Студенти в чужбина - 3

  • 66 843
  • 804
  •   1
Отговори
# 780
  • Somewhere over the Rainbow
  • Мнения: 117
Благодаря много  bouquet! Оказвате ми незаменима помощ!  Hug Hug Hug

# 781
  • Мнения: 106
Eдно момче от Глазгоу сподели ,че почти задължително било откриването на банкова сметка там,но картата почти не ползвал.Навсякъде плащал с Бг картата на негово име,която родителите му зареждали оттук.
Въпросът ми е коя Бг банка биха препоръчали вече опитните мами Simple Smile
ОББ,ДСК,Райфайзен,Уникредит.....
А какво бихте казали за тамошните банки ? Знам,че е важно да няма такса обслужване на сметка и да има възможност за телефонен контакт при нужда ,а не с имейли.
Няма британска банка, която да има нещо общо с българска банка, та дори и от тези, които са собственост на международни групировки. Така че изберете българска банка, която ще ви е удобно да посещавате. В таксите и комисионите няма особена разлика. Моята дъщеря ползва карта виза електрон на ДСК, просто такава и извадиха от местоработата.  Иначе за тамошните банки...какво да кажа. Миналата година откриването не беше много лесна работа, от едната банка директно я отрязаха. Не знам как ще е тази година, ще пробват децата ви докато стане. И това е едно от първите неща, които ще трябва да свършат. В белите държави без банкова сметка не може да се живее.

# 782
  • Варна
  • Мнения: 3 360
Eдно момче от Глазгоу сподели ,че почти задължително било откриването на банкова сметка там,но картата почти не ползвал.Навсякъде плащал с Бг картата на негово име,която родителите му зареждали оттук.
Въпросът ми е коя Бг банка биха препоръчали вече опитните мами Simple Smile
ОББ,ДСК,Райфайзен,Уникредит.....
А какво бихте казали за тамошните банки ? Знам,че е важно да няма такса обслужване на сметка и да има възможност за телефонен контакт при нужда ,а не с имейли.

Моя син е със сметка в Банк ъф Скотланд. Още първата седмица като отиде в Глазгоу си попълни   формуляр по интернет с искане да му открият сметка и след около 20 дни му се обадили да отиде в клона на банката да си получи картата към сметката. Никакви проблеми не е имал. Дори тук от БГ беше им звънял да си прави някакви справки, като му върнаха депозита от общежитието. Искаше и онлайн банкиране да му пуснат ,но нещо не можа да го активизира от тук , щото чак като се прибра се сети ,че може да му трябва  Mr. Green

Иначе за плащания там си ползва и българската и английската карти. В Теско / беше им близо до общежитието и основно от там пазаруваха / ,  си е ползвал българската карта. С английската е купувал разни билети - за концерти, за транспорт, за спортния комплекс , пазарувал е и през интернет с нея.  

# 783
  • Мнения: 9
Eдно момче от Глазгоу сподели ,че почти задължително било откриването на банкова сметка там,но картата почти не ползвал.Навсякъде плащал с Бг картата на негово име,която родителите му зареждали оттук.
Въпросът ми е коя Бг банка биха препоръчали вече опитните мами Simple Smile
ОББ,ДСК,Райфайзен,Уникредит.....
А какво бихте казали за тамошните банки ? Знам,че е важно да няма такса обслужване на сметка и да има възможност за телефонен контакт при нужда ,а не с имейли.

Моя син е със сметка в Банк ъф Скотланд. Още първата седмица като отиде в Глазгоу си попълни   формуляр по интернет с искане да му открият сметка и след около 20 дни му се обадили да отиде в клона на банката да си получи картата към сметката. Никакви проблеми не е имал. Дори тук от БГ беше им звънял да си прави някакви справки, като му върнаха депозита от общежитието. Искаше и онлайн банкиране да му пуснат ,но нещо не можа да го активизира от тук , щото чак като се прибра се сети ,че може да му трябва  Mr. Green

Иначе за плащания там си ползва и българската и английската карти. В Теско / беше им близо до общежитието и основно от там пазаруваха / ,  си е ползвал българската карта. С английската е купувал разни билети - за концерти, за транспорт, за спортния комплекс , пазарувал е и през интернет с нея.  
Моята дъщеря изкара цяла година в Единбург само с българска карта- Виза Електрон на Алианц и не е имала проблеми за никакви плащания.

# 784
  • Мнения: 106
За проблеми и моята не е имала, но банковата сметка и беше необходима за кандидатстването за жълтата карта, ще и трябва и ако започне работа. Иначе няма проблеми за разплащания всякакви вършат работа виза електрон, особено ако има и парички по тях!

