На море в Турция - 24та тема

  • 112 493
  • 776
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 416
Ако някой има оферта за подходящ хотел за почивка с деца 3-4 *да я пусне,моля!

Аз избрах за юнската ни почивка хотел Atlantique Holiday Club в Кушадасъ, доверих се и на положителните мнения тук и в други форуми и не сгреших. Останахме много доволни - особено детето! Препоръчвам! Peace Моите отзиви от хотела можеш да прочетеш в тази тема на 11-та страница. Оферти за хотела предлагат почти всички по-големи тур агенции.

# 361
  • Мнения: 260
evhen,прати на лични да видя какво предлагат!Аз по-скоро се интересувам дали е подходящ за почивка с деца?!Ако някой има оферта за подходящ хотел за почивка с деца 3-4 *да я пусне,моля!

Батихан в Кушадасъ!

# 362
  • Мнения: 131
Ако някой има оферта за подходящ хотел за почивка с деца 3-4 *да я пусне,моля!

Аз избрах за юнската ни почивка хотел Atlantique Holiday Club в Кушадасъ, доверих се и на положителните мнения тук и в други форуми и не сгреших. Останахме много доволни - особено детето! Препоръчвам! Peace Моите отзиви от хотела можеш да прочетеш в тази тема на 11-та страница. Оферти за хотела предлагат почти всички по-големи тур агенции.
Благодаря много,решихме ще се доверим на zorii!

# 363
  • Мнения: 12
Здравейте!
Доста изчетох, прегледах и мненията за хотелите на първата страница, но никъде не открих коментари за хотел Арора, Кушадасъ - http://www.arorahotel.com/index_eng.html ,  на който сме се спрели засега.
Посещавал ли го е някой и с какви впечатления сте останали?

Също така ме интересува как вървят цените на турската баня и подобните глезотии в Кушадасъ конкретно (за екскурзиите прочетох)?

Благодаря за отговорите предварително!!! Hug
http://www.tophotels.ru/main/hotel/al26653/Лоши отзиви.дано да ти е полезно

# 364
  • Мнения: 71
Снимките от Палома Клуб Султан и от Кушадасъ в албума на 1-ва страница. Peace
http://turkey.snimka.bg/travel/paloma-club-sultan-22-29-06-2013-larisa.762793
Впечатленията, подробно:
Пътуването - Тръгнахме в 16:30 и в 07:00 на другата сутрин бяхме в хотела. Преминахме границата на Капитан Андреево - около 30-40 мин. за паспортна проверка на гишето. Фериботите ги хващахме веднага, не сме чакали. В хотела веднага отидохме на закуска, сложихме банските и отидохме на плажа и на басейните. В Палома Клуб Султан не слагат гривни, защото е ограден отвсякъде с ограда, която стига до морето. Двата плажа са само за гостите на хотела. Peace
Ползването на всичко от Ултра Олинклузива започва с влизането на територията на хотела. Wink
След това отидохме на обяд и ни настаниха в 14ч. в едната стая с целия багаж, докато почистят другата до 15ч., след много извинения на нашите въпроси. Praynig
Общото ни впечатление, след чудесната почивка, която изкарахме (най-хубавата ни досега) е че хотелът е малко надценен (ценово) за 5 звезди (най-високата категория). Според нас е твърда 4-ка. Това си личи в детайлите. Simple Smile
Хотелът  - Състои се от основна сграда на 4 етажа със стандартни стаи, с асансьор и 2, 3 и 4-етажни къщички, накацали на хълмовете около 2-та плажа (както сте видяли на снимките) със супериорни стаи. Ние бяхме в стандартни стаи на втория етаж на основната сграда. Нашата стая (1211, снимали сме я подробно Simple Smile ) беше хубава, но не луксозна (5 звезди), с две единични легла, които събрахме на спалня и диванче в ниша, което идеално пасна за легло на нашия 10 годишен син (140 см.) Беше последна на етажа, точно до пожарния изход на 2 ет. и стълбата срещу входа на основния ресторант и италианския и турския а-ла карт - много удобно. В същото време хората минаваха за рецепцията по първия етаж и при нас беше тихо. Peace
Имаше достатъчно място. Двоен гардероб, безплатен сейф (така и не го ползвахме), баня с вана (в другата стая беше с душ-кабина), заредена с шампоани, душ-гелове, балсами и сапун, сешоар, кърпи за 3-ма (състоянието и вида на кърпите определено не отговаряше на 5-звезди, бяха чисти, но износени, на места засечени, случваха се и пробити, това важи и за кърпите за плажа. Определено са им слабо място Sad ). Тоалетка, масичка и стол. Телевизор от по-старите, не от плоските. 5-6 френски канала, 2 английски (ние гледахме BBC), 3 немски, 1 руски, 2-3 турски.
Минибар, зареждан ежедневно с 2 малки мин. води, 2 газирани, 2 коли, 2 фанти, 2 бири, 2 нат. сокчета. Малка тераса с изглед "море", но поради буйната растителност от втория етаж се виждаше зеленина (от другата стая се виждаше бара на терасата, част от "активния" плаж и морето), сушилник тип "ветрило" с 5 пръчки (отново ни спаси "стария" ни сушилник от миналата година от Батихан, който носехме с нас и ни беше много полезен  Peace ), 2 стола и малка пластмасова масичка.
Почистването на стаите е на ниво. Първият ден се разбрахме с камериерката да почиства от 10.30 до 13.30 часа и се стараеха да го спазват. Кърпите сменяха всеки ден, спално бельо - през 2 дни или по-често - при поискване.
При поискване, нищо не е проблем, дори и смяна на стаите, въпреки първоначалния отговор, че хотелът е пълен. Езра и Елиф от рецепцията са много симпатични и усмихнати и винаги са готови да помогнат. Peace
Чистотата в хотела е на много високо ниво. Никъде няма боклуци. Навсякъде има хора, които чистят, дори изхвърлените след вълнение водорасли на плажа, чисти и заредени с консумативи са всички тоалетни и тоалетните при басейните и баровете. Peace
Територията - Много добре поддържана огромна територия във всяко едно кътче, тип вилно селище с улички, кварталчета, площади и фонтани. Както и имитация на древни сгради (ресторанти и снек-барове). Много красиво, свежо и хладно. Доста стълби и денивелация - хотелът е на хълмове, но не е проблем. Невероятно много зеленина. Тип "лонгозна" или "джунгла", обгражда те отвсякъде. Ако се опиташ да се отклониш от алеите и да минеш "напряко" - не можеш, защото зеленината е преплетена като стена. Много красиви цветя и цветни храсти (зокум) по алеите, като тунели - бели, розови, червени, сини, лилави, оранжеви. Особено алеята/стълбите от Лоби бара до "активния" плаж. Heart Eyes
По-цялата зелена територия са опънати маркучите на капковото напояване. Поливат много, всяка нощ. Имат пречиствателна станция. По зеленина този хотел може би може да се сравнява само с Делфин Ботаник и IC Грийн Палас, но май ги превъзхожда по територия Thinking.
Комари нямаше, 2-3 ухапвания за цялата почивка, при тази зеленина (но се наложи Финистил, така, че си носете, както и репелент за всеки случай (за амфитеатъра вечер) Simple Smile ).
