И аз  Hug  bouquet Имамама

# 385
  • София
  • Мнения: 7 088
Напpаво ми скpихте шапката! Искате да кажете, че децата от 2 клас ходят на уpоци по математика, защото след 4 клас ще кандидатсват в математическата гимназия?

Миналата седмица една пpиятелка ме обвиняваше, че съм много амбициозна по отношение на детето и pазвитието му, но за известно вpeме ще спpа да чета тук. Почуствах се незаинтеpесована, инеpтна и напълно неподготвена майка  Embarassed Rolling Eyes Shocked

# 386
  • Мнения: 5 160
Имамама,   bouquet

Много са хубави задачите, но като че ли с доста подусловия в сравнение с предишните години, за сметка на това с една по-малко.
И моето като при 77 - допуснало, че са по 50 ст:-) Сещам се, че има такива задачи с допускане Simple Smile
Дано им ги приемат за верни.
Само този тип не учат в училище, и само веднъж съм показвала как се решават

1 к + 1 я= 1 лв

2 к + 3 я
3 к + 2 я
-------------
5 к + 5 я
значи 5 лв.

oblachna, чети и пиши де, виж - кооператив ще правим  Wink
За МГ - не стига материала от учебника ама никак, все пак става дума за интерес към математиката, затова трябва допълнително.

# 387
  • София
  • Мнения: 6 810
И аз благодаря за задачите! Hug Стигнахме до една числова редица, където е сбъркала едното число и отказа да решава нататък, каза че е изморена. Довечера ще видим има ли още грешки. Обаче не можах да й се разсърдя, защото веднага след това поиска да й намеря "Du hast" на Rammstein.
 superuu  superuu  superuu

Споделих на баща й плана за 5-7 клас СМГ, съгласи се, както и да я води, така и да я подготви. С изричното условие да не остава след 7-ми клас там.  Joy Има време до тогава, но засега ще вървим по тази линия.
И последно - аз може много да се паля и да споря, но винаги внимателно премислям аргументите на отсрещната страна. И всички дискусии, дори преминали в спор са ми адски полезни, надявам се за всички да е полезно да чуят и други аргументи, освен собствените си.  Peace

# 388
  • Мнения: 298
Моя каза,че задачите били много лесни,ще видим като излезнат резултатите.На състезанието по англ.език няма да ходи,ще видим за" аз и буквите",но за него е още рано.
И моя за това състезание не се е готвил,та ще видим.Аз съм доволна,че отиде,да види,че няма нищо страшно,без значение от резултата.

# 389
  • Мнения: 46 641
Имамама, благодаря за задачите   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт