На море в Турция - тема 23

  • 93 509
  • 754
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 327
Моля за съвет :
С мъж ми решихме  тази година да отидем на почивка за пръв  път в Турция.
Общ бюджет около 1500-2000 лв. във времето между 1 - 10 юли.
Въпрос :с коя туристическа агенция и къде точно да отидем ?
Толкова много прекрасни места има , че не мога да се ориентирам - Кушадасъ, Мармарис , Анталия.......
Не сме от претенциозните хора,нямам изисквания за гледка към морето и т.н.
Искам единствено да си прекараме добре, защото от циганията на нашето черноморие са наситих.
Още не съм решила единствено дали да вземем и детенцето (на 4 г) с нас, защото не знам как ще й понесе пътя до там. 1-10 юли си е висок сезон,ако нямате много притенций към хотела ,може и да се вместите,но трябва да е задължително с автобус.
Ще бъда благодарна за всяко мнение и съвет  Hug  bouquet


Бих ти препоръчала Ефесия холидей бийч клуб,но малко надвишава бюджета.

# 646
  • Мнения: 0
Моля за съвет :
С мъж ми решихме  тази година да отидем на почивка за пръв  път в Турция.
Общ бюджет около 1500-2000 лв. във времето между 1 - 10 юли.
Въпрос :с коя туристическа агенция и къде точно да отидем ?
Толкова много прекрасни места има , че не мога да се ориентирам - Кушадасъ, Мармарис , Анталия.......
Не сме от претенциозните хора,нямам изисквания за гледка към морето и т.н.
Искам единствено да си прекараме добре, защото от циганията на нашето черноморие са наситих.
Още не съм решила единствено дали да вземем и детенцето (на 4 г) с нас, защото не знам как ще й понесе пътя до там.
Ще бъда благодарна за всяко мнение и съвет  Hug  bouquet

    Бих ви препоръчала  с Ориент 99   в Дидим  , хотел Веноса  ще изкарате една страхотна почивка Peace

# 647
  • Мнения: 60
Не се колебайте за детето.Моят съвет е да си го вземете.Децата понасят добре пътуването- през по-голямата част спят.Ние водим внука с нас от 3 г.Когато не е с нас гледаме само децата и се чудим
защо не е с нас.Всички хотели имат детски басейни и анимация.Винаги се чудя как се разбират децата помежду си без да знаят език.Усмихват се още от бебета,закачат се играят си независимо от каква националност са.Изборът си е ваш,но моят съвет е цялото семейство.

# 648
  • Мнения: 14
На питането на BELLA преди няколко поста. Аз съм от Ст. Загора и ползвам тур.агенция Дари Тур.В момента са и останали няколко стаи за х-л Тусан Бийч Кушадасъ 5 звезди, или 4+ на цени за период 13.09-20.09 -495 лева.Ако представлява интерес за Вас ,погледнете сайта .Не агитирам никого, исках да съм полезна!

# 649
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Здравейте! На 7.06. заминаваме за Дидим. Майка ми, обаче се е притеснила от протестите в Истанбул и някои други градове там. Има ли някой, който се е върнал тези дни от там да каже да се очакват ли проблеми?
А също ме интересуват приблизителни цени на екскурзиите там, че да си направим сметка колко евро да обърнем? От агенцията все питам и още нищо не ни казват за тези екскурзии.

# 650
  • Мнения: 262
Не се притеснявайте.Днес се чух с хора ,които са минали Истанбул вчера на път за Анталия. Всичко си е било нормално. И аз ще пътувам на 07.06.,така че темата живо ме интересува. Simple SmileПП.А коя е агенцията Ви,че се правят на интересни?

# 651
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
Не се колебайте за детето.Моят съвет е да си го вземете.Децата понасят добре пътуването- през по-голямата част спят.Ние водим внука с нас от 3 г.Когато не е с нас гледаме само децата и се чудим
защо не е с нас.Всички хотели имат детски басейни и анимация.Винаги се чудя как се разбират децата помежду си без да знаят език.Усмихват се още от бебета,закачат се играят си независимо от каква националност са.Изборът си е ваш,но моят съвет е цялото семейство.

Тук не съм съгласна - всичко зависи от детето. Аз с моите пътувам с кола или самолет, е ами повече от 20 минути на едно място не издържат. Особено пък дребното. Така че всеки да си прецени според детето е най-добре. Peace

# 652
  • Мнения: 310
Благодаря на всички,който дават ориантир,къде да се почива  bouquet

Ще се радвам на всяка препоръка!Лудница и народ ни се ще да избегнем.Наистина са вдигнати цените от миналата за жалост.

# 653
  • Мнения: 527
Ние след малко потегляме за Палм Уингс , Кушадасъ! Надявам се всичко да е наред и с хотела, и с пътуването.Тези размирици ме притесняват... Тази нощ е имало и в Измир.... Дано пътуваме спокойно! Пожелавам го и на всички ,на които им предстои. Ще пиша как е минало, както и  отзиви за хотела.