Ресторантите -  Основният - голям, климатизиран, съобразен с броя на гостите на хотела, никога, дори и в пиковите часове не се усеща претрупан. Никъде на ястията и гриловете няма повече от 2-3 човека на опашка. Голяма тераса над морето със страхотен изглед, тента и много места. По всяко време на терасата и вътре може да се намерят свободни места. Вътрешни и външни грилове с различен асортимент. Единствения недостатък са супер нахалните врабчета на терасата. Никога не трябва да се оставя храна на масите без човек - ще я отмъкнат Laughing. Напитките се сервират от келнери. Много от тях са усмихнати, комуникативни и майтапчии с децата (Али, Озлем и др.) и обслужването е добро. Препоръката ни е, когато се поръчват напитки, да се поръчва на бутилки (вода или вино) - както правеха французите. При поръчване само на вода или вино ви пълнят чашите и след това ги допълват, но в пиковия час не успяват и трябва да ги викаш. Sad
А-ла карт ресторантите са 4 - италиански (Seasons) и турски (Safran) над основния ресторант, рибен (Ada) на кея на активния плаж и барбекю (Artemis) до "безкрайния" басейн. Имахме право на безплатно посещение на 1 а-ла карт ресторант в седмицата, само за барбекюто се плаща по 10 евро на човек. Ние си избрахме италианския Seasons по отзиви и не сгрешихме. Храната (пица за предястие, печена сьомга с песто, шоколадов кейк със сладолед), откритата тераса, гледката на залеза в залива на Йоздере, обслужването, всичко беше невероятно (снимали сме го). Останаха ни страхотни спомени. Heart Eyes
Баровете - Снек-баровете Агора (до безкрайния басейн и "тихия" плаж), Харем (до "активния" басейн и плаж) и Лоби бара са с различен асортимент - до 16.30.
Лоби бара до 24.00 часа.
Харем е с келнери. Ние ходихме само на Агора на обяд и повторихме. Имаше много хубави пици, вкусни пълнени печени картофи и прясно изпечени вафли, вкусен дюнер.  Heart Eyes
Срещу него е снек-бара за гюзлемите - със захар, с картофи, със сирене и с кайма и вкусен айрян. Heart Eyes
Барове за напитки има при басейните и на 2-та плажа.
Храната - Храната беше страхотна. Невероятно разнообразие. Много добре представена. Гриловете/скарите вън и вътре работеха непрекъснато. Винаги имаше поне по 2-вида риба. Редуваха пъстърва, ципура, лаврак, скумрия, сьомга и др., цаца имаше непрекъснато.  Heart Eyes
Много вкусна турска пица (pide) направо от пещта (нашият син и беше голям фен). Салатите бяха много, отказах се да ги броя. 2-пъти имаше свински пържоли от филе Shocked, пилешкият грил се въртеше на всеки обяд и вечеря, редуваха се пилешко на скара, печени крилца и бутчета, пикантен черен дроб и пуешко на скара, агнешко печено, кюфтета, агнешки шишчета и др. Винаги имаше паста (макарони) и печени на грил зеленчуци. На всяко хранене имаше по нещо различно.  Heart Eyes
Готвено - 7-8 вида, основно насочено към френската кухня. Задължително едно от тях с телешко и друго с кюфтета. Готвено с риба.
На закуска - пресни кроасани от фурната, топли мекици с пудра захар, панкейкс, яйца на очи, бъркани, турски мишмаш и много вкусни омлети от майстора. Heart Eyes
Кафето е само шварц. Никъде в хотела няма хубаво еспресо #Crazy - недопустимо за хотел 5 звезди. Няколко качествени еспресо машини, не са толкова голяма инвестиция. Любителите на еспресото трябва да си носят машинки. Embarassed
Десертите - страшно много торти, пасти. Няколко вида сиропирани сладкиши, кадаиф през ден. Баклава, обаче имаше само на турската вечер Sad, но затова пък беше 3-4 вида.  Heart Eyes
Щандът с пресните плодове беше изненадващо малък и небогат. Това също им е слабо място. Очаквахме да има череши (даже и късни ягоди), но имаше само диня, пъпеш, праскови, кайсии, ябълки и портокали. Много малък асортимент за 5 звезди (според нас). Sad
Тематични вечери - италианска (понеделник), турска (сряда) и морска (петък). Като добавим и 1 вечер а-ла карт ресторант, разнообразието е добро. Peace
Италианската вечер - различни пици, лазаня, спагети, сосове, риба. Турската (снимали сме я)- агнешко чеверме, много видове патладжани и тиквички - пържени, печени, пълнени и много други зеленчуци, запечени с яйца на очи, яйца по панагюрски Shocked, печено пуешко, различни гювечи и имам баялдъ, гюзлеми, различни видове баклава, кадаиф и толумбички. Средиземноморската - панирани миди и калмари, суши, цели сьомги на фурна, огромна сьомга на скара, друга риба. Heart Eyes
Соковете - от кутии, поръчват се. Виното е само бутилирано. Фрешовете - платени по 5 лири. Sad
Басейните -  Пет на брой. Басейн на анимацията (160 см.) с детска секция, бебешки басейн при лунапарка, басейн на пързалките (120 см.), безкрайният басейн (infinity pool, 140 см., 2000 кв.м. невероятно удоволствие Heart Eyes)
