СТРАСТИ - градините в София кампания 2013/2014

  • 65 557
  • 1 482
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 14
Здравейте, има ли начин да проверя по име няколко деца какъв шанс имат в други градини, които са посочили като по-високо желание?

# 751
  • София
  • Мнения: 175
Момичета, привет Simple Smile Моля ви за информация относно ново кандидатстване през системата. Детето ми посещава ОДЗ в 1-ва градинска група и на есен (2-ра група) бихме искали по-възможност да бъде в по-близка до дома ни градина. Как става новото кандидатстване, кога се обновява профила и се възстановяват 3т. за първо желание? Сега в профила пише Посещава ОДЗ и има червен надпис за вече използвани 3-те точки. В случай, че не се класираме, губим ли мястото си в сегашната градина? Като цяло в системата не виждам да има данни за набор 2009 2 група... Моля посъветвайте ме как да действам, защото няма много време до първо класиране! Благодаря предварително и хубава пролет на всички   bouquet

# 752
  • София
  • Мнения: 8 943
А тогава кой отбелязва, че е в отпуск за гледане на дете в системата???
Отпуск за отглеждане на дете до 2-годишна възраст

Чл. 164. (1) След използване на отпуска поради бременност, раждане или осиновяване, ако детето не е настанено в детско заведение, работничката или служителката има право на допълнителен отпуск за отглеждане на първо, второ и трето дете до навършване на 2-годишната му възраст и 6 месеца за всяко следващо дете.

# 753
  • София
  • Мнения: 4 589
Здравейте, има ли начин да проверя по име няколко деца какъв шанс имат в други градини, които са посочили като по-високо желание?
Става ръчно - няма опция в системата да разглеждаш кандидатурите на дадено дете.
Хващаш всички градини от квартала и гледаш списъците и сравняваш. Ако там не ги откриеш, се прехвърляш в съседните квартали, в по-близките до вашия квартал градини.

Nadomma, питай в обратна връзка защо не са възстановили точките за 1-во желание. Но 2009 набор бяха на 'голямо' класиране миналата година. Сега многото места се пускат за 2010 набор, които са редят за 1-ва градинска група.
Сега за 2009 може да изпаднат някакви единични места или някъде да се открие нова група.

# 754
  • Мнения: 2 281
Здравейте, има ли начин да проверя по име няколко деца какъв шанс имат в други градини, които са посочили като по-високо желание?
Става ръчно - няма опция в системата да разглеждаш кандидатурите на дадено дете.
Хващаш всички градини от квартала и гледаш списъците и сравняваш. Ако там не ги откриеш, се прехвърляш в съседните квартали, в по-близките до вашия квартал градини.

...или гугълваш името на съответното дете и ти излизат резултати от няколко линка на kg.sofia.bg

# 755
  • Мнения: 162
...или гугълваш името на съответното дете и ти излизат резултати от няколко линка на kg.sofia.bg
Точно, така е най-лесно - търсиш цялото име в кавички, за да не ти излизат ненужни резултати.

# 756
  • Мнения: 727
Здравейте,
Интересно ми е дали някой може да ми отговори на следния въпрос:
Как проверяват от информационната система дали посочения район на месторабота е действителния район, в който се намира местоработата? Или това се доказва, вече пред директорката?

# 757
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 536
Здравейте,
Интересно ми е дали някой може да ми отговори на следния въпрос:
Как проверяват от информационната система дали посочения район на месторабота е действителния район, в който се намира местоработата? Или това се доказва, вече пред директорката?

Пред директорката.

# 758
  • Мнения: 14
Мерси за идеите!

# 759
  • Мнения: 4 465
Момичета, да попитам тук въпреки, че вашите дребосъци са много малки, но в темата за предучилищната възраст никой не ми обърна внимание, а не мога да чакам докато част от родителите се сблъскат реално с проблема и решат да се замислят по въпроса.

Става въпрос за задаващия се проблем при записване на децата в първи клас. От Столична община изказаха мнение, че е добре да се въведе електронно кандидатстване и класиране. Естествено с минимизирани критерии (не като в детските градини), които евентуално тепърва ще се уточняват.

Какво мислите по въпроса? В момента проблемът съществува, но не е ясно презентиран в медиите и малко хора знаят за това. Проблемът е че училищата не комуникират помежду си и много често едни и същи деца се класират на повече от едно място. В резултат на това пък има родители на деца, които не са класирани никъде и които трябва да обикалят по училищата и да търсят свободни места да си запишат децата.

Ако модератор прецени, че това е спам, моля да го изтрие.