# 654
  • София
  • Мнения: 2 658
Здравейте и от мен!


Ние се върнахме вчера от почивката си в Белек и бързам да дам отзив за хотела(аз до момента не бях намерила такива от български туристи).
Става въпрос за хотел Cesars Temple De Lux

Отидохме там най-вече, защото от агенцията ни уверяваха, че хотелът е точно за семейства с малки деца и така и изглеждаше от снимките в нета. Цената беше по-ниска от на известните хотели в Белек и определено е средна категория, според мен.

Ние лично сме много доволни от почивката.

Сега по-подробно за хотела. Голям хотел, хубав. Има къщички, в една от които трябваше да сме ние, но се оказа, че са ни настанили в най-далечната възможно и то до пътя.  Confused След сума ти разправии се съгласиха да ни настанят в централния корпус. Стаята беше много хубава и огромна(джуниър суит се водеше), с гледка към басейна и плажа. Като цяло чистотата малко им куцаше, обслужването също. Имаше само руснаци и персонала разбираше само руски, почти никой английски. Миналата година бях пак само сред руснаци в хотел в Ситония, Гърция и бях потресена от тях. Сега явно тези бяха по-друго ниво хора, защото нямах грам никаъв проблем с тях. Спокойни и вежливи хора бяха.
За децата има много атракциони, детски басейни и мини водни пързалки, големи водни пързалки, площадки и съоръжения, детски къщички с различни съоръжения вътре.... Много неща. Аниматори ги занимаваха през деня в т.н детско градче, но моите се притесняваха, че не разбират руския и не ходеха. Вечерно време в амфитеатъра започва с детска дискотека и после продължава с програма. Като цяло имам мнение само за вечерните програми. Аниматорите са турци, танцьори. Мъжете са доста добри и рускините им бяха върли фенки.  Laughing На мен лично ми допадаха най-вече танцувалните им шоута. Последната вечер имаше и техен фолклорен ансамбъл, много бяха добри!
За храната да кажа, хубава, турска храна, която е в огромни количества и разнообразна. Много съм доволна. За една седмица не спрях да ям.  Laughing

# 655
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Не се притеснявайте.Днес се чух с хора ,които са минали Истанбул вчера на път за Анталия. Всичко си е било нормално. И аз ще пътувам на 07.06.,така че темата живо ме интересува. Simple SmileПП.А коя е агенцията Ви,че се правят на интересни?

Бояна тур е агенцията. Ама понеже екскурзиите били се предлагали на място там, още не знаели цени. А и за валутата понеже така и не разбрах дали е по-добре да разполагаме с турски лири или с евро, мисля да си обърнем и лири и евро, за по-сигурно.
Вие къде ще почивате?

# 656
  • София
  • Мнения: 1 173
Поздрави на всички от х-л Сентинус, Кушадасъ. От вчера сме тук. Като цяло сме доволни. но вчера като пристигнахме в 14,00 часа нямаше чисти стаи, изчакахме до 15.00 и най накрая ни дадоха ключ за една непочистена, за да си оставим багажа. Почистиха я след още 2 часа - като цяло чистота им куца, камериерките замазват отгоре отдолу, ако имаш неща на масата - просто не я бършат. Иначе храната е доста и разнообразна. Морето е доста бурно днес,но на басейна е добре... Анимацията - нищо особено..не че децата я искат де...Ако имате въпроси - ще отговарям Hug

# 657
  • Мнения: 416
Поздрави на всички от х-л Сентинус, Кушадасъ. От вчера сме тук.
Ако имате въпроси - ще отговарям Hug

Слънчева и усмихната почивка ви желая!
Времето как е? Водата в морето студена ли е?  newsm78
Обстановката как е, знам че е курорт, но все пак новините по тв са леко обезпокояващи?! Пък и на сайта ва Външно министерство са променили статута за пътуване в Турция на "повишено внимание"
http://www.mfa.government.bg/120/findanembassy/0/153/

Последна редакция: нд, 02 юни 2013, 21:30 от zorii

# 658
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
И мен ме интересува водата как е и времето?
Момичета, с роуминга как стои въпроса?  На Виваком сме нещо не мога да разбера каква е тарифата , пише за разговори към България  цена - 2,40 лв. например на оператор Тюрксел ,ама има ли значение на какъв оператор звъниш в България? Отделно пише към всички други оператори - 6,90 лв. сега кое е вярното? И ако аз избирам от Турция номер тук в България , например на Глобул и на този номер ,който избирам ли се таксува освен на мен?

Последна редакция: нд, 02 юни 2013, 21:13 от *danaya*

# 659
  • София
  • Мнения: 39
Здравейте Сладурани,
и ние ще пътуваме на 07.06 за Мармарис, х-л Паша бийч. И разбира се се вълнуваме около тези размирици...дано всичко е ОК! Ще са полезни отзиви тук по повода, мисля.
Ако имате информация, относно цените на екскурзиите там, пишете.

Весело изкарване на всички почиващи-пътуващи Grinning

Общи условия

Активация на акаунт