Водните пързалки са 5 - 2 скоростни, 1 тройна и 2 ролби. Лунапарк с 3 въртележки до бебешкия басейн с шезлонги. Голям шах. Simple Smile
Безкрайният басейн (Infinity Pool) - Е, няма такова удоволствие. Heart Eyes Огромен, чист, водата с чудесна температура, 140 см. навсякъде. Никога не е пренаселен. Страхотна гледка от стената му, към 2-та плажа и морето, отвисоко. Имаш чувството, че продължава в морето и няма край. Затова се казва така. Не ни се излизаше. Невероятен е! Heart Eyes
Ако закъснееш за обяд, снек-бар Агора е до него! Heart Eyes
Много шезлонги около него - винаги има свободни. Единственият му недостатък е малкото чадъри и липсата на достатъчно сянка. Sad
Плажовете -  активен и тих, охраняеми. Пясъчни, със ситен пясък. Около 10.30 часа сутринта пясъкът започваше да пари. Shocked
Плитко, равно, дъната с мек пясък, чиста вода, рибки - идеално за деца! И възрастни. Heart Eyes
Рядко има водорасли във водата - приличат на трева. Чадъри и шезлонги на плажовете винаги има свободни. Шезлонгите в целия курорт са на Nardi.
Недостатъци - чадърите са плетени и не осигуряват достатъчно сянка. Sad Като за 5 звезден хотел са нужни тенти.
Пясъкът не се почиства, събират се само изхвърлените водорасли. И въпреки, че там фасове в пясъка няма да намерите (80% са французи), а миди в тяхното море не виреят, в пясъка има клечки, водорасли и сухи листа от дърветата и изглежда мръсен. Sad Като за 5 звезден хотел има нужда от машини за пресяване на пясъка.
Има душове и барове за напитки. На активния плаж има безплатни водни колела и каяк. Предлагат се и платени водни спортове - теглене от моторница на платформи, банан, парашут, подводно гмуркане.
През последните дни имаше вятър и следобяд на тихия плаж имаше страхотни вълни. Насладихме им се! Heart Eyes
Времето през цялата почивка беше идеално - слънце и температури над 32 градуса. Морската вода беше чиста и с приятна температура. Heart Eyes
Гостите на хотела - 70% французи, 10% немци (по-голямата част турски гастарбайтери в Германия), 10% турци и 10% други - 2-3 руски семейства, 2-3 български и 1-2 румънски. Всички бяха културни и възпитани. Французите употребяват основно вино, не твърд алкохол. Wink
Анимацията - Френски екип. На френски, немски, английски и турски език.
Тематичните вечери - циркови артисти, френски рап-акробати, турски фолклорен ансамбъл на турската вечер (снимали сме го). Всички бяха много добри!
Плажно парти, с DJ и бар на плажа - всички танцуваха. Heart Eyes
Програмите се редуваха през седмица - в седмицата след нас имаше Самба вечер, Монасите от Шао Лин и Африканско шоу - жалко, по отзиви са били страхотни.
Вечерта на живата музика и 2-те представления на аниматорите, не бяха много добри.
Живата музика беше ресторантска (французите я харесаха Laughing) Аниматорите не включваха публиката в шоуто, правеха всичко сами и се губеше настроението. Sad
Детската дискотека (21.00-21.30) се водеше от 2-ма мъже. Crazy Дневната анимация също не беше нищо особено - стандартните игри, различното беше стрелба с лък. Според нас, аниматорският екип беше слаб. Sad
Вечерните шоута бяха от 21.30. до 22.30. След това танци на бара на терасата до 23.30 и дискотека вътре в хотела от 24.00.
В СПА-то не сме ходили, въпреки, че ни канеха. Grinning
Наложи се да използваме хотелския лекар 3 пъти. Нямаше никакви проблеми. По съвет оттук не сме се занимавали с асистънса. Отидохме направо в кабинета, обяснихме проблемите на сътрудничката (на английски), тя се обади на доктора, попълнихме документите, снимахме застраховката от Армеец/асистънс Coris-България и паспортите на снимката, лекаря ни прегледа и ни даде лекарства (общувахме на английски и руски). Не сме плащали нищо. На табелата пред кабинета го имаше и Coris. Пишеше също, че от рецепцията може да бъде осигурен лекар, говорещ на български. Peace
Интернет - безплатен, има в района на рецепцията, в стаите няма.
Обслужването – всички се стараеха. Peace
Екскурзиите - ние си организирахме ходене до Кушадасъ с такси. Излезе ни много изгодно и удобно. Изпуснахме големия лайнер на пристанището, но от един магазин на производител на керамика и собственик на фабрика за зехтин си купихме много красиви кристални турски чашки за чай, ябълков чай и натурален зехтин по специални цени за "комши" - с 10-20% отстъпка. Laughing
Най-хубавият локум и баклава са на Хаджията и безмитния магазин на границата. Heart Eyes
Ние останахме много доволни! Приключихме с Кушадасъ, догодина живот и здраве - Дидим. Веноса или Палм Уингс. Peace
Може ли да ми препоръчате кой от двата?

