Crock Pot -мнения, рецепти

  • 388 282
  • 2 747
  •   1
Отговори
# 1 965
  • София
  • Мнения: 9 926
Ок.
Колко градуса поддържа на допълнителната степен?
Какво,може и не може да се готви?
Крок-пота с метални съдове и е? И керамичните с какво покритие са?

Не знам на колко градуса работи докато само поддръжа в топло състояние.  Но предполагам  няма да е на много високи, защото целта е все пак да се преустанови готвенето.
Моят крок пот е с керамичен съд. Но на предните страници май ir74 споменаваше, че има крок пот и с метален.

Може да се готвят много неща- варива, всякакви меса.
Като за начало разгледай блога на пепчо:
http://pep-4o.blogspot.com/search/label/Crock-Pot
Ръчно ли се включва на режим подгряване или само?

# 1 966
  • Пловдив
  • Мнения: 786
Моят е с таймер и след изтичане на зададеното време автоматично превключва в режим на подгряване за 4 часа.

# 1 967
  • София
  • Мнения: 9 926
Моят е с таймер и след изтичане на зададеното време автоматично превключва в режим на подгряване за 4 часа.
Аз не искам после да ми подгрява (хаби ток) 4 часа... + това веднъж един боб, така остана на изключения котлон да тещи... но беше голяма тенджера и той изстивал с часове... съответно бе почнал да прокисва  Naughty

# 1 968
  • Мнения: 2 687
темичката за рецептиии вече е налична тук   Grinning

# 1 969
  • гр. София
  • Мнения: 4 774

Сега започвам да търся рецепти и много се надявам на вашата помощ, момичета.  Praynig Къде мога да открия?


   Ето тук има интересни неща, ставащи за деца:
http://www.superhealthykids.com/recipe-category/slow-cook/

   И неповторимия блог на Пеп-чо:
http://pep-4o.blogspot.com/search/label/Crock-Pot

Кат първи опит, можеш да сложиш едно цяло пиле, намазано с подправки и малко мазнинка. Около него нарязвам на по-големи парчета 2 картофа, 2 моркова, шепа броколи и 2 цели главички лук. Това слагам без никаква вода в крокпота на Low 7,5 часа. Зареждам го точно за 5 мин сутринта и след работа и училище имаме топла страхотна вечеря. chef

ir74, Stelitka, много благодаря за насоките  bouquet. Ще чета и в новата тема за рецепти... chef

# 1 970
  • Мнения: 1 572
При модела от 6.5л с таймер на VonShef  режим "подгряване" не се включва сам. Задава се ръчно т.е. само, ако желаеш.
Продава се в ebay.co.uk  и в amazon.co.uk Мисля продавачът е един и същ. Качеството е отлично.
300W е, което за 10 часа е консумация колкото фурна ползва за 1 час.

# 1 971
  • София
  • Мнения: 15 467
Здравейте! И аз се уредих с един лидълски,че не ми се даваха луди пари.Засега съм доволна, само да се сетя навреме да го заредя.Правих няколко неща и се харесаха.

Скрит текст:
Пилешки пържолки.

Бяло пилешко месо, което стана на фрикасе.

Боб

Пилешко руло с кашкавал, праз,масло, черен пипер, червен пипер, маслини, лимон в крокпот.

И пържоли в зелев лист.

В момента съм сложила цяло пиле за довечера, да видим какво ще се получи.

Скрит текст:

Последна редакция: пт, 04 дек 2015, 17:14 от Тайна

# 1 972
  • Мнения: 9 109
 
В момента съм сложила цяло пиле за довечера, да видим какво ще се получи.

Скрит текст:

Тайне, слагай по-малко течности  Peace затова и като фрикасе ти е станало, тук вода само се извлича от месото, не се губи нищо

# 1 973
  • гр. София
  • Мнения: 4 774
Тази вечер и аз ще правя цяло пиле с картофи. За първи път ще ползвам Крок-пота. Дано се е получи нещо до утре сутрин. Даже още не знам как се наглася тенджерата.... Laughing Отложен старт има ли?

# 1 974
  • Мнения: 1 572
Тази вечер и аз ще правя цяло пиле с картофи. За първи път ще ползвам Крок-пота. Дано се е получи нещо до утре сутрин. Даже още не знам как се наглася тенджерата.... Laughing Отложен старт има ли?
Пъхни в пилето четвърт лимон, 2-3 скилидки чесън, половин глава лук.

# 1 975
  • София
  • Мнения: 15 467
 
В момента съм сложила цяло пиле за довечера, да видим какво ще се получи.

Скрит текст:

Тайне, слагай по-малко течности  Peace затова и като фрикасе ти е станало, тук вода само се извлича от месото, не се губи нищо
Пеп-чо, сложих колкото да покрие дъното едва-едва,и половин пръст нямаше, другото си го е пуснало пилето, кашкавала, маслото...

# 1 976
  • гр. София
  • Мнения: 4 774
Тази вечер и аз ще правя цяло пиле с картофи. За първи път ще ползвам Крок-пота. Дано се е получи нещо до утре сутрин. Даже още не знам как се наглася тенджерата.... Laughing Отложен старт има ли?
Пъхни в пилето четвърт лимон, 2-3 скилидки чесън, половин глава лук.

dobra, мерси  bouquet Четох и тази рецепта http://tedytitova.blogspot.bg/2014/02/blog-post_8.html

Ако имаше отложен старт, за да се пусне крока през нощта и да е готово яденето за обяд щеше да е идеално.... Mr. Green

# 1 977
  • Мнения: 6 720
Защо ти е отложен старт? Зареди сутринта, пусни на HIGH и за обяд е готово. Peace

# 1 978
  • Мнения: 2 687
ехо! тези дни почти не съм влизала... но крок-потчето ми дойдеее Simple SmileSimple SmileSimple Smile
да ви питам бутонът, с който стартирате таймера, кой е? само стрелката нагоре или и надолу става? на мен ми е само нагоре, а после вече мога да движа часовете и с двете стрелки.

# 1 979
  • гр. София
  • Мнения: 4 774
ехо! тези дни почти не съм влизала... но крок-потчето ми дойдеее Simple SmileSimple SmileSimple Smile
да ви питам бутонът, с който стартирате таймера, кой е? само стрелката нагоре или и надолу става? на мен ми е само нагоре, а после вече мога да движа часовете и с двете стрелки.

Като избереш функцията /LOW или HIGH/, дисплея ти светва с 0:00. После със стрелките нагласяш часовете. Отброяването е обратно после, т.е. ако си го нагласила на 4 часа /свети 4:00/ и отброява надолу - показва още колко време ти остава докато се сготви яденето. Поне моя е така. Не знам добре ли го обясних....

Общи условия

Активация на акаунт