На море в Турция - тема 23

  • 93 515
  • 754
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 350
Да, два пъти отидох до Бодрум. Един път на организирана обзорна екскурзия и един път самостоятелно.
Отидох и до о-в Кос, където много, много ми хареса!
На о-в Кос организирано ли бяхте или сами. Ще се радвам ако споделиш подробности за о-в Кос.

# 181
  • Мнения: 1 525
Качих малко снимки в общия ни албум.
За о-в Кос.
Бях решила да отида. Проучвах как да стигна до там самостоятелно, но в крайна сметка какво се оказа. Аз бях намерила билети по 17 Е. А организираното посещение ми го предложиха за 18Е.
Взеха ме от хотела към 7. Към 8 бяхме на пристанището (Тургутрейс). Докато се мине паспортна, багажна проверка ... стана 9. Още там раздадоха на всеки карта на острова.
По разписание трябваше ферибота да тръгне в 9 към Кос и към Бодрум в 16:30. Но не.
Не спазват разписанието.
Пътува се около час с обикновения ферибот (на който бяхме ние) и около 20 минути с бързия.
На мен много ми хареса този остров и не ми стигна времето.
Има влакче, на което може да се качите и да се направи като обзорна обиколка. Питах. Отговора бе, че още не се движело. Затова поехме насам-натам с карта в ръка.
Да, ама не. Оказа се, че са ме излъгали, защото срещнах влакчето...
Е, здраве да е. И без това не ми стигна времето.
Много е симпатично там. Някаква смесица между турско и гръцко. Хората са коренно различни от тези в Бодрум. Но не са и тези, които съм срещала в Гърция.
Хубаво е. Не се колебайте да посетите този остров!

# 182
  • София
  • Мнения: 350
Качих малко снимки в общия ни албум.
За о-в Кос.
Бях решила да отида. Проучвах как да стигна до там самостоятелно, но в крайна сметка какво се оказа. Аз бях намерила билети по 17 Е. А организираното посещение ми го предложиха за 18Е.
Взеха ме от хотела към 7. Към 8 бяхме на пристанището (Тургутрейс). Докато се мине паспортна, багажна проверка ... стана 9. Още там раздадоха на всеки карта на острова.
По разписание трябваше ферибота да тръгне в 9 към Кос и към Бодрум в 16:30. Но не.
Не спазват разписанието.
Пътува се около час с обикновения ферибот (на който бяхме ние) и около 20 минути с бързия.
На мен много ми хареса този остров и не ми стигна времето.
Има влакче, на което може да се качите и да се направи като обзорна обиколка. Питах. Отговора бе, че още не се движело. Затова поехме насам-натам с карта в ръка.
Да, ама не. Оказа се, че са ме излъгали, защото срещнах влакчето...
Е, здраве да е. И без това не ми стигна времето.
Много е симпатично там. Някаква смесица между турско и гръцко. Хората са коренно различни от тези в Бодрум. Но не са и тези, които съм срещала в Гърция.
Хубаво е. Не се колебайте да посетите този остров!

  bouquet

# 183
  • Мнения: 1 525
Аз имах незабравима и вълшебна почивка в Бодрум!
На всички, на които предстои пътуване в Турция пожелавам здраве, добра компания, безгрижни дни и незабравими спомени!

# 184
  • Мнения: 242
Alleisha, много добър и подробен разказ. smile3501 Всеки може да прецени дали това е неговия хотел. Не видях снимки на о-в Кос. Би било интересно да ни покажеш и това. А сега се стягай за м.септември, че ще ти се види мнооого дълго лятото!  travel

# 185
  • Мнения: 164
Alleisha, добре дошла! Чудесен ра3ка3, от който се усещат всички красиви емоции, които си и3живяла.
Ти си първата птичка...дано,  3а всички нас, почивките в Турция бъдат не3абравими. Моята приятелка ка3ва: Искам, когато съм на море в Турция, времето да спре. Де да можеше...

# 186
  • Мнения: 1 525
Ще кача снимки и от о-в Кос.
Сега търся оферти за едно септемврийско море там Wink

# 187
  • Пловдив
  • Мнения: 1 889
http://www.booking.com/hotel/tr/bodrum-holiday-resort.bg.html?ai … 202080ab3d;dcid=1


Ето за този хотел имаме резервация и се надявам да не сме сбъркали  Crossing Arms

Благодаря ти Alleisha за разказа !  bouquet

# 188
  • Мнения: 2 134
Има ли посетили новия хотел в Кушадасъ ?

# 189
  • Мнения: 527
Има ли посетили новия хотел в Кушадасъ ?

Ако говориш за Palm Wings той мисля, че още  не е отворил. И на страницата им във Фейсбук нищо не казват.... рекламират само хотела си в Дидим. Дано отвори до края на Май, че ние ще почиваме там през юни:)))

# 190
  • Русе
  • Мнения: 249
Има ли посетили новия хотел в Кушадасъ ?

Ако говориш за Palm Wings той мисля, че още  не е отворил. И на страницата им във Фейсбук нищо не казват.... рекламират само хотела си в Дидим. Дано отвори до края на Май, че ние ще почиваме там през юни:)))

И ние планираме през юни да сме там, дано всичко е наред... Ени, от коя дата ще бъдете?

# 191
  • Мнения: 2 134
Точно за него ! Няма инфо на саита и изобщо никаква информация.
Там сме от 14.06. !!!!!!!!

# 192
  • ВАРНА
  • Мнения: 210
Бях обещала да напиша впечатленията на сестра ми от хотел Дидим Бийч Елеганс.Пътувах ме с автобус от Варна,пътуването просто беше кошмарно.Почивката си е заплатих ме на Ориент99, но тъй като не се събраха хора от Варна,ни прехвърлиха към фирма Сейф Турс.Тръгнах ме от Варна в 19.00 часа,но се наложи да пътува ме до Бургас тримата на две седалки,аз съпругат ми и детето,защото не били изчислили добре местата,имаше и други хора, които стояха по трима на седалки и други на стълбите,в Бургас ни прехвърлиха на друг автобус на фирма Шанс Тур,автобуса беше просто отвратителен, малък и супер тесни седалки,на мъжът ми седалката беше счупена ,измъчи се до там,в Кушадасъ ни чакаха да се прикачим вече в автобус на Ориент99,е за него автобус вече нямам думи страхотен!Пристигнах ме в хотела около 13.00часа.Настаниха ни веднага,в сградата на Елеганс.
Хотел:Състои се от две сгради Елеганс(това е новата част) и Ресорт(старата сграда,която е по- голяма).1 вътрешен басейн с джакузи,в сградата на Елеганс,но ако искате да ги ползвате се заплащат,3 външни басейна, като единият във формата на делфинче е най -голям, другите два са по малки,басейн с 6 водни пързалки и 1детски басейн с пързалка октоподче и една пързалка зайче.Сутрин ставах ме рано за да си запазим шезлонги. Стаята:Настанени бях ме в сградата на Елеганс с изглед към пътя,доста е спокойно и тихо в тази сграда.Мини бара се зарежда само първият ден безплатно с кола,фанта,сок капи,бира,после се заплаща,сейфа е с депозит,кърпите  ги сменяха всеки ден,стаята ни представляваше две по- малки стаички едната като спалня, със спалня и едно канапе за детето и холче.И в двете стаи имах ме LSD телевизор,два климатика.Много сме доволни от камериерката,страхотна жена,всеки ден ни правеше разни фигурки на леглата.Банята е с вана,но не можех ме да е пълним,защото,тапата не запушваше добре.Имаше си и нужната козметика!
Барове и ресторанти:1 лоби бар и два външни бара,предлагаха коктейли,водка,джин ,бира Ефес и Туборг,местно уиски,1 снакс бар където предлагаха хамбургерчета със салам и картофки,1 основен ресторант със вътрешна и външна част
Като цяло хотела като сграда и територия е хубав,но има нужда от освежаване,има хубави градинки със разцъфнали цветя!

Анимация:Много слаба,само първият ден беше хубава,но все пак се стараеха,а за детските аниматори първите два-три дена,не се появиха изобщо,когато хотела се напълни с финландци и холандци и те се появиха.Детската площадка е доста занимарена!
Плажът:е доста тесен,иначе морето отпред е като заливче и не е дълбоко,в началото водата е доста мътна,но на вътре е много бистра и чиста!Има си направено и пирс,но за да лежиш там,се заплаща допълнително!
Обслужването беше под всякаква критика,много лошо отношение!
Храна:Нямаше никакво разнообразие,не останах ме гладни,но не беше и това което очаквах ме,много зле,когато имаше нещо вкусно беше доста люто,риба имаше само скумрия,скара по рядко,предимно пилешко месо и то е готвено,крилца печени,агнешко месо само единият ден,сирене един вид,пърленки,картофи,салати.За закуска имаше няколко вида  закуски,салами,яйца,1 ден палачинки,компот,мюсли,сирене и кашкавал!За обяд предимно ядох ме на снакс бара,там имаше хамбургери.От към плодове банани,портокали,ябълки!Нямаше баклавички,имаше само кадаиф,крем и от тяхните сиропирани сладкиши.Сладоледа се заплащаше!
Не бих посетила отново този хотел.Иначе градчето Дидим ми хареса,малко и тихо градче с хубава крайбрежна уличка,доста магазинчета.Ходи ме с маршрутка до храма на Аполон,интересно местенце,на нас ни хареса.До хотела има и лунапарк,единият атракцион е 4лири.Организирано ходих ме до град Соке на аутлетите 10 евро на човек,Памуккале,направихме си и кални бани в хотел Пам,където и обядвах ме.Пътувах ме от хотела до Памуккале около 4 часа,но пък си заслужаваше,много е красиво,екскурзията ни струваше 50евро на човек.
За детето не сме заплащали за екскурзиите.
На връщане пътувах ме със хора които почиваха във Venosa Beach и Palm Wings ,бяха много доволни,от обслужването,храната е била страхотна и много разнообразна,хубава анимация!                                                        https://www.facebook.com/media/set/?set=a.4983437586596.10737418 … 187907&type=3,от Памуккале https://www.facebook.com/media/set/?set=a.4983515108534.10737418 … 187907&type=3

Последна редакция: вт, 07 май 2013, 16:34 от lora

# 193
  • Мнения: 1 819
lora,благодаря ти много за включването Hug
Направо ме отчая SadХотела се води Ултра ОИ,а да се плаща за сладолед....Лошо обслужване и отношение,че и слаба анимация.За пътуването ми е ясно,преживявали сме кошмарно пътуване до Турция,дано този път да имаме късмет.

# 194
  • Мнения: 242
Точно за него ! Няма инфо на саита и изобщо никаква информация.
Там сме от 14.06. !!!!!!!!
До колкото знам, ще го отворят на 10.05. Аз съм там от 08.06.

Общи условия

Активация на акаунт