Стана много дълго и подробно, но ми се искаше да почувствате обстановката. Grinning
Моля, създателят на тази тема да сложи коментара към коментарите за Paloma Club Sultan на 1-ва страница и да премести хотела от "Бодрум" към "Кушадасъ". Благодаря. Hug

Последна редакция: нд, 07 юли 2013, 17:13 от Лариса

# 365
  • Мнения: 274
Здравейте!
Доста изчетох, прегледах и мненията за хотелите на първата страница, но никъде не открих коментари за хотел Арора, Кушадасъ - http://www.arorahotel.com/index_eng.html ,  на който сме се спрели засега.
Посещавал ли го е някой и с какви впечатления сте останали?

Също така ме интересува как вървят цените на турската баня и подобните глезотии в Кушадасъ конкретно (за екскурзиите прочетох)?

Благодаря за отговорите предварително!!! Hug
http://www.tophotels.ru/main/hotel/al26653/Лоши отзиви.дано да ти е полезно


Уф, вече съвсем не знам. Може би ще говоря с туристическата агенция, чрез която ще пътуваме, тъй като този хотел е сред 3-4-те, които особено препоръчват! Rolling Eyes

Бях питала и по-горе, но никой не каза...какви са цените на турските бани в Кушадасъ или не се ходили? Hug

# 366
  • Мнения: 1 525
Лариса,   bouquet
Благодаря за увлекателния разказ и хубавите снимки Simple Smile
Този хотел отдавна ми е мечта.
Хареса ми и бележката ви за гостите на хотела, на което аз вече ще обръщам внимание.
Аз съм била миналата година в Палм уинкс (Дидим). Писала съм някъде назад. Естествено, че аз бих ви препоръчала този хотел Simple Smile

# 367
  • Мнения: 7 605

Моля, създателят на тази тема да сложи коментара към коментарите за Paloma Club Sultan на 1-ва страница и да премести хотела от "Бодрум" към "Кушадасъ". Благодаря. Hug

С удоволствие, но това може да стане чак при създаването на следващата тема - тази не може вече да се редактира. Благодаря за подробния разказ!

Искам само да уточня за категоризацията на хотелите. Един хотел, за да отговаря на дадена категория, напр. 5звезди, трябва да предлага различни удобства и услуги, има изискване и към площта на стаите и тн. Не се гледа обаче дали кърпите или чаршафите са изхабени или дали има еспресо или не (турско нямаше ли???). Ако беше така, то тогава трябва през 2 години да правят много сериозни ремонти и реинвестиции, които в крайна сметка ще са за сметка на почиващите.