# 760
  • София
  • Мнения: 2 817
Аз се изправих пред следната дилема:

В една ясла шансовете ни за прием са 100% (ако няма промени и размествания до класирането - ясно ми е, че ще има такива, но все пак...)
В друга - около 89% - но тя ми е на доста по-удобно място...

Естествено, ОДЗ-то, което искам - за там шансовете са ни около 50%, та то общо взето не стои изобщо като опция.

Но се чудя да рискувам ли с тези 89% или да заложа на сигурното, но по-неудобно?  newsm78

# 761
  • Мнения: 64
Имам и аз няколко въпероса - единият ми е подобен, като този на Nadomma: Ако сега дай боже ни приемат, а след нова година отворят нови групи в по - удобна градина (в момента тече ремонт и няма прием) как бих могла да кандидатствам за там - какви точки ще имам и да не изпусна дръгото си място? Другия ми въпрос е: по първо желание сме в гранична група и има шанс да не ни приемат, а по второ - макар с по - малко точки пак сме в гранична група, но и там може да не ни приемат. Каво става ако пропуснем и двете места? - на второ класиране ли се включват тези от социалната опашка с многото точки има ли реални шансове тогава или да заложа на сигурно още за първо класиране? Поздрави и благодаря предварително!

# 762
  • Мнения: 1 987
За следващата кампания ще имате пълен набор от точки и се кандидатства, както и сега. Мястото в градината, която посещавате, не се губи - детето не се отписва, за да кандидатства.
Аз бих заложила на сигурното още на първото класиране, защото на второто освен, че опашките се сливат и децата с повече точки ще са при другите, то и самите места ще са в пъти по-малко.

# 763
  • Мнения: 1 028
Момичета, да попитам тук въпреки, че вашите дребосъци са много малки, но в темата за предучилищната възраст никой не ми обърна внимание, а не мога да чакам докато част от родителите се сблъскат реално с проблема и решат да се замислят по въпроса.

Става въпрос за задаващия се проблем при записване на децата в първи клас. От Столична община изказаха мнение, че е добре да се въведе електронно кандидатстване и класиране. Естествено с минимизирани критерии (не като в детските градини), които евентуално тепърва ще се уточняват.

Какво мислите по въпроса? В момента проблемът съществува, но не е ясно презентиран в медиите и малко хора знаят за това. Проблемът е че училищата не комуникират помежду си и много често едни и същи деца се класират на повече от едно място. В резултат на това пък има родители на деца, които не са класирани никъде и които трябва да обикалят по училищата и да търсят свободни места да си запишат децата.

Ако модератор прецени, че това е спам, моля да го изтрие.

Критерии на база на какво точно?
Защото ако са текущите или подобни на тези в детските класирания съм твърдо против и много сериозно ще боря срещу въвеждането на подобна глупост и за училищата.

В момента благодарение на районирането, чиято идея е да "дава предимство" трябва да си карам детето в най-големите задръствания на километри в "близката районна" детска градина вместо в тази на отсрещната страна на булеварда  Peace

Критерии от рода пък родителите да са в района + местожителство в района дискриминират всички останали родители, които не работят и живеят в един и същ район и е истинско чудо че подобен критерий е оцелял толкова време.

Не може да има критерий, който да дава предимство за деца в първи клас освен ако не се кандидатства с изпит положен от децата  Peace В противен случай трябва да важи правилото на първия или жребий  Peace

# 764
  • Мнения: 4 465
Малина, предстои да се случи нещо, което е важно за вашите деца (не за моите деца). С хейтърски постове и без конкретика нищо не се постига. След време пак някой ще се възмущава, че някой ДРУГ не е помислил точно за неговата камбанария.

А борбата е условно нещо - повечето родители я изоставят, когато им стане ясно какви усилия и ресурси изисква. На приказки всички са силни. И се минава на вариант за договорка с директора или някой по-нагоре, а това ощетява пък децата на почтените родители. Само дето при одобрен норматив от 24 деца в паралелка и тя е пълна, няма да има директор или някой по-нагоре, който да запише 25-то дете. А за следващата учебна година, за първи клас, изрично се каза, че няма да одобряват повече от 24 деца в паралелка.

Явно няма смисъл да се опитвам да консултирам с родители, а просто трябва да оставим СО да си въведат каквото си решат. И без това е изнервяща работа участието в подобно нещо.

Само да уточня - от КЗД са против всякакви критерии (вкл. и районирането) освен социалните. Честито на тези, които живеят близо до "елитно" квартално училище и не попадат в тези критерии.

Общи условия

Активация на акаунт