5ТИ ТОРТЕН СЕМИНАР НА ДАМИТЕ ОТ ТОРТЕНАТА ТЕМА

  • 15 251
  • 437
  •   1
Отговори
# 120
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Ааа, подходящо е за деца и то много, за децата особено е голям кеф и рахат.

# 121
  • Мнения: 148
Ванче ,то май само две или три къщи остават празни.Давай да съберем приятели,приятелки да ги напълним и готово.
Или всеки да вземе по някоя детегледачка допълнително.

# 122
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Хора, измислете тема, миналата година интереса настана след като се обяви темата.
Криви, прави, сплескани торти, фигурки, каквото и да е, трябва да се направи програмата, за да се привлече народа.
От семинарите на които съм била миналата година се получи най-добре сякаш, иначе всеки нещо си чопли в някой ъгъл на механата и на края всички са заедно само като се изяждат тортите.

# 123
  • Мнения: 27
Хора, измислете тема, миналата година интереса настана след като се обяви темата.
Криви, прави, сплескани торти, фигурки, каквото и да е, трябва да се направи програмата, за да се привлече народа.
От семинарите на които съм била миналата година се получи най-добре сякаш, иначе всеки нещо си чопли в някой ъгъл на механата и на края всички са заедно само като се изяждат тортите.

а какви са били предишните теми?

Хей, мен броите ли ме? сметнахте ли пари? Къде се събират, как?

# 124
  • Мнения: 1 965
а какви са били предишните теми?
Хей, мен броите ли ме? сметнахте ли пари? Къде се събират, как?
Предишните теми бяха шарени. Ей ти снимки да завиждаш. http://seminar2008.multiply.com/photos Ако те интересува кой, кой е, питай.
Парите са сметнати донякъде.
Една къща има 2 стаи. Едната е 3ка, другата 4ка. Цялата къща струва 80 лв, независимо колко човека спят в нея. Ти  си смятай леглото. Сама в къща не можеш да се шириш, тоест, можеш, ама си плащаш 80лв. Парите ги събирам аз. Предплащат се 2те спанета. Получаваш банкова сметка на ЛС и като ти получапарите, те публикувам тук, че си отметната и настанена. Предни това обаче, трябва да си избепеш съквартиранти или те да те изберат. 1 легло не можеш да пратиш. Плащаш стая. В общи линии  това е.
Ванче ,то май само две или три къщи остават празни.Давай да съберем приятели,приятелки да ги напълним и готово.
Или всеки да вземе по някоя детегледачка допълнително.
Нещо не можеш да броиш. Това че са заети 3ките, не значи че са заети къщите. Отмятам къщата за пълна, когато се заемат 2те стаи в нея. Дотук имам 3 пълни къщи. Другото не го броя.
1 къща - 4ка - van444eto и 3ка - Мики
2 къща - Маруля - 4ка и Нанчето 3ка
3 къща - Иглика 4ка -  Краси 3ка
4 къща -  ........................ Онли Ю - 3ка
5 къща - ..........................   Стефина  3ка
6 къща - .............................. bibilyana 3ка
7 къща
8 къща
бунгало:
стая 2ка - Албена
стая 3ка - Дитсън + Мечо Пух


Ако не се напълнят къщите и Мики не ми се разсърди, а си намери съквартиранти, аз ще си платя цялата къща и ще си поканя гости.  Но, това ще стане само ако не се случат горните 2 неща. Иначе, не си я давам като съквартирант и не бих заела стая която ще е нужна.
По програмата какво да кажа.
Нещата се очертават в 2 точки за  сега.
1 ден  - петък следобед и събота до обед /примерно/ правим криви торти, които незнам кой ще ни учи, но не пречи да си се учим сами. Грешки ще има достатъчно, за да ги поправяме докато им хванем цаката.
2 ден - събота и неделя до обед /примерно/ -  Маруля ни учи да правим фигури, разбира се ако желае. После редим фигурите върху тортите, но не е задължително, изяждаме ги, всеки си взима фигурите за вкъщи и си отиваме.

Така добре ли е?

Последна редакция: чт, 14 фев 2013, 09:21 от van444eto

# 125
  • Пловдив
  • Мнения: 21
А темата със снимките отпада ли? Нямам претенции да се носи оборудване или специални неща. За мен ще е супер полезно да се покажат принципно нещата и ако има въпроси да се обяснят. Чела съм статии, гледах клипчета и въпреки това, когато го види човек е по добре.
Примерно когато видях Марулка  да прави глава ми стана супер по ясно , отколкото като гледах клипове и т.н. Стига да има желаещи да обясняват разбира се.

# 126
  • Мнения: 27

 Предишните теми бяха шарени. Ей ти снимки да завиждаш. http://seminar2008.multiply.com/photos Ако те интересува кой, кой е, питай.
Парите са сметнати донякъде.
Една къща има 2 стаи. Едната е 3ка, другата 4ка. Цялата къща струва 80 лв, независимо колко човека спят в нея. Ти  си смятай леглото. Сама в къща не можеш да се шириш, тоест, можеш, ама си плащаш 80лв. Парите ги събирам аз. Предплащат се 2те спанета. Получаваш банкова сметка на ЛС и като ти получапарите, те публикувам тук, че си отметната и настанена. Предни това обаче, трябва да си избепеш съквартиранти или те да те изберат. 1 легло не можеш да пратиш. Плащаш стая. В общи линии  това е.

Мерси за разясненията Ванче,  аз прелистих набързо снимките от предните семинари, но ще гледам още...
мисля,че една от причините за слабия интерес е именно липсата на подобни пояснения, кое-как и какво и защо и колко... няма и банкова сметка нито точен списък с участници какво точно да направи човек,че да се запише, кой да го покани, Дитсан няколко пъти каза,че кани новаци, но пък ето,че няма как да си избереш съквартиранти и трябва да платиш цяла къща едва ли не...
 аз на 2 пъти писах,че сме трима с мъжа ми и малката - на 1 година, тъй че сама в къща няма да съм, то е ясно, що се отнася до съквартирантите, ми не ми е много ясно как точно ще ги избирам и те мен при положение,че никого не познавам.. евентуално ако Валка дойде, ама не е сигурна още...  така или иначе аз (а предполагам и всеки друг) искам да си направя сметката преди да взема окончателно решение, щото за момента тъй като смятам 200-300 ми трябват само за гориво до там, сега разбирам,че още 160 за спане, отделно още не знам колко за материали и то май излиза към 5-6 стотака за 2 дни, та взех да си мисля и да се разколебавам де

Парите за спането са ми ясни вече, но колко пари се събират за материали, горе-долу....??

Иначе програмата, както си написала звучи чудесно и много интересно...

Последна редакция: ср, 13 фев 2013, 21:50 от bibilyana

# 127
  • у дома
  • Мнения: 1 581
подходящо е за всякакви деца: неродени, пеленачета, прохождащи, ходещи и прочие  Mr. Green Mr. Green

Ванче, то лошо няма да запълваме къщите с приятели, ама идеята е друга. Няма да се разсърдя, но предпочитам приятелите да са у съседната къща  Mr. Green Mr. Green Надявам се, че все пак интерес ще се появи и няма да провалим семинарната традиция. Оптимист съм, че ще успеем цялото семейство да дойдем, в краен случай и сама (но тогава ще трябва да ме возите вие или друг желаещ). Ще те информирам периодично как стоят нещата при нас.


до кога трябва да капарираме базата?

Относно програмата, ще ми се вещите и можещите да ни прочетат една мини лекция за снимането - откъде да идва светлина, какви фонове да избягваме, да повдигаме ли тортите върху стойки и такива неща. Не е необходимо да се влачат стативи и техники.
За осветлението, върти ми се нещо, че ни бяха казали, да ги подсетим предварително и ще ни сложат лампи предварително в механата  newsm78

bibilyana, принципно това е 5-ти семинар и нещата се знаят, затова и не са написани никъде. Щом сте трима, значи стая 3-ка, като се появи някой за стая 4-ка, питаш го иска ли да е с вас, в темата или на лично съобщение, споразумявате се и казвате на Ванчето да ви отметне или чакаш нов кандидат за 4-ка  Mr. Green в общи линии така се кооперирахме първата година, когато почти не се познавахме  Peace ако не се запълнят къщите, вече ще се мислят други варианти.
за материали не помня какви пари събирахме  newsm78


Последна редакция: ср, 13 фев 2013, 21:49 от blueeye®

# 128
  • Мнения: 0
Аз също съм за снимките и  освен това, апликации - ако не сте засягали тази тема до сега. Но...това с къщите не го знаех.

# 129
  • Мнения: 148
Maтерилите поне до колкото си спомням не са по-вече от 20лв.Защото купуваме и делим.
Бибилиана,спокоино мила ще се наредят нещата.И аз като отидах първата година никои не познавах а бях 2ка,и се коомбинирахме със Нин4е които бяха 3ка във бунгалото.
Ванче,Меченцето е при мен.
Нин4е ,също писа мисля че ще доиде със някои от Стара Загора.

# 130
  • Мнения: 1 965
Ванче, то лошо няма да запълваме къщите с приятели, ама идеята е друга. ............ Надявам се, че все пак интерес ще се появи и няма да провалим семинарната традиция. Оптимист съм, че ще успеем цялото семейство да дойдем, в краен случай и сама (но тогава ще трябва да ме возите вие или друг желаещ). Ще те информирам периодично как стоят нещата при нас. [/color]

до кога трябва да капарираме базата?

Нямаме срок, но обикновенно до края на Март сме приключили тая част. Маргото не ни иска капаро, защото ни има доверие вече, а и се разбрахме да платим парите накуп.
Два пъти вече /ако не се лъжа/ писах, че в името на пълната база, МОГА да доведа гости. Далече съм от мисълта, да ги водя, ако къщите са пълни. Ти например си под въпрос.  Предполагах, че както другите години, по това време вече ще съм събрала повечето пари. Работата обаче е различна както се вижда, а ти продължаваш да си под въпрос. Както виждаш също така, аз отново съм в 4ката /освен ако вие не решите да я заемете, защото растете/, тоест при мене пак има свободно легло. АКО Цолова не се обади тази година, леглото, ще си остане свободно и ще го предложа ако се наложи на някой единичен. Ако не, ще си го платя, няма проблем. Но, все пак го имам в предвид като резерва за ТЕБ, ако все пак дойдеш сама. Място в колата за ТЕБ също е предвидено, тъй като Патри няма да идва тази година. Дори и да дойдеш сама, и Цолова да си дойде пак при нас, а базата да НЕ е запълнена и все пак аз да си доведа гости, пак съм ТЕ предвидила. Бате ти Вальо великодушно ти е предложил своето легло, а той ще се пренесе долу в хола. Както виждаш скъпа ми синеочке, помислила съм за повече варианти, отколкото ти, така че дишай дълбоко и не ми се пеняви....  Ако, все пак нещо не си разбрала, ще ти го обясня на 4 очи. Бавно и подробно.

Мерси за разясненията Ванче,  аз прелистих набързо снимките от предните семинари, но ще гледам още...
мисля,че една от причините за слабия интерес е именно липсата на подобни пояснения, кое-как и какво и защо и колко... няма и банкова сметка нито точен списък с участници какво точно да направи човек,че да се запише, кой да го покани, Дитсан няколко пъти каза,че кани новаци, но пък ето,че няма как да си избереш съквартиранти и трябва да платиш цяла къща едва ли не...
 аз на 2 пъти писах,че сме трима с мъжа ми и малката - на 1 година, тъй че сама в къща няма да съм, то е ясно, що се отнася до съквартирантите, ми не ми е много ясно как точно ще ги избирам и те мен при положение,че никого не познавам.. евентуално ако Валка дойде, ама не е сигурна още...  така или иначе аз (а предполагам и всеки друг) искам да си направя сметката преди да взема окончателно решение, щото за момента тъй като смятам 200-300 ми трябват само за гориво до там, сега разбирам,че още 160 за спане, отделно още не знам колко за материали и то май излиза към 5-6 стотака за 2 дни, та взех да си мисля и да се разколебавам де

Парите за спането са ми ясни вече, но колко пари се събират за материали, горе-долу....??

Ти хубаво си прелистила снимките, но темите не си прочела ми се струва. Особенно първата година, всички съквартиранти се избираха "на сляпо". Много хора не се познаваха. Не съм те записала, защото и ти не си потвърдила на 100%. А, с годините се убедих, че пиши, трий и пак пиши е безсмислено упражнение. Нещо хленчиш ми се струва? Или бъркам?Какво ще рече да те поканят? Кой и как точно да те покани, душа? Питка да ти омеся и да скокна до вас ли? Мисля, че достатъчно се пише и в другите теми за семинара. Поименно никой не е получил покана. Четеш тук, следиш и се включваш когато си сигурна и готова. Банкова сметка не си видяла. Е, къде да я видиш? Тука ли да я напиша? Нали ти писах на ЛС. Като решиш окончателно и когато всичко се реши окончателно, ще последва изявление от моя страна в което ще попитам кой няма сметката и телефоните ми. Но, и това не си видяла в миналите теми. Нещата са едни и същи и затова не ги повтаряме. В момента сме на фаза глезотия и мрънкане, ама и това си е в реда на нещата. Сега следва фазата спорене и сърдене и чаааааааак тогава идва фазата Юруш-няма време. После има фаза - Всичко е уредено, време е да поскучаем и нетърпеливо да чакаме датата. И така... Ще свикнеш. Това ти е първи семинар.  Догодина ще си старо куче и ще спориш и мрънкаш наравно с нас.  Mr. Green
Никой не те кара да плащаш цяла къща. Ако се споразумееш с някой.
Аз не виждам кое е толкова трудно. Леглата са 7. Къщата струва 80 лв. Ами, поделете парите по равно, пък се разберете за стаите според нуждите на хората. Ще платите 5 лв повече на нощ, но пък ще се оправят нещата със настаняването. Едното скапано легло излиза 11 лв. Разделено между 2 семейства си е 5.50 да му се не види. Като напълним само тройките, не решаваме проблема.
Пари за материали събираме предварително към сметката за спането, освен ако не се реши друго, но обикноменно не се решава. За храненето се спасяваш сама, за пластмасите за общо ползване се грижа аз. По-натам ще решим какви пари ще събираме и какво ще се купува.
Абе, хора. И тука станах падарин. Не че ми е за сефте, ама ми идва в повечко да решавам всички проблеми във всички теми. Скандали в тортената, правила и нови теми, среща в другата тема, организация в тая..... още нещо за оправяне има ли?

За снимането, направо изключих.  Mr. Green Хем, аз също го предложих, защото живо ме интересува. Днес дадох някакъв примерен план, защото никой нищо не казва.
Айде, за разнообразие някой друг да състави график.
Още нещо щях да казвам, но май започвам да цикля и ще приключвам за днес.
Мрън, мрън, мрън..... уморих се........

# 131
  • у дома
  • Мнения: 1 581
Както виждаш скъпа ми синеочке, помислила съм за повече варианти, отколкото ти, така че дишай дълбоко и не ми се пеняви....  Ако, все пак нещо не си разбрала, ще ти го обясня на 4 очи. Бавно и подробно.

въобще и не се пенява и си знам, че си го измислила преди мен  Mr. Green
и напълно те разбрах какво имаше предвид с поканването на гости, както и в кои случаи  Blush просто ме е яд, че въобще има вероятност нещата да се разсъхнат като цяло  Rolling Eyes

# 132
  • Мнения: 27
За датите гледам нищо не коментирате вече - последно се реши за 24ти май ли?

# 133
  • Мнения: 1 965
Горе на мястото на анкетата пише:
24, 25, 26 Май. Петък, събота и неделя.
Остават тези, защото в противен случай ПОНЕ 3ма отпадат от базата.

просто ме е яд, че въобще има вероятност нещата да се разсъхнат като цяло  Rolling Eyes
И мене ме е яд, затова и ми минава през акълЯ за гости. Само и само да запълним къщите.

1 къща - 4ка - van444eto и 3ка - Мики
2 къща - Маруля - 4ка и Нанчето 3ка
3 къща - Иглика 4ка -  Краси 3ка
4 къща -  Албена, Дитсън и Мечо Пух.
5 къща - ..........................   Стефина  3ка
6 къща - .............................. bibilyana 3ка
7 къща -  ........................ Онли Ю - 3ка
8 къща
бунгало:
стая 2ка -
стая 3ка -
 Някой да съм пропуснала?

Последна редакция: чт, 14 фев 2013, 10:15 от van444eto

# 134
  • Мнения: 148
Ванче,аз си мисля че при това положение щом има празни къщи по -добре да остане празно бунгалото.Мисля че и Албенка няма да има нищо против.
По добре ни пиши нас всичките във едно бунгало защото дефакто ние сме 6човека.
Мислех майка ми/която настоява да я взема защото е очарована от миналият път/и племенницата да спят на едно легло но няма смисъл след като има места.
Така че ние сме 6човека със Мечето и ще си доплатим едното легло и можем да заемем цяла къща.

Общи условия

Активация на акаунт