# 368
  • ВАРНА
  • Мнения: 210
Лариса тази година бях във Веноса Бийч в Дидим,препоръчвам ти го,но мисля,че който и да избереш няма да сгрешиш,Палм Уинкс ,го видях за малко,така ,че нямам много наблюдения от него ,все пак зависи дали предпочиташ голяма сграда или тип HV Grinning

# 369
  • Мнения: 136
Лариса, smile3501
Чудесен и много полезен коментар!
Жалко, че не можах да убедя да убедя съпругата ми тази година да почиваме в Паломата, тъй като най-вероятно щяхме да се засечем с вас, още повече, че нашият син е на 9 и щеше да си има компания. Sad
За догодина, обаче, ще положа по-големи усилия да се преборя за една почивка в Йоздере...

# 370
  • Мнения: 1 262
Здравейте,ние днес се завърнахме от 10дневна почивка в Атлантик,Кушадасъ.
Хареса ми базата и обслужването,стаята ни се чистеше всеки ден,смяна на чаршафи -през ден.Децата се радваха и на водните пързалки.Хубаво е и зелено в хотела.Детска анимация,мини диско,хареса се на децата.На мен обаче борбата за шезлонги и за места в ресторанта ми дойдоха в повече,беше ми много пренаселено и определено за другата година ще се ориентирам на друго място,препоръчаха ми няколко хотела в Турция,но ще събирам отзиви.Ходихме и на делфинариума.Другата ми забележка е към Емералд-агенцията,която избрахме.В двете посоки автобусът не беше много нов,за капак на всичко на връщане се счупи  около Троя и три часа стояхме на пътя,благодарна съм на три млади пожарникари ,които от добра воля се занимаваха доста време и го оправиха. Hug

# 371
  • Мнения: 0
Здравейте ,страхотна тема и много полезна Simple Smile Как  е времето в началото на октомври от 4 до 11 -ти ?Някой ходил ли е по това време ?

# 372
  • Мнения: 51
Здравейте на всички  Hug Имате ли впечатления за Palm Wings - Кушадасъ?  До сега срещнах едно негативно мнение само за този хотел, ще се радвам ако още някой сподели  дали са приключили с дострояването на хотела bouquet

Пожелавам на всички хубави и незабравими летни почивки!

Последна редакция: вт, 09 юли 2013, 14:12 от malka kalinka

# 373
  • София
  • Мнения: 7 990
Здравейте, имам питане към потребителите, пътували с бебета под годинка.
Платили сме за хотел 5* (Paloma Grida Village, ако е от значение) и ще пътуваме с бебе на 10 месеца. Ходила съм много пъти в Турция, но сега за пръв път с дете.
В хотелите 5* съм виждала обособените зони в ресторанта за бебета, но имам бегли спомени какво се предлага (каши и ...?). Може ли някой да ме ориентира като храни какво се предлага за бебета, за да знам какво да носим с нас? Зная, че има и диетични зони, откъдето също може да се храни, но храните, нормално, не са пасирани. Също ме интересува как стои въпросът с бебешката вода - предлага ли се такава, къде се подгрява и пр.?
Предварително благодаря за информацията. Simple Smile

# 374
  • София
  • Мнения: 6 559
Точно в Палома грида вилидж, Белек  през 2009 нямаше потчи нищо за бебета.
Моят съвет е да им пуснеш мейл, в който да им обясниш че сте с бебе на 10 м. и дали имат подходяща храна, а ако нямат - могат ли да ви осигурят. за водата - купувам си на хип и не я грея. за млякото - искам подгревател за буркани и шишета, ама предварително.
В Грийн Палас, Лара м.г. имаше малки бурканчета - мляко с ориз, плодова каша, зърнена каша, зеленчуково, пуешко. Абе разнообразието не беше голямо - 4-5 вида. Сутрин има всичко необходимо за попара например както и изобилие от плодове и зеленчуци. Има бюфети с диетична кухня със зеленчуци и меса на пара и оттам може би има нещо подходящо.
Във всеки хотел има и магазини, в които са прадават готови пюрета, ако не ти се мъкне - аз лично предпочитам. Да, на двойна цена са, ама не влача.

Общи условия

Активация на акаунт