Отговори
  • Мнения: 374
Здравейте! Майка съм на първокласник. На родителската среща вчера ни се съобщи, че ръководството на училището е взело решение да забрани достъпът на родители до класните стаи на първокласниците. Сутрин ще ги изпращаме до входа на сградата, а следобед ще излизат по "график", като половината класове щели да слизат във фоайето в 16.45, а останалите, към които сспадаме и ние - 17.00часа, вместо досегашното приключване в 16.30часа. Искам да ви запитам как е организиран достъпът на родители на първокласници в училищата на вашите деца?

# 1
  • Мнения: 134
Редно е родителите да не влизат.Нашите деца ги чакаме на двора, само ако вали влизаме, а учителките ги извеждат.

# 2
  • при най-добрия мъж...
  • Мнения: 888
При нас няма проблем с влизането,но пък охраната е винаги на вратата и познава всички,тъй като първи клас са 2 паралелки по 18 деца.
В началото ни разрешаваха да водим децата до стаята,а после когато вече свикнаха охраната ги поема още от входната врата.Следобед обаче се качвам до стаята да си взема детето.

# 3
  • Мнения: 11 918
Не ни е разрешен достъп,  може само до фоайето, ако вали дъжд.
 Аз съм малко 50/50 относно този ред, не съм убедена добре ли е или зле и в двете насоки има основателни аргументи.

# 4
  • Мнения: 374
Аз също съм 50/50. По-удобно ми е да си вземам детето готово облечено с яке, шапка и т.н., с готова на гърба раница и направо да тръгнем за вкъщи. Така и детето по-лесно се заучава да бъде самостоятелно и да си приготвя нещата. Но на практика има доста подробности, за които никой не е помислил. Имаме табло със съобщения в стаята, което вече не виждаме. Новите думи по езика също ги изнасяха там. Вчера като първи ден с новото положение децата били облечени, с шапки, шалове, с раниците на гърба от 16.30часа, за да са готови за излизане, когато им дойде реда. В пет без десет ги изведоха във фоайето и главата на дъщеря ми беше завряла в шапката. Оттам се почна едно събиране на пари за стол със следобедната госпожа, връщане на ресто от парите за картички, събрани от сутрешната госпожа и т.н. Друг е въпросът, че на половината деца родителите им все още ги нямаше.

Общи условия

Активация на акаунт