На море в Турция - 24та тема

  • 112 496
  • 776
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 350
Привееет , искам да попитам има ли хора за полета довечера за БОДРУМ? Някой да е бил в ИСИС Хотел СпА и  ДАЙМАНД ОФ БОДРУМ??
От Исис се върнах преди 2 седмици. Какви въпроси имаш? Хотелът е хубав. Единствената ми препоръка да си вземете средства против комари. Вече може и да са напръскали, но в началото на месеца имаше доста.

Последна редакция: сб, 15 юни 2013, 20:08 от Diana_Don

# 136
  • Мнения: 4
ИСКАМ ДА ЗНАМ КАК Е КАТО СЕРВИЗ ,ТЕРИТОРИЯ И НАЙ ВЕЧЕ АНИМАЦИЯ? ПЛАЖ>? ДО СЕГА СМЕ ПОЧИВАЛИ САМО В РАЙОНИТЕ НА АНТАЛИЯ И НЕЗНАМ ДА НЕ ОСТАНА РАЗОЧАРОВАН.

# 137
  • Русе
  • Мнения: 7 057
Да попитам тези, които са ходили с малки деца в Турция - имали ли сте здравословни проблеми от типа на повръщане, разстройство и т.н. Екстри, които всяко дете получава, почивайки на нашето Черноморие.
Понеже лекувам децата с хомеопатия, искам да знам какви лекарства да взема.

# 138
  • София
  • Мнения: 350
ИСКАМ ДА ЗНАМ КАК Е КАТО СЕРВИЗ ,ТЕРИТОРИЯ И НАЙ ВЕЧЕ АНИМАЦИЯ? ПЛАЖ>? ДО СЕГА СМЕ ПОЧИВАЛИ САМО В РАЙОНИТЕ НА АНТАЛИЯ И НЕЗНАМ ДА НЕ ОСТАНА РАЗОЧАРОВАН.
Ако ми кажете къде сте почивали в Анталия ще мога да ги сравня. Но Бодрум е различен. Повечето хотели са с терасовидни и по-малки територии, но това не ги прави по-лоши. Исис е с добре поддържана територия с много палми.  Плажът има и пясъчна част и бетонна тераса. От пясъчната се влиза спокойно, постепенно, по пясъчно дъно, а от платформата по стълби. Хотелът е близо (но с маршрутка) до бар-стриит на Гюмбет (ако искате вечер да се забавлявате извън хотела). До Бодрум също се стига лесно с маршрутка. Да не пропуснете да посетите крепостта. От там се разкриват страхотни гледки. Ако пътувате със самолет тази вечер, в хотела ще сте около 7 ч. сутринта. Пригответе си бански на удобно място за да можете веднага да подремнете на плажа, че има голяма вероятност да не ви настанят до 14 ч. Не съпоставяйте Бодрум с Анталия. Различни са, но мисля, че Бодрум има свой дух и атмосфера, която го прави уникален. Приятно изкарване.

# 139
  • Мнения: 4
Много благодаря,дано вс е ок, иначе в делфините в лара и Миракъл . Но да Бодрум е по различен като дух. Относно  алакарт ресторантите в ИСИС струва ли си да се посетят? До колкото разбрах напитките се плащат?

# 140
  • София
  • Мнения: 350
Много благодаря,дано вс е ок, иначе в делфините в лара и Миракъл . Но да Бодрум е по различен като дух. Относно  алакарт ресторантите в ИСИС струва ли си да се посетят? До колкото разбрах напитките се плащат?
Делфините са много хубави хотели, но и доста по-скъпи. Според мен Исис е по-скромен, но в никакъв случай не е лош хотел. Когато бях, в края на май, мисля, че още не работеха а ла карт ресторантите или аз не съм забелязала, но аз бях само 2 дни. Вие в коя част ще сте? В клубната или в основната сграда. Основната е с по-хубави стаи. Мисля, че се водеха делукс. Лек път и се забавлявайте.

# 141
  • Мнения: 139
kork  чакам отзиви от PINE BAY. Интересува ме плажа как е,защото сме с малко дете и това е важно,да няма много камани и морето и пясъка да са хубави за деца
 Чудим се и между SURMELI също...

# 142
  • Мнения: 1 444
MondoCane би ли споделила през коя агенция резервирахте?
През Емералд си резервирахме, а агенцията която ни посрещна там (с която работят) се казва Сонар тур, много са готини.

# 143
  • Мнения: 485
Да попитам тези, които са ходили с малки деца в Турция - имали ли сте здравословни проблеми от типа на повръщане, разстройство и т.н. Екстри, които всяко дете получава, почивайки на нашето Черноморие.
Понеже лекувам децата с хомеопатия, искам да знам какви лекарства да взема.
Ходим в Турция от времето, когато дъщеря ми беше на 2 години. Не сме имали никога проблеми с т.нар. "летен вирус", познат по нашето Черноморие.

