Срастване при момИченцата.

  • 223 907
  • 926
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 19 317
ние имахме срастване и педиатъра го отлепи ,каза ми да проверявам всеки ден и да раздалечавам устничките.една приятелка води дъщеря си на детски гинеколог тук и той е казал да маже всеки ден с крема за дупе мястото,за да не срастне отново.

# 436
  • София
  • Мнения: 8 283
След като почетох още малк оот темата доуточнявам. Нито е занемарена нито мия непрекъснато.
Всяка вечер къпане ако има проблем и не може да я окъпя само подмивам.
Миене при акане, а това се случва в най-добрия случай през ден, при другата смяна влажни кърпи(Памперс в повечето случаи, Сано и Нивеа)
С крем против подсичане съм мазала първия месец (Ексипиал-бадемово масло, Бочко и Мустела-Стелатопиа) сега мажа само ако има пъпчици, което е изключително рядко.

# 437
  • Мнения: 3 810
Aз мажа с дефламол.
Нашето слепване ту се увеличава, ту се скъсява... newsm78

# 438
  • Мнения: 4 242
И при нас положението не е стихнало, но не я оставям. Разтягам всяка вечер след баня ципичката и до няколко дни тя се разкъсва (говоря за ципичка около 1-2мм) и така вече месеци наред.

# 439
  • София
  • Мнения: 12 238
  При нас все още има леко срастване но не се променя тоест не расте. Реално тя обаче е без памперс, което определено мисля че е от полза  Simple Smile

# 440
  • Мнения: 4 242
Да Айла, от както махнах на Ива памперса, вече половин година проблемите почти замряха (слава на Бога)!

# 441
  • Мнения: 3 810
При нас със сигурност не памперса е причината. Махнахме го изцяло зимата, а слепването се получи пролетта.

# 442
  • Мнения: 5 713
При нас със сигурност не памперса е причината. Махнахме го изцяло зимата, а слепването се получи пролетта.
И при нас не е проблема памперса. Вече съм забравила кога е носила такова нещо. Срастването ту се увеличава, ту намалява.

# 443
  • София
  • Мнения: 8 283
Аз да се "похваля" дефламола май-реши проблема и то без да съм опъвала, много страх ме е да не я нараня т.к. макар и малък имам маникюр.
Просто мажех по 2-3 пъти на ден и далече от ципичката разтягах, снощи след банята се наведох да мажа и е оказа, че 2та мм срасрване ги няма

# 444
  • Мнения: 43
Бих искала да споделя и моя опит с този проблем. Малката ми дъщеря е на 6 месеца, преди 2 месеца личната ни педиатърка откри проблема със срасналите срамни устни и заяви, че трябва да се обърна към гинеколог за да се оправят, като ми обясни че това не е сериозен проблем, а се дължи на ниските нива на женски полови хормони/което е нормално при бебета/. По скоро ми обясни че едно оставяне така би допринесло за допълнителни инфекции. Заведохме малката в "Майчин дом" , поликлиничната час в кабинета за детско - юношеска гинекология самата манипулация трая за точно 2 минути /заедно с събличането и обличането/ не беше и болезнена /макар че детенце е много спокойна по принцип/. Предписаха ни да правим промивки със смрадлика или лайка и да поставям по едно грахово зърно дефламол вечер след баня.

# 445
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Здравейте мами!

Благодарение на вас разбрах какви проблеми имат момиченцата. Вчера като погледнах моето реших, че и тя има срастване. Допитах се и до Рени. И тя мисли по съсщия начин. Само да поясня, че имаме една дупчица за пишане под клитора и след това по-надолу всичко е покрито с ципичка. Много тънка и нежна според мен. Днес водих Вики при личния лекар. Той каза, че според него тя игледа нормално, но аз продължавам да се притеснявам  Sad Сега мисля да я водя на гинеколог, но в нашият град има един детски, за който не искам да чувам  Naughty Кака мислите, ако я заведа при обикновен гинеколог дали ще е проблем?

# 446
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Кака мислите, ако я заведа при обикновен гинеколог дали ще е проблем?
Всеки гинеколог би трябвало да разпознае срастването, заведи я Peace

# 447
  • Мнения: 3 810
нас ни прегледа моята гинеколожка Peace

# 448
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Благодаря момичета   bouquet

Значи може да им се има доверие. Като я заведа ще докладвам за резултата.

# 449
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Здравейте маминки!

За съжаление се оказах права. В действителност бяхме със срастване. Гинеколожката предложи да я разлепи с ръце, но аз откзах. Извършихме процедурата с тъпа сонда. Сега правим седящи бани със смрадлика и се мажем с крем, който ни го приготвиха в една аптека. Всичко мина ОК, само първите пъти като пишкаше, много плака и я болеше  Confused

Благодаря Ви момичета, че Ви има   bouquet Благодаря на Рени за бързите отговори и за това, че е решила тук във форума да сподели за проблема си. 

РЕНИ,
помагаш на много майки.

Благодаря   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт