Серклаж - всичко за тази манипулация и ползата от нея! -2

  • 116 327
  • 759
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 4 771
Карола, аз лично не бих рискувала. Дори нищо да не се случи, а то по всяка вероятност няма да се случи, ще ти е супер притеснено през цялото време.

А ако нещо се случи, никога няма да си го простиш - изпитала съм го, чувството е отвратително.

Все пак живееш в Бургас, предполагам, че все има един свестен лекар по фетална морфология.

# 346
  • Мнения: 44
Nedinka, благодаря и на теб за мнението!  Hug Харесва ми как разсъждаваш. В крайна сметка решението няма да го взема сама, а със съпруга ми, който е твърдо против. От една страна се ядосвам, защото той сякаш не разбира сериозността на изследването. А от друга - разбирам го, защото се притеснява за мен и за бебето.

# 347
  • Мнения: 81
Момичета да споделя от опит  Rolling Eyes при мен пътуването беше абсолютно забранено Naughty
но всичко зависи от състоянието на шийката, доктора ви преценя колко време след серклажа да сте на леглови режим или само да се пазите повече. Моят съвет е при всеки преглед да следите размера на шийката спрямо г.с., микробиология минимум 1 път месечно и пускайте ЦРП - най рано показва започнала инфекция.

Успех и късмет на Всички Peace

# 348
  • Мнения: 1 679
здравейте момичета , прелистих вашата темичка и видях, че доста от вас гушкат сладки бебчета след серклажа по време на бременност. Видях, че доста от вас пишат ,че са износили бебенца благдарение на серклажа именно. Интересно ми е как точно се разбира, че ако нее  бил серклаж налице е щяло да падне бебчето? Извинявам се за глупавия въпрос, но не разбирам точно. Някъде четох, че ако е тръгнало преждевременно да излиза бебето нищо не може да го спре като, че ли...?Ще съм ви много благодарна за мнения  bouquet

# 349
  • Мнения: 38
Здравейте знам,че не е много свързано с темата но имам голям проблем,пия гинипрал за задържане но по неизвестни причини са изтеглили всички партиди и не мога да  си го набавя а знаете колко е важен!Моля ако някоя от вече родилите мами или тези които са го спрели имат останал да ми пишат за да си закупя от вас!Аз съм от Русе  Sad

# 350
  • Мнения: 4 771
здравейте момичета , прелистих вашата темичка и видях, че доста от вас гушкат сладки бебчета след серклажа по време на бременност. Видях, че доста от вас пишат ,че са износили бебенца благдарение на серклажа именно. Интересно ми е как точно се разбира, че ако нее  бил серклаж налице е щяло да падне бебчето? Извинявам се за глупавия въпрос, но не разбирам точно. Някъде четох, че ако е тръгнало преждевременно да излиза бебето нищо не може да го спре като, че ли...?Ще съм ви много благодарна за мнения  bouquet

Най-общо, ако шийката е скъсена или е започнала да се скъсява. При мен лично серклажът беше превантивен заради аборт в 22-ра седмица заради скъсена шийка. Освен това още от седмия месец моят чаровник вече се беше смъкнал, доки спокойно му напипваше главичката с ръка. В момента, в който ми свалиха серклажа,получих 3 сантиметра разкритие, с които обаче изкарах десетина дни.

Но ако бебето тръгне, наистина нищо не може да се направи. Аз бях така с първата бременност. Само че не пада, ти го раждаш, то е живо,... и ще ти спестя подробностите, защото е гадно  и за съжаление никога не се забравя, дори при следваща успешна бременност.

# 351
  • Мнения: 1 679
благодаря Nedinka Hug Съжалявам за тази опитност която си имала. Предстои ми втора бременност  и един доктор ми бе казал, че трябва серклаж превантивно- а още не съм се решила да забременея. Правиха ми преди няколко месеца конизация на шийката и предполагам, че този път няма да е като първата ми бременност, която беше много лесна..Точно ме е страх да не стане нещо преди да е настъпил момент за раждане, затова разпитвам..

# 352
  • Мнения: 18
kremika  здравей аз съм със  конизация  и с успешна износена бременност до 38г.с. благодарение на серклажа.Няма място за притеснение.

# 353
  • Мнения: 4 771
За конизация не знам - моят случай не беше такъв. Със сигурност обаче знам, че серклажът не е панацея и няма гаранция, че ще издържи. Около мен има доста примери за кофти край въпреки серклажа. Да кажем обаче, че със серклаж вероятността за успешен край е по-голяма, отколкото без серклаж.

А ако искаш второ дете и след като лекарят ти е казал така, ще трябва да се подложиш на това. Не е голям фън, ама има и по-лоши неща  ooooh!

# 354
  • Мнения: 1 820
Момичета,в коя седмица ви правеха серклажа.Аз сега съм в 11г.с.+ 3дни.На ЖК съм на 2.януари и тогава ще мерим шийката,но тогава ще бъда  в 14г.с. и някой ден.Това много ме притеснява да не е късно до тогава.... Confused

# 355
  • Пловдив
  • Мнения: 64
Спокойно не е късно, но всичко си е индивидуално и по преценка на Аг-то. Аз лично имах разкритие и скъсяване още 18г.с. , но серклажа го правих в 20г.с.. Но в периода от 18 до 20  главно почивка. То и след процедурата е същото - активна почивка и лежане.

# 356
  • Мнения: 1 820
Благодаря ти, Hug Надявам се да не се наложи такъв ,но все пак се притеснявам да не изпусна нещо ,да не направя някаква грешка.И в този ред на мисли,един глупав въпрос,но наистина не знам.Нали шийката може да се измери с коремен 2 Д ехограф. Blush Питам,защото мисля да потърся повече от едно мнение.Аз мисля също от януари месец вече живот и здраве да излизам в болничен и да лежа в къщи.Въпреки ,че работата ми не е натоварваща и съм седнала на бюро,четох,че в седнало положение бебето тежало на шийката  Confused

# 357
  • Мнения: 1 679
За размера на шийката последно говорих с един от двата ми доктори гинеколози- може да се измери с най-обикновен вагинален ехограф. И на мен ми предстои след 1 седмица такова изследване..

# 358
  • Мнения: 965
Червенокоске, бебето си тежи като седнеш, а със серклаж, си опъва! При всяка мама е различно, някои лежат 2 седмици, някои 6 месеца !

# 359
  • Мнения: 240
Здравейте момичета, моята история е следната - в 16г.с. ми констатираха скъсяване на шийката на 30 мм, в 18 г.с.бях в болница заради болки, сега съм в 21 г.с. и шийка 15 мм., както е с плацента превия. Пиша от болницата и чакам лекаря ми да вземе най сетне решение какво точно ще прави. След всички изчетено установих, че д-р Сигридов очевидно прави серклажи и в по късна седмица, поради което взех решение, че ако до ден - два моят лекар не вземе решение каквво ще прави единствената ми възможност е този лекар. Проблема е, че надали ще има часове за него, а за мен времето е важно. Моля ви ако някоя от вас е правила серклаж при него или ходи на прегледи и разбира се ако е удобно да ми даде номера на д-р Сигридов, разбира се на лични. Много ще съм ви благодарна и  знам,  че разбирате страховете ми и ужаса който изживявам.  От мен  Hug

Общи условия

Активация на акаунт