# 144
  • Русе
  • Мнения: 7 057
Nisti, благодаря! Hug
Аз ще си взема нужните лекарства. Повече ме притеснява връзката ми с хомеопата ако нещо се случи, дано не се случи Praynig

# 145
  • Мнения: 7 605
Да попитам тези, които са ходили с малки деца в Турция - имали ли сте здравословни проблеми от типа на повръщане, разстройство и т.н. Екстри, които всяко дете получава, почивайки на нашето Черноморие.
Понеже лекувам децата с хомеопатия, искам да знам какви лекарства да взема.
Ходим в Турция от времето, когато дъщеря ми беше на 2 години. Не сме имали никога проблеми с т.нар. "летен вирус", познат по нашето Черноморие.

И ние така  Peace 
Бих ти препоръчвала да вземеш електролитен разтвор. Миналата година щерката взе да слънчасва и то на последния ден от 2седмичен престой, хич не го очаквахме, все пак бяхме вече 2 седмици там, а и не беше дълго на слънце уж. 3 часа преди да ни откарат до летището вдигна 39, сложих я да спи (под наблюдение), дадохме й да пие електролитен разтвор 2 пъти и се оправи, слава богу. Когато дойде автобуса, Т беше само 37 и се разминахме с лекарства.

# 146
  • Мнения: 134
Nisti, благодаря! Hug
Аз ще си взема нужните лекарства. Повече ме притеснява връзката ми с хомеопата ако нещо се случи, дано не се случи Praynig
И ние не сме имали проблеми, но пък знам за такива случаи  Confused Мин. година на връщане пред нас в самолета бяха семейство с една малка красавица на 2 г., били са в ELA QUALITY RESORT и точно на рожд. си ден малката се е разболяла - изкарали са цяла вечер в болницата. Зъболекарката ни също каза, че малкия й син се е разболял, докато са били мин. година в Cristal Admiral (но въпреки това бяха много доволни от хотела - то не се знае дали не си го носят от бг вируса все пак  Wink ). Аз мин. година толкова се бях изплашила от вируса (въпреки,че всяка година боледуваме - от Бургас сме), че си взех и инжекции Деган за всеки случай  Wink Тръгвам с огромна торба, пълна с безброй лекарства ...

# 147
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Здравейте! Днес се върнахме от Дидим. Времето беше чудесно. Изкарахме прекрасно, като изключим това ,че на връщане автобуса се развали за кратко, но добре ,че го оправиха за около 2 часа. Като за първо ходене в Турция съм много доволна. Хотелът е добър - Холидей Ресорт хотел , като за 4 звзди даже много добре. Плажа е пясъчен, чудесен. Отивам малко да поспя, че се поизморихме доста на връщане.

# 148
  • Мнения: 416
Една почивка време и вече изпуснах новата тема! Честита да ни е   bouquet
Ето го и отчета за Atlantique Holiday Club Kusadasi
От София тръгнахме в 14:00, в 07:00 на другата сутрин бяхме в хотела. Преминаване през граница за около 40-50 мин., ферибота веднага го хванахме.
Настаниха ни в 14ч. Гривни ни сложиха в 11ч., за да можем да отидем на обяд. За времето от 07.00 до 11ч. предлагаха кафе, чай, вода, безалкохолни напитки и сокове във фоайето на втория етаж.
Хотелът се състои от няколко четириетажни корпуса.
Стаята беше хубава. На втори етаж с изглед към морето. Голяма тераса с два стола.  Като влезеш, в дясно беше банята. С душ-кабина. Заредена с всички необходими шампоани, сапуни. Снежно бели кърпи. Имахме общо 9 за трима души. Без тези за крака - такива така и не донесоха за целия престой, не че ми пречеше. Сешоар - достатъчно мощен, за да изсуши гъстата ми коса. Нямаше нужда да си нося моя, но.. Имаше голямо легло за двама. И още едно единично легло, нормален размер. Голям вграден гардероб. Тоалетка и масичка с чекмедже. Един фотьойл. Телевизор и климатик. Като цяло размера на стаята беше голям в сравнение с други хотели!
Почистваха всеки ден. Кърпи сменяха всеки ден, спално бельо - през 3 дни.
Като цяло чистотата в хотела бе на ниво. Никъде няма боклуци. Добре поддържана територия във всяко едно кътче.
Ресторанта. Основният бе разделен на две части – външна и вътрешна. Хубави маси и столове. Свежи картини. Външната част разделена на две огромни тераси. Освен това има и а-ла-карт на плажа.
До плажа имаше бар, там се предлагаше междинно похапване - сандвичи, спагети и т.н. До ресторанта също има бар - и той за междинно похапване, алкохол и безалкохолни - постоянно.
Храната. Голямо разнообразие. Много салати. Много храна. Скара всяка вечер, пилешко и телешко, риба през ден. Манджи поне по 2-3 вида всеки ден, супи - по 2 вида, ежедневно. Правеха пица пред нас в ресторанта и от пещта директно я слагаха по чиниите. Десертите - първият ден преброих 14 вида - баклави, саралии, пастички, скалички, кремчета, грис халва, кадаиф и т.н. Никой не е останал гладен. Соковете и безалкохолното - от машина. Виното е само бутилирано. Имаше фрешове - платени по 5 лири. Предлагането на плодове традиционно е ограничено - имаше ябълки и портокали всеки ден, смокини и стафиди - през ден.
Територията на хотела. Голяма. Подържана, със страхотни градини.
Басейни. Два, от които само единият има детска секция. Имаше пързалки. Четири за възрастни и една за деца. Дълги, хубави,много добре направени, ролба, скоростна, закрита.
Плаж. Пясъчен.Плитък и равен, идеален за деца! Чадъри и шезлонги на плажа и на басейна безплатни и според мен достатъчно като бройка, така и не си запазвах и все пак си намерих. На поляната имаше възглавници, много красиво. Има душове. Предлагат се и водни спортове. Водата бе чиста! Вълни никакви. Ветрец слаб.
Времето. През цялата почивка - слънце! Температури над 34 градуса.
Гостите на хотела. 90% руснаци - това отчитам като голям минус. И тук-там се чуваше турска и българска реч.
Анимацията. Страхотна, целодневна, и за малки, и за големи. Още веднъж - страхотна анимация!
Обслужването – типично по турски всички се стараеха да ни направят престоя незабравим.
Тематични вечери. Редуваха се. Уелкъм парти, турска, кино вечер, вечер със скечове, вечер за игри с публиката, Парти за довиждане.
Интернет - безплатен в район на рецепция и лоби бар и също безплатен, но с парола в района на басейните и плажа.
Ние останахме много доволни, не съжалявам, че избрах този хотел! Догодина живот и здраве - пак там! Идеален е за семейна почивка и за деца според мен!
Това е !
P.S. Качих снимки на хотела в албума към темата. Казва се Atlantique Holiday Club Kusadasi.

Последна редакция: нд, 16 юни 2013, 19:56 от zorii

# 149
  • Мнения: 242
Здравейте! Тази сутрин се завърнахме от Палм Уингс Кушадасъ.
 Ще се опитам да изкажа своето мнение. Разпределението на сградите на терена е много точно премерено. Има блокове A B C D E и F. В блок А е рецепцията, фитнес и Spa, жилищни стаи. Блокове В С и D са изцяло жилищни. От южната страна на блокове C и D има по два малки басейна и стаите от първия етаж излизат точно на тези басейни. Нашата стая беше точно такава. Има шезлонги и чадър. Много са удобни /тези басейни/ за изолиране от многото хора и шум. Блокове Е и F са основният ресторант и големият бар до басейна, където може да се похапне и пийне почти през целия ден. На втория етаж на основния ресторант се намират A La Cart. Там има бар, който работи 24 часа, дискотека, една голяма тераса с прекрасен изглед към морето. На тази тераса два или три пъти в седмицата има жива музика и танци. Стаите са прилични като големина - две легла /може отделно, може и като спалня/, доста широко кресло и малка масичка. Гардеробчетата не са достатъчно големи. Банята - без забележки. Зарежда се непрекъснато с шампоан, душ-гел, балсам за коса и сапуни. Смяна на хавлиите - ежедневно. Храната - без забележки. Пристигнахме на 08.06 към 13.00 часа. Току що бяха пристигнали няколко български автобуса и пред рецепцията цареше невероятен хаос. Голяма част от стаите бяха подготвени за настаняване чак към 18.00 часа. Същото се получи и на 15.06, когато напускахме хотела. Автобусите пристигнаха преди обяд, стаите още не бяха освободени и хаосът отново беше пълен. На рецепцията се заформяха купчинки с багаж и хората бродеха като "браунови частици". Това е най-големият проблем за хотела - не добра организация. На второ място - почистването на стаите е малко през пръсти. Като обобщение: хубавите неща са много повече от тези, за които може да се направи зебележка, прекрасно съотношение цена - качество. Неприятните моменти са свързани основно с това, че всичко в този хотел е ново, най-вече обслужващият персонал. С течение на времето това ще се оправи. Другата ми забележка е, че сградите са малко повече за територията като цяло. Няма да се разочаровате. Ще ви хареса. Малко по-късно ще сложа и снимки, но трябва да ги избера, защото фотоапаратът ми се развали /държа се като капризна госпожица - когато иска снима, когато не иска се получава бяла пелена/ Това в рамките на шегата.

Общи условия

Активация на акаунт