# 785
  • Стара Загора
  • Мнения: 37
Дъщеря ми е с Виза електрон на ЦКБ. Няма английска банкова сметка защото не е кандидатствала за жълта карта- чакаме 2014г. С българската плаща всичко и такси, и самолетни билети,  и пазарува. Таксата за теглене в чужбина не е много висока, но не мога да я цитирам.

Имаме проблем- искат им препоръка от работещ в Глазгоу на пълен работен ден, за да наемат квартира. Някакви идеи?

# 786
  • Мнения: 106
Ами какви идеи, явно това е положението. Не е ли успяла да се запознае с някого?

# 787
  • Мнения: 3 200
Да е влязла под кожата на някой преподавател или служител в Университета и той да се съгласи да й стане гарант. Или търсят друга квартира

# 788
  • Мнения: 106
Спомням си как, като бяхме по-млади с брат ми се шегувахме със склонноста на майка ни винаги да се запознава с хора и да търси познати, за да и помагат. Но с течение на времето се убедих, че без хора никъде нищо не става. Слава богу, че дъщеря ми имаше късмет в това отношение.

# 789
  • Мнения: 0
Имате ли някакво мнение за така наречените колежи? Например Exeter College? Виждам, че доста специалности са само за 2 години, таксите са около 5000 паунда и специално мен за специалността, която ме интересува, ме устройва. Обаче не знам нищо за тях. Кандидатстването как става и т.н.?  Каква е разликата с обикновените университети? От колежите получавам ли диплома бакалавър?

# 790
  • Варна
  • Мнения: 3 360
vivian888  , Англичаните ползват думата "колеж" за различни видове училища. Най-често означава ,че е училище след средно образование, което подготвя за университет и често са част от някой университет. Програмите са им за период от 2 години и са за възраст 16-18 годишни / там средното е до 16 години и ако не искаш да продължиш да учиш имаш право да работиш /. Другата употреба е за тези тъй наречени професионални колежи , които дават квалификации под форма на курсове с различна продължителност , там ограничения по възраст няма. И третото , на някои университети в името им присъства думата колеж, не знам дали преди това са били колежи към някои университети и после са се отделили като самостоятелни такива ,но е факт - UCL (University College London) , King's College London . Оттук обучение от 2 години не може да даде образователна степен бакалавър .

В колежите се кара и така наречената foundation year , нещо като подготвителна за университет.

Не съм сигурна дали обяснявам точно, можеш да попиташ и в темата " По държави" от Чужбинския подфорум.

simon4eto, питах сина ,защото и той ще е тази година на квартира, но каза ,че директно са наели от собственик, а не през агенция  и затова не са им искали препоръки. Наистина да  помоли адвайзора си за препоръка  Peace

# 791
  • Мнения: 0
Здравейте. Предстои ми да бъда девети клас в елитна езикова гимназия . Изучавам и английски език на частни уроци и десети клас ще се явявам на CAE . Изчетох чялата тема и доста одавна проучвам унивеситети предимно в UK . Наистина имам огромно желание да продължа образованието си там , но парите са големият проблем . Разговарях с нашите , но те ми казаха , че доходите им .. Близо 2000 на месец са прекалено недостатъчни и било най - добре да завърша в България , а чак токава да търся реализация в чужбина. Опитах се да говоря с тях , че летата след 11, 12 клас ще работя и че ще събирам парите от стипендията си. Но те казаха , че имат възможност да ми дадат само 5000 - 6000 лева , а общежитията само струват 100 паунда доколкото разбрах, знам също и за студенския кредит. Дано тези жълти карти наистина отпаднат,  за да мога да започна да работя още вторият семестър . Лятото също да работя там , а втората година да се издържам с минимална помощ от нашитв .. Прекалено съм опорита за да се откажа , имам огромни надежди , но тези пусти пари . Моля ви дайте ми някакви съвети какво бих могла още да направя за да успея да збъдна тази моя мечта.

# 792
  • Мнения: 4 447
Ще ти трябва висока диплома, имаш доста да учиш...
Това на първо време Peace

# 793
  • Мнения: 14 418
Упорито учи и мечтите ти ще се Сбъднат Embarassed
Скрит текст:
Обърни внимание на главните букви в написаните по-горе думи Wink

# 794
  • София
  • Мнения: 749
Здравейте!
Дали има тук бивши, настоящи или бъдещи студенти или майки на студенти в Манчестър Метрополитън Юнивърсити?
Моята дъщеря е приета там, но бяма никакви познати.
Ще ви бъда особено благодарна за всякаква информация Hug

Общи условия

Активация на акаунт